Şeytanı dost edinmiş insan

Vanilia

Kayıtlı Üye
Şeytanla bir olmuş ve iyice çirkin işler yapmaya başlamış, sizin için kötü dileklerde bulunan birine nasıl savunma yapılır?
Nas, Felak, Ayetel Kürsi okuyorum ama ben bu insanın cinlerden çok bahsettiğini farkediyorum.

Korkuyor muyum hayır ama benden uzak olsun istiyorum ve bu kan bağım olan biri. Kötülük yapmadığım halde, benim kötülüğümü istiyor sebebini anlamadım.

Retro

Kayıtlı Üye
Okumaya devam edin. Kendinizi muhafaza etmeye devam edin. İzole kalmaya devam edin. Bir süre sonra tamamen ayrışma kesinlikle gerçekleşir.

Süreç hipodromda koşan atlara benzer. Makas saniye saniye ve santim santim açılmaya devam ederken, atlar bu makası açmak için tüm hızları ile yarış halindedirler.

Ruhunu şeytana satmış bir insan tüm gücünü ondan alır. Bu insanlardan korunmak için de yeri gelir tüm gücümüzü kullanmamız gerekebilir. Yani onlar tarafından darlandıkça okumalar yapmak tek başına mücadele etmede yer yer teselli getirse de, ezici üstünlük kurmaya yetmeyebilir. Sonuçta Felak Nas Fatiha eline aldığın sihirli değnekler değil, yaşamını üstüne inşa etmen için sana fikir ve ilham veren bir inanıșın hatırlatmalarıdır. Yaşamını arınma üzere tanzim etmeden sadece işin düştükçe okumalar yaparsan, savaşa daha az ordu ve askeri güçle girmiş gibi birşey olursun. Karşındaki kişi sabahtan akşama kadar şeytandan ilham alıyor, onla yatıp onla kalkıyor adanmış bir bilinçte yaşıyor çünkü.
.

Şeytan bir üst bilinç olarak ; mağlup, kovulmuş (aidiyet sorunu olan) huzursuz ama sabırlı ve akıbetinden haberi olan bir varlıktır. Bunun insan psikolojisine yedirilmiș hali son derece toxic, narsist, enerji tüketici bir illet haldir. Bu tiplerle mücadele zaten imkansızdır. Felak ve Nas zaten onlarla çarpış ben arkandayım demez. Bana sığın, enerji odağın bende olsun der. Narsistle mücadelenin tek yolu da budur. Onla boğușmadan ondan emin olmak.

Son düzenleme:

Vanilia

Kayıtlı Üye
Okumaya devam edin. Kendinizi muhafaza etmeye devam edin. İzole kalmaya devam edin. Bir süre sonra tamamen ayrışma kesinlikle gerçekleşir.

Süreç hipodromda koşan atlara benzer. Makas saniye saniye ve santim santim açılmaya devam ederken, atlar bu makası açmak için tüm hızları ile yarış halindedirler.

Ruhunu şeytana satmış bir insan tüm gücünü ondan alır. Bu insanlardan korunmak için de yeri gelir tüm gücümüzü kullanmamız gerekebilir. Yani onlar tarafından darlandıkça okumalar yapmak tek başına mücadele etmede yer yer teselli getirse de, ezici üstünlük kurmaya yetmeyebilir. Sonuçta Felak Nas Fatiha eline aldığın sihirli değnekler değil, yaşamını üstüne inşa etmen için sana fikir ve ilham veren bir inanıșın hatırlatmalarıdır. Yaşamını arınma üzere tanzim etmeden sadece işin düştükçe okumalar yaparsan, savaşa daha az ordu ve askeri güçle girmiş gibi birşey olursun. Karşındaki kişi sabahtan akşama kadar şeytandan ilham alıyor, onla yatıp onla kalkıyor adanmış bir bilinçte yaşıyor çünkü.
.

Şeytan bir üst bilinç olarak ; mağlup, kovulmuş (aidiyet sorunu olan) huzursuz ama sabırlı ve akıbetinden haberi olan bir varlıktır. Bunun insan psikolojisine yedirilmiș hali son derece toxic, narsist, enerji tüketici bir illet haldir. Bu tiplerle mücadele zaten imkansızdır. Felak ve Nas zaten onlarla çarpış ben arkandayım demez. Bana sığın, enerji odağın bende olsun der. Narsistle mücadelenin tek yolu da budur. Onla boğușmadan ondan emin olmak.
Çok doğru analiz etmişsiniz. Bu insanla görüşmek, konuşmak istemiyorum aslında.
Çünkü sözleriyle ileri gitmeye ve deli gibi davranmaya başladı sanki.
Böyle biriyle tartışmak ve etkileşim içinde olmak doğru mu? Yoksa yakın bir kan bağım olan kişi olsa da, görüşmeyi kessem daha mı faydalı olur.
Kendisi dünya menfaati için şeytanla anlaşırım diyen biri.

Önceden biraz Allah korkusu olan biriydi. Şimdi tamamen bunu da kaybetti maddiyat sevdasına.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Önceden biraz Allah korkusu olan biriydi. Şimdi tamamen bunu da kaybetti maddiyat sevdasına.
Mümkün olduğunda uzak dur, o tipler herkesi kurban ederler menfaatleri söz konusu olduğunda, aynı ortamda bulunmamaya çalış. Hangi amaçla yapılan hangi büyüde şeytanlara yem olarak atıldığını bilemezsin.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Mümkün olduğunda uzak dur, o tipler herkesi kurban ederler menfaatleri söz konusu olduğunda, aynı ortamda bulunmamaya çalış. Hangi amaçla yapılan hangi büyüde şeytanlara yem olarak atıldığını bilemezsin.
Aynı ortamda bulunmamak mümkün oluyor ama bilgi gidip geliyor birbirimiz hakkında annem aracılığıyla. Kontrol edemiyorum bu durumu çoğu şey gibi.
Benim onunla bir derdim yok, aslında sevmediğim kimseyle derdim olmaz genelde. Tek isteğim o insanı bir daha görmemek ve görüşmemek olur ama sabretmem gereken süreç var.
Bir şeyler yapıyor eminim ama ne olduğunu bilemiyorum

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Aynı ortamda bulunmamak mümkün oluyor ama bilgi gidip geliyor birbirimiz hakkında annem aracılığıyla. Kontrol edemiyorum bu durumu çoğu şey gibi.
Benim onunla bir derdim yok, aslında sevmediğim kimseyle derdim olmaz genelde. Tek isteğim o insanı bir daha görmemek ve görüşmemek olur ama sabretmem gereken süreç var.
Bir şeyler yapıyor eminim ama ne olduğunu bilemiyorum
1. Güzel arınma.
2. Sağlam savunma.
3. Annenize soyleyin, size o kişiden bahsetmesin.
Mutlu huzurlu yaşamına devam edin. Yoksa takıntı haline gelir bu durum. Ömür boyu bu kişi ile uğraşacak siniz.

Alex06

Kayıtlı Üye
Şeytan bir üst bilinç olarak ; mağlup, kovulmuş (aidiyet sorunu olan) huzursuz ama sabırlı ve akıbetinden haberi olan bir varlıktır.
Tespitler çok iyi çok keyif aldım okurken.
Şeytan tanımı çok iyi. Ben bu şeytana bayıldım. Mağlup ve kovulmuş olması çok insani her insan mağlup ve kovulmuş. Çocukluğumuzdan itibaren aile içinde toplumda zorbalık otekilestirme yaşamayan yoktur. Hatta bunu en sevdikleriniz en yakinimizdakiler yapar. Bu bizi hem mağlup hemde kovulmuş hissetirir en yakın olmaya çalıştığınız kişi bir anlamda kovuyor. Tüm bunlar huzursuz hissettirir yetişkin olduğumuzda mağlup kovulmus ve huzursuz oluruz. Artık o çocuk masumiyeti biter biliriz ki her an herkes fiziksel duygusal zarar verebilir .
Tüm bunlar karşısında sabırlı ve akibetinizden haberdar iseniz. İşte bu bilincimizin kendimizin farkına varmaktır Bingo .... Olmuşsunuz demektir. 👹 İnsanlar bu karakterden korkarlar bu kişi artık alt edilemez.
Severim ben şeytanı, hakkının yendigini düşünürüm. 😈
Seytaniniz bol olsun. İsteyenin tabi.

Retro

Kayıtlı Üye
Şeytan tanımı çok iyi. Ben bu şeytana bayıldım. Mağlup ve kovulmuş olması çok insani her insan mağlup ve kovulmuş. Çocukluğumuzdan itibaren aile içinde toplumda zorbalık otekilestirme yaşamayan yoktur. Hatta bunu en sevdikleriniz en yakinimizdakiler yapar. Bu bizi hem mağlup hemde kovulmuş hissetirir en yakın olmaya çalıştığınız kişi bir anlamda kovuyor. Tüm bunlar huzursuz hissettirir yetişkin olduğumuzda mağlup kovulmus ve huzursuz oluruz. Artık o çocuk masumiyeti biter biliriz ki her an herkes fiziksel duygusal zarar verebilir .
Tüm bunlar karşısında sabırlı ve akibetinizden haberdar iseniz. İşte bu bilincimizin kendimizin farkına varmaktır Bingo .... Olmuşsunuz demektir. 👹 İnsanlar bu karakterden korkarlar bu kişi artık alt edilemez.

Evet seytan'ın en öne çıkan sıfatı "kovulmuş" olmasıdır.

İyi analiz etmek lazım bunu. Çünkü evlatlardan pay alacağım da diyor. Ve al deniyor ona.

Hem kovulmuş, hem de yetenekleri bağlanmış bir şeytan, yeni doğan bebeğin melekelerinden yüzde 50+1'ini eğer alabilirse, o çocuk şeytanın travmasını yaşamaya başlar. Kovulmaz ama dışlanmış hisseder. Köklenme ve bağ kurmada sorunlar yaşar. Kendisine güvenip dayanan kişilere bir noktada tahammül edemez.

Bu kişilerin derin benliklerinde iblisin ruhani travmasının tüm yükü hissedilir.

Bu da seni tükenmișlik nöbetlerine ve ardından da kaçak dövüşmeye, faili meçhul intikam almaya, ilahi sisteme tavır almaya, arınmıș insanlara karşı öfke ve gerilim hissetmeye iter.

Iblis gerçek kozmik bir varlık. Doğru arınmıș şartlar oluşmadan yapılan tüm evliliklerden doğan çocuklar Ruhani uzantı olarak zeki, kurnaz, içten pazarlıklı, belki intikamcı bir mizaca sahip olurlar. Bu, şeytanın seni sahiplenmesi dolayısı ile onun travmasını yaşaman ve onun tarafına geçmen içindir.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Bu da seni tükenmișlik nöbetlerine ve ardından da kaçak dövüşmeye, faili meçhul intikam almaya, ilahi sisteme tavır almaya, arınmıș insanlara karşı öfke ve gerilim hissetmeye iter.
Bu tarif aynı uyuyor bu kişiye ama yaşama arzusu herkesten fazla. Bu tarif ona ait olsa da sanki zarar gören ben gibi hissediyorum. Bu hissiyatın maddiyatla çok alakası var ama genel olarak da dünya yaşanabilir yer olmaktan epey çıktı sanki.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Şeytan sempatisi de yeni çıktı. Şeytanın insan üzerinde hangi hakkı varmış da yenmiş? Bizzat muhatap olabildiği yaratanla ters düşerek, insanlardan nefret edip onların insanı zaaflarını kanıtlamak istemek aciz bir varlık intikam arzusudur.
Bazen yenilgiyi kabul etmek bile yücelik ve asalettir.

Allah eğer ona bu izni vermeseydi ne şeytan ne de şeytanlaşmış insanlık olurdu.
Bu açıdan baktığımda bile ben önce şeytana sonra kendime acırım. Bu varlığın ayakçılığını yapanlar yüzünden güzel duyguları yaşayıp, sürdüremediğim için.
Neyin savaşını verdiğimizi bile bilmiyoruz, sonunda kazanan da azınlık olacak. Bildiğin kaybedenler kulübü çekişmesi.

Şu dünyada kimseye muhtaç olmayacak kadar varlığın ve saf imanın olsa yeterken, büyük kesim fazlası için neden yani neden bir başkasına zarar vermeyi bilinçli olarak seçer. Bu kendini en akıllı, kurnaz sanan insan için bile büyük aptallık. Bizim gibi düşünenler için de harcanıp gitmek.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Şunu da ekleyeyim, insan ve şeytan çekişmesinde bu kadar demoralize edecek ya da büyük bir sahne şovu hissettirecek gösteriş yok.
Olay basit yenilmemek için acizce savaşıyoruz, yenemeyenlerimiz de hayranı oluyor.

Retro

Kayıtlı Üye
Bu tarif aynı uyuyor bu kişiye ama yaşama arzusu herkesten fazla.

İnsanlardaki yaşama arzusunun kodlarına bakarken, kökledikleri duyguları anlamak lazım.

Toxic bazı duygularda köklenen insanlar domine edici, saldırgan, girișken ve tahribat yaratıcı olabilirler.

Ruhtan kesik insanlar sonsuz varolușsal düzlemdeki yansımaları üzerinden azab çekerlerken, 3B aleminde öz melekelerine ihanet halinde oldukları için bu azabı anlamazlar bile. Devamında da iç bunalımlarını bastırmak için maddiyata veya hırslı duygulara yani dünyalıklara abanırlar.

Evet, bu durum korkunç bir dengesizliktir bütüncül bakıldığında ve kötüler herzaman kazanır gibi bir mantık doğar buradan. Kısmen doğru olabilir ama totalde hüsrandır bu.

Israilogullari da lanetlendirler. Yani ileri seviye varlık aleminden engellediler. Ve tüm işleri güçleri dünya hayatı oldu. Cennetin krallığını bile dünyada kurmak istiyorlar. Bu da onları yaşama arzusu bakımından çok yüksek bir yoğun enerjiye itiyor. Onlardan her biri 1000 yıl yaşamak ister diyor ayet.

Uzun lafın kısası yaşama asılma arzusunun fazlası bile bir çeşit travmadır. Lanettir. Gaflettir. Şeytan özelliğidir. Onun Yemini yutmuş olmak, mavi hapı tercih etmiş olmaktır. Ölümü kabullenememedir. Ruhani menzilde işleri yavaşlatamamak, sonsuzlukta tatmin olamamak ve bütünü ıskalamaktır. Bu da sıkışmış, sabırsız ve huzursuz bir dünya hayatı demektir. Şifalı bir enerji değil, tam tersi boğucu bir enerji yayarlar o yüzden tüm kazanımlarına karşılık.

Son düzenleme:

ZeytinVeSu

Kayıtlı Üye
İş
Hakkı Aramak...91No_Contact19
@Retro

Sayın şeyhime katılıyorum.

Şeytan insana&Allah'a ve cinlere düşman değil, şeytan Adem'e düşman.

Adem ile insan aynı şey değil.

Bunun sebebi, Adem'in eşrefi mahlukat olarak alçakgönüllü yaşaması bence.

Eğer karşınıza havlayan cehennem köpekleri çıkarsa, onlara şunu söyleyin:

"Ataların kutsal mağarasından, cennet köpeği Hz.Kıtmir'den size selam var."

Adem kökü yerde, dalları gökte , ve yeraltında olan dibinden ab-ı hayat fışkıran bir ebedi diri ağaç gibi.

Bu doğru Yahudiler(engerek soyu) bütün peygamberler tarafından lanetlenmiştir.Onlar yaşamayı çok severler.Bazılarıda ölümü çok severler, işleri hep aşırılıktır.

Yahudi ile İbrani aynı şey değildir.Hala bunu karıştıranlar var.Hiçbir Demon(gençTanrilar,elohim,Tiranlar) Adem'den daha güçlü değildir.

Çünkü Allah evrensel yasaları yarattı ancak tüm bu yasalardan üstündür istediği an atomun yapısını bile değiştirerek bildiğimiz her şeyi batıl kılabilir.

"Eyy Yahudiler!Eğer Allah başkalarının değil sadece sizin sevgilizse o halde neden Allah'ın peygamberlerini öldürüyordunuz".

"Muhammed'e olan öfkeniz nedendir!?Hiçbir peygamber Yahudi yada Hristiyan degildir dediği için mi ondan nefret ediyorsunuz."

Basit bir örnek vereyim, Allah eğer Musa'ya Tevbe beyan etseydi kara büyücü melun firavunu bağışlayacaktı.

Şimdi herkes diyecek ki onun yaptıkları ne olacak, onun yaktığı canlar, onların karmaları.

Taktir sadece onundur.Son karar da sadece onundur.Bazilari ateşe gider gibi suya gider bazılarında suya gider gibi ateşe gider.

"Kendinizi temize çıkartmayın çünkü Allah herşeyden Habirdir."

ZeytinVeSu

Kayıtlı Üye
İş
Hakkı Aramak...91No_Contact19
Şu bulduğum site umarım şifa konusunda herkese yardımcı olur:

Bu arada ben ne yapıyorum:

Holistik tıp uzmanı bir yaşam koçu psikiyatrist ile tanıştım ayrıca biorezonans ta yapıyor.

İyileşmek için elimden geleni yapıyorum.