Deprem (Zina+Zülüm=Zelzele)

Ü

Üye silindi 58480

Çok kestirme Bi şekilde yanlış anlamışsınız. Konuyu açan arkadaş ta en baştan kısır bir denklem vererek yanlış anlamalara ayriyetten sebebiyet vermiş o da ayrı bir kırık ?. Ben iki tarafın da samimi motivasyonlarını gördüm. Kime saldiracagimi bile şaşırdım ? öyle muallak kalmış ki. Kim nerden yapistirabilirse yapiștırmıș.

Ama klavye falı bakmıș olduk bu vesileyle : zina lafını duyar duymaz cinsel özgürlüğü elden gidiyormuş gibi panikleyen üslup sırıtmıș azcık. ? Az large olun yahu.

Dhardhar 'ı tanısan seversin enneagram. Yeni olduğun için biraz etrafı izle bence.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Arkadaslar sizi gercekten azicik samimiyetime inaniyorsaniz akli selime davet ediyorum. Olum yasam kadar gerekli yasam olum kadar gerekli. Deprem bir doga aracidir. Masanin azicik kenarinda kalmis bardagin ufak bir masa dokunusuyla yere dusmesidir. Birakin depremi evren titressin birakin hayvanlar cogalsin.
Sevgili @enne

dhardhar

Kayıtlı Üye
Arkadaslar sizi gercekten azicik samimiyetime inaniyorsaniz akli selime davet ediyorum. Olum yasam kadar gerekli yasam olum kadar gerekli. Deprem bir doga aracidir. Masanin azicik kenarinda kalmis bardagin ufak bir masa dokunusuyla yere dusmesidir. Birakin depremi evren titressin birakin hayvanlar cogalsin.
Sevgili @Enneagram bu mesajim neresinde bir asagilama dalga gecme vs. Var rica etsem yazar misiniz?
Elestiri var mi illa ki var olacaktir da. Tahammulunuz yoksa sikinti yok ona saygi duyarim ancak bunlari okuyan kisilerin de bu hakkini elinden alma saygisizligini yapmayiniz degil mi? Bu forumda en son dalga gececek olsam o da teoloji olurdu. Ruzgari kamcilayan mi ararsiniz cinlerle okey ceviren mi ararsiniz onlar dururken kusura bakmayin bunlar dururken dalga hakkimi teolojiye harcayamayacagim.

Ü

Üye silindi 58480

Fay hattı diye bişey var.

YAhu,
Ona bakarsan kollektif titresim diye de bisey var.
Nazar yogunlastirma ile cicek soldurma, cam catlatma vs gibi fenomenler de var. O halde maddeye etki edebiliyoruz titresimimizle.

E kollektif titresimin azginlasmis rezonansi, uyuyan canavari uyandirir gibi uyuyan fay hatlarini da tetikler mi ? Bunu Newton kafasindakiler anlamaz. Qantum bilincine upgreat edilmeniz gerek.

Deprem olmaz Konyada. Ama ac google i bak. En son ne zaman HORTUM cikmis ;)
2018 ben soyliyim !

Simdi bir tik siddetli hortum cikmasi tehtidi yok mu konyada ? Antalyada da cikmisti.

magicex

Kayıtlı Üye
dennise'in dediği her yerde doğal afet tabanına katılıyorum
ama japonyada bakkalda bile cinsel içerikli şeyler satılıyor istiyorsanız gidin yani
bunlarla büyüyen felaket bir nesil geliyor gibi

Japonya ya atom bombası atılması ve deprem gibi felaketlerin neden onların üzerine geldiği hakkında daha önce ben de düşünmüştüm. Aşağıdaki oyunda bir ninja karakteri var ve ekranın sol altına bakarsanız magic yazısını görürsünüz yani sadece cinsellik değil okült olaylara da girmiş olabilirler ki "Kamisama hajimemashita" animesinde de türk halkının aman cin deme toplanırlar diye konuştuğu şeyleri adamlar üşenmemiş çizgi filmini yapmışlar normal sıradan birşeymiş gibi. Bir de bir bayanın bloğuydu galiba japonya da yaşarken ordaki yaşlı bir japon kadına belden aşağısını gösterip, ben hala o işi yapabiliyorum demiş. Şimdi onlara atom bombasını atan amerika Yaratan' ın yeryüzündeki tecellisi mi? Allah' ın sopası yok denir ya.

Aslında ben konunun insandan önceki dünya yaşamının üzerine ilerler belki diye düşüyordum yada bilinen en eski deprem hangi yıldaydı gibi ama konu farklı şekilde ilerlemeye başladı.

shadowdancerARC1.png

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Hadi ben biraz daha farklı bakayım.

Kutsal kitaplar 6 günde yaratımdan bahseder. Haftanın 6 gününü yaratım gören insan ırkı, 7. günü dinlenme olarak kabul etmiştir. Hatta Tevrat der ki ; Tanrı 7. günde dinlendi. Tabi bahsettiğimiz yüksek bilinç ve yaratım özelliği olan ilahi akıl. Dinlenmeye ihtiyacı olsa absürt olurdu. Biraz edebiyat ile insani özellikleri Tanrı'ya tecelli etmişiz. Uzatmayayım, dallanmasın..

6 günlük yaratım. Tanrı katında bizim kaç bin yılımıza eş değerdir ? Bunun cevabını, yakın bir tahminle anca fizikçiler verir. Binlerce yıl içinde oluşan kara parçaları, doğal felaketler, insan öncesi ve yaratım sürecidir.. Sanırım soran arkadaşımız da bu bölümden bahsetmiş.

Zina ve deprem ikilisini bir arada tutan inanç ise kıyamet ve alametleridir.
Genel olarak ahir zaman fikri yaygın olduğundan, herkeste bir bela havası var. Tabi ahir zaman yakıştırması da en az dinlenme günü kadar absürt.

Ü

Üye silindi 58480

Zina ve zulum artinca dogal afet cikacak diye bisey ne kadar yoksa,
Dogal afetlere ugrayinca da maneviyata yonelmek o kadar da vardir. E hadi :D ?
Seni kozmosun o istikrarsiz ve icten urkuten bilinmezligi bi sarssin bakalim bi de oyle bak duruma. Yahu firavun bile iman etti. Firavun firavun :p

Ü

Üye silindi 58480

Simdi boyle de bir ters frekans var. O halde

Denklem su almali :
Zina + zulum = vebal + kozmik uyari

Harry Potter okudunuz mu bilmiyorum ama bir ornekleme cok hosuma gidiyor :
Harry` ye Hogwarts` tan bir kabul mektubu gelir ama 2b enistesi mektubu yirtar atar. Sonra birkac mektup yine gelir. Eniste onlari da imha eder. Derken bissuru mektup gelmeye baslar. 2b eniste basa cikamaz hake gelir artik ve bu sefer de Harry`yi zaptetmeye calisir. Ama kaderi zorladikca kader de onu zorlamaya devam eder. Tatile cikma bahanesi ile uzak bir yere giderler. Ilginc bir sekilde oraya da dolu gibi mektuplar yagmaya baslar. En sonunda da olan olur ve yanlis hatirlamiyorsam o dev cikagelir ve enistenin artik odunu patlatmak zorunda kalir.

Simdi uyarilara kulak asmayarak birseylerle restlesirseniz dogal afete bile maruz birakilirsinz. Sistem Allahin cunku, insan ise en cok kozmosun icinde anlamsizlik bilincine savrulmaktan korkar. Deprem haritesi insanin kendi kendini teselli etmesidir. Ama guzel dunyanin ici kiyameti bekleyen sabirsiz bir magma tabakasi ve yok edici lavlarla gun saymaktadir.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
@dhardhar
Sulandırılmış bir uslüpla yaklaşılıyor. Forum sanki bir çiftlik...
Her şeyden önce aklınızın selim özelliklere sahip olduğu bir iddiadır. Haliyle kim neden ve nereye davet ediliyor?
Aklı selimin bir bilimsel bir açıklaması varsa buyurun delileri yazınız.
Ya
Depremin zinaya sebebiyet vermesi düşüncesine gelecek olursak bir Müslüman
Kimse inandığı kutsal kitap ve sahih hadisleri kendine delil alarak konuşuyor. Bu bir Müslüman için mümkün fakat sizin bahsettiğiniz selim aklın bilimsel bir açıklaması olmadıgı gibi herkes tarafından referans alınacak ortak bir kitabı dahi yok.
Şimdi siz mi daha afakisiniz yoksa zina deprem arası ilişki kurabilen bir Müslüman mı?
Zina deprem arası ilişki kurulabilir diyen birine selim aklı olmadıgı muamelesi yapılamaz anlayacağınız.

Sizle konuşurken referans alabilecegim bir ortak noktamız belki bilim olabilir aksi inançlarımıza saygı duymaktan başka çaremiz yok.
Hasılı üslup burada devreye girmek durumundadır saygı yoksa sizin İslami bir konuşmada yeriniz de olmaz.

Ve dalga geçmek gibi bir hakkı kim size veriyor yahut siz kimden alıyorsunuz? Bırakın onu siz kendi kendinize nerden verebiliyorsunuz? Kendiniz kimsiniz ki elinizi kolunuzu bile size başkası vermişken kendi kendinizi hak sahibi yapabiliyorsunuz. Ne kadar ilginç bir düzensizlik ve karmaşa içindesin degil mi?....

Bu sözlerim yalnız dhardhar a degildir. Aynı şekil yaklaşım sergileyen diger herkes için geçerlidir.
Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
İyi forumlar.

dhardhar

Kayıtlı Üye
@dennise bakis acina katilmakla birlikte olaya soyle de bakabiliriz bence. Ornegin etki tepki prensibi her yerde calisir. Bakiniz herseyin devinim hali herseyin dengeye ulasma kendiligindenligi. Mesela bilimde driven force diye gecer anlayamayanlar soyle ornekleyebilirim: iki farkli sicakli cismi birbirine dokundurdugunuzda sicak olandan soguk olana isi enerjisi transfer olur ta ki isil dengeye ulasana kadar burada driven force atomlarin sicaklik farkindan kaynakli enerji duzeyindendir. Bize bunu ilkokulda isi iletimi diye anlatirlar. Teknik okullarda isil konduksiyon ile anlatilir ileri seviye kuantumda mikro olcek isi transferidir. Simdi bunu niye anlattin dhardhar diyebilirsiniz. Evrende bildigimiz evrende sizlerin evreninde hersey denge uzerine kodlanmistir ve kendiliginden kelimesinin anlamini tam karsiladigi da budur yani bu isil gecisin olmasi icin bir varliga bir esktra guce sana bana tanriya vb. Ihtiyac yoktur. Sicaktan soguga isil gecis olur.

Simdi gelelim konumuza. @dennise belirttigi gibi kasinirsak uyari gelecektir israr ettikce de daha da kallavisi gelecektir. Benim bakis acim da su. Dere yatagina ev yaparsan o ev yikilir. Statik bilimine inat edersen kolon yikilir ev yikilir. Dogamiza inatla ters isler yaparsan deprem olur veeeee sonucuna uzuluruz. Fransa olarak sen okyannusta nukleer deneme yaparsan baska yerde deprem yaratirsin. O deprem olan yerdekiler zinayla ugrasa dursun buradaki "driven force" yani itici kendligindenligi saglayan emperyalizmi algilayamazsa depremi bir fiziki disi nedene baglamak zorunda kalir. Ben bunu demeye calisiyorum. Tanri vardir veya yoktur ayri konu. Bizim burada odagimiz tanri varsa isi deprem olamaz yoksa zaten durum daha vahim bizim epey bir tekamul etmemiz gerekmiyor mu?

dhardhar

Kayıtlı Üye
@dhardhar
Sulandırılmış bir uslüpla yaklaşılıyor. Forum sanki bir çiftlik...
Her şeyden önce aklınızın selim özelliklere sahip olduğu bir iddiadır. Haliyle kim neden ve nereye davet ediliyor?
Aklı selimin bir bilimsel bir açıklaması varsa buyurun delileri yazınız.
Ya
Depremin zinaya sebebiyet vermesi düşüncesine gelecek olursak bir Müslüman
Kimse inandığı kutsal kitap ve sahih hadisleri kendine delil alarak konuşuyor. Bu bir Müslüman için mümkün fakat sizin bahsettiğiniz selim aklın bilimsel bir açıklaması olmadıgı gibi herkes tarafından referans alınacak ortak bir kitabı dahi yok.
Şimdi siz mi daha afakisiniz yoksa zina deprem arası ilişki kurabilen bir Müslüman mı?
Zina deprem arası ilişki kurulabilir diyen birine selim aklı olmadıgı muamelesi yapılamaz anlayacağınız.

Sizle konuşurken referans alabilecegim bir ortak noktamız belki bilim olabilir aksi inançlarımıza saygı duymaktan başka çaremiz yok.
Hasılı üslup burada devreye girmek durumundadır saygı yoksa sizin İslami bir konuşmada yeriniz de olmaz.

Ve dalga geçmek gibi bir hakkı kim size veriyor yahut siz kimden alıyorsunuz? Bırakın onu siz kendi kendinize nerden verebiliyorsunuz? Kendiniz kimsiniz ki elinizi kolunuzu bile size başkası vermişken kendi kendinizi hak sahibi yapabiliyorsunuz. Ne kadar ilginç bir düzensizlik ve karmaşa içindesin degil mi?....

Bu sözlerim yalnız dhardhar a degildir. Aynı şekil yaklaşım sergileyen diger herkes için geçerlidir.
Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
İyi forumlar.

Buna cevabi yazmama gerek kalmadi sanirim. Ben de bilmeden yukaridaki mesaji yazmisim. Evrenin bir cilvesi galiba ;)

Bu arada yazdiklarinizindan hala benim alayci bir yaklasimda oldugumu dusundugunuzu anliyorum ve tekrar sizi konu uzerinde dusunmeye devam ediyorum. Baskasi olsa gercekten kotu uslupla yazardim cevabim cok da sert olurfu ama @dennise in size cevap verip karsilikli sohbrt ettigi biri iseniz eminim saygi duyulacak birisiniz ve brn size saygi duyuyorum duyacagim.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
@dhardhar

Muhatap almayla alakalı olarak söylediklerinize gülümseyerek karşılık veriyor ve nezaketen susuyorum. Denise ye itibar ediyorsunuz ne güzel şayet bende kendisine itibar ederim, ediyorum fakat cümleyi vardırdıgınız noktada görüşünüzün kalanına malesef ciddiye alamayacağım.

Anlaşıldığımı ümid ederek sohbeti burada kendi adıma bitiriyorum.
İyi forumlar.

dhardhar

Kayıtlı Üye
@dhardhar

Muhatap almayla alakalı olarak söylediklerinize gülümseyerek karşılık veriyor ve nezaketen susuyorum. Denise ye itibar ediyorsunuz ne güzel şayet bende kendisine itibar ederim, ediyorum fakat cümleyi vardırdıgınız noktada görüşünüzün kalanına malesef ciddiye alamayacağım.

Anlaşıldığımı ümid ederek sohbeti burada kendi adıma bitiriyorum.
İyi forumlar.
Tesekkur ederim en azindan nazikce de olsa insani ve saygili sekilde anlasamiyoruz:) ama tamamen bambaska dunyalarin pardon evrenlerin insanlariyiz olabilir yapacak birsey yok. Bu durumu inatla anlamak istemeyen biri vardi forumsa farkli sekilde anladi. Siz yeni uyesiniz zaman gectikce konuya belirttiginiz dusuncelerinizin degistigini goreceksiniz. Kehanette bulunmuyorum.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Neden?
Yeni üyeler eski üyeler kadar düşünmekten aciz mi olur yoksa eski üyeler kaldıkça kafayı tırlatıp
"eczacıbaşıkızsutoputakımı" kıvamına mı geliyor?

Siz kaçıncı ligden yazıyorsunuz?

Açıkçası düşüncelerimin zerratını ferştahınız gelse değiştiremez @dhardhar

Kehanet diyemem fakat keramet ihdas etmek arzusundayım şu an. Bilimsel verilerle konuşuyorum ortak bir frekansa tabi olmak açısından beklenen en az 7 şiddetinde gerçekleşecek olan İstanbul depreminde Allah Allah nidalarıyla secdeye vardıgını görüyor gibiyim :love:

Sevgilerimle pek sevgili dhardhar.
Olacak olacak