Bu Şişenin Ne Olduğunu Bilen Varmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Enochian1

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar Arkadaşımın Teyzesi Vefat Etmiş Ondan Kalan Eşyaları Arkadaşım Atarken Eski Parçaları Sevdiğimi Bildiğinden Beni Çağırdı Kutuların İçinden 12 Parça Aldım Bir Şişe Gördüm İçinde Bir Kağıt Var Ağzı Mum İle Kapatılmış Mumun Üzerinde Leyalağvin Yazıyor Yanında Birkaç Şey Daha Ama Silik Halde Olduğundan Okuyamadım Ne Olduğunu Bilen Varmı

donzula

Kayıtlı Üye
Biblodur. Eski zamanlardan beri şişe içindeki kağıt çok sevilen bir aksesuar olarak evleri süslemiştir. Üstündeki yazılar büyük olasılıkla üretildiği yer,yapan firma,kişi vs. bilgiler içerir. Filmlerde de sıkça rastlarız özellikle korsan filmlerinde. Üstleri de dediğiniz gibi kapak ile değilde mumla kapatılır. Dediğim gibi hoş bir eserdir. Sevgiyle kalın :)

thinkerbell

Kayıtlı Üye
"Leyalağvin" kelimesini google da aradım. "Cini şişeye hapsetmek" için okunan duanın içinde geçen bir kelime olduğu yazıyor. Bu konuda bilgisi olan birinden ne olduğunu öğrenip, bilgilenmeden açmayın bence şişeyi.....

donzula

Kayıtlı Üye
"Leyalağvin" kelimesini google da aradım. "Cini şişeye hapsetmek" için okunan duanın içinde geçen bir kelime olduğu yazıyor. Bu konuda bilgisi olan birinden ne olduğunu öğrenip, bilgilenmeden açmayın bence şişeyi.....
Dediğiniz doğrudur ancak şişenin gömülmesi veya saklanması gereklidir. Cini şişeye hapsedicek bilgideki birinin bu objeyi evinde barındırıcağını düşünmüyorum.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Dediğiniz doğrudur ancak şişenin gömülmesi veya saklanması gereklidir. Cini şişeye hapsedicek bilgideki birinin bu objeyi evinde barındırıcağını düşünmüyorum.
Şişe zaten saklanmıştır,ancak ölünün evini boşaltırlarken herşey kaldırıldığından ortaya çıkmıştır.Bu büyüyü yapan şişeyi istediği yerde saklayabilir.Şişe açılır veya kırılırsa içindeki serbest kalır.Belki de şişenin sahibi gömdüğünde yarın birgün kazara kırılmasın diye evinde tutup garantiye almak istedi bu işi;) O şişeyi gidin gömün ummadık taş baş yararmış.

Enochian1

Banlı Kullanıcı
Değişen Birşey Olmadı Aslında :) Umarım Donzula Adlı Arkadaşın Dediği Gibi Biblodur Kırılan Şişeyi Temizlemedim Yeni Bir Şişe Oluşturmam Belki Yararlı Olur

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Şişenin kırılması harika olmuş ^^

janet

Kayıtlı Üye
Bu "sitenin" ne olduğunu bilen var mı diye okudum :D Ben gerçekten yaşlanıyorum galiba :D
Ben olsaydım şişeyi açar, kaç dilek hakkım var diye sorardım. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...