Bu kağıtta ne bilgileri var ?

magicex

Kayıtlı Üye
fizik ötesi yasaları kullanarak, fizik planda ve astral plan da etki etme sanatının adı büyüdür.

Sayın Urum, bu konu çok tartışıldı biliyorum ama yine de yazmak istedim. Lisedeyken 3 arkadaş half life oynamaya gitmiştik. Bir arkadaş ikiniz birden benim üzerime gelin dedi. Biz de ikimiz birden onu öldürmeye çalıştık ama nafile yaklaşık 45 dakikalık oyun sonunda biz 20' şer defa öldüysek o 3-4 defa anca ölmüştür. O zamanlar işin sırrını bilmediğim için şaşırarak ne kadar ustaca oynuyor demiştim içimden. Sonrasında öğrendimki oyun hileleri varmış, ilgili kodlar girildiği zaman normalde 20 mermi sıkıldığı ölmesi gerekirken 200 mermi sıkıyorsun anca ölüyormuş karakter. Yani siz oyun hilelerini bilmiyorsanız istediğiniz kadar iyi oyuncu olun karşı tarafı öldürmeniz hayli zor.

Bunu gerçek hayata uyarlarsak fizik ötesi yasaları bilmeyen bir insanın hayatına, fizik ötesini kullanarak müdahale ettiğinizde eğer ki fizik ötesi yasaları bilmiyorsa rakibi ile savaşması hayli zorlaşıyor. Yazımdan şu anlaşılmasın biri size büyü yaptırdıysa sizde ona yapın ama büyü yapılan kişi fizik ötesi ilgili kurallara göre yaşamayı öğrenmeli ancak müdahalenin nasıl yapılması konusunu hala kararlaştırabilmiş değilim.

Sizce olaya bu şekilde yaklaşmak doğru mu?
Konu sahibi umarım araya girdiğim için kızmazsın.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Urum'a yöneltilmiş bir soru ama görünce cevaplamak istedim, umarım mahsuru yoktur.

Söylediğiniz çok mantıklı bir örnek olmuş bence, ortada bir adaletsizlik var gibi gözüküyor değil mi? Aslında olan adaletsizlik değil, seçimlerin bir sonucu. O kişi büyü ilminde ilerleyip bunu yapabiliyorsa, aynısını siz de yapabilirsiniz demektir bu. Tek fark sizin seçimleriniz farklı olduğu için bunu yapabilme kabiliyetine şu anlık sahip değilsiniz. Aynı durumun farklı bir varyasyonu normal suçlular için de geçerli. Daha güçlü oldukları veya maddi imkanları geniş olduğu için birisine zarar veriyorlar değil mi? Ortak inanca göre bunun da büyü'den aşağı kalır yanı yok günahlık konusunda. Savaşlarda nasıl stratejiler izlenir? Veya polisler görev esnasında nasıl önlemler alır?

Her zaman seçim hakkımız vardır ve bu seçimlerimize göre bir sonuç ile karşılaşırız. Polisler insan tarafından sıkılan mermiden korunmak için çelik yelek giyerler değil mi? Bu onları ölümden korur. Ama karşı tarafa bir atak yaparlarsa onları ölümden koruyabilecek bir seçenekleri olmaz. Yani sorunuzun cevabını bulmak için öncelikle seçiminizi yapmalısınız. Hangi tarafta olmak istiyorsunuz? Yıkıma yıkım ile cevap vererek öfkenizi mi güçlendireceksiniz? Yoksa tek amacınız korunarak işin içinden sıyrılmak mı? Bu seçimlerde kullanacağınız öğelerde önemli. Büyüye büyü ile mi karşılık vereceksiniz? Başka yollar ile mi? Ancak bu soruların cevabından sonra bir çözüm bulabilirsiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Büyü sanatı ilmi herkese verilmiş bir özellik değil. Birine çok güzellik, birine şans, birine zeka gücü birine kötü olmak, birine şifacı olmak, birine sonsuz sevgi ile sevilmek gibi bir sürü farklı özellik verilmiş. Yani bir kişi hayatını düzenlemek için fizik ötesi yasaları kullana bilme gücüne sahipse kullanabilir.

Ben ya da başka bir insanı oğlu öteki aleme ait bu dünyadaki yaptıklarınızın karşılığını bilmiyor tahmin ediyor ya da İnaçlara sahip. Dini temel de konuşmuyorum. 2000 din arasından tek biri ile konulursam 1999 tanesine göre hatalı konuşmuş olurum.

Kendime adıma cevap verebilirim sadece. Ben kendim istedim bu yetenek ile doğmayı, bu yeteneğin karşığında benden alınlarında benden alınmasını ben istemedim. Bir sisteme ait mahisyenim, o sisteme ait kurallara göre hareket ediyorum. Her sistemin kendi etik değerleri var. Bu sistemi ben seçmedim. Benim mizacıma göne bana verilmiş. Ben de ona göre yaşıyor ve öğreniyorum. Kendim için fizik ötesi yasaları kullanarak dünya üzerinde bir şeyi değiştirmeyi çalışmıyorum. Diğer boyutlar üzerine çalışma yapıyorum. Danışmanlarım içinde benim sistemime uygun olanları kabul ediyorum olmanyanları etmiyorum.

NaBe

Kayıtlı Üye
Urum'a katılıyorum bazen doğuştan bu yeteneklerle doğabiliyorsunuz.. Bunu şu şekilde değerlendirebilirsiniz aileye bırakılmış bir miras ve onun sorumlulukları vardır.. bazen istediğiniz sosyal ortamlara katılmıyabilir bazen dini rtüellerinizi aksatma durumu oldugunuda cezalandırılabiliyorsunuz + aileye bırakılan mirası kimse kimseyle paylaşmaz onun verdiği sorumluluklar vardır

Genelde doğuda bu durumlar oldukca yaygındır üstü kapalı konusuyorum..

magicex

Kayıtlı Üye
Sayın Urum, Moterda Olisya ve NaBe,

Fizik ötesi alemin kurallarını öğrenmeye ve uygulamaya çalışıyorum ama tam olarak netleştiremediğim için henüz çok da ilerleyebilmiş değilim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Büyü sadece kansal veya atasal aktarılan bir şey değil ama. Evet zeka, büyü veya diğer özellikler herkeste farklı seviyelerde meydana geliyor ama böyle olması başkalarının yüksek seviyelere gelemeyeceğini göstermez. Bu özelliğe doğuştan sahip birisi daha hızlı yol kat edebilir belki ama ortak sonucu değiştiren bir etken değil bence bu. Tıpkı yukarıda ki oyun örneği gibi. Bir oyunun karakter yaratma ekranında her ırkın farklı özellikleri vardır ve çeşitli kavramlara ek veya eksi etkide bulunur. Ama sonuç olarak baktığımızda, her ırk her sınıfı gayet iyi bir şekilde oynayabilir.

Burada yine inanç kavramı meydana çıkıyor, herkes inançları doğrultusunda fikir üretebiliyor. Her insan içinde tanrının özünü barındırır ve seçimleri doğrultusunda potansiyel arttırımı gerçekleştirebilir denir. Bu yüzden bazı sınırlar yok sayılabilir bence. -- Konuyu uzatmış gibi oldum biraz ama yazmasam içim de kalacaktı. :)

Dyg067

Kayıtlı Üye
Enerjiyi yönlendirmeye kalkarsan büyüye girer, mesela bi mekanda birisi ile tanışmak istedin onunla enerjini yöneterek çekim yasası kurabilirsin gidersin yanına veya masana gelmesini sağlar konuşur sohbet edersin ama sonrasında başka bi yere götüreyim şunu bunu yapmasını sağlayım gibi güç kullanırsan bu büyüye girer ve manevi dönüşü ağır olur, her büyünün yaptırana geri döndüğü mutlaka bir manevi cezası vardır o yüzden uzak durulmalıdır