ben wicca olmak isteyen bir paganizim meraklısıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Toetje

Kayıtlı Üye
Aynı şekilde düşünüyorum. Ben olmak istiyorum araştırma yapıyorum ama sadece araştırma yapmakla da malesef olmuyor. Tecrübeli kişilerden yardım alınması gerektiğini düşünerek bende yardım istiyorum :(

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Olmak istemek yeterli değil biraz kurcalarsan konuya hakim olursun zaten teorikte.Sonra gerisi gelir... ^^ xD

Keira

Moderator
Öncelikle şunu söylemek istiyorum wicca olmak, pagan olmak, cadı olmak bir hobi değildir. Paganizm bir din, wiccalıkta bu dinin bir koludur. Paganizme meraklı olunmaz, hobi değildir bu. Öncelikle bunun ayrımına varmanız gerekiyor. Önce araştırmanızı yapın bu konularla ilgili, sonra ne olmak istiyorsanız o yolda ilerlersiniz zaten..

Toetje

Kayıtlı Üye
Hobi olarak görmek değil zaten en azından benim ki ve bende buna göre araştırmalarımı yapıyorum. Fakat bu tür konularda sadece araştırmanin yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bazen yardımda almak gerekiyor. Bu yüzden yardım istiyorum diyebilirim. :)

Avalon

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kesinlikle size katılıyorum Toetje. Bende sizin sayenizde başladım aslında ama şuan iksirlerle ilgilenmek bu yönde gelişmek hoşuma gidiyor. Özellikle kaynak olarak Heremsçi Bilimlere Giriş'i benimseyerek emin adımlarla gidiliyor. Bu konuda kaynak çok önemli zaten geriye kalan pratik kısmınıda deneyimli kişilerin desteği olmadan geçmeniz mümkün olmayacaktır. Buna bizzat tanık oldum. Türkiye'de covenler var ama nerede bu konuda covenlerin çok fazla yardım ettiğini duymuştum. Ama neredeler?

Keira

Moderator
Covenler kendilerini her zaman saklı tutarlar, kolaylıkla bulamazsınız. Sizi covenlarına sokmadan da yardım etmezler diye biliyorum. Yukarıdaki açıklamamı konu başlığı açan arkadaş ve buna benzer başlıklar açanlar için söylemiştim.

ladyrowena

Kayıtlı Üye
ben hobi olarak yapmıyorum bunu ve farkındayım yalnız konuyla ilgili bilgilenme olmadan işe karışırsam sehtekarların elinde oyuncak olabilirim bu yüzden tecrübeli kişilerden yardım almak istiyorum bana yardımcı olailirseniz lütfen yardım edin

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Wicca inancına sahip olmanın bir şartı yoktur aslında,zaten nanç içinize yerleşmişse o şekilde yaşamaya otomatik olarak başlarsınız.Gerekli farkındalık seviyesine ulaşmış olursunuz,daha çok okumak ve öğrenmek istersiniz gelişiminiz için.Şunu yaparsan olursun diye bir kaide yoktur.Anladığım kadarıyla ne olduğu hakkında temel bilginiz var.Sadece etik kurallara ve evrensel yasalara dikkat ederek ilerleyin bu yeterlidir.Konuyla ilgili sitede de başlıklar var,3.derece insiye rahip/rahibelerin kendileri açtıkları blog ve siteleri de var.Dediğiniz gibi sahtekarların elin oyuncak olmak kimse istemez.Bu nedenle inanç bireyseldir,takıldığınızı buradan bizlere sorabilirsiniz.Sağlıklı ve güvenilir kaynak içinse iyi İngilizce şart,pagan federasyonunun site ve dergilerini takip etmeniz lazım.En azından yasal,vergi ve aidat veren insan ve kurumları barındırıyor.Bu kuruluş üzerinden araştırma yapmanızı tavsiye ederim.Yabancı kovenlerin de özellikle festival dönemlerinde yazıları ve davetleri çıkar.Wicca ile ilgili derin araştırmaya girecekseniz bu dediklerimi yaparsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...