baykuş uğursuz mu?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Hiç canlı baykuş göreniniz var mı? Yavruyken diğer kuşlardan daha sevimlidir bence o kadar mahsum bir hayvan lanetli uğursuz yada kötü olamaz diğer kuşlardan hiç bir farkı yok...Evlerin yanlarında ötmeleriyse insan canlı olduklarından kaynaklanamaz mı...

dıgıt

Kayıtlı Üye
Baykuş başlığını görünce ilgimi çekti yazma gereği duydum forumda genelde izleyiciyimdir bu konuya yaşadığım tecrübelerimle katkı yapayım şu an yaşım 40. 32 senedir aynı mahallede aynı sokakta kendi evimizde 6.katta oturuyoruz bu baykuş yıllardır ötüp duruyor aynı baykuşmu torun baykuşmu bilmem artık nasılmı ötüyor eğer sokakta önceden hasta birisi varsa uzun süredir tedavi gören hasta birisi olduysa ki biz komşularımız olduğu için biliyoruz baykuş gelip ötmeye başlarsa biz artık eyvah demeye başlıyoruz 1-2 hafta sonra vefat haberi alıyoruz belki bu zamana kadar 20 kişi tecrübem olmuştur vefat eden bunların arasında annem ve babamda dahildir bunun haricinde baykuşun uğrayıpta öttüğünü hiç duymadım sadece haber vermeye geliyor fakat 2 veya 3 gece aralıksız uğruyor ötüyor ve gidiyor sonra vefat haberini alıyoruz ben ve eşim öttüğü zaman anlıyoruz durumu. orman varmı derseniz kestirmeden 10km uzaklıkta var.yani işte biri ölecek kendinize dikkat edin olayı değil benim yıllardır yaşadıklarım bu.hasta olan veya çok yaşlı varsa oluyor yani bilinenleri söylüyor sanki ağıt yakar gibi ötüyor ötme süresi aralıklı en fazla yarım saat gibi.ötme saatleri 11:00-01:00 arası gibi hiç şaşmaz.