insanın ismi kaderini etkiler mi

hesperos

Kayıtlı Üye
Merhaba birçok şeyin başıma ismimden dolayı geldiğini düşünmeye başladım bence benim adım uğursuz bunla ilgili bilgisi olan varmı adımı değiştirsem nasıl bir isim önerirsiniz özellikle zengin olmak ve şans açısından

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bir numetologdan tavsiye almalısınız. Numetolog doğum tarihinizi ve soyadınızı de olaya dahil ederek, hesaplama yapacak.

createtherules

Kayıtlı Üye
Ben yakın zamanda çok büyük bağlantılar bulduğum için değistirdim. Henüz yeni kimliğim çıkmadı.

Alakan

Kayıtlı Üye
İsim insanın enerjisini etkiliyor. Bir yakınımızın kız çocuğu aşırı derecede agresif, hareketli ve patlamaları olan bir çocuktu. Hiçbir şey fayda etmedi. "Savaşçı kadın" manasına gelen bir ismi vardı. İsmini değiştirdiler cocuğun huyu suyu da değişti.

Özellikle büyüklerden birinin ismi koyulduğu zaman huyu suyu ve yaşamları çok benziyor

createtherules

Kayıtlı Üye
İsim insanın enerjisini etkiliyor. Bir yakınımızın kız çocuğu aşırı derecede agresif, hareketli ve patlamaları olan bir çocuktu. Hiçbir şey fayda etmedi. "Savaşçı kadın" manasına gelen bir ismi vardı. İsmini değiştirdiler cocuğun huyu suyu da değişti.

Özellikle büyüklerden birinin ismi koyulduğu zaman huyu suyu ve yaşamları çok benziyor
Bende de büyüklerden biri göbek adı koyulmuş. Kaldırdım. Yerine başka isim eklettim.
Ismin koyulmasında iki gerekçe var.
1-Doğarken ruha giren belli karmalar var. Yaşanacak karmayı sana işaret etsin ve ne olduğunu anla diye.
2- İsmi degistirerek yükten muaf kalmayı ilan edebileceğin somut bir ritüel olabilsin diye. Çünkü bunu sadece farkındalığa ulaşabilen ve karmanın kaynağını çözmüş biri yapmış oluyor zaten.

Alakan

Kayıtlı Üye
Bende de büyüklerden biri göbek adı koyulmuş. Kaldırdım. Yerine başka isim eklettim.
Ismin koyulmasında iki gerekçe var.
1-Doğarken ruha giren belli karmalar var. Yaşanacak karmayı sana işaret etsin ve ne olduğunu anla diye.
2- İsmi degistirerek yükten muaf kalmayı ilan edebileceğin somut bir ritüel olabilsin diye. Çünkü bunu sadece farkındalığa ulaşabilen ve karmanın kaynağını çözmüş biri yapmış oluyor zaten.
Benim de göbek adım büyüklerden birinin adı. Çok iyi birisiydi ve harika da bir hayatı oldu; dolu dolu her şeyiyle yaşadı bu hayatı. İsmi sevmiyorum fakat sırf bu sebepten dolayı değiştirmiyorum.

business woman

Kayıtlı Üye
Benimkini dedem koymuş arkadaşının torunu doğunca adını sevmiş bi yıl sonra da ben doğmuşum. Kardeş gibi büyüdük ama farklı hayatlar yaşıyoruz şuanda. Bir yıl olduğu için aramızda beni de etkiler mi onun hayatı?

createtherules

Kayıtlı Üye
Benimkini dedem koymuş arkadaşının torunu doğunca adını sevmiş bi yıl sonra da ben doğmuşum. Kardeş gibi büyüdük ama farklı hayatlar yaşıyoruz şuanda. Bir yıl olduğu için aramızda beni de etkiler mi onun hayatı?
Koyarkenki enerji de önemli. Diger çocuk da kücükmüş zaten. Yani dedeniz aslında diğer çocuğa, şahsına, karakterine sempati duydugu için koymamış. İsmi beğenmiş. Herhangi bir yerde rastlanıp seçilmiş isimler gibi düşünülebilir. Bu sayede o kişiyle çok büyük bir bağdaşma yaratacağını sanmam ama ismin harfleri ve anlamı olarak etkisi incelenebilir. Yine de mümkün olursa o kisiyle kadersel çakışmalarınız olup olmadığına bir göz atın.

Alakan

Kayıtlı Üye
Niyet etkiliyor diye düşünüyorum. İsmi sevip koymak başka bir de ona niyet alarak koymak başka

createtherules

Kayıtlı Üye
Evet bana koyulan ismin sahibini, direkt olarak onu çok sevme gibi bir gerekçeyle seçmişler. Aslına bakıldığında sevme gerekçeleri kadıncağızın zor şartlar olan bir hayat içinde kimseye kötülük yapmamış olması. Bu onu cok iyi kadın yapıyor onların gözünde.Bizim millette böyle şeyler iyi çalışır. Aksi taktirde hakkını arasa bencil derlerdi. İşin tuhafı aileye benden önce gelen kız çocuklarına o ismin verilmemesi, ben doğunca birden dedemin isteyesi tutması...Ben bunu şuna bağlarım; onların hiçbiri o kadının yasadıklarını anlayıp onu onurlandıracak değildi. O yüzden anlayan kisiye bırakıldi yük. Bu baba tarafından bir ata. Onun ismi kilit görevi yaptı anne tarafinın yükleri onunla üzerime kilitlenmişti. Bu kilidi de birinin açması lazımdı işte.

Alakan

Kayıtlı Üye
Evet bana koyulan ismin sahibini, direkt olarak onu çok sevme gibi bir gerekçeyle seçmişler. Aslına bakıldığında sevme gerekçeleri kadıncağızın zor şartlar olan bir hayat içinde kimseye kötülük yapmamış olması. Bu onu cok iyi kadın yapıyor onların gözünde.Bizim millette böyle şeyler iyi çalışır. Aksi taktirde hakkını arasa bencil derlerdi. İşin tuhafı aileye benden önce gelen kız çocuklarına o ismin verilmemesi, ben doğunca birden dedemin isteyesi tutması...Ben bunu şuna bağlarım; onların hiçbiri o kadının yasadıklarını anlayıp onu onurlandıracak değildi. O yüzden anlayan kisiye bırakıldi yük. Bu baba tarafından bir ata. Onun ismi kilit görevi yaptı anne tarafinın yükleri onunla üzerime kilitlenmişti. Bu kilidi de birinin açması lazımdı işte.
Ben sizi hep erkek sanıyordum... Çok doğru tespitler yapmışsınız. Cefakar ve pasif insanlara sempati besleriz hep. Benim aslında iki tarafla ortak. Yani her iki tarafın da anne ismini taşıyorum. Niyetin önemli olduğunu şuradan söylüyorum annem bu ismi koymak isterken babamın annesini niyet alarak koymuş. Kendi annesi psikolojik olarak rahatsız. Aşırı da dramatik bir yaşamı olmuş. Bana hiç sirayet etmedi aksine ben babaaneme çok benzerim. Belki benimki de düğüm değil ödüldür. Ben de en küçük torunum. Diğerlerine de koyulabilirdi isim.

business woman

Kayıtlı Üye
Koyarkenki enerji de önemli. Diger çocuk da kücükmüş zaten. Yani dedeniz aslında diğer çocuğa, şahsına, karakterine sempati duydugu için koymamış. İsmi beğenmiş. Herhangi bir yerde rastlanıp seçilmiş isimler gibi düşünülebilir. Bu sayede o kişiyle çok büyük bir bağdaşma yaratacağını sanmam ama ismin harfleri ve anlamı olarak etkisi incelenebilir. Yine de mümkün olursa o kisiyle kadersel çakışmalarınız olup olmadığına bir göz atın.
Bi isimlerimiz aynı bide ikimizinde erkek kardeşleri var aynı yaş farkıyla. Onun dışında tamamen zıt yaşamlar. O liseden sonra okumadı. Durumları çok iyiydi ama bi hastalığı vardı nöbet geçiriyodu çocukluktan beri. Sonra evlendi sonra başka bi adama kaçtı sonra aynı adam tarafından tecavüze uğradığını söyledi ama şikayetci olmadı kocası boşadı mahkemelik oldular kaçtığı adam ben evlenirim ama şu kadar paraya deyip pazarlığa oturdu. Sonra babası başka bi adama ev araba düğün karşılığı verdi etrafı susturmak için. Zaten hep yakışıklı bi kocası mutlu bi yuvası olsun isterdi bide çocukları var işte artı zenginler. Bizde 20 saat çalışıyoruz

createtherules

Kayıtlı Üye
Ben sizi hep erkek sanıyordum... Çok doğru tespitler yapmışsınız. Cefakar ve pasif insanlara sempati besleriz hep. Benim aslında iki tarafla ortak. Yani her iki tarafın da anne ismini taşıyorum. Niyetin önemli olduğunu şuradan söylüyorum annem bu ismi koymak isterken babamın annesini niyet alarak koymuş. Kendi annesi psikolojik olarak rahatsız. Aşırı da dramatik bir yaşamı olmuş. Bana hiç sirayet etmedi aksine ben babaaneme çok benzerim. Belki benimki de düğüm değil ödüldür. Ben de en küçük torunum. Diğerlerine de koyulabilirdi isim.
Bazen iyi bir sonuca da bağlanır görev. Bence anneniz kendi annesinin durumunu şifalandırma görevini yaptı. Bu durumda babanızla evlenmesi bile bir sembol olarak alınabilir. O ismin üzerindeki acı enerjisini, babaannenizdeki zıt haline dönüştürme niyetini edindi. Üzerinizde tezahür ettirdi. Böylece sizden sonraki neslinize de o isim sizdeki en son haliyle sirayet edecektir, öyle umuyorum :) Anneannenizdeki yükün arındığını düşünüyorum

P

Panagiotis

Merhaba birçok şeyin başıma ismimden dolayı geldiğini düşünmeye başladım bence benim adım uğursuz bunla ilgili bilgisi olan varmı adımı değiştirsem nasıl bir isim önerirsiniz özellikle zengin olmak ve şans açısından
isimlerin insanin yasamin da etkili oldugunu ben de dusunuyorum, benim ismim dini anlami olan bir isim , abimin ise pagan kokenli bir isim ustelik ismini tasidigi karakter korkak, irz dusmani bir adam, ayni karakter abim de de var kisiliksiz cikarci yavsak bir typ.

biard

Kayıtlı Üye
Ben isimlerin bu amaçla koyulduklarında kaderi etkileyebileceklerine inanırım, tabi doğum tarihi gibi diğer etmenler de rol oynuyor, aksi takdirde kaderlerimizin tamamen aynı olması gerekirdi. Annem ismimi başarısını takdir ettiği bir çocuk sayesinde seçmiş. Ve yaşadığımız hayatlarda bazı ortak noktalar var: İkimiz de başarılı denilebilecek insanlarız, farklı ülkeler de olsa aynı amaç için yurtdışına yerleştik. Buna karşın kardeşim dedemin ismine sahip ama kaderleri benzeşmiyor. Çünkü ismi o amaçla verilmedi. Üstte de yazılmış, bir numerolog veya astrologdan (yahut her ikisinden) yardım alabilirsiniz, bu içinizi de rahatlatacaktır.

fuumaster

Kayıtlı Üye
Ben isimlerin bu amaçla koyulduklarında kaderi etkileyebileceklerine inanırım, tabi doğum tarihi gibi diğer etmenler de rol oynuyor, aksi takdirde kaderlerimizin tamamen aynı olması gerekirdi. Annem ismimi başarısını takdir ettiği bir çocuk sayesinde seçmiş. Ve yaşadığımız hayatlarda bazı ortak noktalar var: İkimiz de başarılı denilebilecek insanlarız, farklı ülkeler de olsa aynı amaç için yurtdışına yerleştik. Buna karşın kardeşim dedemin ismine sahip ama kaderleri benzeşmiyor. Çünkü ismi o amaçla verilmedi. Üstte de yazılmış, bir numerolog veya astrologdan (yahut her ikisinden) yardım alabilirsiniz, bu içinizi de rahatlatacaktır.
Amaç ne olursa olsun kişinin büyüdüğünde kişilik ve karaterini aşırı düzeyde etkilmez ufak tefek etkileri olsada.
Ancak konuyla ilgili şöyle bir örrnek vereceğim.
büyük babamın kayınpederi gençliğinde hocalık yapmış. kendisi ben üniversitede iken vefat etti. ama şunu söyliyim ben kendimi bildim bileli akıl bali oldum olalı ölene kadar hep 90 yaşındaydı. :))
torununun, torununu gören adam dı kısacası. yemenden dönen tek, ilk trende imiş. küçüklüğümde anlatırdı sadece bne döndüm . benim birliğim döndü. arkadaşlarımın hiç biri dönmedi yemenden derdi. Çanakkaledede savaşmış. 8 yıl askerlik yapmış savaş dönemi. tövbe edip hocalığı, nuskacılığı bırkması bir tarafa derin ilmi vardı. gittiğimiz zaman dizinin dibine oturtur. birşeyler sorar. arapçasını yazıp ebced yapardı. çok yaşlı olduğundan beni unutur. her gitmemde yenidne tekrar tekrar aynı hespları yapardı. babamı, annemi vesaire büyükleri unutmazdı. daha eskiden bildiği için. en büyük ablamıda unutmazdı. ama beni unuturdu. tekrar tekrar hesap yapardı. ardınca sıkıştıra sıkıştıra severdi. gözleri parlardı hesapladığı şeyler, hesabı bititiğinde. o zman çocutuk anlamıyorduk bilmiyorduk e yaptığını. sonra sorna ilerleyen zmanla jeton düştü. doğumumu , ölümümü, gelecekle ilgili bazı şeyleri e ismmime göre karakter ve yaşayacaklarıma bakardı aslında. banda hepsini net göstermez tam anlatmazdı. hesaplayıp doğru bulurdu doğum tarihimi ayı günü ile birlik. saatini sorardı sadece ilk bir iki hesaptan sonra. sonra devam ederdi ona göre başka hesaplara.
İsim de etkili olabildiği gibi, yaşanacaklara bakarakta isim koyulabiliyor bazen.
vereceğim örnek şu.
kedisinin torunu amcalarımdan ikisinin ismini o koymuş. şu kadarını söyliyim iki amcanın isminde tek harf benzeriği bile yok. isimler birbiri ile alaksız. ikisininde ismi karakterlerine uygun. biri anlayışı kıt, jetonu dürte dürte sorla düşen bir tip ve karakter. ismide o anlamda. digeir ise aktif, çok ince düşünen, hiç birşeyden geri durmayan yapıya sahip ve simide ona uygun. isimleri ebced ile hesaplayıp, doğum saatlerini hesaba katarak yıldızlara bakarak koymuş.

bir diğer ebced ile ilgili örnek tasavvufçular iyi bilir. mevlana celaleddin rumi hazretleri için ibret ylında öldü derler. sebebi ebced hesabı ile ölüm tarihi hesaplandığında elde olunan rakam karşılığı elde edilen kelimenin ibret olamsıdır. ibret kelimesinin ebced değeri mevlananın öllüm yılını gösterir diğer bir deyişle.

bu sebeb le ki isim değişecekseniz yada çocuğunuza iism belirleyecekseniz,

[SIZE=4]Absoluta Virtute[/SIZE] 'nin tavsiyesi üzere isme ilim sahibi, işini iyi bilen bir numetologdan tavsiye alarak karar verin bence.