Ayaklarımdaki Titreşim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Merhaba Sevgili Üyeleri

Evet ayaklarımda telefon titreşimi gibi bir şey var sık sık oluyor zamanını
Pek hatırlamıyorum fakat 1.5 aydan da fazla olamaz
Ayak tabanımda parmak uçlarımdan başlayıp tabana ve dizlerime kadar
Bir titreşim oluyor birebir telefon titreşimi gibi dusunun bu neden kaynaklanabilir
Doktorasa anlattım bunu anlamlandıramayıp bana sen goruyormusun dedi tabiki hayır
Hissediyorum dedim ama bir şey demedi çok çok nadir olarak sol elimdede oluyor
Sizce neden kaynaklanabilir ?

mutsuzpollyana

Kayıtlı Üye
stres altındayken üşüdüğünde korktuğunda sinirliyken olabilir bir nevi vücudun duygularına tepki verişi denebilir .
durup dururken oluyorsa bilemiyorum genellikle bende de var birden olmuyor .

gümüş

Kayıtlı Üye
bazen "tıp çaresiz" dediğimiz şaka gerçek oluyor,sinirsel olabilir ama nöroşirürjiye de gitseniz hiç bir şey diyebilirler-şimdilik.
bazen oluyor- önerim: el ve ayaklarınız için sık sık egzersiz yapmanız, öne arkaya bükün sıkın/kasın -gevsetin.
bazen ters L yerde yatıp belden bacaklarınızı duvara 90 derece dik yükseltin ve ayak egzersizlerini bu sekilde de bir kaç dakika yapın.
bazen ek olarak ayakta iken özellikle sırtta bele inen ya da yukselen aynı his olabilir, yelek giyin mesela, sıcak tutun(benim dr un tavsiyesi) işe yarıyor- ama sebep konusunda tatmin edecek bir açıklama bana şimdiye kadar denmedi.bilmiyorum. geçmiş olsun

Anael Zan

Kayıtlı Üye
bazen "tıp çaresiz" dediğimiz şaka gerçek oluyor,sinirsel olabilir ama nöroşirürjiye de gitseniz hiç bir şey diyebilirler-şimdilik.
bazen oluyor- önerim: el ve ayaklarınız için sık sık egzersiz yapmanız, öne arkaya bükün sıkın/kasın -gevsetin.
bazen ters L yerde yatıp belden bacaklarınızı duvara 90 derece dik yükseltin ve ayak egzersizlerini bu sekilde de bir kaç dakika yapın.
bazen ek olarak ayakta iken özellikle sırtta bele inen ya da yukselen aynı his olabilir, yelek giyin mesela, sıcak tutun(benim dr un tavsiyesi) işe yarıyor- ama sebep konusunda tatmin edecek bir açıklama bana şimdiye kadar denmedi.bilmiyorum. geçmiş olsun
Teşekkür ederim sevgili gumuş aslında mutlaka egzersiz yaparım ve bu sefer yaptığımda bu duruma dikkat edeceğim bakalım ne olacak bir analiz edeyim çok sağ ol

hopefull06

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 1 yıldır ayaklarımın altında aynı şekilde titreme bendede var, aynen bende doktora gittim ve birşey yok dedi, bazen sol ayağımın altına bıçak saplanır gibi oluyor halen, nöropatik ağrıdan şüphelendi ama şeker vs.. normaldi, birtek LDL (kötü kolestrol) yüksekti, ki kiloluda değilim.. Kolestrol şimdi normal ama halen titremeler zaman zaman var.. Belki vücudumuzdaki statik elektrikle ilgilidir, çünkü dışarıdan içeriye bizim sinir sistemimizi etkilediğini okumuştum bir yerde.. Ben fırsat buldukça toprağa basmaya çalışırım malum şimdi kış, ayaklarımız terlikte ama halılara sürtündükçe büyük ihtimalle yine üretiyoruz bunu bir şekilde..

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Aynı şey benim de dizlerimin biraz yukarısında oldu baldırlarım da,çakra çalışması yaptığım zamandı bu yüzden olabilirmi diye düşünmüştüm ve bunu anlamak için çakra çalışmalarımı bıraktım bırakınca geçmişti belki sizinkide bu yüzdendir

acid

Kayıtlı Üye
Ben bilgisayar başında çalışıyorum. Bu yüzden titreme, kasılma benzeri rahatsızlıkları yoğun yaşıyorum. Bu konuda farklı egzersizler uyguluyorum. Bunlar iyi geliyor. Bu tür nedenleri araştırmaızda fayda görüyorum.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Çakra çalışmaları meditasyon nefes teknikleri eft genelde yaparım sık sık olmasada canım istediğinde 5 10 dk.yapıyorum belki bunlardan da kaynaklanıyor olabilir.. Eğer sizlerdede öyle oluyor ise..
Ayrıca bende 48 kiloyum ama kolesterol 215 en fazla olması gereken 200 zaten ve tabi ne yazıkki taşla kaplanmış bu şehirde hiç toprağa basamıyorum..

yare-i yarim

Moderator
İş
ne yazıkki taşla kaplanmış bu şehirde hiç toprağa basamıyorum..

Bu sözünüzden istanbul'da olduğunuz izlenimini çıkardım :) istanbulda gerçekten taş tan geçilmiyor bu şehirdeyken tek şansımız ormana gitmektir

Vinctus

Kayıtlı Üye
Bu olay bendede oluyor , Uyuşmayıda bazen beraberinde getirebiliyor Gercekten rahatsız edici bi durum Hepimize geçmiş olsun

yare-i yarim

Moderator
İş
Demin söylediğim şeyi merak ettim hiçbir uzmanada sormadım acaba sitede olan uzmanlar bu soruma cevap verebilir mi ?

Soru : Çakra çalışmaları vücutta titreşimlere sebep olur mu ?

gümüş

Kayıtlı Üye
Demin söylediğim şeyi merak ettim hiçbir uzmanada sormadım acaba sitede olan uzmanlar bu soruma cevap verebilir mi ?

Soru : Çakra çalışmaları vücutta titreşimlere sebep olur mu ?

Ben çalışmalara sizin gibi katılıyorum, o nedenle uzman olduğumu söyleyemem- uzmanlık alanım katılımcı olmakla ilgili sadece.
Çalışma esnasında, ve hemen ardında olabiliyor ancak bağımsız zamanlardaki titreme ve ürpertilerin ilgisi olduğunu zannetmiyorum

bendekiben

Elit Üye
Çakra çalışmalarında enerji blokajların olduğu yerlere yoğunlaştığı için çalışma olduğu sırada ağrı, seyirme ,karıncalanma , yanma,birşey dokunuyormuş yada üşüme hisleri gibi hisler yaşayabilirsiniz bu enerjinin o bölgede çalıştığını gösterir.Ama çok daha sonrasında olan yada arasıra olan bu hisleri enerji çalışmalarıyla bağdaştıramayız.Bunlar sinir sistemi yada kan dolaşımıyla alakalı sorunlardan kaynaklı olabilir.Enerji çalışmaları sık yapan kişiler de bunun enerjimi yoksa bir rahasızlıkmı ayırdını yapabilirler.Ben de genelde enerjiyi sol elimde ve sol kolumda karıncalanma şeklinde hissederim yada başımda tepe noktasında küçük birşeyler dolaşıyormuş hissi olur.

yare-i yarim

Moderator
İş
Çakra çalışmalarında enerji blokajların olduğu yerlere yoğunlaştığı için çalışma olduğu sırada ağrı, seyirme ,karıncalanma , yanma,birşey dokunuyormuş yada üşüme hisleri gibi hisler yaşayabilirsiniz bu enerjinin o bölgede çalıştığını gösterir.Ama çok daha sonrasında olan yada arasıra olan bu hisleri enerji çalışmalarıyla bağdaştıramayız.Bunlar sinir sistemi yada kan dolaşımıyla alakalı sorunlardan kaynaklı olabilir.Enerji çalışmaları sık yapan kişiler de bunun enerjimi yoksa bir rahasızlıkmı ayırdını yapabilirler.Ben de genelde enerjiyi sol elimde ve sol kolumda karıncalanma şeklinde hissederim yada başımda tepe noktasında küçük birşeyler dolaşıyormuş hissi olur.
Çalışmayı yaptığım akşam olmuştu çalışmadan bir yarım saat sonra hisettim bunu çalışmayı bırakında ne yarım saat sonra nede 1 gün sonra daha tekrarlamadı

AJA

Elit Üye
Sevgili bendekibene katılıyorum.Bu tür hisler çalışma sırasında oluşuyor sadece.Bunun dışında olanlar enerji ile alakalı olamaz.Hatta parapsikolojiyle alakası hiç yok.Doktorlar herzaman herşeyi çözemiyor malesef.Yada çözmek için yönlendirmiyor.En basitinden örnek vericem kendimden ; vücudumda durup dururken kaşınmalar ve kabarıklar oluşuyordu .Bir zaman sonra dr.a gittim.Bazı ilaçlar aldım geçici sonuç aldım sadece.Sonrasında peşini bırakmadım dah detaylı testler yaptırdım .Neticede söylenen sadece şu ; ikinci derece alerji.Bir bulgu yok.Sıfır.Doktorun sorabileceği en son şey şuydu ki o da onu sordu,yoğun stres mi yaşıyorsunuz dedi.Yooo ,hayır deyince bir iğne verdi yolladı.Komik oluyor bazen onlarda.3 yıldır aynı alerji hapını kullanıyorum belkide ömğr boyu.
Dolayısıyla bazen onlarda konuyu nerden tutacağını bilemiyor.

Bana sorarsanız sizin durumunuz sinirsel bir hal.Ruhsal strese bağlıysa kısa süre sonra kaybolur diye düşünüyorum.

Aklıma geldi ; anneciğime uyumlandıktan sonra şifa için bir deneme yapmıştım ama komik olan ayakta :D Tabi ilk zamanlar bilmiyordum ayakta olmayacağını hastanın.Kadıncağız üzerime doğru yıkılmaya başladı neden çekiyorsun beni diye :D

Loverman

Kayıtlı Üye
Guatr hastalığım var, ileri seviye değil.Başlangıca yakın.Ellerim aşırı titrer ve arada sırada sizin bu dediklerinizi yaşamaktayım.Doktor değiştirin.Ben guatr hastalığımın olduğunu 3. hastanede öğrendim.Araştırmaya devam bence :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sevgili bendekibene katılıyorum.Bu tür hisler çalışma sırasında oluşuyor sadece.Bunun dışında olanlar enerji ile alakalı olamaz.Hatta parapsikolojiyle alakası hiç yok.Doktorlar herzaman herşeyi çözemiyor malesef.Yada çözmek için yönlendirmiyor.En basitinden örnek vericem kendimden ; vücudumda durup dururken kaşınmalar ve kabarıklar oluşuyordu .Bir zaman sonra dr.a gittim.Bazı ilaçlar aldım geçici sonuç aldım sadece.Sonrasında peşini bırakmadım dah detaylı testler yaptırdım .Neticede söylenen sadece şu ; ikinci derece alerji.Bir bulgu yok.Sıfır.Doktorun sorabileceği en son şey şuydu ki o da onu sordu,yoğun stres mi yaşıyorsunuz dedi.Yooo ,hayır deyince bir iğne verdi yolladı.Komik oluyor bazen onlarda.3 yıldır aynı alerji hapını kullanıyorum belkide ömğr boyu.
Dolayısıyla bazen onlarda konuyu nerden tutacağını bilemiyor.

Bana sorarsanız sizin durumunuz sinirsel bir hal.Ruhsal strese bağlıysa kısa süre sonra kaybolur diye düşünüyorum.

Aklıma geldi ; anneciğime uyumlandıktan sonra şifa için bir deneme yapmıştım ama komik olan ayakta :D Tabi ilk zamanlar bilmiyordum ayakta olmayacağını hastanın.Kadıncağız üzerime doğru yıkılmaya başladı neden çekiyorsun beni diye :D
Ozaman benim ki demekki sinirsel-psikolojik yada öyle o ana denk gelmiş,belki ilk defa başladığım için heyecandan öyle oldu,sanırım annenizde ki halin başka versiyonu olmuş bende :)

byrosa

Kayıtlı Üye
Merhaba, değerli dostlar aynı sorun bende de mevcuttu sonuç olarak ' Bel Fıtığı ' damgası konuldu. :) En kısa süreç içerisinde bir doktora görünüp sorununuzu belirtmenizi tavsiye ederim. Bel fıtığındaki sinir sıkışmaları insan ayağına veya farklı yerlerine titreşim hissi vererek geri geliyor. Umarım böyle bir durumunuz yoktur veya başka bir sorundur, iyi forumlar dilerim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Guatr hastalığım var, ileri seviye değil.Başlangıca yakın.Ellerim aşırı titrer ve arada sırada sizin bu dediklerinizi yaşamaktayım.Doktor değiştirin.Ben guatr hastalığımın olduğunu 3. hastanede öğrendim.Araştırmaya devam bence :)

Bu enteresan, bana hep guatr testi adı ne unuttum şimdi önerirler- bir çok sorunun kaynağı olabiliyormuş, teşekkürler hatırlattığınız için +

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...