kişiye özel dua için yarışma

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
kasem: yemin yada and demek .

havvas içinde ki yeri ise kişiye özel hazırlanan bir dua demektir. bu dua vefklere yada tılsımlara okunur . tılsım yada vefk olmadanda kasemin kendisi yazılarak o kasemde okunabilir.

en güzel şöyle anlatılır.

urumhamatahayil, cebrayil, bagarataşayil, fayuşin, kabaratayuşin gibi hadim yada melek isimlerinin hesaplanıp bulunduğu dualardır.

çoğu yerde bu dualara rastlarsınız okursunuz okursunuz ama birşey olmaz çok etkileyici görünmelerine rağmen o gördüğünüz dualar başkası için başka amaçla yazılmıştır kim bilir şifreli olarak hangi isimler ve hangi olay vardır.

bu yarışmanın sonunda kazanan kişiye istediği bir şey için bu özel duayı oluşturacağım. eğer bunu maddi karşılık vererek yaptırmak isterseniz milyar değerindedir. çok zor bir uğraştır.

hem arapçasını hemde türkçe okuyabileceğiniz latin harfleri ile ne zaman ve nasıl yapacağınızı anlatacağım

örnek vereyim benim hazıladığım bir kasemin arapcasıdır.

sanırım artık soruyu merak ediyorsunuz.

aşağıdaki resim hakkında ki en detaylı bilgiyi istiyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
bir cevap yok hala biraz caba beyler hanımlar

hira

Kayıtlı Üye
Mısırlılarla ilgili sanırsam çok enteresan sadece hislerimle yazıyorum:D

efsun

Kayıtlı Üye
Arapca yazilmis nazara karsi Allah'in 99 güzel adi yazilmis.yani bakan göz bu güzel sifatlarla bakip,görmeli...Bende hissi yazdim.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
3. Göz içindeki 7 çiçek çakraları temsil ediyor sanırım. Şu an için ilk tahminlerim. Syg.

shangri-la

Kayıtlı Üye
bir çeşit mandala olabilir mi?gözün ortasındaki daire uzakdoğu dinlerindeki mikrokozmosu simgeleyen mandalalara benziyor.herşeyin mistik merkezini sembolize eden daireler.

shangri-la

Kayıtlı Üye
masonlukta da göz sembolleri çok kullanılmış bildiğim kadarıyla...

efsun

Kayıtlı Üye
Allah'in 99 ismi ile çevrelenmis nazara karsi koruyucu bir simge.??

heduba

Kayıtlı Üye
tılsımlarda göz motifi koruyucu nitelik taşır diye tahmin ediyorum.rumi lotus motifleri islam tezhip sanatında sık kullanılan bir motiftir.çok iyi okuyamadım ama etrafındaki arapça yazılar allah ın 99 ismi olabilir.sadece allah yazısını okuyabildim.ama kendimce yaptığım yorum allahın isimleri yardımıyla yazılan koruyucu nitelik taşıyan bir tılsımdır diyebiliriz.ama urum biraz kopya versen diyorum;)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
kopya yok araştırın mesele araştırma yapmanızı sağlamak

kişisel yorum değil net olanı istiyorum

heduba

Kayıtlı Üye
kaç saatir araştırıyorum bi bilsen:eek:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
kesin bulursun ozaman ama bilemeyeceğim bulurmusun ben 3 aydır soru düşünüyorum valla sonunda buldum sizde cevap için uğraşın azıcık

CREEPA

Banlı Kullanıcı
sanırım artık soruyu merak ediyorsunuz.

aşağıdaki resim hakkında ki en detaylı bilgiyi istiyorum
Cami tavanini süslemekte olan birseye benziyor bana göre..Nazara karsi kulanilan ayetler iceren bir islami motif,genelde camilerde kulanilmaktadir derim.

heduba

Kayıtlı Üye
belki tamamıyle hayal gücüm net göremiyorum ama ortadaki grift bitki motiflerinin arasında cin betimlemeleri var

naz80

Kayıtlı Üye
bir camideki resim sanırım bu kadar göz bir aldatmaca olabilirmi diye dündüm yani şekildeki göz bize nazarı çağrıştırsın diye

heduba

Kayıtlı Üye
kesinlikle fresk değil bence.dikkatli bakarsanız kağıt veya kumaş üzerinde olabileceğini daha net anlarsınız

heduba

Kayıtlı Üye
bu özel bir şekil olmalı yarışma sorusu olduğuna göre.belki de çok bilindik bir tılsımdır.süleymanın mührü gibi mesela.ama o kadar cahilim ki bu konuda bir türlü tam anlamlandıramıyorum.dün geceden beri arıyorum anlamını.ama nafile...bravo urum en kazık soruyu sormuşsun bize:p

maviay

Kayıtlı Üye
başta tanrının gözü ve üçüncü göz, iç içe geçmiş gürz sistemi helezonik ifadesi , birbirine geçmiş zincirin halkaları(başlangıcı ,sonu olmayan sonsuz sınırsızlık) auratik katmanlar ve çakra açılımları ve latusun gizli açılımı .en önemliside kainatin sırı bölünmez parçalanmaz,tam ve bütünün parçalarından bir kesit mi?

origanum

Yönetici
Nazar duası ile çevrilmiş göz
ortada lotus çiçeği
helezon
sonsuza dek nazardan korunma