Ateist arkadaşı cinler ile ikna edebilir miyiz?

Aisling

Kayıtlı Üye
Hristiyan, budist, taoist, pagan vs... yüzlerce inançtan insanı görüyoruz. Onlarla aynı gezegende yaşıyoruz. Başka inançtan insanları görüp onların inancı doğrudur çünkü o insanları görüyorum diyor musunuz? Tahminimce hayır. Onlarında farklı inançları olduğunu bildiğiniz halde hala kendi dininiz üzeresiniz. E ama baska insanlarda başka inançlara kanıt o halde. Gördüğünüz pagan, paganizmi varlığı ile gerçek kılıyor o halde. Söylediğiniz yere gelmeye çalışıyorum. Ama çelişkiyi anlatabiliyor muyum bilmiyorum. Gördüğünüz pagan paganizmi gerçek kılmaz. Onun gerçeği olabilir ama sizin değil. Gördüğünüz insanın size sunacağı tek gerçek var olduğu gerçeğidir. Kımsenin varlığı bir dini kanıtlamaz. Kimsenin böyle bir misyonu yok. Varlık yalnızca var olduğunun kanıtını sunar. Onun dışında din konusunda gönül istediğini seçer. Katılacağınız Varlık hristiyansa hıristiyanlığı kanıtlıyor o halde. Gören her insana hıristiyanlığın doğru oldgunu kanıtlayacak. Yahudiyse aynı şekilde. Ya da ee inançsız diyelim? Tüm dinlerin saçma olduğunu kanıtlıyor o zaman? Yine tahmin edeyim hayır diyeceksiniz ve dininize sıkı sıkıya sarılacaksınız :) Varlık inanç falan kanıtlamaz.

Dnz1

Kayıtlı Üye
tanrının varlığını cinlerle kanıtlamaya çalışmak hmm

Ü

Üye silindi 58480

Sayın dennise
O yuzden enerjisi yuksek olmayan kisi cinlerle gorusurse cinler onu talan edereler.

Bunu acıklarmısınız lütfen

Ogrencilik yillarimda iktidarsiz ogretmenler vardi.
O ogretmenleri delirtirdik. Bize hitap etmeyenleri ozellikle. Bizi disipline verirlerdi. Bazilari cok pis doverdi. Bazilari kisasa kisas yapip bizi asagilayarak doverlerdi. Ogretmenlere savas ilan etmistik firsat kollar hale gelmistik.
Edebiyat ogretmeni o kadar cok degisti ki 4 almak artik en caliskan ogrenciye bile nasip olmuyordu. Herkes 3 alabiliyordu.

Simdi bir ogretmen sevgi kelebegi ve idealist ise ne yazik ki her sinifta basarili olamiyor. Iktidar sahibi ve muktedir vasiflari da olmalidir. @DAİMON daha iyi bilir : ))

Simdi cinler de oyledir. Severek idealist bir merakla baslarsiniz. Ama bir delik acip o boyuta girdiginizde sabah alarmi calisan araba gibi dikkat cekersiniz ve hatta rahatsizlik verirsiniz. Biorezonans boyle etki yapar. Arabanin camlarini patlatmak isteyen komsular gibi cinler de sizi carparlar surekli. Carpilirsiniz.

O yuzden bu isler el almadikca zor yoldan ogrenme ile sonuclanir. Zor yoldan ogrenmek icin yola cikanlar da ne yazik ki finale kalana kadar surekli elenen yarismacilar gibidirler. Pek fazla ilerleyemezler. Pacayi kurtarmak zorunda kalirlar.

Ben cinler hakkinda cok fazla sey yazsam da hicbir deneyimim yok. Gayri ihtiyari cocukluk carpilmalarim oldu ve son zamanlarda bu islerle ugrasan bir arkadasimdan gorduklerimden gelen kirintilarla yaziyorum. Ama o bile bu aleme asla bulasilmamasi gerektigini gosteriyor.

Mesela insan fitrat olarak sosyal bir varliktir. Kollektif bilinc ile desarj olur. En asosyal insan bile bir ressam, heykeltras olabilir ve dolayli yoldan insanlar ile iletisim uzak iletisim kurabilir uzaktan. Ama cinler buyeye coktuler mi bir kere siz artik sosyal hayatinizdaki insanlarin musallatlarini ve zaaflarini gormeye baslarsiniz. Okurken anlasilmasa da sosyal davranis kaliplariniz degisir. Daha da kotusu cinlerden ilham alan illetli kisilere zaafiniz olusur. Sosyalliginiz zaafiniz olur ve karsiniza ancak size psikolojik zulmedecek insan tipleri cikmaya baslar.

Vallahi hafsalanizin alamayacagi hale gelirsiniz. Ben asosyal biriyim. Ve bu konularda ilerlemek icin can atarken oyle deneyimler yasadim ki kisa sure icinde , uzerime borc biliyorum ki bu islere girilmemeli diyenlere hak verdim !!

Ü

Üye silindi 58480

Bu dünya gerçektir helisinasyon değildir parmağınız yansa günlerce acıyla kıvranmanın helisinasyon olduğunu kimse size söyleyemez burda acıyı hisseden bikakis ruhtur ruha bu acıyı tatması için beden verilmiştir yani acıyı tadan biziz bunu yine enerji yolu ile yapiyor beyine sinyal gidiyor ve acı hissediyoruz öyleyse biz oralarda biryerdeyiz.Cinlere gelince bedenleri yok ama biz gibi acı çekiyorlar mi merak ediyorum.

Siz bilimden nasiplenmemissiniz :p

Hipnoz altindaki kisinin eline bir buz parcasi verin. Ama kisiyi bunun kor alevi olduguna inandirin bakalim
Kisinin eli yanacak ve buzu tutamayacaktir.

Evet dogru soylediniz. Beyne giden uyarilarin neticesi dolayisi ile yasiyoruz. Ama beyin o uyarilari nasil kodlarsa ona gore motivasyon salgiliyor.
Bu da inanc yasasi ile gercekligi egip bukebilecegimizi gosteriyo.

Bakiniz plasebo etkisi ! Telkin inanc yasasinin olmazsa olmazidir. Inanc yasasi ile gerceklige sekil veren dip dalgadir. Tabi bu din inanci degil herturlu icsellestirilmis kabuller anlamida. Yoksa din inanc yasasinin sadece bir kullanim metodudur. Yasa din ile gelmez. Zaten kanun konmus. Din o kanunun nasil isletilmesi gerektigini gosterir. Hepsi bu.

Ateist kisi bile kendi dinini yasar . Din nedir ? Urezinde oldugun yoldur. Kabuller butunudur. Kavramlar kargasasina suruklemeye gerek yok ki isi

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Bakın ben de ateistim, üstelik varlıklarla birçok kez karşılaşmış olmama, bizzat o zamanlar doğa üstü diye tanımladığım oldukça güçlü tecrübelerim olmasına rağmen. Hatta tanrı tanımazlığım nedeniyle müslüman bir cin tarafından olumsuz bir temas dahi yaşadım. Fakat bunlar benim için birşey değiştirmiyor,çünkü ben hali hazırda bu şekilde deneyimler yaşayıp bunlara anlam kazandırmak için önce müslüman olup, daha sonra zamanla açıklamalardan tatmin olmayıp bilim insanı olmamama rağmen bulabildiğim tüm özellikle fizik ve bilim kitaplarını okuyup araştırma yaparak tekrar ateist oldum. Bir zamanlar ay tutulması da doğa üstüydü, başka bir açıdan bakıldığında hala doğa üstü. İrdelediğiniz derinliğin cevabını bilim felsefesi en doğru şekilde anlamanızı sağlayabilir.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Herşeyde bir tasarım var ve bebeklikten yetişkin hale gelene dek uzuvlar hep aynı oranda büyüyor mesela bunu kontrol eden eksiklikten münezzeh bir güç var tabi imtahan etmek için verdiği hastalıkları saymazsak zaten bunu bile bir aldatma metodu olarak kullansınlar diye yapmış herşey öyle mükemmel düşünülmüş ki inanan şükrediyor ve bu yüceliğe boyun eğiyor diğer yandan inanmayacak olanlara ise herşeyi kendiliğinden oluyormuş gibi gösteriyor bu zeka inanılmaz kusursuz bence benim görüşüm canlılar,bitkiler,meyveler,sebzeler,yağmur,güneş,vs beni büyülüyor.Ve bir yaratıcıya inanmamı sağlıyor mesela.

blacklist92

Kayıtlı Üye
inandıramazsın :) uzaylı diyecektir enerji diyecektir olur böyle vakalar diyecektir :)

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben gönüllü olurum, üstümde büyü falan yapacaksanız. Ama amacınız ne konuda ikna etmek? Bu beni herhangi bir inanca ya da öğretiye ikna etmez, sadece anlam veremediğimiz, kavrayamadığımız şeylerin de olduğunu gösterir bana. Sayın dennise in dediği gibi, tanrı göğü yarıp gelse, "ahanda karşındayım" dese, yine de inanmam. Siz inanır mısınız? O halde yanlış tanrıya inanırsınız. Hiç elle tutulan, gözle görülen tanrı olur mu. Mutlak varlık maddeyle aynı töze sahip değilse, bizim algılarımızın üstünde olmalıdır.
Eğer bana doğa üstü bir varlık gösterebileceğini iddia eden varsa, merakla bekliyorum tabi.
"Onlar, sağır, dilsiz ve kördürler. Bu sebeple onlar, (hakîkate) dönemezler.” (el-Bakara, 18)

Biliyorum bu ayeti paylaşmam sinirlendirdi seni. Biliyorum: inanmadığım şeyden bana delil getirmeye çalışıyor ya! Diyorsun.
Peki ben bunları bile bile niye yazdım bu ayeti? Çünkü sonsuz ihtimaller evreni olarak düşündüğün bu mekanda böyle bir ihtimalin de doğru olabileceğini düşünmeni istedim. İnsana, daha kendini açıklamadan kendini anlatan bir şey söylersen afallar. Afallamanı istiyorum. Nasıl da uyuyorsun bu ayete. Merak etme. Bir an afallayıp normal hayatına dönersin yine. Kapatırsın sekmeyi falan. Olur biter. ama afallamak iyidir arada. Adrenalin salgılatır. O da taze enerji ve taze fikre sebep olur. Bi " Lan !?" dedirtir insana.

Mithra

Kayıtlı Üye
Dünya gezegenin başlıca alerjisi yeryüzünde ki ateistler, konu da böyle bir hava var.Bir insan iyi ve kötü ama buna takiben İslamcı, hristiyan, budist, zerdüşt vs. olabilir.Bu anlayış m.ö dayanıyor.Bu konu benzeri belki onlarcası var ya kasıtlı açıldı kışkırtma dönük yada dini vecibelerini yerine getiren insanlara karşı bir algı yaratılmak isteniyor.Konu sahibi çocukta olabilir.

D

DAİMON

Öncelikle cin hususunda ve daha bir çok konuda bizi gerçekten aydınlattıgın için teşekkürler @dennise . Bazı arkadaşlar senin gibi nimeti bulmuşlar hala cinde cin diyorlar. : ) Daha iyi anlatan nerden bulurlar bilmiyorm. Her şeyi de soruyorlar halbuki 'Cinlerin canı acır mı?' ya kadar. :sick: çok ilginç ve merak uyandırıcı her soruya cevap veriyorsun gerçekten tebrikler :geek: ?

Fikrimi söylemem gerekirse cinlerle ilgili bir şeyler yaşamaya çok gerek yok güvenilir kimselerin tecrübelerini ve sohbetini dinlerseniz bir de ön bilgiler saglamsa iyi bir algı ve analiz yetengi de varsa gayet bilinebiliyor. Tek farkla senin gibi meraklıysa biraz bela musibet görmesi gerekebilir. ; )))

Simdi bir ogretmen sevgi kelebegi ve idealist ise ne yazik ki her sinifta basarili olamiyor. Iktidar sahibi ve muktedir vasiflari da olmalidir. @DAİMON daha iyi bilir : ))

Ben ne bilecem yav sen çözmüşün işi ?

Benim zamanımda bile put gibi otururduk, sen benden büyüksün hangi ara ne ücretle bütün yukarıda yaptıklarını uyguladın, hahhh ; )))) Şimdiki nesil bile bu kadar ileri gidemedi. ?

Ya da ben izin vermiyorumdur belki ??

mabedist

Kayıtlı Üye
"Onlar, sağır, dilsiz ve kördürler. Bu sebeple onlar, (hakîkate) dönemezler.” (el-Bakara, 18)

Biliyorum bu ayeti paylaşmam sinirlendirdi seni. Biliyorum: inanmadığım şeyden bana delil getirmeye çalışıyor ya! Diyorsun.
Peki ben bunları bile bile niye yazdım bu ayeti? Çünkü sonsuz ihtimaller evreni olarak düşündüğün bu mekanda böyle bir ihtimalin de doğru olabileceğini düşünmeni istedim. İnsana, daha kendini açıklamadan kendini anlatan bir şey söylersen afallar. Afallamanı istiyorum. Nasıl da uyuyorsun bu ayete. Merak etme. Bir an afallayıp normal hayatına dönersin yine. Kapatırsın sekmeyi falan. Olur biter. ama afallamak iyidir arada. Adrenalin salgılatır. O da taze enerji ve taze fikre sebep olur. Bi " Lan !?" dedirtir insana.
Kör değilim, sizin inandıklarınız hem vicdanımla, hem aklımla çelişiyor. Ama bunu burda tartışmak istemiyorum. Çok meraklıysanız özelden yazabilirsiniz tabi.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bence birisine bir şey kanıtlamak sadece zaman ve enerji kaybı. yani neden bir başkasına bir şey inandırmak için insan kendini yıpratsın ki. İnanmıyorsa inanmasın, siz kendi bildiğiniz yolda ilerleyin ve onları görmeyin.