zuzula hakkinda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

veli219

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar

dabbe filminde zuzula kabilesinden bahsediyor bende biraz araştirdim ama sadece tehlikeli olduklarini yazmiş

sorum şu bu zuzula kabilesiyle demonlar aynimi yoksa bunlar başka türdenmi ?

şimdiden teşekkür ederim

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bildiğim kadarıyla bir cin kabilesi olarak biliniyor. Parapiskolojiye cinler ve demonlar ayrı varlıklardır. İyi forumlar

kadirciv

Banlı Kullanıcı
İş
Ãœniversite.
zuzula kabilesi genellikle definecilerin haşır neşir olduğu kabiledir zaten filmdede aynen bu şekilde geçiyor bir cin den yardım alınarak define bulunuyor ve sonra cine istediği şey verilmeyim bi yerde tutuklu bırakılıyor (öldürmeden) kabilede onların peşini bırakmıyor...zulzula kbilesi kesin olmayan bilgilere göre en tehlikeli kabilelerdendir. öyleki hasan karacadağlı böyle bir kabileyi nasıl muhattap alıyor bilmiyorum... zaten ... gazetesi roportajlarında okuduğumda hasan karacadağlı ya söyle birşey soruluyor hep cinleri şliyorsunuz hiç korkmuyormusunuz. verdiği yanıt şu cinlerden hiç korkmam çünkü Allah'ın emri ile insanlardan uzak tutulmuştur . en korktuğum şey büyüdür diyordu.

partos

Kayıtlı Üye
Açıkcası hasan karacadağın filmlerine saygı duymuyorum.Gerçeklik payını kanıtlar nitelikte birşey yok hep reklam üzerinden yürüyor.Hangi olay dizisini hangi ilim sahibi birine sorsanız dolaylamadan kolay kolay kabul etmez.

mezardansesler

Kayıtlı Üye
Dabbe Cin Çarpması filminde bahsedilen Zuzula Cin Kabilesi,Cinler alemi içerisinde yer alan en vahşi, en iğrenç ve en tehlikeli bir kabiledir.Hasan Karacadağ'daki bu cesareti de anlamış değilim.Bu kabileyi muhattap almak oldukça risktir.Çoğu yerde bu kabilenin adı geçmez bile.Hatta bazı yerlerde simge ve işaretlerle gösterilir.66 rakamı bazı kültürlerde lanetlenmiştir bu sebeple.666 rakamı şeytanı simgelerken 66 da bu kabileyi simgeliyor.Şeytandan sonra en tehlikeli varlık ]Bu kabileyle iletişime girenlerin çoğu esrarengiz şekilde ya ortadan kayboluyor yada ölüyorlar.

Bu kabileyi ilk şu olayda öğrenmiştim.Akdeniz bölgesinde bir şehirde kadının birisi kıskandığı eltisini yok etmek üzere büyücünün birisine gider.Yapılan büyüler etki görmeyince kadın daha da hiddetlenir ve büyücüyü öldürmeye çalışıken, o da son olarak bu kabileden birisini musallat eder.Olayların gelişme süreci oldukça korkunç olup detayına girmiyorum (Sonuçta ben de insanım).İşin sonunda önce büyü yaptıran kadın ölür sonra eltisi ve kocası,daha sonra da büyücü ölür.Büyücünün öldürülme şekli biraz daha faklıdır.Gecekondusu kısa süre içerisinde aniden yanar ve kül olur.

Ülkemizin birçok yerinde çok eskilerden beri saklanan altınların bu kabile tarafından gömüldüğü ve bunların çıkarabileceği de söyleniyor.

Bu kabileTanzanya'nın Mwanza şehrinde yaşadıkları biliniyor...
ALINTI

aşk1

Banlı Kullanıcı
Neden büyüden korkuyorum demiş olabilir?

anonim01

Kayıtlı Üye
zuzula diye bir cin var youtube da izledim abi illuminati seytanin projesi imis

MrSage

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kabile , filmdeki cin isimleri birer kurgu geçek ismini verecek halleri yok ya :D

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Yani şimdi bu konuya yapılan yorumları (yada yapılmayanları ) görünce aklıma şu geliyor,

Her gün forumda onlarca insan, Varlıklarla konusuyorum, cinlerim var, şeytanla arkadaşız, bilmem ne tarikatındanım, 1 yaşından beri öteki aleme gidip geliyorum,demonla çay içtik, cinler rüyamda benimle irtibata geciyor veya rüyamda cin padişahıyla tavla oynadık vs... birsürü olay hatta bazen cok komik gelebilecek olaylar anlatılıyor, yardıgamıyorum ama;

Örneğin bu konu bildiğim kadarıyla hakkında fazla bilginin olduğu bir konu değil ki olanıda zaten Dabbe filminden biliyoruz.

Merak ettiğim soru şu bu varlıklarla teması olan arkadaşlar bu tür konuları onlara sormuyorlar mı ? Yani mesela sorsalarda şuraya yazsalar bizde iki gram bilgi edinsek şurda.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sayın demir, bende sizin gibi böyle şeylerihep abartılı bulurdum insanın başına gelene kadar inanmıyor açıkçası. Siz böyle anlayınca güldüm bile demonla çay içtim, cinle tavla oynadık...
Şimdi sorsunlar diyorsun ama insanlar çok alim olmadığu sürece ne zaman gelip gideceklerini kontrol edemiyor maalesef ki aydınlatıcı cevaplar alsın

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Sayın demir, bende sizin gibi böyle şeylerihep abartılı bulurdum insanın başına gelene kadar inanmıyor açıkçası. Siz böyle anlayınca güldüm bile demonla çay içtim, cinle tavla oynadık...
Şimdi sorsunlar diyorsun ama insanlar çok alim olmadığu sürece ne zaman gelip gideceklerini kontrol edemiyor maalesef ki aydınlatıcı cevaplar alsın

Yok o konuda bir yanlış anlaşılma olmasın. Tabiki forumda yazılanların hepsini gercek dışı bulmuyorum. Gerçekliğine inandığım olaylar var bide sorguladığım olaylar var. Zaten konuya yorum yapma şeklimi buna göre belirliyorum. Tamam mı gercek dışı dersem haksızlık etmiş olurum ki zaten ben gercek dışı buldum diye bu öyle olacagı anlamına gelmez belkide ben yanılıyorumdur.

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba Forum Üyeleri ,
Biliyorsunuz cinlerde insanlar gibi isme sahiptirler ve zuzula bir kabile adı değil : - ali -eren - ayşe - fatma vs gibi herhangi cin isminden birisidir. Bu sebeple bu isim cinler arasında sürekli karşılaşılabilir bir isimdir . Özgü olduğu iyi- kötü bir kabile yoktur.

veli219

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar
bende ilk defa demon nedir bu forumda bilgilendim eskiden demonun adini bile duymamiştim, forumda demonun şeytana hizmet ettigini yazmişti filimdede zuzulanin şeytana hizmet ettigini söylüyor o yüzden sormuştum ikisi bir mi yoksa ayri ayri hizmetçilerimi diye .
bide şeytan sadece islam dinine göre kötü degil bir çok dinde kötü olarak biliniyor hele islam dininde şeytan insanlara kin tutar duşman sayar demon böyle bir şeytana hizmet ediyorsa o da kötü , insanlardan nefret etmiyormu ?
forumdaki bazi arkadaşlarimiz demon çagirmak istiyorum demon çagircam diye yaziyo kötö her yerde kötödür , birakin kötö cini kötö insanlardan bile uzak dururuz yiçmi düsünmüyor bu bana kötölük yapar diye? bide bonu çagirmak zormuş bence kolai olsa bile çagirmak mantikli degil . bu çagirmak isteyen bazi arkadaşlarimiz daha genç küçük yaştaimis allah(got,tanri.......) onlari korsun.
bu sadece benim fikrim yanliş anlamamanizi dilerim

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
Film gercek olaylardan esinlemiş ve cok kötü seytani iblis cinler vardir bunlara raslayan kimse asla iflah olmaz onlara bulaştinizmi her iştediklerini alirlar kurtulma sansi yoktur bu konuda uzman olan yezidi kavmidir

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Film gercek olaylardan esinlemiş ve cok kötü seytani iblis cinler vardir bunlara raslayan kimse asla iflah olmaz onlara bulaştinizmi her iştediklerini alirlar kurtulma sansi yoktur bu konuda uzman olan yezidi kavmidir
Sayın erhan biraz fantastik olmuş :)
İyi forumlar...

ruban

Kayıtlı Üye
Filmi izledim kurgu süper adam felek nas okuyor yok böyle dava =) gine yaklaşıyorlar mantık sıfır mikailin bağlı altın ile sorumlu olan kabileler altın sevdasına kat olan bir aile ve köy gerçekle hiç bir bagı yok habis olan köyler varmı var ama bu kurgu

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Hayatımda 1 kere bile izlemedim çünkü mantık hatası geliyor türklerin yapıcağı filmden ne olur dicem tepki alıcam ama yinede seyircinin dikkatini çekmek için oturduğu yerden birisinin uydurduğu senaryolara kafa yoramıyorum, syn erhanozbay şeytani iblis cinler nasıl oluyor bunlar 1 birleşimdenmi oluştu yeni bi ırkmı acaba insanlar cinleri şeytan sanıyor şeytanıda cin sanıyor demonu dair cin sanan var okuyun araştırın gerçeği görün.

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
felak nas ın gelen hüdamı cinlere etki etmez ölümüne gelen gözü kara bir demona ne yapabilir demon felak nasın görevlisinden 100 kat büyük öle durumlar vardır 10 bin kez ard arda okusanız sizi kurtaramaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...