Zihin Gücüyle Yumurtayı Dik Tutma Yöntemi!

Arrows

Kayıtlı Üye
Niye yapamıyorum anlamadım yaklaşık 2 kere denedim fakat hala beceremedim.İlk deneyişimizde yaklaşık ne kadar zaman geçmesi gerekiyor ? Ayrıca adımları fotoğraflar ile gösterebilecek birisi olursa çok makbule geçer :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Niye yapamıyorum anlamadım yaklaşık 2 kere denedim fakat hala beceremedim.İlk deneyişimizde yaklaşık ne kadar zaman geçmesi gerekiyor ? Ayrıca adımları fotoğraflar ile gösterebilecek birisi olursa çok makbule geçer :)

Tek bir adım var.Yumurtayı mermere,düz bir zemine koyup dik tutmak ,sonra dik duracağına imajine etmek,inanmak ve başarmak.Sabır önemlidir unutmayın. :)

Arrows

Kayıtlı Üye
Tek bir adım var.Yumurtayı mermere,düz bir zemine koyup dik tutmak ,sonra dik duracağına imajine etmek,inanmak ve başarmak.Sabır önemlidir unutmayın. :)
Dediğinizi anladım fakat benim asıl sormak istediğim soru elimizi tam olarak nasıl tutacağız ? Kısacası dik tutmak için ince bir ayrıntısı,olmazsa olmazı var mıdır ? :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Dediğinizi anladım fakat benim asıl sormak istediğim soru elimizi tam olarak nasıl tutacağız ? Kısacası dik tutmak için ince bir ayrıntısı,olmazsa olmazı var mıdır ? :)

Hayır yok.Normal bir şekilde iki elinizde yumurtayı dengede tutacaksınız. Dik duracağına emin olduğunuz an bırakacaksınız. :)
Bu konunu amacı inanmanın gücü ile zihin gücü ile yumurtayı dik tutmak. :)

Arrows

Kayıtlı Üye
Hayır yok.Normal bir şekilde iki elinizde yumurtayı dengede tutacaksınız. Dik duracağına emin olduğunuz an bırakacaksınız. :)
Bu konunu amacı inanmanın gücü ile zihin gücü ile yumurtayı dik tutmak. :)
Çok teşekkür ederim 2 kere denedim fakat olmadı nerede hata yaptığımı hala anlayamadım belki de konsantrasyon olamıyorumdur :)

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
Sevgili Tai Chi size açıklamış zaten :) olay imajine etmekte , denemeden önce biraz imajine çalışmaları yapın diye düşünüyorum yararlı olabilir Sevgilerle ...

grumpynoob

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sakin bi şekilde gidiyorum iki elimin tüm parmakları ile iki yandan dik tutuyorum. Sanki yumurtanın içindeymişim ve kollarım bacaklarım yanlara açıkmış gibi imajine ediyorum. Dik duruyorsun diye tekrar ediyorum yumurtanın dik olduğunu hayal ediyorum ama hiçbirşey olmuyor sebebi nedir :(

candokia

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler işe yarıyor unutmamak için her gün beş kere yapıyorum : )

benmuneccim

Kayıtlı Üye
Ben de denedim ve oldu da. İçeride oturan ev arkadaşlarımdan birini yanıma çağırdım ve ona gösterdim.Ne var bunda dedi, alıp bir yumurtayı yanına koydu aynı şekilde dik durdu. Torkunu ayarladığın zaman zaten dengede ve dik durur deyip gitti. Zihin gücüyle (metafiziksel olarak nitelendirebiliriz) değil de fizikle alakalı bir şey bu.

mortuus

Kayıtlı Üye
Kimse alınmasın ama bir şey anlatmak istiyorum :) Yumurtanın içi bildiğiniz gibi iki parçadan oluşuyor basitçe beyaz ve sarı diye ayıralım bu parçaları... Şimdi gelelim durumu açıklamaya; Sarı kısım beyaz kısımdan daha yoğundur. Dolayısıyla yumurtayı biraz hareketsiz ve dik konumda tutarsanız sarı kısım aşağıya çökecektir ve yumurtanın ağırlık merkezi dengelenecektir ve o şekilde kaldığını göreceksiniz :) Yani zihin gücüyle falan alakası yok durumun... Hatta o dik duran yumurtayı aynı şekilde dolaba koyun ve 2-3 gün sonra tekrar deneyin göreceksiniz ki hiç düşünmeden yine yumurta dik duracak... Böyle alıştırmalar çok var insanları açıklanabilir bir durum ile kandırmaya çalışıp onları sömürmek isteyenler tarafından oluşturuluyor genelde.

Psişik güçleri harekete geçiren alıştırmalar yok mu? Tabii ki var... Örneğin bir iğne ve bir bardak su ile kolay bir alıştırma yapabilirsiniz; Elinize bir miktar yağ sürün ve iğneyi suyun üzerinde rahatça durması için yağlayın ve ardından suyun üzerine hafifçe bırakın. Ardından nefesinizi ritmik şekilde ayarlayın ki çok hassas olan düzeneğimizden yarar görmemizi engellemesin (eğer düzensiz nefes alırsanız iğne ufak hava sirkülasyonundan etkinelecektir) Şimdi odaklanmaya başlayın ve iğnenin 45-90 derece hareket ettiğini imgeleyin. İyi eğlenceler...

not:umarım yazımdan dolayı ban yemem ben kesinlikle bu tip durumları aşağılamıyorum kendimde inanıyorum böyle durumlara. Ama bu şekilde basit fizik kuralları ile açıklanabilecek şeylere insanların inanmamasını ve insanların her duruma ağır anlamlar yüklememesini arzu ediyorum. Bu yüzden yazdım bu yazıyı, saygılarımla...

mortuus

Kayıtlı Üye
Kimse alınmasın ama bir şey anlatmak istiyorum :) Yumurtanın içi bildiğiniz gibi iki parçadan oluşuyor basitçe beyaz ve sarı diye ayıralım bu parçaları... Şimdi gelelim durumu açıklamaya; Sarı kısım beyaz kısımdan daha yoğundur. Dolayısıyla yumurtayı biraz hareketsiz ve dik konumda tutarsanız sarı kısım aşağıya çökecektir ve yumurtanın ağırlık merkezi dengelenecektir ve o şekilde kaldığını göreceksiniz :) Yani zihin gücüyle falan alakası yok durumun... Hatta o dik duran yumurtayı aynı şekilde dolaba koyun ve 2-3 gün sonra tekrar deneyin göreceksiniz ki hiç düşünmeden yine yumurta dik duracak... Böyle alıştırmalar çok var insanları açıklanabilir bir durum ile kandırmaya çalışıp onları sömürmek isteyenler tarafından oluşturuluyor genelde.

Psişik güçleri harekete geçiren alıştırmalar yok mu? Tabii ki var... Örneğin bir iğne ve bir bardak su ile kolay bir alıştırma yapabilirsiniz; Elinize bir miktar yağ sürün ve iğneyi suyun üzerinde rahatça durması için yağlayın ve ardından suyun üzerine hafifçe bırakın. Ardından nefesinizi ritmik şekilde ayarlayın ki çok hassas olan düzeneğimizden yarar görmemizi engellemesin (eğer düzensiz nefes alırsanız iğne ufak hava sirkülasyonundan etkinelecektir) Şimdi odaklanmaya başlayın ve iğnenin 45-90 derece hareket ettiğini imgeleyin. İyi eğlenceler...

not:umarım yazımdan dolayı ban yemem ben kesinlikle bu tip durumları aşağılamıyorum kendimde inanıyorum böyle durumlara. Ama bu şekilde basit fizik kuralları ile açıklanabilecek şeylere insanların inanmamasını ve insanların her duruma ağır anlamlar yüklememesini arzu ediyorum. Bu yüzden yazdım bu yazıyı, saygılarımla...

Kimse okumamış sanırım uzun yazdım diye :) Neyse bakalım kolay gelsin herkese yumurtayı dikleştirme işinde :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Kimse okumamış sanırım uzun yazdım diye :) Neyse bakalım kolay gelsin herkese yumurtayı dikleştirme işinde :)

Doğru olmadığı için okumamış olmasınlar ? Tamam zihin gücüne inanmıyorsunuz ama yazınızı yine öne çıkartmanızın amacı ney ? Okuyan oradan da okurdu.
Bu konu zihin gücüne inananların,zihin gücünü test etmesi için açılmış bir konu. :)

dexter

Elit Üye

Emin olun yazınız okunuyor :)

Fakat ufak tefek fizik kurallarıyla koca bir düşünce gücünü karşılaştırmaya çalışıyorsunuz.
O zaman dolaptan bir yumurta çıkarıp deneyin bakalım "düşünmeden dik tutmayı"..
Ayrıca "düşünmeden dik tutma" mantığını yazan sizsiniz, o yumurtayı elinize aldığınızda "düşünmeden dik tutmaya" çalıştığınız anda bile zihin gücünüzü açmış bulunuyorsunuz, "düşünmeden dik tutma" çabasında bile düşünüyorsunuz unutmayın.

İyi Forumlar dilerim.

bendekiben

Elit Üye

Burda kimseyi kandırıp sömürmeye ne ihtiyaç nede bir sebep görebiliyorum.Haksız ithamların bu uygulamayı paylaşan kişinin hiç bir çıkar gözetmeksizin belleğindeki en ufak bir bilgi parçasını bile kendine saklamayıp birçok araştırma ve tecrübeden sonra paylaşarak yarar sağlamaya çalışması takdire şayanlığını göz ardı edilmesine müsade edemem doğrusu. Herkezin görüşüne saygım var.Ama haksız ithama dayanamam yani ortada sömürme veya kandırma yok burası parapsikoloji platformu zaten buraya gelen insanların çoğu görünmeyen bilinmeyenin peşinde inanmıyorsanız saygı duyun lütfen.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Burda kimseyi kandırıp sömürmeye ne ihtiyaç nede bir sebep görebiliyorum.Haksız ithamların bu uygulamayı paylaşan kişinin hiç bir çıkar gözetmeksizin belleğindeki en ufak bir bilgi parçasını bile kendine saklamayıp birçok araştırma ve tecrübeden sonra paylaşarak yarar sağlamaya çalışması takdire şayanlığını göz ardı edilmesine müsade edemem doğrusu. Herkezin görüşüne saygım var.Ama haksız ithama dayanamam yani ortada sömürme veya kandırma yok burası parapsikoloji platformu zaten buraya gelen insanların çoğu görünmeyen bilinmeyenin peşinde inanmıyorsanız saygı duyun lütfen.

Sayın bendekiben ve Dexter

Evet Mortuus arkadaşımızın sömürmeyle ilgili olarak yazdıkları yanlış ve o kısımlara bende sizler gibi katılmıyorum. Konuyu başlatan arkadaşın iyi niyetinde hiç bir şüphem yok.

Fakat uygulamanın düşünce gücüyle bir alakası yok bunu da ayrıca belirtmek gerek. Konun fiziksel açıklaması tam olarak Mortuus arkadaşımızın dediği gibidir. Tabi yapan arkadaşların konsantrasyon elde etmeye çalışmaları uygulama yanlış olsa bile fayda sağlar.

Ama ''bakın ben düşünce gücüyle yumurtayı dik tuttum'' derseniz o yanlış olur. İyi forumlar

gümüş

Kayıtlı Üye

Sn mortuus,

Bu kadar yürekten çağır-Ma beni diye başlayan bir şarkı vardır, bir gece ansızın gelebilirim diye de devam eder +)
Sitemizi incelerseniz zaman zaman negatifi düşün-ME-negatifi çağır-MA uyarıları yaparız üyelerimize. Yorumlarınıza sürekli ban yersem endişesi koyarsanız eninde sonunda banı yersiniz, çünkü ban fikrini yeşerten besleyen sizsinizdir. Esas mesajınıza dönüp bakarsanız- normalde ya ban yersem dedirtecek bir yan olmadığını görürsünüz o halde beden ban endişesi yaşadığınızı o son paragrafı ekleme ihtiyacı hissettiğinizi kendinize sormanız ve kendinizde çözmeniz gerekir.

Düşünce ve önerilerini ve eleştirilerin yapılması elbette en doğal haktırve bu hakka bizler her zaman saygı duymuş ve üyelerimizin de saygı duymalarını beklemişizdir. Ancak saygı tek taraflı olmaz, muhatap sayısına göre iki ya da çok taraflı olabilir.Aynı anlama gelebilecek herhangi bir cümleyi kurmanın birden fazla yolu vardır, mana aynı olsa da verdigi duygular birbirinden farklıdır.Eğer ifadelerinizde "ban" sebebi olacak bir istihza ,alay,küçümseme sezinliyorsanız ya da öyleymiş gibi algılanacağı düşüncesine kapılıyorsanız gönder tuşuna basmadan evvel o ifadeye göz gezdirin, düzeltin. İyi forumlar