Yaratanı hissetmek istiyorum

Talgaran

Kayıtlı Üye
Yıllardır baş edemediğim bir sorun anneme sarılınca gönlümde sevgiyi hissederim ne bileyim hoşuma giden bir kadın vardı önceden bakışları sevgi dolu ama dua ederken yaratanı hissedemiyorum neden böyle ya cidden yaratanı hissetmek istiyorum derdimi anlatmak istiyorum ama boşluğa anlatır gibi oluyorum.

Müslümanım bu arada.

lightofgoddess

Kayıtlı Üye
Yıllardır baş edemediğim bir sorun anneme sarılınca gönlümde sevgiyi hissederim ne bileyim hoşuma giden bir kadın vardı önceden bakışları sevgi dolu ama dua ederken yaratanı hissedemiyorum neden böyle ya cidden yaratanı hissetmek istiyorum derdimi anlatmak istiyorum ama boşluğa anlatır gibi oluyorum.

Müslümanım bu arada.
Yıllardır tanrıyı bulmaya çalışan birisi olarak söylüyorum sana bunu tanrıyı bulamayacaksın.Herkesten gizliyor kendisini.

Alakan

Kayıtlı Üye

Müslümanım bu arada.
İbadetlerinizi yapıyor musunuz?

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Arayıp bulamadığınızı düşünüyorsanız içinizde sevgi eksikliği vardır. Bir şeyleri, birilerini severek varolşsal boşluktan çıkabilirsiniz.

serkan dahlan

Kayıtlı Üye
kalbindeki kapıları açtığın zaman ardında bulacaksın herşeyin sahibini perdeler kalkıcak başka bir seviceksin ama herkes bunu kaldıramaz kimi delirir kimi aklını yitirir çok baskın bir ulvi enerji olduğu için çoğunlukla delirme olur bende delirdim

tanrıya ne kadar yaklaşırsan o kadar acı çekersin martyrs filmini izlemenizi konusunu detaylı anlamanızı öneriyorum

Talgaran

Kayıtlı Üye
kalbindeki kapıları açtığın zaman ardında bulacaksın herşeyin sahibini perdeler kalkıcak başka bir seviceksin ama herkes bunu kaldıramaz kimi delirir kimi aklını yitirir çok baskın bir ulvi enerji olduğu için çoğunlukla delirme olur bende delirdim

tanrıya ne kadar yaklaşırsan o kadar acı çekersin martyrs filmini izlemenizi konusunu detaylı anlamanızı öneriyorum
En azından dua ederken dinleyen varmış hissine kapılsam...

serkan dahlan

Kayıtlı Üye
ben mesela tanrıyı ne zaman hissetsem çok sevsem intihar ettirecek büyüklükte bir olay yaşıyorum nedenini araştırıyorum ama martyrs filmi vs tutku isanın çilesi filmini izlediğim zaman tanrıya yakınlaşmanın yalnızca acı çekerek olabileceğinin farkına vardım buda bedel ödemek gibi birşey

serkan dahlan

Kayıtlı Üye
En azından dua ederken dinleyen varmış hissine kapılsam...
kalbin varya kalbinin ortasında beyaz bir dairenin içinden dua ederken veya ibadet ederken birinin seni izlediğini düşünerek(beyaz kanatlı meleklerin,beyaz insanların ve tanrınn) ibadetlerini yaparmısın 1 ay dene ben inanıyorum bir şeyler hissediceksin

Talgaran

Kayıtlı Üye
kalbin varya kalbinin ortasında beyaz bir dairenin içinden dua ederken veya ibadet ederken birinin seni izlediğini düşünerek(beyaz kanatlı meleklerin,beyaz insanların ve tanrınn) ibadetlerini yaparmısın 1 ay dene ben inanıyorum bir şeyler hissediceksin
Tamam deneyecem

Alakan

Kayıtlı Üye
Eskiden yaparkende aynıydı yapmıyorum.
Tam mânâsı ile inanmak gerekiyor hissedebilmek için. Hangi dine ait olursanız olun bir dine inanmamak bile temelinde bir şeye inancı barındırır. Lütfen bu mesajımı "siz eksiksiniz" gibi algılamayın. İnsan inancına dair her ne yapıyorsa tam teslimiyet ve huşu ile yapmalı. Müslümanım dediğiniz için söylüyorum Kuranı okumadıysanız okuyun okuduysanız baştan tekrar okuyun ama okumak için değil. Tutunacak, size haz verecek bir nokta bulacağınıza eminim.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Tam mânâsı ile inanmak gerekiyor hissedebilmek için. Hangi dine ait olursanız olun bir dine inanmamak bile temelinde bir şeye inancı barındırır. Lütfen bu mesajımı "siz eksiksiniz" gibi algılamayın. İnsan inancına dair her ne yapıyorsa tam teslimiyet ve huşu ile yapmalı. Müslümanım dediğiniz için söylüyorum Kuranı okumadıysanız okuyun okuduysanız baştan tekrar okuyun ama okumak için değil. Tutunacak, size haz verecek bir nokta bulacağınıza eminim.
Tekrar okumak aklımda vardı okuyacam sağolun

Ori

Kayıtlı Üye
Şahsen Allah'ın varlığını en çok dara ve sıkıntıya düştüğümde hissediyorum. Duamı eksik etmem. Şükürler olsun.

Yaşadığımız olay döngülerini takip ederek uzun vadede neyin neden olduğunu anlayabiliriz. Bu da birinin bizi seçimlerimize göre hangi yola sürüklediğini gösterir. Bunu anladığında hissetmeye başlıyorsun. Her an seninle olduğunu anlıyorsun. Neyi seçtiğimize dikkat etmeliyiz ve geçmişimizi her anlamda unutmamalıyız. Her şey birbiriyle bağlantılıdır. Naçizane fikrim budur.

Retro

Kayıtlı Üye
Müslümanım bu arada.

O zaman zorlukla beraber kolaylık var (x2) (inşirah)
Müslüman olmanızın verdigi bir yükümlülük te bu ayeti farketmeniz ve evrenin sürekli kutup değiştiren dualitesine göre sürekli hazırlıklı kalacak şekilde yüksek bilinçle olayları değerlendirmeniz.

Çünkü dualite içinde benim gibi retrolar da var )) retro demek gafil avlanabilirisin demek.
Retrolar gafil avlar özellikle inanç ve hissiyat konularında sürekli ters köşeye düşebilirsin. Ama amaç ta bu zaten. Her türlü astrolojik açının etkisi altında aynı kalabiliyorsan inancın onanıyor.

Bazen belli gezegenlerin etkisi ile devir temelden değişir insanlar inancını dahi kaybederler. Bazen ani gelisen olaylar olur bazıları inancını yine kaybeder. Devir artık öyle astrolojik tutulmalara gebe ki, hala bir inancınız olduğuna şükretmeniz gerekiyor.

Başka bir ayet :

Şükrederseniz arttırırım. (ayet) Hissettiğiniz kadarına bile önce şükretmek gerek.

Son düzenleme:

Şiron

Kayıtlı Üye
Tanrının olduğuna inanıyorum ama hissedemiyorum.
Kuran- ı kerimde " Tanrı " diye bir isim yoktur. Bazı eski yazılarda tengri diye geçer fakat Kuran buna yer vermemiştir. Ve Kuran bildirmiştir. Belkide onu aramak yerine her an sizinle olduğuna emin olsanız belki idrak ve his şuruna erişiminiz.

Alakan

Kayıtlı Üye
Kuran- ı kerimde " Tanrı " diye bir isim yoktur. Bazı eski yazılarda tengri diye geçer fakat Kuran buna yer vermemiştir. Ve Kuran bildirmiştir. Belkide onu aramak yerine her an sizinle olduğuna emin olsanız belki idrak ve his şuruna erişiminiz.
Tanrı isminin olmaması gayet normal çünkü Tanrı Tengri kökünden gelen ve yaratıcı anlamını içeren Türkçe bir kelimedir. Hangi yaratıcı için kullanıldığının bir önemi yoktur. Yani kişi İslam'ın tanrısı Allah'a da tanrı diyebilir inandığı başka tanrıya da...

Şiron

Kayıtlı Üye
Tanrı isminin olmaması gayet normal çünkü Tanrı Tengri kökünden gelen ve yaratıcı anlamını içeren Türkçe bir kelimedir. Hangi yaratıcı için kullanıldığının bir önemi yoktur. Yani kişi İslam'ın tanrısı Allah'a da tanrı diyebilir inandığı başka tanrıya da...
Kuran ı kerim kesin bir dille , " tanrı " ismine yer veriyor ve diyor ki bu değildir. Allah ve Rahman olduğunu da kesin dille söylüyor. Hangi ayetti bulup size yollarım. Daha 3 gün önce okudum tesadüf.

Alakan

Kayıtlı Üye
Kuran ı kerim kesin bir dille , " tanrı " ismine yer veriyor ve diyor ki bu değildir. Allah ve Rahman olduğunu da kesin dille söylüyor. Hangi ayetti bulup size yollarım. Daha 3 gün önce okudum tesadüf.
Lütfen atın bekliyorum ben de merak ettim öz Türkçe bir kelimenin Kur'an'ı Kerim'de nasıl geçtiğini. Hayır tarihi ve coğrafi açıdan da sıkıntılı. Tarihte Türkler ile Araplar Hz Ömer döneminde ilk kez karşılaşıyor. Yani coğrafya kültürü kültür de dili etkiledi o yüzden Kuran'da Tanrı kelimesi geçiyor deseniz o da tutarsız oluyor.

Ü

Üye silindi 76175

İnsan neye mecbur kılınsa, kılı kırk yarar. Görmek istemez, zihninde yer ayırmaz, sevmez.

Gün gelir birine, bir şeye, bir yere kapılır dikkati, orada öylece duruyordur.

Göre göre, bile bile teslim olur ona zaman içinde.
Ve bir bakar ki kölesi haline gelmiş artık, gönlünde yalnız o kalmış.

Dağa baksa onu, kitaba baksa onu, kaleme baksa onu görür olmuş.

Aşkın tek vasfı budur belki de, insanın bahanesi kalmasın diye hissetmiyorum demeye.

Kendi iraden ve rızan ile "ABD" olma durumudur tanrı / kul ilişkisi.

Önce yıkarsın tüm dünyayı zihninde, tertemiz akıl sahiplerinden olmak için.

Sonra illa der ve onun adını anarsın.

İstekleri ve varlığı anlam ifade eden nihayet yalnızca o'dur şimdi.

Selam.