Yanımda Biri Var! (önemli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Andarkan

Kayıtlı Üye
İş
Oyuncu
Uğurola,
Eğer sırt üstü yattıysanız bu normaldir; çünkü kişi sırt üstü yattığında kan dolaşımı bir anlıkta olsa ya durur ya da durma derecesinde yavaşlar bu durum kişinin olağan dışı şeyler hissetmesi ya da görmesi olarak gerçekleşir tamamen tıbbi bir durumdur özellikle çok yorgun olduğumuzda ya da uyku düzenimizi bozduğumuzda olur. bkz: REM uykusu

P

Pocahontas

Özür dilerim ama böyle bir şey hissettiğiniz taktirde rahatsız olmak yerine ya da ne bileyim hayalet avcılığı yapmak yerine onun size bu dünyada yalnız olmadığınızı hatırlatması ve yüzünüzü, kulağınızı gerçek hayatın görüntüsünden, gürültüsünden maneviyatınıza döndürdüğünü düşündünüz mü?
bana göre bu insanın hayatta deneyimleyebileceği en güzel şey olsa gerek. Neden aklımıza hemen kötü şeyler geliyor bilemiyorum. 5 katlı apartman boyunda bi varlık olması ya da ürkütücü, tuvaletlerde yaşayan bir varlık gibi kulağımıza dolduğu için mi? Niye belli kalıplara, sıfatlara sokmak yerine bunu artı olarak görüp bize göstermek istediğini anlayamıyoruz? Cin, enerji veya ismi her neyse size göre.. Ben inanıyorum ki bu hayatta yaşayan her insan en az ömründe 1 kerede olsa bunu hissetmiştir. kimisi üstünde durmuş kimisi durmamıştır o yüzden bırakalım böyle acayip bi varlık gibi bahsetmeyi de neyi söylemek istiyorum kalbimizle dinlemeyi denesek eminim ki ruhsal boyutta dahada ilerleyeceğiz..

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
Benim de başımdan gecen ilginç bir olayı aktarmak istiyorum arkadaşlar.Sabaha karşı kapımın açıldığını hissettim, hemen uyandım kapıma doğru baktığımda babamın gençlik haliyle beyazlar içinde kapıda olduğunu farkettim. Tam baba diyecekken aslında gördüğüm o canlı kişinin babam olmadığını anladım.
Bir anda evrim geçirmiş gibi o şahıs bir başka bir insan süliyetinde karşımda bana bakıyordu. Önce rüyadayım sandım kendi kendime sonra salonun yanan ışığının parlaklığını farkettim rüya değildi biliyordum. Bütün cesaretimi topladım baba çıkarken kapıyı kapat dedim aslında babam olmayan o zata kapıyı kapatır kapatmaz oda yine loş haline geri döndü. Hemen kalkıp ışığı yaktım babamın yatak odasına gittim babam mışıl mışıl uyuyordu. Ertesi gün sabah kahvaltısında babama hissettirmeden sordum akşam odama geldin mi diye. Aslında olmadığını biliyordum ama yinede kendime ispat ettirmek için sordum. Hayır dedi. Ben de konuyu kapattım. Olmamış saydım ve görmedim daha

Ninsun

Kayıtlı Üye
İki farklı boyut arasında sıkışıp kalmış bir ruh olabilir mi? Mesela evin eskiden yaşayanlarından biri, ya da apartmanın üzerine yapılmış olduğu yerin eski zamanlarda kutsal addedilmesi hali dolayısıyla falan... Belki istediği şey sadece huzur ve algıları olabildiğince açık tek kişi sensindir o evde, Nilgün?

medy

Banlı Kullanıcı
Nilgün bu bir kapağın yarı açık olunca görünen sülvidir yani senin anlayacağın dilde bu senin gözünün 2. perdesinde duran sulvi varlıklardır. Ondan zarar gelmez çünkü zarar veremez ,nurdan varlıktır ve bu ulvi le sulvinin birleşmesinden oluşur sakın korkma. Bir daha olursa iki baş parmağını birleştir, ayetel kürsiyi oku ve parmağına üfle ve parmaklarınla gözünü sıvazla, o zaman geçer.Bir sorun olursa bana yaz, Allaha emanet ol.

casminy

Kayıtlı Üye
Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Ben dayımla birlikte kalıyordum. Dayım çalıştığı için erken yatıyordu ve bende geç yatıyordum. Yine her zamanki gibi dayım uyumuştu ve bende ışıkları kapatıp yatmıştım. Sabaha karşı ışığın açık olduğunu farkettim. Ya ben unutmuşumdur dedim ya da dayım gece uyanıp açmıştır belki... Işığı kapatıp tekrar yattım sonra kalktım tekrar ışık yanıyordu... Daha sonra dayıma sordum ama hiç kalkmadığını, ışık falan yakmadığını söyledi... Düşünüyorum da ben mi yanlış hatırlıyorum acaba diye düşünüyorum....

damlacık

Kayıtlı Üye
asagnak yazıgın tüylerimi diken diken yaptı... benimde 3 sene önce başıma böle bi olay geldi yarı uyur yarı uyanık waziyetteyken yatkta arkamda birini hissettim ama korkudan gözlerimi acamadım güclü bi kahkaha atarak sacı tutup beni yataktan cıkarmak istedi ama ben kendimi kasıp dua okumaya başladım okudugum hiç bişe tesir etmedi birden ezan sesini duydum we arkamdaki şey yok oldu we cesaret geldi içime arkamı döndügümde hiç bişe göremedimmm bunun karabasan oldugunu sölediler...

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
karabasan farklı bence bizzat sahit oldum normalde zaten sırt üstü uyuyamam ben uyudugumda kesin olarak beni basıyo zaten sag elimin uzerıne yatmaya calısırım kimseyi benim kadar yoklamamıstır karabasan buna eminim ben artık bu durumlara alıştım diye bilirim
sadece cesaretini kaybetmeyeceksin bir kapı acıldımı kolay kapanmaz derler ya benım kı o mevzu yasayan bilir bununlada yaşamaya alıstık artık

damlacık

Kayıtlı Üye
Senin ki gercekten cok kötü bir durum ben etkisinden 1 ay boyunca cıkamadım senn yerinde olmak istemzdimm...allah yardımcın olsun İnşallah bidaha karşılaşmazsınn:Angel_anim:

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
insallah benimde dileyim o sekilde

casminy

Kayıtlı Üye
asagnak sırt üstü yattığında basıyor dedin yaa peki görüyor musun yoksa ağırlık basıoyor boğuyor gibi mi bişey oluyor..

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
sadece hissediyorum mesela söyle anlatayım bagırıyosun diyelim kimsenin seni duymadıgını farketıyosun ama sen aılenın sesını duyuyosun onlar baska bır odada ya televızyon ızlıyo oluyolar yada gulup konusuyolar uyandıgını dusunuyosun kendını atıyosun sonra korkuyla yanlarına gıdıyosun aılenın onlara benı yıne karabasan bastı bagırdım duymadınızmı dıyosun ama o an yıne ruyada oluyosun aynı sekılde 2.3 kez aynı rıtımle devam edıyo yanı sıl bastan hep böyle önceden dua ile başetmeye çalısıyodum ama olmuyodu sonra ise kendıme bilinc altında bir savunma geliştirdim sanırım ilkinde anlamasamda ikincisinde yine karabasanla yüzleştigimi anlıyorum tabiri yerindeyse ona kafa tutuyorum
nasıl oluyo bu demeyin cünkü dedigim gibi sadece sezgilerimle sanırım bunu yapıyorum
yinede sırt üstü uyuyamıyorum ne kadar ugrassamda basacagını biliyorum

casminy

Kayıtlı Üye
astral seyahat ile bir bağlantısı olabilr diye düşündüm. Ruh bedene yerleşemediyse hiç bir şekilde hareket edilemez, bağırmak istersin ama sesin çıkmaz... bende daha önce yaşamıştım bilincim açıktı ama ne gözlerimi açabiliyordum ne de vücudumu hareket ettirebiliyordum. ben de o sırada sırt üstü yatıyordum. İçerde olan biteni duyabiliyordum dua okumaya çalışıodum ama sanki daha çok boğuyordu beni öyle hissediyordum.. astral seyahat ile ilgili bir yazıda karabasan insanların uydurdukları bişeydir bu olaya karşı yazıyordur.. ruh bedene yerleşemediği zaman bunlar olurmuş tabi o sırada bilincimiz açıksa yaşarız, anlarız...

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
bilmiyorum acıkcası ben hep karabasan sanıyorum bu durumu ozaman hep sırtüstü yatayım devamllı oluyo tabi bu konuda fazlaca bil bigim yok ama şayet dedigin gibiyse yeni bir şartlandırmayla evden:biggrinjester: dışarı bile cıkarım ben artık

mecra

Kayıtlı Üye
casminy ben bisey sormak istiyorum bilinç açık olabiliyorsa ruh dediğin şey ne oluyor??

casminy

Kayıtlı Üye
O sırada çıkmayı başarır mısın bilmem ama korkmana gerek artık yok o durumlarda:) eğer çıkarsan o zmanda başka alemlerden varlıklar görebilirsin dikkat et...

Sorunu tam olarak anlayamadım ama astral seyahat ile ilgili açılan konuyu okursan daha iyi bir şekilde anlamış olursun ama bildiğim bişeyse yardımcı olurum..

casminy

Kayıtlı Üye
kendi ruhumuzdan bahsediyorum biz uykuya daldığımızdan bizden ayrılıyorlar ve uyandığımızda tekrar vücudumuza geliyor bunu bahsettim...

mecra

Kayıtlı Üye
hadi canımm biz uykuya dalınca ruhumuz yerinden çıkıyor demek...!!!!bana inandırıcı gelmiyor boyle seyler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...