''Ya Vedud'' Ismi Şerifi

xesim

Kayıtlı Üye
"Allah"ın sevmediği kulu" diye bir kavram yok. Allah tüm yarattıklarını sever aynı ölçüde bunu kabul etmek zor görünebilir ama bu böyle.
Ve birbirimizi sevmemizin ve her yaratılanı sevmemiz gereğinin temel prensibi de budur. Çünkü tüm yaratılanlarda ondan parça vardır. O her yerde ve her şeydedir. Seni severim yaradandan ötürü sözü sadece bazı şeylere uygulanıp bazılarına uygulanamaz değildir. Ve her eşyayı, her maddeyi, nesneyi de yine Tanrısal zeka sayesinde yapıldığı için severiz. Bir şeyin iyi veya kötü olmasını biz ona yükleriz.

Herkesin yaşamında bir tekamülü var. Düzenleme bu şekilde evrende. Bazan ne yaparsanız yapın ne yaşamak isterseniz isteyin tekamülünüzün gereği neyse ancak onu yaşayabilirsiniz. Yaşayabileceklerimizden ne fazlasını ne eksiğini yaşayabiliriz diye düşünüyorum. Kader diye bir şey de var yanii.

sanırım yazdıklarım yanlış anlaşıldı ben okuduğum hadislere göre Allah'ın sevdiği ve sevmediği kullar diye ayırım yaptım.

"Allah saldırganları sevmez." (Bakara: 92/190, Mâide: 110/64),
"Allah, bozgunculuk yapanları sevmez." (Kasas: 49/77, Mâide: 110/64),
"Allah, hiçbir nankör günah
kârı sevmez." (Bakara: 92/276, Âl-i İmrân: 94/32, Nahl: 70/23, Hac: 88/38),
"Allah zâlimleri sevmez." (Âl-i İmrân: 94/57,140; Şûra: 62/40),
Allah, kendini beğenmiş, övüngen insanı sevmez." (Nisa: 98/107),
bahsettiğim hadisler bunlar ve bir kaç daha ekleyebilirim.:)

konu dağıldı ama biraz ama ben yaptığım hatayı düzeltmeye çalışıyorum:)...

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
"Allah"ın sevmediği kulu" diye bir kavram yok. Allah tüm yarattıklarını sever aynı ölçüde bunu kabul etmek zor görünebilir ama bu böyle.
Ve birbirimizi sevmemizin ve her yaratılanı sevmemiz gereğinin temel prensibi de budur. Çünkü tüm yaratılanlarda ondan parça vardır. O her yerde ve her şeydedir. Seni severim yaradandan ötürü sözü sadece bazı şeylere uygulanıp bazılarına uygulanamaz değildir. Ve her eşyayı, her maddeyi, nesneyi de yine Tanrısal zeka sayesinde yapıldığı için severiz. Bir şeyin iyi veya kötü olmasını biz ona yükleriz.

Herkesin yaşamında bir tekamülü var. Düzenleme bu şekilde evrende. Bazan ne yaparsanız yapın ne yaşamak isterseniz isteyin tekamülünüzün gereği neyse ancak onu yaşayabilirsiniz. Yaşayabileceklerimizden ne fazlasını ne eksiğini yaşayabiliriz diye düşünüyorum. Kader diye bir şey de var yanii.

sanırım yazdıklarım yanlış anlaşıldı ben okuduğum hadislere göre Allah'ın sevdiği ve sevmediği kullar diye ayırım yaptım.

"Allah saldırganları sevmez." (Bakara: 92/190, Mâide: 110/64),
"Allah, bozgunculuk yapanları sevmez." (Kasas: 49/77, Mâide: 110/64),
"Allah, hiçbir nankör günah
kârı sevmez." (Bakara: 92/276, Âl-i İmrân: 94/32, Nahl: 70/23, Hac: 88/38),
"Allah zâlimleri sevmez." (Âl-i İmrân: 94/57,140; Şûra: 62/40),
Allah, kendini beğenmiş, övüngen insanı sevmez." (Nisa: 98/107),
bahsettiğim hadisler bunlar ve bir kaç daha ekleyebilirim.:)

konu dağıldı ama biraz ama ben yaptığım hatayı düzeltmeye çalışıyorum:)...
Hata, suç aramıyoruz lütfen yanlış anlamayın sadece bazan eksik kaldığını düşündüğümüz noktaları açıklamaya çalışıyoruz. O nedenle forum yapıyoruz gelişim için :))

Tüm bu hadislerde "yaratılanların" değil oradaki sıfatların sevilmediğinden bahsedilir aslında. Yani orada "saldırganlık, bozgunculuk, nankörlük, zalimlik, kendini beğenmişlik, övüngenlik" gibi sıfatların sevilmediği anlatılır.

Syg.

AkeLdan

Kayıtlı Üye
19 gece günde 2000 defa okuyun okuma bittikten sonra bu zikrin hadimi falanca kşişinin beni sevmesini sağla kalplerimizi birleştir...şeklinde dua et...defalarca denendi.Bu tarifi yapan tüm arkadaşlarımdan teşekkür aldım...denemenizi tavsiye ederim..saygılarçç

gözde

Kayıtlı Üye
okuyunca sallanan perde perdenin arkasından görünen yesil gözlü alcak boylu ruhani kimdir ve altın dan yapılmıs buyuk bir tahtın ustunde oturan kimdir ve 3 tane sarıklı ortadaki yesiliki taraftaki beyaz bana evlat diye konusanlar kimdir ve aynı sayıda okursam aynı seler olurmu bana yardımcı olursanız sevinirim
Nasıl yani ya korktum heee :( Bu sonuçta Allah'ın ismi değil mi? Niye böyle şeyler oluyor acaba?

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Nasıl yani ya korktum heee :( Bu sonuçta Allah'ın ismi değil mi? Niye böyle şeyler oluyor acaba?
İşte böyle söyleyip insanları tedirgin ediyorsunuz yahu :(
Gözde merak etme Allah diye zikir yapsan mesela, yine aynı şey gibi düşün.. Anlamsız yere ürkmeyin. Allah'ın isminden korkulmaz.

amanita_a

Kayıtlı Üye
Ya Allah ın ismini zikrediyorsunuz niye negatif varlık bulaşsın hiç sanmıyorum

kermit

Kayıtlı Üye
amanita_a ve Yesil Cingene arkadaşlar, yani burda öcülük yapma telaşesinde değiliz, sizle anlaşalım her gün 10.000 kere ya basir, ya latif, ya semi' çekin 40 gün içinde "enerji seviyenize göre" rahatsızlıklar baş göstermezse ben forumu terk etmeye hazırım.
Allahın ismini zikrediyoruz kabul ediyorum ama Allahın isminde ki gizli sırların işlerliğini ortaya çıkartıyoruz, bu ne demek o sırlara sahip olmak demek, enerjinde hafif kırıklık bile olsa, bu sende rahatsızlık yapacak demek, bu rahatsızlığı ise en çok kimler sever negatif varlıklar. Bu sebeple diyorum ki ebced değerini geçmeyin, her zikre balıklama atlamayın

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
kermit arkadaşa katılıyorum.. Allahın isimleri insanların isimleri gibi degildir isim olmaktan çok ötededir.. çeşitli sıfatlar ve olaylar o isimlere baglı olarak yaratılış silsilesinde düzenlenmiştir.. Eş-Şafi ismi olmasaydı yeryüzünde şifa bulunurmuydu.. Al-Kahhar ismi şerifi olmasaydı kahredici bi oluşum görülürmüydü? bu baglamda her isme ait bi görevli vardır görev vardır amaç vardır.. sayıların fazlasının azının zararı olacagını düşünmemekle beraber ancak her ismin gelişi güzel kullanılmasınında çeşitli cezalara maruz kalınacagını ifade ederim..

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
amanita_a ve Yesil Cingene arkadaşlar, yani burda öcülük yapma telaşesinde değiliz, sizle anlaşalım her gün 10.000 kere ya basir, ya latif, ya semi' çekin 40 gün içinde "enerji seviyenize göre" rahatsızlıklar baş göstermezse ben forumu terk etmeye hazırım.
Allahın ismini zikrediyoruz kabul ediyorum ama Allahın isminde ki gizli sırların işlerliğini ortaya çıkartıyoruz, bu ne demek o sırlara sahip olmak demek, enerjinde hafif kırıklık bile olsa, bu sende rahatsızlık yapacak demek, bu rahatsızlığı ise en çok kimler sever negatif varlıklar. Bu sebeple diyorum ki ebced değerini geçmeyin, her zikre balıklama atlamayın
Ebced değerlerine göre yapmaya zaten itirazım olamaz çünkü bunu kitaplarda da görüyoruz. Boşu boşuna bir rakam verilmemiştir zaten.. Benim demek istediğim o arkadaşın öyle gördüklerini yazıp da örneğin Gözde'yi tedirgin etmesine gerek yoktu. Zaten Vedud okumasından bahsettim. Vedud anlamı itibarı ile sakıncalı değil bana göre. Vedud okuduğunda ise negatif varlıklara maruz kalınacağını sanmıyorum, belirlenmiş ve öğretilmiş kurallar dahilinde. Ben detaylı bilmem ama mantıken bunu savunuyorum.. Yanılıyor muyum?

depsderin

Kayıtlı Üye
ben birşey öğrenmek istiyorum..bu zikirleri hiç yerimizden kalmadan kimseyle konuşmadan sakin bir yere çekilip yapmalıyız di mi?abdestli ve örtünmüş olarak aynı zamanda..
Bu arada herekese merhaba:Angel_anim:

kermit

Kayıtlı Üye
Yesil Cingene ben diğer isimleri de saydığını sandım vedud ismini çokça zikredersen olacaklar şudur, eğer bayansan baylar, bay san bayanlar tarafından ha bire ilan-ı aşk görürsün :)

medy

Banlı Kullanıcı
bence ya vedut 12000 dir rakamı anca budur cünkü hadimleri bu rakamda gelir ama bunu 3 güne bölebiliriz ve orucda tutulursa cok etkili olur

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir sorum olacak, her gece namaz kılmak gerekiyor mu zikir için? Yoksa ilk başladığımızda kıldığımız namaz yeterli mi? Örneğin, sayısını tamamlamak için 3 güne böldüysek yahut 1 hafta çekeceksek, her gün namazı tekrarlamak mı şarttır?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bence ya vedut 12000 dir rakamı anca budur cünkü hadimleri bu rakamda gelir ama bunu 3 güne bölebiliriz ve orucda tutulursa cok etkili olur

ya vedud için neden 12000 dediniz.

hadimleri zikiri okuyarak değil zikrinin hadimi hesaplaarak çağrılır bu arada ama

Arkadaşlar bir sorum olacak, her gece namaz kılmak gerekiyor mu zikir için? Yoksa ilk başladığımızda kıldığımız namaz yeterli mi? Örneğin, sayısını tamamlamak için 3 güne böldüysek yahut 1 hafta çekeceksek, her gün namazı tekrarlamak mı şarttır?

zikir yapmak için temiz olmak rahat olmak sessiz ve karanlık bir yerde olmak yeterlidir.

havas zikrileri ise islami koşullara uyularak yapılır.

abdestli olmak

temiz giysi giymek

islami usullere göre örtünmek

namaz kılmak

oruç turmak

yalan söylememek

hak yememek

anne babaya iyi davranmak

zikir devam ettiği sürece bu şartlara uymak gerekir.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Evet haklısınız.. Mesela bugün ben anneme "of anne yaa" dediğimde ilk defa kendimi biraz daha rahatsız hissettim.. Ama Ya Vedud çekmeye başladığımdan beri inancımda biraz daha farklı kuvvetlenmeler de oldu gibi hissediyorum.. Bugün bunu çok hissettim mesela.. Bu açıdan da bana enteresan bir şekilde faydası oldu.

oksana

Kayıtlı Üye
Allahın ismini zikretmek neden zarar versin

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Allahın ismini zikretmek neden zarar versin

zarar vermek anlamında bir kelime kullanılmadı . sadece dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bu unsurlar dikkate alınmazsa
önclikle istediğiniz gercekleşmez

birde bir ağırlık meydana gelir. enerji artması yada azalması anlamında buda kişilerde manevi sıkıntılara yol acabilir.

esmalar özel titreşim seviyesi yüksek kelimelerdir. hintistanda matra denir bu tür kelimeler için.

ve her geçen gün titreşim seviyeleri artmaktadır.

çok sayıda dikkatsizce okunan zikirler kişinin kendi titreşim seviyesinden daha yüksek olduğu için kişiyi etkiler. kişin fizki bedeni değil aurosu etkilenir. aurosu etkilenmiş kişi cevresindekileride etkiler.

yapacağınız zikiler doğu secilmeli ve doğru şekilde uygulanmalıdır.

hem titreşim seviyeniz yükselir hem auronuz gelişir. bu sayade ilk önce siz hemde yakın çevreniz olumlu etkilenir.

oksana

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim Urum.Hiç bir fikrim yoktu bu konu hakkında ve sayılarına dikkat etmeden çekiyodum zikirleri.Faydası olsun derken yanlış yapıyormuşum.

samir_22

Kayıtlı Üye
İsm-i şerifleri bende sayı tutmadan okuyorum. Daha doğrusu sayı tutuyorum ama hergün farklı sayıda okuyorum. Özellikle "YA VEDÛD" ism-i şerifini daha çok zikrediyorum.