VARLIKLARIN İLETİŞİMLERİ

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Önerdiğiniz yazı çalışması için siz bir fayda gördünüz mü?
Bende iyi hissetmek adlı bir kitap vardı.Depresyonu çalışmalarla 6 ay da düzenliyordu.Ama çalışması vardı.Bir cümle yazıp ama ile ona farklı bir bakış açısı sağlanıyordu.Denedim ama bir fayda görmedim.Az zaman geçirdiğimden mi bilmiyorum.Günlük bazı cümleleri tekrarlamaktan fayda gördüm.Mutluyum mutluyum diye tekrarladıkça diğer günlerde otomatikleşiyordu.
Çalışmalar yardımcı etki görüyor.Sorunun kaynağı değişmedikçe pek yapıcak bir şey yok.Ailesinde çarpık bir ilişki olan çocuk vardı.Ailedeki ilişkiler değişmeyeceği için çocuğa ilaç verilmemişti.
Bu gece dolunay varsa ne kadar akıldan dolunay olmayacak diye geçirince sonuç alınamıyor.
Biblio terapi olarak her kesim için Kitaplar var.S... et Allah de ötesini bırak vs.

Alex06

Kayıtlı Üye
Dertsiz olup dertlenebilmekte sorunum var.Karakterim bu herhalde.
Bence sonuna kadar dertlenin ya dertlenmekten sıkılır değişikliğe gidersiniz yada intihar edersiniz ikisi de çözüm.
Biraz sert oldu ama gerçekler böyle. Şu anda pek çok insan için şartlar çok zor işsizlik yoksulluk bunlarla artan toplumun her alanına yansımış şiddet. Kolay değil tüm yaşadıklarımız.
Hayata nereden bakacagimiz olaylara nasıl tepki vereceğimiz ise bizim seçimimiz.

SoldierO

Kayıtlı Üye
Dertsiz olup dertlenebilmekte sorunum var.Karakterim bu herhalde.
Hiç sevmediğim insan tiplerinden. En iyi tedaviyi ıslak odun olarak görüyorum. Çalıştığım yerde bi çocuk var daha yeni başlamış herhalde yemekhanede sürekli görüyorum hep gülüyor. Dün dedim niye hep gülüyorsun hep neşelisin
Seviyorum abi dedi. Bu kadar basit galiba.

cathrine

Kayıtlı Üye
.Mutluyum mutluyum diye tekrarladıkça diğer günlerde otomatikleşiyordu.
Yazı yazın derken bunu kast etmemiştim..Kendiniz kandıran olumlamalar bir işe yaramaz.Ne hissediyorsanız sansürsüz bir deftere yazıp yırtın..İçinizi dökek amaçlı ,sizi üzen ve mutlu eden durumları uzun uzun yazabilirsiniz...Bu etkinlik rahatlama sağlar...Boş boş inanmadığınız olumlamaları yazmak bir işe yaramaz zaten....Asıl olumsuz hissettiklerinizi de yazın ki o alanlar şifa bulsun...Yazarken hiç ummadığınız yaralarınız ortaya çıkacak ve iyileşecek...Tabii ki kendinize karşı dürüst olursanız...Yukarıda da bahsettiğim gibi ''Üzüntüyü BIrak Yaşamaya Bak'kitabında önerilenler olumlamadan çok daha fazlası...Eğer alıntılardan yola çıkarak okursanız çok güzel hikayeler paylaştım...İyileşmeye niyetiniz varsa iyileşirsiniz,bu kadar umutsuz olmayın....

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Çabalayacağım hayırlısı.
Tiplerden demişsiniz anladığım kadarıyla çocuk farklı bir tip.Daha demin müzik listesine baktım.Maddi bir sorun olur diye düşündüm.Benim olay daha çok böyle.İster istemez sorun yaratıyorum.

cathrine

Kayıtlı Üye
Kendi kendinize yalan söyleyip depresyona bürünüyorsunuz.
Kağıt kalem alın ve kendinize o kağıda sevdiğiniz 30 tane şeyi yazmadan kalkmaya ağınızı söz verin. Baştan zorlanırsınız, sonra çorap söküğü gibi arkası gelir.
Mutsuz olmaktan zevk almıyorsanız bunu yapın.

Bu durumda duyguları kapatıp, sadece inceleme yapacaksınız. Sistemi tanımak gerekiyor. Kuralları bilmek. Hileleri öğrenmek. Ve zevkle oynamak.
Hayatınız, bakış açınızdan ibaret.
@Absoluta Virtute Bu arada sistemle ilgili cidden merak etmiştim..Sistemi çözmeye,hileleri öğrenmeye başlayacağımız klavuz ya da rehber gibi faydalanacağımız kitap ismi var mı?Yoksa kendimiz i bulacağız?Uygulamayacak olsam bile o kadar merak ediyorum ki bu tür konuları...

cathrine

Kayıtlı Üye
@Manetekelfares Günün bazı saatlerinde bu siteye gelecek vaktiniz varsa ,okuduğunuz kişisel gelişim ya da başka türdeki kitaplardan alıntıları ''Hangi Kişisel Gelişim Kitabını Okudunuz''başlıklı konunun altında paylaşabilirsiniz...Elinizde hangi kitaplar varsa ,beğendiğiniz cümleleri bizimle paylaşırsanız hem size motivasyon olur hem bize:))

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
@Absoluta Virtute Bu arada sistemle ilgili cidden merak etmiştim..Sistemi çözmeye,hileleri öğrenmeye başlayacağımız klavuz ya da rehber gibi faydalanacağımız kitap ismi var mı?Yoksa kendimiz i bulacağız?Uygulamayacak olsam bile o kadar merak ediyorum ki bu tür konuları...
Ben stalking tavsiye ediyorum . Castaneda'nin hang kitabında anlatıldığını hatırlamıyorum.

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben stalking tavsiye ediyorum . Castaneda'nin hang kitabında anlatıldığını hatırlamıyorum.
Castaneda'nın 3 tane kitabı var bende...''İzleme''gibi bir şey hatırlıyorum ama ne olduğunu okuduğumda da çok iyi kavrayamamıştım,çok üstü kapalı bulmuştum,yine de bilgilendirme için teşekkürler:)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Castaneda'nın 3 tane kitabı var bende...''İzleme''gibi bir şey hatırlıyorum ama ne olduğunu okuduğumda da çok iyi kavrayamamıştım,çok üstü kapalı bulmuştum,yine de bilgilendirme için teşekkürler:)
İzcilik galiba. Castaneda'nin kitapları defalarca okumak gerekiyor. Stalking, hedefe kolay yoldan gitme sanatı. Minimum enerji sarfederek yaşama sanatı.

cathrine

Kayıtlı Üye
İzcilik galiba. Castaneda'nin kitapları defalarca okumak gerekiyor. Stalking, hedefe kolay yoldan gitme sanatı. Minimum enerji sarfederek yaşama sanatı.
Bendeki kitaplarınınz adı:''Zamanın Çarkı'',''Ixtlan Yolculuğu'',''İçten Gelen Ateş''Merak eden arkadaşlar varsa bilgi olsun diye buraya bırakıyorum...Başka kitapları da var...araştırmak isteyen bir incelesin derim...

Alex06

Kayıtlı Üye
Bendeki kitaplarınınz adı:''Zamanın Çarkı'',''Ixtlan Yolculuğu'',''İçten Gelen Ateş''Merak eden arkadaşlar varsa bilgi olsun diye buraya bırakıyorum...Başka kitapları da var...araştırmak isteyen bir incelesin derim...
Belli bir sıraya göre okunmasını tavsiye ediyorlar. Birinci kitap Don Juan in öğretileri.
Bir an önce alıp okumayı planlıyorum. Hatta belki bir başlık açar oradan devam ederiz sohbete.

cathrine

Kayıtlı Üye
Belli bir sıraya göre okunmasını tavsiye ediyorlar. Birinci kitap Don Juan in öğretileri.
Bir an önce alıp okumayı planlıyorum. Hatta belki bir başlık açar oradan devam ederiz sohbete.
Ben de heveslendim şimdi,ilk işim listemin başına bu kitabı eklemek olsun...Sevdiğimiz cümleler olursa bir başlık açıp paylaşalım,herkese de yön vermiş oluruz biraz....Hem de eğleniriz...

cathrine

Kayıtlı Üye
@Demileus Soracağım soru biraz alakasız olabilir ama bu konuyu başlattığınız için size sorabileceğimi düşündüm...Aynı gün içinde iki defa kurtlanmış yiyeceklerle karşılaştım....Bu bana ne aynalar?Olumsuz bir durum mu?Rehber hayvandan farklı olarak ölü kuşlar görmek de bir durumu aynalar...Ama ne ?Ya da fare neyi aynalar?