Van depremi aslında saldırımı ..

Morwenath

Banlı Kullanıcı
bu konu burada tartışılmayacak kadar geniş...

baş ağrıtıcı...

bence herkes kendi aratırıp bulmalı.zaten gelinen nokta saklanabilecek boyutta değil...

iyonosfere radyo dalgaları yollanıp belli noktaya yoğunlaştırılıyor ve orada doğa olayları meydana eiriliyor... abd nin bu tipporjeleri var bkz : haarp , bluebeam vs...

Perina

Banlı Kullanıcı
bu konu burada tartışılmayacak kadar geniş...

baş ağrıtıcı...

bence herkes kendi aratırıp bulmalı.zaten gelinen nokta saklanabilecek boyutta değil...

iyonosfere radyo dalgaları yollanıp belli noktaya yoğunlaştırılıyor ve orada doğa olayları meydana eiriliyor... abd nin bu tipporjeleri var bkz : haarp , bluebeam vs...

Ama onlar bu projelerinin bilinmesini istemeyeceklerdir öyle değilmi? Bu durumda bunlara alternatif proje araştırmalarına çoktan başlamışlardır bile..Kimsenin henüz bilmediği projeler..Belki de yeni projeleri üretmişlerdir çoktan..Yada buna gerek duymuyorlardır..Çünkü hala dünya insanı bu projeleri bilmek şöyle dursun bunların olacağına bile ihtimal vermiyorlar öyle değilmi?

mehmet970

Kayıtlı Üye
internet sitesin de gördüm dün hangi site unuttum ama van depremi ni hayali faylar mı yarattı diye geçmişler manşeti , bence bu iş böyle sadece manşetde kalmamalı büyütülmeli ve işin derinine inmeli yoksa daha çok canımız yanacak gibi duruyo , bakınız van 7.2 hakkari 5.o yanlış sa düzeltin bitlis 5.2 van yine 5.2 yani hep son haftalarda neden se hep doğudan oysa biz depremi marmara blgesinden bekliyorduk , ayrıca konuma saygı gösterip bu kadar fikir belirttiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim .. hayırlı cumalar

Perina

Banlı Kullanıcı
internet sitesin de gördüm dün hangi site unuttum ama van depremi ni hayali faylar mı yarattı diye geçmişler manşeti , bence bu iş böyle sadece manşetde kalmamalı büyütülmeli ve işin derinine inmeli yoksa daha çok canımız yanacak gibi duruyo , bakınız van 7.2 hakkari 5.o yanlış sa düzeltin bitlis 5.2 van yine 5.2 yani hep son haftalarda neden se hep doğudan oysa biz depremi marmara blgesinden bekliyorduk , ayrıca konuma saygı gösterip bu kadar fikir belirttiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim .. hayırlı cumalar

Buna katılmamak elde değil..Artık tüm dünya kendisine oynanan bu iğrenç oyunları öğrenmeli..Ama yüksek bir ses ile dile getirmedikçe duyamayayacaklar sanırım etraflarındaki oyunları..

logii

Kayıtlı Üye
Haarp, Amerika....:)
Ama neden Van? Ne gıbı bır kazanç olabılır?Türkiyede stratejik önemlı şehırler var.

Deprem dünyada her zaman olan bır Doğal Facıadır.Haarp ve Amerıka dan öncedende Deprem vardı.

Bildiğim kadarıyla ırak veya irana saldırı yapmayı planlıyorlarmış fakat sınyallerde sapma oldugundan van'a denk gelmiş. Edindiğim bilgiler bunlar sadece.. Ne kadar doğru ne kadar yanlış orasını bılemem. Örn; marmara depreminde de harrpın oldugu düşünülüyor. Deprem olmadan önce gökyüzünün kırmızı oldugunu görenler var. Bu kırmızılık uzaydan gelen sınyaller dogrultusunda işaretlenen yere gelıyor ve buummm !.. :)

mehmet970

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla ırak veya irana saldırı yapmayı planlıyorlarmış fakat sınyallerde sapma oldugundan van'a denk gelmiş. Edindiğim bilgiler bunlar sadece.. Ne kadar doğru ne kadar yanlış orasını bılemem. Örn; marmara depreminde de harrpın oldugu düşünülüyor. Deprem olmadan önce gökyüzünün kırmızı oldugunu görenler var. Bu kırmızılık uzaydan gelen sınyaller dogrultusunda işaretlenen yere gelıyor ve buummm !.. :)
Ee o zaman neden hala iran ve ırak tan haberler gelmiyor ? Zamanını mı bekliyolar ki ?

Yadesu

Kayıtlı Üye

Marmara Depreminde Istanbuldaydim.
Biz o gün Gölcükdeydik.Düğün ıçın 1 hafta sonra dönecekdık.Nasıp olmadı.
Deprem anında Gökyüzü kırmızı değıldı.Ama Yıldızlar lan doluydu.
Ve kayan Yıldızlar ard ardaydı.
Auğustos da bır kaç gece var(ADINI BILMIYORUM) ama o geceler ard arda kayıyor.Oğlum hep o geceler dılek dılemek ıçın yatmaz.Deprem olduğu gece o gecelerden bırıydı
Ben es son TR de 1999 daydım.

Yadesu

Kayıtlı Üye
Ee o zaman neden hala iran ve ırak tan haberler gelmiyor ? Zamanını mı bekliyolar ki ?

Bır Gün Savaş açıcaklar.Ama şımdı sanmıyorum.
USA da Seçımler yanaşdığı zaman-Oy kapma Kampanyası olarak Irana Savaş açma olasılığı yükselır.

HINNE

Kayıtlı Üye
mehmet kesınlıkle sana katılıyorum o çukur kuyular yerden açılmış gıbı deyıl baştakıler bılıyor neyın oldugunu suskunlukları ondandır olan o zavalı halka oldu havalarda sogudu kaderlerıne terk edıldı herkez neyın olgunu çok iyi biliyor sesız ve derınden gıdenler çogunluk

HINNE

Kayıtlı Üye
gölcuk depremını ve vanla kıyaslıyamaz van farklı vahşet toplu katlıam oldu köşeye çok sıkışıtılar ne yapacaklarını şaşırdı öbur dunyada nasıl hesapverecekler bunca insana bılemıyorum

berula

Kayıtlı Üye
gölcuk depremını ve vanla kıyaslıyamaz van farklı vahşet toplu katlıam oldu köşeye çok sıkışıtılar ne yapacaklarını şaşırdı öbur dunyada nasıl hesapverecekler bunca insana bılemıyorum

söylediğinizin tam aksine açıkçası ölü ve yaralı sayısına bakılınca gölcük depreminin van depremine göre daha vahşi ve dediğiniz gibi toplu katliam olduğu görülüyor buradan.

ortalama olarak
gölcük depremi ölü sayısı: 15 bin kişi
van depremi ölü sayısı : 400 kişi

not: bir çok vatandaşımızın göcük altında vücutları parçalandığı için bedenleri bulunamamış kimlikleri belirlenememiştir.

elbetteki hiç kimse 1 kedinin 1 kuşun bile zarar görmesini istemez. acı aynı acı, acı bizim acımızdır. ve asla kıyaslanamaz. ha 400 ha 15 bin.

fakat durum kıyas noktasına geliyorsa
vahşet şimdi nerede?

baraga

Kayıtlı Üye
HAARP'ten İlk önce Aydoğan VATANDAŞ bahsetti kitabında,1999 depremi ile ilgili olarak.teorik olarak doğru olabilir ama kanıt gerekir.Amerika nın diğer devletlere bir blöfü olabilir bende var böyle bir şey diye.Ancak yöneticilerimizin yine de duyarlı ve ilgili olmaları gerekir.YALNIZ AMERİKA DOĞAYA BU KADAR HÜKMEDEBİLİYORSA EĞER NİÇİN KENDİSİNDE MEYDANA GELEN TROPİK FIRTINALARI ÖNLEYEMİYOR O ZAMAN?ben bu soruyu sorarım sizlere!Buna engel olamayan başka yerleerde deprem oluştura bilir mi?Yine de 11.Dünya Savaşında İngilizlerin Almanların Norveçte Narvik teki atom araştırma merkezini 633.filoya deprem bombalarıyla bombalatıp tesisisin çevresindeki bir dağın tesisin üzerine yıkılmasını sağladıklarını biliyoruz.Filodan çok az pilot sağ kurtulmuştu.deprem bombasından deprem aletine GEÇİLEBİLDİ Mİ ARAŞTIRMAK DA TABİİKİ MİT'E DÜŞÜYOR.

Perina

Banlı Kullanıcı
HAARP'ten İlk önce Aydoğan VATANDAŞ bahsetti kitabında,1999 depremi ile ilgili olarak.teorik olarak doğru olabilir ama kanıt gerekir.Amerika nın diğer devletlere bir blöfü olabilir bende var böyle bir şey diye.Ancak yöneticilerimizin yine de duyarlı ve ilgili olmaları gerekir.YALNIZ AMERİKA DOĞAYA BU KADAR HÜKMEDEBİLİYORSA EĞER NİÇİN KENDİSİNDE MEYDANA GELEN TROPİK FIRTINALARI ÖNLEYEMİYOR O ZAMAN?ben bu soruyu sorarım sizlere!Buna engel olamayan başka yerleerde deprem oluştura bilir mi?Yine de 11.Dünya Savaşında İngilizlerin Almanların Norveçte Narvik teki atom araştırma merkezini 633.filoya deprem bombalarıyla bombalatıp tesisisin çevresindeki bir dağın tesisin üzerine yıkılmasını sağladıklarını biliyoruz.Filodan çok az pilot sağ kurtulmuştu.deprem bombasından deprem aletine GEÇİLEBİLDİ Mİ ARAŞTIRMAK DA TABİİKİ MİT'E DÜŞÜYOR.

Amerika'nın o tropik fırtınanalara hükmedememesinin açıklaması basit sanırım.Bu ülke tüm doğa kanunlarını ele geçirmiş olamaz ya..Bunun olması için Tanrı olmaları gerekir.Doğa hep Tanrı'nın olacak..Ancak kısmen hükmedebilirler doğaya.Bir yere kadar yani..

egehann01

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Video da japonyada ki depremden ve vanda ki depremden bahsediyolar .. Ve analizini yapıyolar dünya dan örnekler vererek .. Amerika nın HAARP projesi olarak adlandırılıyor .. Ne derece doğru bilmiyorum ama HAARP projesini araştırınca hiç de iyi şeyler çıkmıyor .. Yorum sizlerin ..

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=P09IGfx0twM

Öncelikle forumda link vermek yasak.

Böyle bir projeyi Amerikanın yapıp yapmadığı hakkında pek sağlıklı karar veremesek bile bir ihtimal olarak yapay bir deprem olabilir .Yani kesin olarak yapay deprem bu bir komplo diyemeyiz ama yapılan araştırmalarda yapay deprem olabilme ihtimalini savunuyorlar ..
Ve bence de yapay deprem olma ihtimali yüksek. Tabii ki bu benim şahsi görüşüm.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Allah bilir elbet ama bunun saldırı olma ihtimali de var. Saçma yada imkansız dediğimiz şeyler oluyor güzel paylaşım. Van'da fay hatları bulundu mu ? Yada öncesinde olan bazı olayları biliyor muyuz.

tunny

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben hem 17 ağustosu kocaelide yaşadım hemde van depremi olduktan sonra ilk giden arama kurtarma ekibindeydim.Kocaeli depremi konusunda birşey diyemem ailemden de bazı şeylere tanık olmuş kişiler var.Ama yinede kesin olarak size bu bir komplodur diyemem başka sebeplerde olabilir.Ama van'a gelince.Heryerde aynı şey var.Van'da fay var mı?Van depremi bir koplo mu diye.Tek diyebileceğim külliyen yalan.Van hattı Türkiyenin en aktif faylarından biridir.Erciş merkezli bu depremin olacağı seneler öncesinden söylenmişti.Aynı zamanda kayıtlara göre 1977 ve 1945 de olmak üzere 2 kez faaliyete geçmişti bu fay hattı.

Gördüğünüz gibi bu olay tamamen kara propaganda.Ayrıca van depremiyle gölcük depremini yan yana getirmiyorum bile.Kocaeli'de yaşanan acıları daha 7 nesil unutamaz.Van düşünüldüğü yada TVde gösterildiği kadar acınası durumda değildi.Daha depremden sonra 5'inci günde ercişteki bütün depolar dolmuştu.Tvlere yansıyan yada propaganda edilense afet psikolojisindeki halktı.Gölcüğü yaşamış arkadaşlar onları anlamıştır.Ama böyle bir felaket yaşamayan biri onların haraketlerini çok farklı yorumlayaiblir vede yaorumladılarda.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Depremi Amerika yada başka bi ülkenin yaptığı ispatlanabilse eğer böyle birşey savaş sebebi sayılır yani neden ispatlanamıyor diye düşünmeyin boşuna.

mehmet970

Kayıtlı Üye
Öncelikle forumda link vermek yasak.

Böyle bir projeyi Amerikanın yapıp yapmadığı hakkında pek sağlıklı karar veremesek bile bir ihtimal olarak yapay bir deprem olabilir .Yani kesin olarak yapay deprem bu bir komplo diyemeyiz ama yapılan araştırmalarda yapay deprem olabilme ihtimalini savunuyorlar ..
Ve bence de yapay deprem olma ihtimali yüksek. Tabii ki bu benim şahsi görüşüm.

link vermek istemedim linki koyunca video ekranda çıkar sanıyodum ama olmadı

mehmet970

Kayıtlı Üye
Depremi Amerika yada başka bi ülkenin yaptığı ispatlanabilse eğer böyle birşey savaş sebebi sayılır yani neden ispatlanamıyor diye düşünmeyin boşuna.

evet o ihtimal de var , bekleyelim görelim diyeceğim ama kandilli den sonuçlar çıktımı onlar ne diyor ? Okudum kadarıyla onlarda şaşkınlar nasıl oldu bu diye . Yani fay yok diyolar ..

mehmet970

Kayıtlı Üye
Van'da saat 00.08 sıralarında 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, merkez üssü Van merkez Mollakasım köyü olan 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.