Ürtiker (kurdeşen) lütfen çaresini bilen var mı

saorise

Kayıtlı Üye
Dua veya esma ne okuyabilirim bilgisi olan var mı veya başka bir çözüm?.. çok kötü durumdayım tüm vücudum her tarafım büyük büyük kabardı ve kasıntıdan uyuyamiyorum ağrı da yapıyor ayağımın altında çıkıyor yürüyemiyorum. Ne olur çaresini bilen varsa yazsın. Herhangi bir ilaç etki etmiyor.

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
Dua veya esma ne okuyabilirim bilgisi olan var mı veya başka bir çözüm?.. çok kötü durumdayım tüm vücudum her tarafım büyük büyük kabardı ve kasıntıdan uyuyamiyorum ağrı da yapıyor ayağımın altında çıkıyor yürüyemiyorum. Ne olur çaresini bilen varsa yazsın. Herhangi bir ilaç etki etmiyor.
İlaçlı tedavisi var.Hap şeklinde alıyorsun.2 güne etkisini göstermeye başlıyor.Kendi kendine zor geçer.

Ü

Üye silindi 58480

Çok acil gıda intolerans testi yaptırın.

Böcek ısırığından şüphe etmiyorsanız, bu tersti yaptırın.

Kaşıntı tamamen içten tetiklenir. Bunu da gıdalar başlatır.

saorise

Kayıtlı Üye
Zaten içten... bağışıklık sistemim aşırı aktif. Sayamayacağım kadar çok hap içtim ve sabah akşam iğne oluyorum. Hiçbir iyileşme belirtisi yok uzun süredir bu durumdayım.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Zaten içten... bağışıklık sistemim aşırı aktif. Sayamayacağım kadar çok hap içtim ve sabah akşam iğne oluyorum. Hiçbir iyileşme belirtisi yok uzun süredir bu durumdayım.
Bunun için bir cildiyeye gitmekte fayda var.acile gitmek bir işe yaramaz bu arada.alerji diyip gönderirler ,alerji iğneleri de bir işe yaramaz .cildiye doktorunun verdiği bir ilaç çok etkili olur.bunun sıkıntı ve stresle bağlantısı var bu arada.

saorise

Kayıtlı Üye
Cildiyeye ve alerji doktoruna gittim sevgili dostlar lütfen dua veya esma veya herhangi bir uygulama tavsiyenizi istiyorum. Glutensiz diyet, eliminasyon diyeti, xloair, otoimmün hastaliklar ve çeşıtli alerji ilaçlari konusunda bilgim var.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Bende sarmaşık budarken olmuştum. 1 hafta nefes alamadım. Yapılan iğneler ile bacağım bile uyuşuyordu.

Çok üzüldüm, umarım şifa bulursunuz. Geçmiş olsun ?

S

Sehane

Hastalıklar aslında temelinde bir çok sebep barındırır ve belli bir birikimin sonucu olarak ortaya çıkarlar. Yani tıbbi tedavinin yanı sıra bir şey yapmak istiyorsanız, bu o biriken etkiyi eritmek/dönüştürmek olmalı. Benim bu konuda önerebileceğim iki yol var, hatta 3 aslında.

Birincisi inancınızı güçlendirecek ve şifa için dua edeceksiniz. Ne kadar inançlı olduğunuzu şu an bilmiyorum doğal olarak ama Tanrı siizn aklınıza bütün bir yıl gelmiyorsa, şimdi gelmesi pek bir anlam ifade etmez. İnanç fedakarlık ister. Bu konuda ki durumunuzdan bahsederseniz daha detaylı bir tavsiye verebilirim.

İkinci olarak çakra açma çalışmalarını araştırın. Alt katmanlarda biriken enerjiye bir de çakraların kapalı olması eşlik ediyorsa muhtemelen içiniz daha da sıkılır ve durum çokta iyiye gitmez. Çünkü akışı sağlayan kanallar zaten kapalı. Buna ek olarak dini ve mistizm temalı müzikler dinlemeniz gerektiğinizi düşünüyorum, en azından ruhen olumlu bir etki yaratacaklar. Yine bir kaç örnek paylaşabilirim isterseniz.

Üçüncü olarak ise 1 yıl önce gibi açmış olduğum şu başlığa gidin : https://www.gizlimabet.com/konular/sayilarla-sifa.31951/
Genel Sorunlar+Olumsuzu Olumluya dönüştürme maddelerini birlikte kullanın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

saorise

Kayıtlı Üye
İnançlıyım çok şükür her türlü bu yöndeki enerjisel (?) şifa verici tavsiyeye açığım ve muhtacım... (ibadetsiz ve biraz günahkar müslüman olarak tanımlayabilirim kendimi) ayrıca dediklerinize katılıyorum ve araştırıp uygulayacağım çok teşekkürler ♡

S

Sehane

İbadetsiz ve biraz günahkar tanımınız inanç sisteminizin zayıf olduğunu gösteriyor aslında :) Dualarınızın etkisi inancınızla eş orantılı ilerler. Bence inanç konusunu iyileştiğinizde tekrar değerlendirin ve hiç olmadı kendinize en yakın gelen inanç sistemini arayın, bu sizi gelecekte ki bir çok soruna karşı daha da koruyacaktır. İnanç sahip olduğumuz en güçlü şeydir ve tahmin edemeyeceğiniz mucizeler yaratır.

Youtube'a mystical songs gibi şeyler yazarsanız her şey orantılı bir şekilde ilerler bence zaten. Yine aynı şekilde Başmelek Rafael şifa meleğidir ve kendisinden ricada bulunan ruhlara yardım eder. Bir de şunu bırakayım:

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bu bir hastalık değil de, belirti.

Sizinki uzun süreli oldugu için kronik ürtiker e giriyor.

Sürekli olarak aldığınız ilaçlara karşı vücut bir bağışıklık geliştirmişse, bir üst dozu da ala ala iyice vücudunuzun savunma sistemi zayıflamıştır.

Ürtiker e yol açan sebepler çok spesifik. Kişiden kişiye değişkenlik gösterir.
Doktorlar ezberden ürtiker geçsin diye ilaç verir tamam da sağlıklı beslenme, temiz hava, yaşam koşulları ve en başta aslında stres bunda çok etken malesef... Bünyeniz böyle dışarı atıyor.

Bugüne kadar zaten ilaçlara bel bagladıysanız bu sizin hatanız idi. Doktor demedi mi baharatlı yeme alerjen gıdalardan uzak dur, kafeinli yiyecek içecek tüketme, stres asla yok filan diye. Sizin lüksünüz yok. Ölene kadar dikkatli beslenceksiniz. Bir kereden bir şey olmaz, sözü size göre değil.

Kaç yaşındasınız?

Ona göre hacamat aynı zamanda oruçla tam da ilkbahar aylarındayız güzel bir tedaviye bismillah deyip başlayın bakalım. Allah tan dua ile yardımda dileyin elbet.

Hacamatı işinin ehli, agzı dualı bir yerde yaptırısanız hani ibadet kastıyla yapanlar var. Faydası olacaktır. (şu an biraz zor tabi corona var. )
Ve belli bir süre azami derecede sağlıklı gıdalar tüketeceksiniz. Tamamiyle bir arınma dönemine girin. Az yiyeceksiniz yaşamak için sadece... Yedikleriniz de saglıklı olacak. Bu aidin Salih in kitabı el altı olarak işinize yarayabilir.
Böyle cilt rahatsızlıklarına en iyi gelen tedavi açlık. Hemde ilk olarak kaşıntıdan kurtarır.

Siz zaten acıkmadan yemege oturmamayı bi kere düstür edinmelisinz.

Bağırsak floranızı derhal düzene sokmalısınız.

Yani bunları yapmazsanız ömür boyu bu hastalıkla boğuşursunuz ki.

Ayrıca şu kadar kafaya takmaya da değmez. Konu başlıgında bile çaresizlik havası var. O lütfenler ne öyle... Hiç olmamış. Cık.
Yazı zaten çaresizlik üstüne çaresizlik... " Ne olur" demeye ne hacet ki? ?‍♀️
Relax Relax Relax ?
Azıcık tevekkül...

Hemen kaliteli bir propolisle bagırsağı desteklemeye başlayın.

Abim güvenilir birinden alıyordu. İnternetten araştırıp bulmuş. Güney doğu taraflarından bir adamdan getirtiyordu galiba. Bir ara sorayım yazarım buraya.
(Bu arada propolis satıcısı gibi olmayım beni zaten bilen bilir alakam yoktur. ?)

Şunları yapıpta faydasını 1 aya görmedim derseniz bana da enneagram demeyin. O kadar da netim.

Allah beterinden korusun, kalın sağlıcakla.?????

Edit.

Bu tür stres kökenli bedensel tepkilere Kuran la şifa okumaların iyi gelmesi için yine dediklerimi yapmanız lazım.
şip şak geçmiyor.
Ve hastalığın Sizde yerleştiği süreye göre vücudu terk etmesi ve okumaların süresi uzar kısalır. Bazen gitmez, bazen gider geri gelir, bazen de temelli gider.
Bu bir imtihan çünkü. Her şeyden önce kabullenmelisiniz.

Son düzenleme:

saorise

Kayıtlı Üye
Beslenmeme bayağı dikkat ediyorum söyledi doktor. Acıkmadan yemek yiyen biri zaten degilim bu sürecte keyfi yemek yemeyi bile unutuyorum kaşıntı ve ağrıdan. Abur cubur asla yemedim bu durum basladigindan beri. Yaşım 25. Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. türkiyede corona vakası: 1 dediklerinden beri çok kötüleşti halim yani görseniz korkarsınız zaten strese bağlı olduğu belli. Çaresiz hissediyorum evet malesef beterin beteri var biliyorum haklisiniz fakat basina gelmeyen de gercekten anlayamaz saglik oyle bir sey ki en kucuk sorun bile hafife alinamiyor bi noktada. Sabretmeye calisiyorum da günlük hayatı cok etkileyen bir hastalık. (Belirti veya evet.. dediğim gibi bagisiklik sistemimden kaynaklaniyor büyük oranda)

Alienist

Kayıtlı Üye
Çok sıcak suyla yıkanmak ve çok büyük ihtimal de kullanılan bazı antibiyotikler ürtikeri tetikler çok ilerlemeden Dr a mutlaka ugramali ilaçla baskılanması gerekir yoksa solunum zorluğuna kadar götürür ama ilaçla yaklaşık bi hafta da hastalığın etkileri yok olur. Gecmis olsun..