Tüm Dilekler İçin Şahmeran Duası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

origanum

Yönetici
benim anlamadığım;
bu bir büyü ise neden şahmeran DUA sı denmiştir, BÜYÜSÜ değildir? Büyü yapmak (haşa) Allaha şirk koşmak değil midir? Ama içerisinde Allah a yakarış, istekler geçiyor. Gel de işin içinden çık :boat:

Eski bir uygulamadır şamanizmen kalan. İslamiyete geçişte kelle gitmesin diye bir sürü uygulama dua imiş gibi sunulmuş, içine islami öğeler de katılarak ileriki kuşaklara aktarılmıştır. Bilen bilir sadece. İlk kuşak neyin ne olduğunu biliyordu, saklayan atalarından birebir öğrendiler ama sonraki kuşaklar bu bilgiden uzak kaldılar zamanla, sadece gizli öğretilerde kaldı asıl olanlar.

Beraris

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Araştırma Görevlisi
Duayı okuyunca nasıl bir rahatlama geldi anlatamam içime huzur doldu niyetiniz dileğiniz olmasada öyle okuyun tavsiye ederim :)

desire

Kayıtlı Üye
Eski bir uygulamadır şamanizmen kalan. İslamiyete geçişte kelle gitmesin diye bir sürü uygulama dua imiş gibi sunulmuş, içine islami öğeler de katılarak ileriki kuşaklara aktarılmıştır. Bilen bilir sadece. İlk kuşak neyin ne olduğunu biliyordu, saklayan atalarından birebir öğrendiler ama sonraki kuşaklar bu bilgiden uzak kaldılar zamanla, sadece gizli öğretilerde kaldı asıl olanlar.
Origanum çok soruyorum ve sıkılmadan cevaplıyorsun, hayran oldum valla :beta1: Bu uygulamayı yaparsak dinden çıkarmıyız diye sorsam çok mu ileri giderim?

origanum

Yönetici
Origanum çok soruyorum ve sıkılmadan cevaplıyorsun, hayran oldum valla :beta1: Bu uygulamayı yaparsak dinden çıkarmıyız diye sorsam çok mu ileri giderim?

Öncelikle diyanet işleri başkanı değilim:D
Semavi dinlere göre büyü günahtır, başka dinlere göre ya sevaptır ya bir şey ifade etmez yapıp yapmamanız ya da ibadetin bir parçasıdır. Günah olduğu kabul edilen inançlardan birine mensup olanlardan kimisi ise günah olmasına aldırmaz, bilerek günah işleyebilir. Bu da onun bileceği iştir. Yani bu soru her dine göre ve din adamlarına göre farklıdır.
Herkes kendi dininin sevap ve günahlarını bilir, hangi şekilde bir dine girileceğini veya çıkılacağını da. Bilmeyenler yada çocukluğunda öğrenmeyenler bunu kendi din adamlarından her zaman öğrenebilir.
İstediğiniz veya beklediğiniz ya da yeterli cevabı din adamlarından alamadı iseniz de kendi iç sesinizi dinleyin, o da size, dinlemesini bilene hep rehberlik edecektir.

desire

Kayıtlı Üye
Öncelikle diyanet işleri başkanı değilim:D
Semavi dinlere göre büyü günahtır, başka dinlere göre ya sevaptır ya bir şey ifade etmez yapıp yapmamanız ya da ibadetin bir parçasıdır. Günah olduğu kabul edilen inançlardan birine mensup olanlardan kimisi ise günah olmasına aldırmaz, bilerek günah işleyebilir. Bu da onun bileceği iştir. Yani bu soru her dine göre ve din adamlarına göre farklıdır.
Herkes kendi dininin sevap ve günahlarını bilir, hangi şekilde bir dine girileceğini veya çıkılacağını da. Bilmeyenler yada çocukluğunda öğrenmeyenler bunu kendi din adamlarından her zaman öğrenebilir.
İstediğiniz veya beklediğiniz ya da yeterli cevabı din adamlarından alamadı iseniz de kendi iç sesinizi dinleyin, o da size, dinlemesini bilene hep rehberlik edecektir.
Origanum şükranlarımı sunarım. İçimden bir ses yapmamam gerektiğini söylüyordu doğrusunu söylemek gerekirse. Teşekkür ederim. Bilgi Güçtür ;)

fgulerce

Banlı Kullanıcı
meraba...
Bu Duayı okurken riyazat gereklimi ? yani oruç tutmak gerekiyo mu yoksa günlük yaşantında yapılınca oluyor mu

origanum

Yönetici
Bu uygulama için gerekli olmamakla beraber kişinin temizliği ve enerji yoğunluğunun artması için her zaman yapılmasında fayda vardır.

beren23

Kayıtlı Üye
yöntem bir 7 gün boyunca günde 3 defa
yöntem iki 7 gün boyunca günde 61 defa
yöntem üç 41 gün boyunca günde 41 defa

yöntemi çok. önemli olan tek sayı ile ifade edebileceğim kadar gün sayısı, tek bir sayı ile ifade edebileceğimiz kadar tekrar sayısı olması.

islami bir uygulama olduğu için. abdestli olarak okuyunuz. kadınlar adetli zamanlarında okuyada bilir okumayacada bilir tercihleri kendilerine aittir. islam geleneğine göre adetli olduğunuz zaman okunmaması daha iyi olur diye bilinir.

başında niyet ediniz sadece yeterlidir. fazla kez okudunuzda çif rakam olmasın

merhaba, urum konu başlığında ilk olarak "işte şehmeran duası 7 kere ardarda 3 gün boyunca okuyun" demiş, üstte ise başka sayılar belirtmiş...Benim sorum şu, herhangi bir dilek için okunuyorsa kaç gün ve kaç defa okunmalı? okunmalı?

origanum

Yönetici
merhaba, urum konu başlığında ilk olarak "işte şehmeran duası 7 kere ardarda 3 gün boyunca okuyun" demiş, üstte ise başka sayılar belirtmiş...Benim sorum şu, herhangi bir dilek için okunuyorsa kaç gün ve kaç defa okunmalı? okunmalı?

Bir üyemiz konunun içindeki mesajlarda dileğin türüne göre hangi adetlerde okunacağını belirtmiş zaten. Dediği şekil uygundur. Aşağıda kopyalıyorum o mesajı:

Her kim ki kısmet için okursa kısmeti açılır, satılamayan mal için okursa kısa zamanda satılır. Herhangi bir niyet için okunsa ol niyeti hasıl olur. Bu duanın azameti çok büyüktür. Okuyan kimse hiç bir zaman mahrum kalmaz. Çok defa denenmiştir.

7 Gün aralıksız devam edin bu askarisidir.

İş için 7 gün,
Satılamayan mal için 11 gün,
Kısmet için 21 gün.

Bir hacıteyze anneme fotokopi şeklinde vermiş ve lütfen herkesle paylaşın demişti. Ben okuyorum. Allah dualarımızı en hayırlısı ile bütünün ve şahsımızın hayrına olacak şekilde kabul etsin. Amiiinnn.

Günler bu şekilde belirtilmiş, okuma sayısını da 7 kere yapın. Bu size yeter.

beren23

Kayıtlı Üye
hımm...anladım ama ben bu sabah başlamıştım ve urumun ilk belirttiği sayılara uydum.Yani bir dilek dilemiştim, 3 gün 7 kere okumayı düşünerek, bügün 7 kere okudum.Siz ne önerirsiniz? Bir de dileğim bu kavramların hiç birine uymuyo sanırım..kısmet değil, iş değil:Skararsız kaldım.Yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum.Ve teşekkür ediyorum...

origanum

Yönetici
hımm...anladım ama ben bu sabah başlamıştım ve urumun ilk belirttiği sayılara uydum.Yani bir dilek dilemiştim, 3 gün 7 kere okumayı düşünerek, bügün 7 kere okudum.Siz ne önerirsiniz? Bir de dileğim bu kavramların hiç birine uymuyo sanırım..kısmet değil, iş değil:Skararsız kaldım.Yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum.Ve teşekkür ediyorum...

Günde 7 kere okumaya başladınız ve ilk günündesiniz, yani geç değil. Siz bunu 7 güne tamamlayın 3 gün diye başlasanız da, zararı olmaz. Yalnız dileğiniz bugün bile olsa okumayı bırakmamalı ve günleri tamamlamalısınız.
Ancak niyetinizin ne olduğu burada söyleyemeyeceğiniz kadar özelse bana mesajla bildirin bir yanlışlık olmaması için ona göre gün sayısını gerekirse düzeltiriz.

zeynn

Kayıtlı Üye
7 kere ardarda 3 gün boyunca mı okunuyor, kesin mi bu ?

polatax

Banlı Kullanıcı
Yukarıda yazılı Şahmeran duasının şu kısmı hatalı , "Allahu la illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan" bu kısmı "Allahu la "ilâhe" illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan" şeklinde olmalı. Burda, yani hatalı şekilde "O yok" dersin, ayrıca "Kudûs" değil "Kuddûs" olmalı. Bir kaç küçük harf hatası da var. Bu yazdıklarımı dikkate alıp okursanız daha iyi.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Birincisi : Allah dualarınızı kabul etmek zorunda değil. Zorunluluk denen birşey yok.
İkincisi : Büyüde, duada, tılsımda, havasta; hatta sokakta garanti yok hiç bir şeye, neyin garantisini arıyorsun? Buzdolabı alır gibi olmaz ki bu işler.
Üçüncüsü : İmanın bir kişi için değişiyorsa, bence hiç zorlama. (Havascı olduğum için böyle söylüyorum)

evet doğru Allahın kulu olduğumuz için ona dua edeceğiz isteyeceğiz o da bizim için hayırlı ise gerçekleştirecek.

wolf77

Kayıtlı Üye
simdi sevgilim icin okumak istersem kac gün kac kere okumam lazim kafam tam karisti

Devres

Kayıtlı Üye
Sevgili urum can;

İnsanların iyiliği için açtığınız konuyu okudum ve memnuyeyimi dile getirmek istedim...
İnsanlar için ışık olan kim olursa; AŞK-I NİYAZ ederim...

Saygılarımla...

Sevgili yöneticiler ;

Tekrar oldu ama, duanın türkçesi mevcut mu acaba?Benim için önmeli olan kelimeler geçiyor duanın içinde..

Saygılar

moskov

Kayıtlı Üye
sevdiğim kişi için kaç defa okumam gerekecek ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...