Tekinsiz dükkan

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Herkese iyi forumlar...

Diğer başlıkta dükkandaki bereketsizlikle ilgili bir soru okudum, bu aklıma yaşadığım bir soruyu getirdi, başlığın konusunu saptırmamak için yeni konu açayım dedim. Belki deneyimleyen vardır. Aklımı kurcalayan bir konu zira bu.

Şöyle diyeyim. Bizim mahallede bir şarküteri dükkanı vardı, bayağı güzel iş yaptılar, işleri büyüttüler, ve dükkanı sattılar. Yerine bir kuruyemişçi açıldı. Kuruyemişi yakın diye oradan alalım dedik annemle. Beraber gittiğimizde dükkana girince sürekli nazarlı bakışlar altında hissettim. Oradaki dükkan sahibi ve çırağı da tekinsizdi. Konuştuğum pek çok insanın ruh halini algılıyorum, ancak bu insanlara yaklaştığımda dipsiz bir boşluktan başka bir şey hissetmedim. Sanki gözlerin arkasında bir şey yokmuş gibi. Ve ruhumun/bedenimin hakimiyetini kaybeder gibi hissettim. Sanki nereye yürüyeceğimi, kiminle konuşacağımı, ne alacağımı unutmuş gibiydim.
Acaba halusinasyon falan mıdır dedim, annemle de konuştum bunu, O da tekinsiz şeyler hissettiğinden, oradan alışveriş yapmak yerine uzaktakine gitmenin daha iyi olacağına karar verdik.

Ancak halen aklımda bir sorudur, Büyü altında mıdırlar? Dükkanın gizli hesapları mı var yoksa? Yoksa dükkan musallatta mı?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Aisling

Kayıtlı Üye
Genelleme yaparak konuşacağım ama, genellikle insanları ilk görüşte bir kanıya varırız, farketmesek bile. Ön yargı her zaman biraz vardır. İlk saniyelerde sevmediğinize karar verip, ondan ötürü anlamlar yüklemiş olma ihtimaliniz var mıdır? Siz ne dersiniz?

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
O sekilde oldugunu dusunmuyorum. Ki insanlari tanimanin zaman istedigine inanan biriyim. Ozellikle birkaç defa gittik her seferinde benzer duygular uyandi. Sadece kisiler degil, ortamdaki atmosfer de bu tesiri yaratti.