Spiritüel Satanizm ve 3 Kitap

D

DAİMON

@Menestula Korpi sürekli aynı şeyleri söyleyip islam dini üzerinden şeytana tapmayı değerlendiriyorsun. Allah isminin tarihinden ta tut da Muhammed (sas) Taif te taşlanmışa kadar getirdin ama o bile kanıtlanamamış diyerek şeytani söylemlerle ve uzun uzun yazılarla bilmeyen cahil insanların aklına karpuz kabuğu düşürür misali sabırla kendi inancına müntesip arıyorsun.
Çok sinsi ve planlısın. Tıpkı şeytan gibi... Kurnazca bir yaklaşım ve söyleme sahipsin.
Sen dinime ve kutsalıma ikide bir dil uzatıyorsun.
Şeytanı anlatırsan anlat ama İslam ı kötülemeden yap. İşte yapamıyorsun. Çünkü inandığın İblis in yegane amacı senin gibi İslamı yok etmek, kötülemek.
Benim umrumda bile degil satanistler. Rahatım çünkü cehennem var. Sende rahat ol. Şeytanı ve ona olan aşkını anlat kafi.. İslam a ikide bir girme. Benim dinime göre bir şeytan (iblis) var ve Allah ın katından kovuldu lanetlenerek... Neden zoruna gidiyor?
Sana göre zaten başka varlıklar söz konusu lusifer filan. Gücüne giden ne anlamıyorum.
Seni doldurup doldurup bize yolluyorlar.
Sen sadece şeytan a tapmakla kalmıyorsun Allah a özel bir düşmanlık besliyorsun. Burada sakatlık var.

Satanizmin özü Allah ı inkar etmek mi yoksa şeytana tapmak mi? İkilemdeyim.

Menestula Korpi

Kayıtlı Üye
sürekli aynı şeyleri söyleyip islam dini üzerinden şeytana tapmayı değerlendiriyorsun. Allah isminin tarihinden ta tut da Muhammed (sas) Taif te taşlanmışa kadar getirdin ama o bile kanıtlanamamış diyerek şeytani söylemlerle ve uzun uzun yazılarla bilmeyen cahil insanların aklına karpuz kabuğu düşürür misali sabırla kendi inancına müntesip arıyorsun.
Çok sinsi ve planlısın. Tıpkı şeytan gibi... Kurnazca bir yaklaşım ve söyleme sahipsin.
Öncelikle buraya teşrif edip Satanistlerle tartışan sizsiniz ancak planlı ve sinsi olan benim.Eminimki sizi gözetliyordum ''acaba ne zaman yazacakta dinini karalayacağım'' diye.Bu komplo teorilerini bırakalım.Ben sadece inancımın GERÇEKLERİNİ anlattım ve hiçbir zaman şahsi fikir sokmamaya gayret ettim fakat tam olarak başaramadım.İnsanım nede olsa.Bu gibi konuşmalardan rahatsız olmamanız gerekiyor.Çünkü siz zaten doğru olana inanıyorsunuz (kendi inancınızda) Ben ne kadar çabalasamda,didinsemde,plan kursamda en niyahetinde bozguna uğrayacağım.Bırakın kendi kendime konuşayım deliler gibi (!)

Sen dinime ve kutsalıma ikide bir dil uzatıyorsun.
Şeytanı anlatırsan anlat ama İslam ı kötülemeden yap. İşte yapamıyorsun. Çünkü inandığın İblis in yegane amacı senin gibi İslamı yok etmek, kötülemek.
Satanizmi Semavi dinleri kötülemeden anlatabilmemin imkanı yok.Çünkü Semavi dinler Şeytan'ı düşman,vesvese veren ve yoldan saptıran olarak tanıtıyor ve inancımıza hakaret ediyor.Oysa Şeytan'ın Sümer dilindeki anlamı Ebedi Gerçek'tir.
İnandığım iblisin (!) yegane amacı insanlara ışık tutmak.Zira Şeytan'ın öğretisi 4 bin yıldan fazla süredir mevcut,Musevilik henüz 3 bin...İslam ise 1400...
Benim umrumda bile degil satanistler. Rahatım çünkü cehennem var. Sende rahat ol. Şeytanı ve ona olan aşkını anlat kafi.. İslam a ikide bir girme. Benim dinime göre bir şeytan (iblis) var ve Allah ın katından kovuldu lanetlenerek... Neden zoruna gidiyor?
E tamam bizim için cehennem sizin için cennet varsa (!) bu kadar sinirlenip bünyenize zarar vermenize gerek yok.Tansiyonunuz falan çıkacak sakin olun.Hayatınızdan önemli değilim.Bakın çözümü tanrınız bulmuş (!) Zoruma giden şey ise inancıma hakaret edilmesi.Şeytan kovulmadı.

Sana göre zaten başka varlıklar söz konusu lusifer filan. Gücüne giden ne anlamıyorum.
Seni doldurup doldurup bize yolluyorlar.
Sen sadece şeytan a tapmakla kalmıyorsun Allah a özel bir düşmanlık besliyorsun. Burada sakatlık var.
Hayır Şeytan'a veya başka hiçbir şeye tapmıyoruz.İnsanların nihai amacı kendi deneyimleriyle tecrübe edinmektir,bir varlığa koşulsuz şartsız bağlanmak değildir.Allaha ise özellikle bir düşmanlık beslemiyorum çünkü öyle bir varlık yok.Biz insanların fikirlerine empoze edilmiş,zehirlenmiş zihinlerindeki Tek tanrı(!) ya düşmanız.
Evet,tartışmayı iyisiyle kötüsüyle noktaladığımızı düşünüyorum.Bundan sonra birbirimizle alışveriş yapacağımız bilgi kalmadığı kanısındayım.İyi günler dilerim.

D

DAİMON

Hayır Şeytan'a veya başka hiçbir şeye tapmıyoruz.İnsanların nihai amacı kendi deneyimleriyle tecrübe edinmektir,bir varlığa koşulsuz şartsız bağlanmak değildir.
Tamam da neden o zaman şeytan da şeytan diyorsun. Kendi başına hayatı deneyimle ? Cidden garipsin menestula.

Öncelikle buraya teşrif edip Satanistlerle tartışan sizsiniz
Vallahi yalnızca fikir beyan etmiştim. Özellkle de belirttim üstelik. Sataniz mi kötülemedim. Şeytan naparsan yapsın ilgilenmiyorum bana bulaşmasın kafi.

Ayrıca İslam daki şeytanla bahsettiğin şeytan aynı mi? Belki degil. (bence aynı ama)
Niye üzerine alınıyorsun anlamıyorum üstelik kendi kendini deneyimledigini söylediğin ve şeytana tapmadıgın halde.

Cehennem in ve cennetin varlığına da inanıyorum. Ama ben kesin cennetligim sen degilsin demiyorm, diyemem. Son nefeste kimin imanla kimin imansız gideceğini Rabbim den başkası bilemez. Şeytan hariç hepimizin yaptığı iyi ve kötü amellerle cennete ve cehenneme de girme ihtimali var. Yalnız cehennemde oldugu belli olan tek tük varlıklardan biri İblis in ta kendisi.
Hatta güneş batıdan doğmadan hemen Allah a tövbe etme gibi bir planı da var. Benden söylemesi ; )

Biz insanların fikirlerine empoze edilmiş,zehirlenmiş zihinlerindeki Tek tanrı(!) ya düşmanız.
Hocam bak bu işte seni neden ilgilendiriyor. Özgürlük diye tutturan da sensin başkası tek bir tanrıya inanıyor diye rahatsız olanda. O hoo oo... İşimiz var. ?‍♀️

E tamam bizim için cehennem sizin için cennet varsa (!) bu kadar sinirlenip bünyenize zarar vermenize gerek yok.Tansiyonunuz falan çıkacak sakin olun.Hayatınızdan önemli değilim
Allah razı olsun. Turp gibiyim hiç sıkıntı yok?? yeni iftarımı da yedim. Malumunuz ramazan ayındayız. Oruçluyuz.
Ayrıca hayatımdan önemli değilsiniz diye bir şey yok. Benim için her bir insan kıymetlidir, önemlidir.

Hayırlı akşamlar. Öte alemlerde güzellikler içinde yeniden buluşmak dileğiyle...

Ü

Üye silindi 58480

İnancımız hakkında bilgi eksikliğiniz komiklik derecesinde.Keşke hepsini bir paragrafta toplasaydınız.Biraz nefret kusarak (veya ben öyle anladım) yazmışsınız.

Onu soruyorum iste, nerede o inancin temelleri ? Delilleri nerede ? Tarihi ve kulturel kanitlari nerede ?
Nefret kusan sizsiniz. NAzik diplomatik uslubunuzun icinde titizlikle yuruttugunuz bariz bir saygisizlik var.

Ayrica delile dayali degil , propogandaya dayali bir soylem tarzi gelistirmissiniz : )

Tanrilariniz neden ortadan cekildi ? Neden o makami tek bir tanriya biraktilar ?
Yazili bir kehanetiniz var mi ? Eski tanrilariniz geri gelecek mi ? yaratma gucleri var mi ? Siz mi onlari yarattiniz onlar mi sizi yaratti ?
Tanrilarinizi hic gorup sesini duymasaniz bile bir tanrinin hangi vasiflara sahip olmasi gerektigini size kim soyledi ?

35 tane soru sordum sadece propoganda olarak donus yaptiniz : )))
Galaksinin koruyuculari filmindeki sadece Adim Groot diyen karakter gibi..

Menestula Korpi

Kayıtlı Üye
Tartışmayı,bir kısır döngüye girdiğinden ve sürekli aynı sorular sorulduğundan ve aynı cevaplar vermek zorunda olduğumdan kendi tarafımdan bitiriyorum herkese iyi günler.

Ü

Üye silindi 58480

Konuya donelim :

Satanizmi arastirdim. Hem de uzun bir sure. Bana su perspektifleri kazandirdi :

* Dunya uzerinde kozmik bir satranc oynaniyor olabilir.
* Dunyayi yoneten gucler iblisten aldiklari istihbarat ile acik vermiyor olabilirler.
* Melekler kademelerine gore belli olaylara ve kisilere surekli yetisip is ve olusu verilmis vaadler uzerinden kontrol ederlerken, Seytanlar da bunun tersi icin kendi davalarina hizmet eden kisilere mutlak yardim sagliyorlar.
* Seytan kozmik satranc oyununu kazanmak istiyor. Dunya tarihini masa basindan yoneten bir varlik. Cunku ona bizzat Allah izin vermis.
* Ademle Havva cennetten elma yedikleri icin kovulmamis olabilirler. Yasak olan elmanin hikmetine iliskin idraklari yoktu. Allah bunun sirrini onlara bildirmedi. Seytan ilim ve bilgi getirdi. Ademle Havvanin ilimlerinin cok ustunde ilimlerle onlara geldi seytan.
* Seytan Adem ile Havvayi kandirirken bunu dogru ve hakikati olan bir temiz bilgi ile yapmis olabilir.

* Seytan kendi hikayesi olan bir varlik. Kendine gore hakli olan bir varlik. Ahirette yirtan bir varlik. Cunku bizi o zorlamadi. Biz secim yaptik. Sorumlugu biz aliyoruz bu yuzden. O ise Allah ile olan anlasmasina sadik kalmis oluyor. Sadece cagirmis ve ilham vermis oluyor.
* Seytan cok buyuk ihtimalle itibarini geri kazanacak. Cunku Allah ahdine sadiktir .Cunku Ayet bilancoyu acikliyor : Az bir kisim haricinde iman eden olmadi, geri kalan herkesi seytan saptirmayi basardi.(Kuran)

* Satanizm hak olan son kitabin yasalarini itibarsizlastirmak uzerine kurulmustur. Satanistler gozleri donmus kisiler degil, zeki, acele etmeyen ve ilahi butun hukumleri altliklarina inerek itina ile lif lif itibarsizlastirma metodlari gelistiren kisilerdir.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Konuya donelim :

Satanizmi arastirdim. Hem de uzun bir sure. Bana su perspektifleri kazandirdi :

* Dunya uzerinde kozmik bir satranc oynaniyor olabilir.
* Dunyayi yoneten gucler iblisten aldiklari istihbarat ile acik vermiyor olabilirler.
* Melekler kademelerine gore belli olaylara ve kisilere surekli yetisip is ve olusu verilmis vaadler uzerinden kontrol ederlerken, Seytanlar da bunun tersi icin kendi davalarina hizmet eden kisilere mutlak yardim sagliyorlar.
* Seytan kozmik satranc oyununu kazanmak istiyor. Dunya tarihini masa basindan yoneten bir varlik. Cunku ona bizzat Allah izin vermis.
* Ademle Havva cennetten elma yedikleri icin kovulmamis olabilirler. Yasak olan elmanin hikmetine iliskin idraklari yoktu. Allah bunun sirrini onlara bildirmedi. Seytan ilim ve bilgi getirdi. Ademle Havvanin ilimlerinin cok ustunde ilimlerle onlara geldi seytan.
* Seytan Adem ile Havvayi kandirirken bunu dogru ve hakikati olan bir temiz bilgi ile yapmis olabilir.

* Seytan kendi hikayesi olan bir varlik. Kendine gore hakli olan bir varlik. Ahirette yirtan bir varlik. Cunku bizi o zorlamadi. Biz secim yaptik. Sorumlugu biz aliyoruz bu yuzden. O ise Allah ile olan anlasmasina sadik kalmis oluyor. Sadece cagirmis ve ilham vermis oluyor.
* Seytan cok buyuk ihtimalle itibarini geri kazanacak. Cunku Allah ahdine sadiktir .Cunku Ayet bilancoyu acikliyor : Az bir kisim haricinde iman eden olmadi, geri kalan herkesi seytan saptirmayi basardi.(Kuran)

* Satanizm hak olan son kitabin yasalarini itibarsizlastirmak uzerine kurulmustur. Satanistler gozleri donmus kisiler degil, zeki, acele etmeyen ve ilahi butun hukumleri altliklarina inerek itina ile lif lif itibarsizlastirma metodlari gelistiren kisilerdir.
“Andolsun, cehennemi seninle ve onlardan sana uyanların hepsiyle dolduracağım.” ayeti de var ama

Ü

Üye silindi 58480

“Andolsun, cehennemi seninle ve onlardan sana uyanların hepsiyle dolduracağım.” ayeti de var ama

Cehennem zaten şeytanın doğal yaşam alanı. Onun oksijeni orada. Allah şeytana uyanları şeytanın krallığına sunacak. Anlaşma böyle.

Cehennem bizim fıtratımıza ters olduğu için anlayamıyoruz. Ama ne diyor seytan : beni ateşten yarattın benim tabiatım farklı diyor. Benim gezegenim ve kozmik yaşam alanım farklı, bana müsaade et diyor.

Allah sonsuz aklın ve hikmetlerin sultanidir. Şeytanı dilese yok edebilir. Ama yaratıcısından bir parça taşıyarak yarı tanrı olacak kadar donanımlı bir mahluk ile anlaşma yapacak kadar sisteminde önemli bir role layık görüyor şeytanı. Sonsuz alemlerde şeytanın da ırkının devamı olabilir. Biz bizi bağlayan kitaptan sorulucaz der ayet. Demek ki başka mahlukatı da bağlayan mesajlar olabilir başka galaksilerde.Sonsuz yaratanların sultanı Allah, gök halklarından da bahsediyor. Olaya kozmik ve evrensel bakmak Kuran'a daha layık bir bakış acisidir.

Ü

Üye silindi 58480

Seytan zimpara kagididir. Yanmis bir kibrit icin zimpara kagidini suclamak olmaz. Kibriti zimpara kagidina surten irade sucu ustlenecektir. Simdi zimpara kagidi neden oradaydi diyemeyiz. Irademizin verilme acacina ters duser .

Bu da seytani kendi davasinda hakli cikariyor. Seytan Kurana gore hakli cikiyor :
Andolsun, İblis, kendileri hakkında zannını doğrulamış oldu, böylelikle iman eden bir grup dışında, ona uymuş oldular (sebe suresi)

Evet, kiyamet kopmus ahiret hayati baslamistir. Ayet; ahiretin bilancosunu pesin olarak su anda verir : Iblis kandiracam dedi kandirdi. Anlasma anlasmadir ! Hepsi cehenneme girecek. Seytan orasinin krali olacak. Orada bir zamansizlik yasantisi olacak ve birbirleri ile cekismeye sonsuza kadar devam edecekler. Ayette kahrolmaya da dayaniklidirlar der Cehennem ehli icin. Yani pisman olduklari kadar yine ayni imkan verilse yine ayni sapkinligi yapacak halde olduklarini hep ispatlamislardir. Cehennemde bile bu onlara surekli ispatlanir. Simulasyonlarla sanal cennetlikler icine alinirlar ve fitne sokmaya calistiklari anda atmosfer birden bozulur ve cehenneme duserler. Boylece kendilerine, asla duzelemeyeceklerini ispatlamis olurlar. Sonra pisman olup yakarirlar ve yeniden bir similasyonun icinde cennet ehlini bulurlar ve buna dayanamayip yine bozgunculuk, fesat, hainlik yapmaya girisirler ve aninda yine cehenneme duserler. Adeta an ve an planlari bozulur. Imtihan bittigi icin artik basari elde etme ile sonuclanamaz hicbir girisimleri. Bu sonsuza kadar boyle devam eder. Hem pisman olurlar hem de hallerini duzeltemediklerini gorurler. ISte egonun ve kibrin ileri derecede ne kadar tehlikeli bir lanet olabilecegini goruyoruz.

Tabi seytan bununla lanetlendi. Ama seytanin bakis acisindan bakarsak ta insan zayif, kole, hicbiseyden haberi olmayan, tanrinin kendisi icin yarattigi oyuncaklari hukmunde bir kukla varlik. Kendisi de oyleydi ama tanriya direnerek tolerasyon elde etti. Bunu insan da yapabilir ona gore. Tanri kendisine onun yasalari ile karsi gelebilene hakkini teslim eder fikrini kanitlamaya calisiyor.

Cok tehlikeli sular. Satanizm zeka yollarini resmen caresiz birakan bir dindir. Ayinler ve ritueller ile iblisle gorusulecek kadar sezgisel ve ilhama dayali ama bir insani 9 dondurecek kadar da zeki insanlardan olusan takipcileri vardir.

Ademle havva zekice kandirildi. Dogru bilgi ile kandirildi. Oyle bir kandirildilar ki, kandirilirken Allahin hasa nereden geldigini aradilar. Allah yemeyin o elmayi derken, acaba Seytan Allahin hasa aciz kalacagi bir delil mi getirmisti ? Allah neden hikmetini soylemedigi bir yasak koymustu ?

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Cehennem zaten şeytanın doğal yaşam alanı. Onun oksijeni orada. Allah şeytana uyanları şeytanın krallığına sunacak. Anlaşma böyle.

Cehennem bizim fıtratımıza ters olduğu için anlayamıyoruz. Ama ne diyor seytan : beni ateşten yarattın benim tabiatım farklı diyor. Benim gezegenim ve kozmik yaşam alanım farklı, bana müsaade et diyor.

Allah sonsuz aklın ve hikmetlerin sultanidir. Şeytanı dilese yok edebilir. Ama yaratıcısından bir parça taşıyarak yarı tanrı olacak kadar donanımlı bir mahluk ile anlaşma yapacak kadar sisteminde önemli bir role layık görüyor şeytanı. Sonsuz alemlerde şeytanın da ırkının devamı olabilir. Biz bizi bağlayan kitaptan sorulucaz der ayet. Demek ki başka mahlukatı da bağlayan mesajlar olabilir başka galaksilerde.Sonsuz yaratanların sultanı Allah, gök halklarından da bahsediyor. Olaya kozmik ve evrensel bakmak Kuran'a daha layık bir bakış acisidir.
madem öyle neden ölmemek için azrailden kaçıyor

Ü

Üye silindi 58480

Azrailden kactigi falan yok ki. Allah seytani kiyamete kadar zaten ölumsuz tutacak. Allah kendisi soyluyor. Cehenneme atildiginda ise bu seytan ve taraftarlari icin bir yasamsal ortam olacaktir. Cehennemde artik herkes ölumsuz oluyor. Seytan ise istedigi kralligi kurmus oluyor. Milyarlarca ilahi yasalara sonsuz ofke besleyen insanin o elektriginden beslenecek seytan. Hem pismanlik hem garez duyacaklar cehennemlikler, ama buna ragmen Allaha samimi olmayi kendilerine yediremeyecekler.

Hem Allahin, hakkiyla cehenneme atmasina ofke duyup hem de Allahin kurtarmasina muhtac olduklarini gormenin ve bunu kendilerine yedirememenin laneti kalkmadan kisi cehennemden cikamayacak.

Kendi yapip ettiklerini kabul etmek istememek dehset bir lanettir. Cehennemde kalicilik garantisidir. Seytan sonsuza kadar bu frekansta kalacak ve kendi taraftarlarini da o frekansta tutacak. LAnet ile beslenen insan artik besinsiz kalamaz.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Azrailden kactigi falan yok ki. Allah seytani kiyamete kadar zaten ölumsuz tutacak. Allah kendisi soyluyor. Cehenneme atildiginda ise bu seytan ve taraftarlari icin bir yasamsal ortam olacaktir. Cehennemde artik herkes ölumsuz oluyor. Seytan ise istedigi kralligi kurmus oluyor. Milyarlarca ilahi yasalara sonsuz ofke besleyen insanin o elektriginden beslenecek seytan. Hem pismanlik hem garez duyacaklar cehennemlikler, ama buna ragmen Allaha samimi olmayi kendilerine yediremeyecekler.

Hem Allahin, hakkiyla cehenneme atmasina ofke duyup hem de Allahin kurtarmasina muhtac olduklarini gormenin ve bunu kendilerine yedirememenin laneti kalkmadan kisi cehennemden cikamayacak.

Kendi yapip ettiklerini kabul etmek istememek dehset bir lanettir. Cehennemde kalicilik garantisidir. Seytan sonsuza kadar bu frekansta kalacak ve kendi taraftarlarini da o frekansta tutacak. LAnet ile beslenen insan artik besinsiz kalamaz.
siz yanlış anladınız ben kıyametten bahsediyorum şeytanın nasıl öleceğine bakın isterseniz

Diamons

Kayıtlı Üye
Benim satanistlikte anlamadığım bir mevzu var ? Şeytan figürünü ortaya koyan dinlerdir. Dini reddetmek, tanrıyı reddetmek ama içinden şeytanı seçip ona tapınmayı tercih etmek. Yani bilinçli olarak karanlık seçiliyor.

Diamons

Kayıtlı Üye
Bir ülke düşünün ve ve ülkede kargaşa çıkaran terörist. Teröristin safındasınız. Çünkü 'size' göre haklı. Ateistlikten daha da garip geliyor bana. Ama dileyen dilediğine inanır ve savunur tabi. Benimde düşüncelerim bu yönde.

D

DAİMON

Cok tehlikeli sular. Satanizm zeka yollarini resmen caresiz birakan bir dindir. Ayinler ve ritueller ile iblisle gorusulecek kadar sezgisel ve ilhama dayali ama bir insani 9 dondurecek kadar da zeki insanlardan olusan takipcileri vardir.

Yukarıda bende belirttim bunu. Menestula ile konuşurken öyle hissediyordum. Ciddi anlamda kurnaz ve sinsiler. Öyle bir yerden öyle bir muhabbet açıyor ki ve öyle bir üslup kullanıyorki aklın şaşar. Suhuletle alttan alttan, samimi gibi ama degil kibarcık ama degil, anlayışlı gibi ama degil...
Ben Müslümanların içindeki kalbi münafık olna tiplerinde böyle oldugunu çok sezdim. Zeka ve anlayış degil bu bu başka bir boyut. Her hallerinden ve her şeylerinden anlayabiliyorum. Allah a şükürler olsun dogal bir kalkanım var. Allah şeytani olan her şeyi hissettiriyor.
Allah son nefeste de imanla gitmeyi nasip etsin cümlemize ama ne diyeyim. Bazen inanmak isteypte inanabiliyoruz böylelerine. Çok dikkatli olmalı. Böyle tiplere yakın durulmaz. İnsanın kalbini daraltıyorlar. İlle bir noktada kendilerine anlıkts olsa inandırırlar, benzetirler. Çok kuvvetli bir güç... Kamil iman dışında bunların karşısında durmak güç.

Ü

Üye silindi 58480

Benim satanistlikte anlamadığım bir mevzu var ? Şeytan figürünü ortaya koyan dinlerdir. Dini reddetmek, tanrıyı reddetmek ama içinden şeytanı seçip ona tapınmayı tercih etmek. Yani bilinçli olarak karanlık seçiliyor.

Bunu anlamak icin Adem ve Havva yerine kendinizi koyup empati yapmaliyiz :

Dusunun simdi ;
Cennette yaratildiniz, bir ses size surekli rehberlik yapiyor: Sizi ben yarattim diyor, suur verdim diyor. Anlama yetenegi verdim diyor. Siz cocukluk donemi gecirmediginiz icin bir anda ortaya cikmis olarak, cocukluk sartlanmalari olmadan gibi ilk ses olarak tanri ile zaten tanisiyorsunuz.
Suraya girmeyin de naparsaniz yapin diyor tanri !

Ve derken baska bir ses : Su yasaklanan yere girin ! Siz tanrinin sesinden sonra bu sese de kulak verebildiginizi goruyorsunuz. Bu ses size tanrinin zaaflarini soyleyerek sizi ona karsi ilkeli mantik teknigi ile egitmeye basliyor. O yasak yerde tanrinin saklandigini, ona ihtiyacinizin olmadigini soyluyor. Onu bir gorseniz hasa yuzune bile bakmazsiniz diyor. Sizi kullaniyor, sizinle oynuyor diyor. O elmayi neden yemenizi yasakladi saniyorsunuz diyor ? O tanrinin kendi elmasi, onu yerseniz siz de onun gibi tanri olursunuz ve ona ihtiyaciniz kalmaz diyor. Bagimsiz olun , ben size sonsuz bagimsizligi vadediyorum diyor.

Simdi bunlari soylerken de ciddi anlamda destek olurken, arkaplanda tanriya insanin bozuk bir urun oldugunu gosteriyor.

Simdi seytan dehset zeki bir varlik. Insana direk sezgisel vahiy kanali ile ulasabilen bir varlik. Insana yaptirim gucu veremese de insani ikna edebilecek ve manipule edebilecek bir varlik.

Dini reddeden insan satanizme girecek diye bisey yok. Satanizm sadece tutkulu inkarcilarin ileri ilimler ile seytanin kanalina girerek galaktik kordon uzerinden kendilerini ona adamalari ile ortaya cikarttiklari bir din. Bazi satanistler cinlerin oyuncagi olmus ve akli dengesini yitirmis tiplerdir hatta bunlardan bagsetmiyoruz tabi ki. Bunlar sopalik tipler : )

XirisX

Kayıtlı Üye

Arkadaş yukarıda detaylı bir şekilde anlatmış aslında. Spiritüel Satanizm’e göre Şeytan semavi dinlerden önce vardır ve iyilik, güzellik, bilgelik tanrısıdır. “Allah” dediğimiz tanrı sonradan insanların düşüncelerinin yarattığı bir oluşumdur, yani aslında tanrı bile değildir. Kısacası Spiritüel Satanizm’de semavi dinlerdeki “Kötü Şeytan” figürü geçerli değil.

Ü

Üye silindi 58480

Spiritüel Satanizm’e göre Şeytan semavi dinlerden önce vardır

Satanizme katiliyorum bu konuda
Seytan Ademden once , dunya yaratilmadan once bile var.
Galaktik hukumetin yuvarlak masasina oturmus bir uzayli mahluk sifati ile seytan zaten coook onceden beri var.

Onun kendi hikayesi var cunku.

Sizin seytan ile Kurandaki seytan farkli kavramlar da olamaz bu saatten sonra cunku Semavi dinleri hedef haline getirmis bir satan anlayisini savunmus yukaridaki arkadas. E ironi ile karisik olunca da iste biz de irani ile karsilamak zorunda kaliyoruz.

Seytan tabi ki guzel hayat ve zenginlik getirir. Mesele buysa !