Rüya yorumu:)

MiSaya

Kayıtlı Üye
O halde bir diğer yorumum ilişkinizdeki zorlu süreçleri aşacağınız yönünde. Partnerinizin bazı kabul edilemez ve size toxic olarak yansıyan davranışlarına maruz kalabileceğinize işaret ediyor olabilir. Kir, dışarıdan içeri değil de, içeriden dışarı istikamette olduğu için de esas yorumum bir tatsızlık çıkacağı, ama tatlıya bağlanacağı yönünde.

Kir göbeğe giriyor olsaydı mesela hiç hayırlı bir rüya demezdim. Ama çıkıyor.
Tekrardan teşekkürlerimi sunarım iyi geceleriniz olsun.

Aisling

Kayıtlı Üye
Serbest bırakamadığımız herseyi bilinç altımız büyütmeye ve destekleyici faktörlere başvurmaya programıdır.

Fıtratımızda yaratma var, tasarlama var, tezahür ettirme var, mühendislik var. Bu melekeler bize, parçaları bir araya getirerek anlamlı bütünlükler olușturmamız için verilmiştir.

Her şuurlu varlık öyle ya da böyle tekamüle programlı olduğu için büyür. Zihin faktörü ise zaptetmekte zorlandığımız bir narkotik köpeği gibi çalışır büyümek için. Bir anda maruz kaldığı ve kötü his getiren fikri (veya suretleri) kök inançları ve bilinç altı korkuları ile eșleștirerek sıçrama yapmaya programıdır. Onları değişik zanlar ve deneyimler ile pekiștirerek büyütmeye ve o büyüklük nispetinde büyüyen korkularının altında kalarak ezilmeye yatkınlık gösterir. İște varlıklar bu açığımızı kollar aslında.

Hakikati büyütmek tekamül ettirirken, aldanıșları büyütmek kişiyi sanrılar arasında gelgitlere sürükler.

Ayette şeytan aldanıștan başka bir şey vaadetmez der.

Yani şeytanın tek kabiliyeti bize büyütmemiz için aslı olmayan aldanıșlar dayatmaktır.

Vay be bu zamana kadar kendime bunu yapıyormuşum demek. Bilinç altı böyle çalışıyormuş vay be...

Retro

Kayıtlı Üye
Vay be bu zamana kadar kendime bunu yapıyormuşum demek. Bilinç altı böyle çalışıyormuş vay be...

Evet bilinç altı kesinlikle bize sormadan çalışır. Büyü bu yolla tutar. Bu yolla aşık oluruz. Hatta bu yolla cinnet geçiririz. Kahkaha atmamız bile bilinç altı komutudur. Çünkü bilinç altımızda anlık gelişen olaylara karşı neredeyse hiçbir tasarrufumuz yoktur. Çünkü anlık gelişen olayları bile aslında biz uzun vadede bilinçli olarak kod kod satır satır import ediyorduk. Mesela bazı şeylerin ucu bize dokunmuyor diye göz yumuyorduk. Sakınacak kadar kendimizi sorgulamıyorduk. Yani aslında bilinç altımızdan yükselen ve istenmeyen dürtüler konusunda kendimizle çelişmeyiz. Herkes biriktirdiğini haketmiş, hakettiğini yaşamış olur.

Son düzenleme:

Aisling

Kayıtlı Üye
Evet bilinç altı kesinlikle bize sormadan çalışır. Büyü bu yolla tutar. Bu yolla aşık oluruz. Hatta bu yolla cinnet geçiririz. Kahkaha atmamız bile bilinç altı komutudur. Çünkü bilinç altımızda anlık gelişen olaylara karşı neredeyse hiçbir tasarrufumuz yoktur. Çünkü anlık gelişen olayları bile aslında biz uzun vadede bilinçli olarak kod kod satır satır import ediyorduk. Mesela bazı şeylerin ucu bize dokunmuyor diye göz yumuyorduk. Sakınacak kadar kendimizi sorgulamıyorduk. Yani aslında bilinç altımızdan yükselen ve istenmeyen dürtüler konusunda kendimizle çelişmeyiz. Herkes biriktirdiğini haketmiş, hakettiğini yaşamış olur.
Ya istemediğimiz şeyler yaşadıysak(korkular) ve bilinçaltı her seferinde o korkuları karşımıza çıkarıyorsa o zaman ne yapacağız?Mesela ben orada burada insanların görüp duymadığı şeyleri istemsizce senelerce görüp duydum şimdi her seferinde bilinç altım beni o varlıklarla korkutuyor.
Yani ben bunları haketmiş mi oluyorum öyle mi anlatmalıyım bu yazıdan? 😰😭

Retro

Kayıtlı Üye
Ya istemediğimiz şeyler yaşadıysak(korkular) ve bilinçaltı her seferinde o korkuları karşımıza çıkarıyorsa o zaman ne yapacağız?Mesela ben orada burada insanların görüp duymadığı şeyleri istemsizce senelerce görüp duydum şimdi her seferinde bilinç altım beni o varlıklarla korkutuyor.
Yani ben bunları haketmiş mi oluyorum öyle mi anlatmalıyım bu yazıdan? 😰😭

Aslında ben sadece ayetlerden yola çıkarak çıkarım yapıyorum.

Mesela ne diyor?
Başınıza her gelen güzel şey Allah'tandır (default ayarın güzelliğe programlı diyor yani), başınıza gelen her musibet ise kendi elleriniz ile ișledikleriniz dolayısı iledir (ayet)

Psikolojik sorunlarımız, başkalarına zulmettiğimiz için bir karma olarak ta başımıza gelebilir, ama aynı şekilde çocukluktan kalan șartlanmıșlık kalıplarına artık sığamadığımız için de bu dar zihinsel alan ruhunuzu strese sokabilir. Beyin özgür kalamadıkça en sonunda halisulasyonlara başvurarak isyan etme noktasına gelebilir.

Allah, her ikisinden de bizi (cahilligimizi) sorumlu tutuyor.

Yani her yaşadığımız psikolojik sorunu Allah bize ceza veriyor diye düşünmekten ayetle menediliyoruz.

Hatta bu durum bir başka Ayette daha pekiștiriliyor :
Allah size hiçbir şekilde zulmetmez, ama siz kendi nefsinize zulmediyorsunuz (ayet)
Toxic duygulardan beslenmeyi bırakın diyor Allah.

Yani namazında niyazında olsan bile bazı düşünsel takıntılarını yine kendin farketmelisin. Bu da ibadetle gelen manevi şuur ile zaten kolayca farkedilebilir olmalıdır. Ayetler insanı anlatmak için var. İbadetler idrak aralığını genişletmen için. Bu olmuyorsa yine kendine zulmediyorsun anlamı çıkar.

Son düzenleme: