Reenkarnasyon/Mevlana Celaleddin Rumi

Ü

Üye silindi 58480

Kimse yanmayacak, gerçekte yakan bir cehennem de, içinde huriler olan cennette yok. Neye inanırsan spatyomda karşına o çıkacak, hepsi zihninde ve illüzyondan ibaret.

Aslında, öldükten sonra,

İçinde sürekli patlayan volkanik yanardağların olduğu terkedilmiş soluk ve mat bir gezegende avatarlanma olursa o zaman da ayetler yine yerini bulacak. Vallahi cayır cayır yanma tam da yerinde söylenmis ayetlerin tezahürü olacak bu sefer de.

Hatta ``orada ölürler ama yeniden deri giydirip onları yeniden o ataşe süreriz`` der ayet.

Şimdi buradaki olay, Allahın işkence etmekten zevk almasından ziyade; dünyadaki titreşimine göre ölümden sonra layığın olan bir yıldızda yaşama devam etmen kastediliyor olabilir, sonra Allah uyarmıştım diyecek. Bu sefer daha da zor olacak bir sonraki döngüyü beklemek ve zaten sabirsiz ve anlayissiz olduklarindan dolayi daha da azacakları için kendi kendilerini cehennem frekansına kilitleyecek te olabilirler. Ve boylece git gide cehennem sakinesi olacaklarini anliyoruz. Allah kendisi olarak zulmetmez. Insan kendi kendisine zulmeder (ayet)

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Bir daha dünyaya gelmemek için neye inanmak gerekiyor öğrenmek istediğim tek şey bu :)
Emekliliğe hak kazanman gerekiyor ama sen mevcut hükmet gibi yan çizip hakkın olan emekliliği yakıyorsun. Hem gitmek istiyorsun hemde kalkıp valizini toplamıyorsun otobüs kaçıyor diyenleri de dinlemiyorsun.

Ü

Üye silindi 69724

Ruh hakkında soru sormayın diye ayet var.Sanırım bu konuda çok fazla bir şey bilmememiz istenmemiş.Hayal edebilir farklı yorumlayabiliriz.Hayal ettiklerimizin cevap olduğunu da sanmıyorum.Dünya da 72 alem var-belki yanlış belki doğru bilgi-.Dünyayı ne kadar anlayabildikte bu konuda sorunun cevabını bulacağız.Tüketici olmak iyi bir şey.Duanı oku ibadetini yap.Din konusunda çok şey bildiğini düşün.Düşünürken yanlış fikirlere kapılabilirsin,az çok ta bundan sorumlu olursun.Düşüncenin ne olduğu biliniyor.Sadece ibadet yapan adam bunun sıkıntısını çekmiyor,kafası karışmıyor.
Kendimce çerçeveyi genişletmeye çalıştım.Kimsenin inancının sorgulanması eleştirilmesi yazıda söz konusu değil.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Ruh hakkında soru sormayın diye ayet var.Sanırım bu konuda çok fazla bir şey bilmememiz istenmemiş.Hayal edebilir farklı yorumlayabiliriz.Hayal ettiklerimizin cevap olduğunu da sanmıyorum.Dünya da 72 alem var-belki yanlış belki doğru bilgi-.Dünyayı ne kadar anlayabildikte bu konuda sorunun cevabını bulacağız.Tüketici olmak iyi bir şey.Duanı oku ibadetini yap.Din konusunda çok şey bildiğini düşün.Düşünürken yanlış fikirlere kapılabilirsin,az çok ta bundan sorumlu olursun.Düşüncenin ne olduğu biliniyor.Sadece ibadet yapan adam bunun sıkıntısını çekmiyor,kafası karışmıyor.
Kendimce çerçeveyi genişletmeye çalıştım.Kimsenin inancının sorgulanması eleştirilmesi yazıda söz konusu değil.
Cehalet mutluluktur.
Sorgulama. Gerek yok biz senin yerine dusunuruz.
Iyi ol kotuluk yapma ama ne iyi ne kotu kime gore belli degil.
Hicbir sey cezasiz odulsuz kalmaz. Vb. Cumleler cogaltilabilir.

Sevmiyorum dogmayi. Ne varsa diyalektikte var.

Inanan inanmaya devam etsin kimse bize de ilismesin arada kalanlar da hic canini sikmasin bir yol bulunur gider bir sona cikar.

KronoM

Kayıtlı Üye
Bence Reenkarnasyon dediğiniz şey , 2 farklı kişinin biri yaşayan biri ölü, DNA zincirinin benzerliğiyle aklın DNAsı benzeyen ölmüş kişiyle hem DNA’larının hem frekanslarının çakışmasıyla o kişinin sadece anılarını görmek olamaz mı ? Yaşayan kişi ölenin hafızası çalıştığı için reenkarnasyon olarak algılaması olamaz mı ?
Bence reenkarnasyon yok. Sadece DNA ve frekans
Dizlişi çakışan kişiler var

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
Haydi buradan baslayalim:

Ruh nedir? Beden maddedir diyelim.ruh nedir icine nasil girer?

Ruhun beyin tarafindan anne karninda olusturuldugunun kaniti ispati nedir?
Sorgulamak kotu degil yapalim? Eksigimiz varsa biz kapatalim. Sizin yanlis bilginiz varsa hepberaber duzeltelim yoksa sadece konu dogma bilimlerin ciktisi ise nasil ortak paydada bulusacagiz vs?
Dinler ile yakından uzaktan alakası yok.Bilim insan denilen varlığı mekanik olarak kopyalamayı başardı..Beynin en ayrıntılı nöronlarına kadar yıllardır ruh bilinc denilen mekanizmayı aktarmaya çalışıyorlar.Pek fazla birsey demeye gerek yok aslında biraz derinlemesine içe daldığınız zaman başlangıç noktanızın neresi olduğunu net olarak idrak ediyorsunuz.

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
Bence Reenkarnasyon dediğiniz şey , 2 farklı kişinin biri yaşayan biri ölü, DNA zincirinin benzerliğiyle aklın DNAsı benzeyen ölmüş kişiyle hem DNA’larının hem frekanslarının çakışmasıyla o kişinin sadece anılarını görmek olamaz mı ? Yaşayan kişi ölenin hafızası çalıştığı için reenkarnasyon olarak algılaması olamaz mı ?
Bence reenkarnasyon yok. Sadece DNA ve frekans
Dizlişi çakışan kişiler var
Bazı medyumik frekanslari acik kişilerin astral katmanın ortalarında bulunan geçmişe ait akaşa kayıtlara bağlanması sonucu yaşanılan olaydır.Diğer durumlarda cinler vasıtası ile kişiye aktarılmasıdır..

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Hayatım boyunca düşündüğüm bir mevzu dur...

Vardığım noktayı paylaşmak isterim.

Eğer gerçekse diyelim...

Reankarnasyon fikri kişiliğimizle ilgili bir mevzu değil yüksek benliğimizle ilgili bir mevzu. Bu sebeple bilinçli zihnimize verilen bir bilgi değil. Ve kanıtı olmadığı sürece hala bir fenomen. Çünkü hatırlanan bişey değil. Çünkü ben berk olarak daha önce gelmedim. Berk avatarı bu hayat için kullanılan bir beden...

Egoyu tatmin eden bişey değil. Çünkü Berk avatarı ölücek. Egomla birlikte yok olup gidecek. Yüksek benliğim yeniden dirildiğinde belkide Afrikalı bir kadın avatarı kullanacak. Taaki bir hayatımda egom kalmayana dek...

Deneyimleyen yüksek benliktir... Berk değildir. Berk kendini kendi sanan ama aslında kendi olmayan bir varlığın Vr gözlüğünden realite deneyimlemesidir. Berk VR gözlüktür. Bakan yüksek benliktir. Fakat Berk kendini bilinçli bir varlık sanıyor. Sanmasının sebebi egodur. VR gözlük, kendisini çalıştırıp izleyenin farkında değil. Hikmeti kendinden biliyor. Seçiyor sanıyor. Halbuki kaydı oynatıyor.

Berk ölünce vr gözlük kapanır. Uyanan Berk olmayacak..

Yani Reankarnasyon varsa bile Berk lik bir mevzu değil...

........

Gelelim İslami boyuta...

Kur'an "Reankarnasyon yokmuş" gibi okunduğunda, Reankarnasyonun olmadığını kanıtlayan bir kitap...

Ve yine Kur'an "Reankarnasyon varmış" gibi okunduğunda Reankarnasyonu kanıtlayan bir kitap oluveriyor...

Peki bu nasıl oluyor.... Çok ilginç sihir gibi.

Sanırım şöyle bişey... Reankarne olma bilgisi kişiye özel ilham edilen bir durum... Yani ilhamla görünmeye başlıyor.

Şimdi gelelim. Neden bu "Reankarnasyon Yok" fikri arkasına gizleniyor... Çünkü Reankarne olma fikri bilinçsiz insanda rehavet.. Vesvese... Sapma yaratabilir...

Dolayısıyla "tek şansın bu hayat" motivasyonu ile Reankarnasyonu gizliyor. Çünkü son şansımmış gibi tövbe edip, doğru bir insan olursam ruhum ozaman ilerliyor... Ve zaten tek şansı olan "Berk" tir... Ruh değil...

Ragnaros

Kayıtlı Üye
Yunus Emre'yi, Mevlana'yı ya da daha birçok sayabileceğimiz tasavvuf ilmi alimlerimizin birkaç satırıyla biz ne anlatmak istiyorlar tam anlamıyla anlayamayız.şimdi size sorarım Allah böyle bir haksızlık yapar mı ? 2 kez dünyaya gelecem birinde cennetliğim diğerinde cehannemlik......

reenkarnasyon cinlerin aldatmalarından sadece bir tanesidir.burda şunu söyleyebilirsiniz.bu alimlerimizi de cinler mi aldattı? hayır tabi ki.onların içinde bulunduğu durumu biz o durumun içinde olmadan anlayamayız söylemek istediğim budur.
Belkide sistem bir ortalamaya göre işliyordur hani bizim anlayamayacağımız ama az çok dünya gözüyle gördüğümüz sistemlere benzer bir şekilde
Yani belki de 2 kere geliceksin ve totalde iyi mi kötü mü olduğuna bakılacak bunu bilemeyiz
Vardır yada yoktur tartışmasına girmeyeceğim ama yoksa yoktur varsa da alemdeki canlı cansız herşeyin her zerresini yöneten Allah elbette bunu da yönetiyordur ve biz bunu idrak edemiyoruzdur. Net yargılarla konuşmamak gerek herkesin düşüncesi önemli bu forumda o yüzden böyle güzel bir ortamı var ya ;)

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Bende inaniyorum biraz reenkarnosyana cunku her bir maddenin bir enerjisi oldugunu dusunursek ve evrende enerji dengesinde ne eksilme ne de fazlalik oldugunu dusunursek durun bir dakika fikrim degisti suan :D insanlar oluyor enerji yok oluyor bi o kadar da yeni bebek doguyor ve enerji doguyor, enerji dengelenmis oluyor iste inanmiyorum suan reenkarnosyana :(

SiriusB

Kayıtlı Üye
Bende inaniyorum biraz reenkarnosyana cunku her bir maddenin bir enerjisi oldugunu dusunursek ve evrende enerji dengesinde ne eksilme ne de fazlalik oldugunu dusunursek durun bir dakika fikrim degisti suan :D insanlar oluyor enerji yok oluyor bi o kadar da yeni bebek doguyor ve enerji doguyor, enerji dengelenmis oluyor iste inanmiyorum suan reenkarnosyana :(
Enerji yok olmaz şekil değiştirir

taroh

Kayıtlı Üye
Benim inancıma göre reenkarnasyon yok.fakat kafama takılan bir durum var.bazi insanların ilaçla yada terapi ile çözümlenemeyen fiziki yada ruhsal sıkıntıları oluyor.reenkarnasyona inanan hipnoz uzmani bir psikolog yada kişisel gelişim koçu kimse danışmanı yada hastasının sıkıntısını belli süre hipnoz seansı ile bir önceki hayatına gidip düzeltebiliyor.
Bu bir önceki hayatı aynı inancı paylastigim hoca kimseler diyelim.insana doğarken musallat olan karın cininin yaşattığını etkilediğini söylediler.
Ben alım değilim fakat karın cininden çok ruhlarımız dünyaya inmeden bir dizi imtihandan gecirildigini düşünüyorum.cunku bazı dejavu olaylar bir varlığın etkisiyle yasatilacagi mantıklı gelmiyor.

SiriusB

Kayıtlı Üye
Benim inancıma göre reenkarnasyon yok.fakat kafama takılan bir durum var.bazi insanların ilaçla yada terapi ile çözümlenemeyen fiziki yada ruhsal sıkıntıları oluyor.reenkarnasyona inanan hipnoz uzmani bir psikolog yada kişisel gelişim koçu kimse danışmanı yada hastasının sıkıntısını belli süre hipnoz seansı ile bir önceki hayatına gidip düzeltebiliyor.
Bu bir önceki hayatı aynı inancı paylastigim hoca kimseler diyelim.insana doğarken musallat olan karın cininin yaşattığını etkilediğini söylediler.
Ben alım değilim fakat karın cininden çok ruhlarımız dünyaya inmeden bir dizi imtihandan gecirildigini düşünüyorum.cunku bazı dejavu olaylar bir varlığın etkisiyle yasatilacagi mantıklı gelmiyor.
Benim yazdığım yazıları okuyabilirsin. Gördüğüm sadece bu dünya yaşamı değil başka bir gezegende mavi renkli insandım. Kendim gittim bilinç kayıtlarıma. Bedenimde enerji akışı ve en sonunda beynimde yoğun bi titreşim oldu ve bilincim gitti. Enerji halinde bedene girdim ve o an gerçeklik oradaydı.. İnan yada inanma bilinç kayıtların ne kadar hatırlamasanda bu yaşama etki ediyor

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Benim yazdığım yazıları okuyabilirsin. Gördüğüm sadece bu dünya yaşamı değil başka bir gezegende mavi renkli insandım. Kendim gittim bilinç kayıtlarıma. Bedenimde enerji akışı ve en sonunda beynimde yoğun bi titreşim oldu ve bilincim gitti. Enerji halinde bedene girdim ve o an gerçeklik oradaydı.. İnan yada inanma bilinç kayıtların ne kadar hatırlamasanda bu yaşama etki ediyor
bende kücükken 6-7 yaşlarındayken benim olmayan anılar hatırlıyodum

Licht

Kayıtlı Üye
Ben reenkarnasyonun olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü sürekli bir döngü içerisinde yaşıyoruz.

Seuta

Kayıtlı Üye
Saniyorum saf enerjisi bitmemis kisi tekrar reankerne olabiliyor yani cocuklar tekrar dunyaya gelme hakkina sahip olabiliyor