otorite

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

galip63

Kayıtlı Üye
herkese iyi günler arkadaşlar.Karşıdaki kişiye karşı otorite kurmak nasıl olur biraz tavsiyede bulunur musunuz teşekkür ederim

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Kişisel görüşüm ses tonu ve vucut dili.

4

43887

Kişisel görüşüm ses tonu ve vucut dili.
ilave olarak giydiğiniz kıyafet + renk unsuru ve yerine göre kuralcılığınızı sert tutumlarınızı sergileyebilirsiniz fakat bu konuma yere göre değişir iş,aile ,okul vs..ve karşısınızdaki insanı dinleme hoşgörülü olma ki size saygı duyulmasında büyük unsur sağlar...

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Kendine güvenden geçer ve bunu karsıya yansıtabilmekten. Kımin sözüne önem verirsiniz sözlerinin arkasında duranın kararlı olanın. Kararsız bir insan güven vermez bence bunlar önemli. İnandığın dogrulugüna güvendiğin cümleleri kurmak. Ve konuşurken bundan emin olarak konusursanız ses tonunuz sizin sözcülüğünüzü bizzat yapar bence.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
ilave olarak giydiğiniz kıyafet + renk unsuru ve yerine göre kuralcılığınızı sert tutumlarınızı sergileyebilirsiniz fakat bu konuma yere göre değişir iş,aile ,okul vs..ve karşısınızdaki insanı dinleme hoşgörülü olma ki size saygı duyulmasında büyük unsur sağlar...

Doğrudur efenim. :)

Ayrıca ben öyle ''hadi otoriter bir yapıya sahip olayım'' diye birşey olabileceğinede inanmıyorum. Özellikle yetiştirilme biçiminin bile cok fazla etkisi var. Ben bunu sonradan kazanılmış bir yetenek olarak görüyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
Konuştuğunuz konuya hakim olmalısınız, neden bahsettiğinizi yahut ne yapıyor olduğunuzu çok iyi biliyor olmalısınız evvela.
Otorite ya saygıya dayalı kurulur ya da korkuya. Aradığınız saygıya dayalı otorite ise ki öyledir sanıyorum, bilgili omalı ve kendinizi sürekli güncellemeli ve aynı zamanda kendinize beklediğiniz dil /lisan ile ile karşınızdakine konuşmalısınız. Başlangıçta duruma -ortama göre işe yaramıyor gibi gelebilir ama istikrarla devam ederseniz sadece başlangıçta fakat sonrasında ayarlar size göre yapılır.

Bilmediğiniz veya yanılıyor olabileceğiniz konularda ise eksikliğinizi çekinmeden ifade edebilecek özgüvene sahip olmalı fakat bunu araştırayım, bir sorayım gibi cümlelerle tamire meyilli olmalısınız

4

43887

Doğrudur efenim. :)

Ayrıca ben öyle ''hadi otoriter bir yapıya sahip olayım'' diye birşey olabileceğinede inanmıyorum. Özellikle yetiştirilme biçiminin bile cok fazla etkisi var. Ben bunu sonradan kazanılmış bir yetenek olarak görüyorum.
aslında sonradan kazanılmış yetenek demeyelim tamam çevre şartları bir nevi etkiler ama bir yere kadar çünkü bazı insanlar çocukluk çağlarında bile gösteriyor bebekken bile baskın karekterli yapılarını hani bir laf vardır lider olunmaz lider doğulur diye aktif yapılı insan var pasif yapılı insan var bu insanların yapısını ne derece değiştirebiliriz örnekleri numarolojik çıkarımında yada astrolojisine bakılarak bile karar verilebilir,bence kişi pasif karekterde bir insansa kendini dıştan lider pozisyonunda ve otoriter kişilik sergilemesi bir yere kadar sürer eğer başarırsa da kişisel gelişimini tamamlaması gerekir...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Hayır diyebilmek ve istediği zamanda evet dedirtebilmek, dış görünüş konuşma bunlar çokta önemli değil, oturmuş bir karaktere sahip olmak önemli. Yoksa sert görünerek, bağıırarak yada sopa gibi yürüyerek otorite kurulmaz. 4 yaşında çocuklar bile evde otoriite kurabiliyor bu devirde :)

galip63

Kayıtlı Üye
arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim ama bunların çoğunu zaten yapıyorum ama karşımdaki benm merhametimi kullanıp beni ciddiye almıyor ve bunu dile getiriyor.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim ama bunların çoğunu zaten yapıyorum ama karşımdaki benm merhametimi kullanıp beni ciddiye almıyor ve bunu dile getiriyor.

Hımmm. Şimdi olayın boyutu değişti ama biz genel olarak sordunuz sanmıştık.

Cevap veriyorum: Merhamet etmeyeceğinizi gösterin sizde.

gümüş

Kayıtlı Üye

Merhametin fazlası kibirdir derler +

Kurallar hayat kurtarır, kurallara asılın ;)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ne oluyo böyle aşık atışması gibi :)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
bu hadis. sizin söylediğiniz ne ? :)

Konuyla ne alakası var gerçekten anlamadım. Bilmem rastgele bir sözdür heralde. Noldu şimdi anlamımı eksildi anlamadım ki :D

Hadis meselesine hiç girmeyelim bence öyle hadisler var ki... :D

galip63

Kayıtlı Üye
Konuyla ne alakası var gerçekten anlamadım. Bilmem rastgele bir sözdür heralde. Noldu şimdi anlamımı eksildi anlamadım ki :D

Hadis meselesine hiç girmeyelim bence öyle hadisler var ki... :D
yani şimdi o konulara girirsek baya bi dağılır da soruma tam cevabı alamadım daha

partos

Kayıtlı Üye
Genelde para , karşınızdakine çıkar sağlarsanız otoritede otomatik olarak gelir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...