Ölümcül Demon Deneyimim 9.Ruh Paimon III ve Demon Zagan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

canmert196

Kayıtlı Üye
tamam arkadaşşlar,biraz abarttım,özür dilerim, Peki arakadaşlar şu cümlemde haksız mıyım?siz ne düşünüyosunuz?
'Tanrı ile önceleri ona hizmet eden bir varlığın gücünü mü kıyaslıyonuz? temiz niyetli olun,zikrinizi ve enerjinizi artırın,zamanı gelince de hayırlı bişey çağırın'.

muslumanim ama artik bikilmis bisey birakin adam secsin kendi zekasi var ak la kara taraf kisinin amac ve niyetleri dogrultusundadir ben ak la yetinirim o karayla ulkemizde malesef dusuncelerimizi karsi tarafa baskilatma dusuncesi var birakin dini inanclari inandigimiz yargilasin biz insanca yasamimiza bakalim ben bunu dusunup savunuyorum

ebru83

Kayıtlı Üye
İş
Mimar
Herkezin inandigi kendine.
Shamanistic daha düne kadar birsey bilmezken bu kadar herkeze söz saymasi biraz garibime gidiyor.
Biraz karsilikli saygi...

justbe23

Kayıtlı Üye
Ben herkesin kararına saygı duyuyorum biraz sert çıkışmış olabilirim kusura bakmayın .. Sonuçta o gün geldiğinde ben size sizde bana yardım edemeyeceksiniz..Ben sadece Allah kimseyi doğru yoldan saptırmasın diyorum. Amin

demonic

Kayıtlı Üye
Ben kullanılan ifadelerde çelişki olduğunu görüyorum. Şunu belirteyim demon veya herhangi başka bir varlıkla ilgili sahip olduğum bilgi sınırlıdır. İnsanın karanlık veya aydınlık olarak 2 farklı yol seçebileceğini ve kendinizin de karanlık yolda ilerlemeyi seçtiğinizi ayrıca karanlık yol seçiminin de her zaman için bilinen anlamıyla ''kötü'' olmayacağını belirtmişsiniz demonic. Şimdi burada şunu sormak istiyorum çağırdığınız varlığın sizden sol kolunuzu talep etmesinin kötülüğü temsil etmeyen nasıl bir açıklaması olabilir? Eğer siz kötü yolu seçtiyseniz ve bu yolda ilerlemek istiyorsanız hür iradenizle bu yolu seçtiğinizi söylüyor ve çağırdığınız varlığa saygıda kusur etmiyorsanız neden sol kolunuzu feda etmediniz. Gerçekten sonsuz itaat gösterecekseniz bunu yapmanız gerekmez miydi? Bu sorularımın cevabını bekliyorum.

Ayrıca şu hususta çok garibime gitti. Bizzat Kuran'da geçen bir hikayeyi örnek olarak vermişsiniz. (Hz. Musa'nın hikayesi) Çağırdığınız varlık sizden kitapsız bir dine sahip olduğunuzu söylemenizi ve evdeki tüm Kuran kitaplarını atmanızı emrediyor. Belki o anda çağırdığınız varlığı kandırdığınızı düşünerek
evdeki kitapları atıyorsunuz fakat daha sonra burada kitaptan bir hikayeyi örnek veriyorsunuz. Bunlar çelişki değil midir? Siz itaat altına girdiğiniz varlığı kandırıyorsunuz.

hiçbir demon durduk yere kolunu kes ver yada tüm kuranları yak demez...konuyu açan kişi bilgisiz ve cahilce bir davette bulunmuş ve sonucunu almış..."camcılığı bilmeyen cam üflerse ciğeri yanar,kül olur."diye bir söz vardır...

demonic

Kayıtlı Üye
Ben kullanılan ifadelerde çelişki olduğunu görüyorum. Şunu belirteyim demon veya herhangi başka bir varlıkla ilgili sahip olduğum bilgi sınırlıdır. İnsanın karanlık veya aydınlık olarak 2 farklı yol seçebileceğini ve kendinizin de karanlık yolda ilerlemeyi seçtiğinizi ayrıca karanlık yol seçiminin de her zaman için bilinen anlamıyla ''kötü'' olmayacağını belirtmişsiniz demonic. Şimdi burada şunu sormak istiyorum çağırdığınız varlığın sizden sol kolunuzu talep etmesinin kötülüğü temsil etmeyen nasıl bir açıklaması olabilir? Eğer siz kötü yolu seçtiyseniz ve bu yolda ilerlemek istiyorsanız hür iradenizle bu yolu seçtiğinizi söylüyor ve çağırdığınız varlığa saygıda kusur etmiyorsanız neden sol kolunuzu feda etmediniz. Gerçekten sonsuz itaat gösterecekseniz bunu yapmanız gerekmez miydi? Bu sorularımın cevabını bekliyorum.

Ayrıca şu hususta çok garibime gitti. Bizzat Kuran'da geçen bir hikayeyi örnek olarak vermişsiniz. (Hz. Musa'nın hikayesi) Çağırdığınız varlık sizden kitapsız bir dine sahip olduğunuzu söylemenizi ve evdeki tüm Kuran kitaplarını atmanızı emrediyor. Belki o anda çağırdığınız varlığı kandırdığınızı düşünerek
evdeki kitapları atıyorsunuz fakat daha sonra burada kitaptan bir hikayeyi örnek veriyorsunuz. Bunlar çelişki değil midir? Siz itaat altına girdiğiniz varlığı kandırıyorsunuz.

ha şunuda unutmadan söyliyeyim ben köle değilim!beni sokaklarda elinde pentagramla gezen ayyaşlarla karıştırmayın...siz bir konuda kendinizi geliştirmek için özel öğretmen tutunca kölesimi oluyorsunuz?

justbe23

Kayıtlı Üye
Lütfen arkadaşım buraya gelip islamcılık yapmayın ! Burada herkes müslümanmı yav ...Sizin inanıncınız da yanlış olabilir biz senin inancına laf atıyormuyuz beş para etmez bir inanca sahipsiniz diyormuyuz ? Şimdi lütfen sizde ona göre davranın

Evet demiş oldunuz zaten.. Madem ona göre davranacağım sizde ona göre davranıcaksınız fikir ayrılığı olsa bile birine cahil demek hiç hoş değil..Ayrıca bizim inancımızın yanlış olabileceğini nasıl aklınız alıyor anlamış değilim..

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Evet demiş oldunuz zaten.. Madem ona göre davranacağım sizde ona göre davranıcaksınız fikir ayrılığı olsa bile birine cahil demek hiç hoş değil..Ayrıca bizim inancımızın yanlış olabileceğini nasıl aklınız alıyor anlamış değilim..

Bizim inancımızın yanlış olabileceğini nasıl alıyor aklınız ? Ben size cahil demedim yazımı okumadınız galiba islamcılık yapmayın dedim ! Ama yanlış anladınız.Ve herkesin inancı kendine bizim inancımıza karışamazsın bizde seninkine tamam :)

justbe23

Kayıtlı Üye
Ben senin ve senin gibilerin inancına karışmam zaten.. Karışsamda bir faydası olmaz. Ama sen kendi dinini savunuyorsan bende kendiminkini savunurum ve öyle her ağzına geleni söyleyemezsin.Neyse bu konuyu daha fazla uzatmanın manası yokk iyi forumlar :)

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Ben senin ve senin gibilerin inancına karışmam zaten.. Karışsamda bir faydası olmaz. Ama sen kendi dinini savunuyorsan bende kendiminkini savunurum ve öyle her ağzına geleni söyleyemezsin.Neyse bu konuyu daha fazla uzatmanın manası yokk iyi forumlar :)

Sen de her ağzına geleni söylemezsin unutma :) Yanlış mı doğru mu olduğunu bilmeden hiç kimseye cahil diyemezsin :) iyi forumlar :)

justbe23

Kayıtlı Üye
Yanlış veya doğru olduğunu bilmeme gerek yok yanlış olduğu apaçık ortada zaten..İyi forumlar..

whitedemon

Kayıtlı Üye
Biraz klişe olucak ama renkleri zevkleri ve inançları tartışmanın bir manası yok.Bir bardak ılık su düşünelim hamamdan çıkan adam elini bu bardağa soksun suyu soğuk bulur,kutuplardan bir adam bardağa elini soksun suyu sıcak bulur,normal bir adam getirelim bardağa elini soksun onunda vereceği cevap su ılık olucaktır.Hangi cevabın doğru olduğunu tartışmak kadar yanlış bir şey göremiyorum.Lütfen tartışmayı bırakın herkesin kendi doğrusu yanlışı var.

justbe23

Kayıtlı Üye
Ya bide bizim dinimizin yanlış olabileceğini aklın nasıl alıyor demişsin. Tartışmak için söylemiyorum.Söylemezsem içimde kalıcak.
Allah doğmamıştır ve doğurmamıştır.Yaratılmamıştır YARATMIŞTIR. Şeytanıda ALLAH yaratmıştır. Önceden şeytan bir melekti ama Allah'a itaatsizlik ettiği için Allah onu lanetlemiştir ve cennetinden atmıştır.Sonrada şeytan Allah'a senin kullarını doğru yoldan saptıracağım kötülüklere sevk edeceğim vs. demiş.Yanii Allaha şirk koşmuştur.Ondan sonrada bildiğiniz gibi şeytanın oğulları olmuş.. Yanii bu şeytanı Allah yarattığı gibi yok edebilir hemde anında hemde sonsuza dek..Sen ve senin gibiler ALLAH'ın yüceliğini kudretini göremeyecek kadar körleşmişsiniz.Birde şurdan örnek verelim Ramazan aylarında tüm şeytanlar zincire vurulur kim vuruyor sanıyorsunuzz..?? Tabikide ALLAH.Ve siz şeytana inanıyorsunuz ve doğru olduğunu sanıyorsunuz.Yüce ALLAH varken..Eğer ki bir gün o yoldan dönmek istersen sakın korma Sadece Allah'a sığın kalpten biir kere tevbe etsen Allah seni bağışlar...Çünkü o sonsuz Merhamet sahibidir. Bu uzun yazımı eğer okuyanlar varsa teşekkür ediyorum.İyi forumlarr.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Ya bide bizim dinimizin yanlış olabileceğini aklın nasıl alıyor demişsin. Tartışmak için söylemiyorum.Söylemezsem içimde kalıcak.
Allah doğmamıştır ve doğurmamıştır.Yaratılmamıştır YARATMIŞTIR. Şeytanıda ALLAH yaratmıştır. Önceden şeytan bir melekti ama Allah'a itaatsizlik ettiği için Allah onu lanetlemiştir ve cennetinden atmıştır.Sonrada şeytan Allah'a senin kullarını doğru yoldan saptıracağım kötülüklere sevk edeceğim vs. demiş.Yanii Allaha şirk koşmuştur.Ondan sonrada bildiğiniz gibi şeytanın oğulları olmuş.. Yanii bu şeytanı Allah yarattığı gibi yok edebilir hemde anında hemde sonsuza dek..Sen ve senin gibiler ALLAH'ın yüceliğini kudretini göremeyecek kadar körleşmişsiniz.Birde şurdan örnek verelim Ramazan aylarında tüm şeytanlar zincire vurulur kim vuruyor sanıyorsunuzz..?? Tabikide ALLAH.Ve siz şeytana inanıyorsunuz ve doğru olduğunu sanıyorsunuz.Yüce ALLAH varken..Eğer ki bir gün o yoldan dönmek istersen sakın korma Sadece Allah'a sığın kalpten biir kere tevbe etsen Allah seni bağışlar...Çünkü o sonsuz Merhamet sahibidir. Bu uzun yazımı eğer okuyanlar varsa teşekkür ediyorum.İyi forumlarr.

Bizim hangi yolda olduğumuz bir kere sizi ilgilendirmez.Ve Sanki Her şeyi bilen kişisiniz..Yok istese yok edermiş.Size tek kelimem her kez kendi yoluna baksın..Kızmıyorum size sizde kendi fikrinizi bildirebilirsiniz ama siz aşıyorsunuz biraz kendinizi.Lütfen islamcılık yapmayalım.

justbe23

Kayıtlı Üye
Bakın ben zaten tartışma yaratmak istemediğimi söyledim fakat siz kendinizi aşıyorsunuz. Ben herşeyi bildiğimi falanda söylemedim ayrıca islamcılık yapmıyorum..Tamam sizin hangi yolda olduğunuz beni ilgilendirmiyor sadece sorunuza cevap verdim.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Bakın ben zaten tartışma yaratmak istemediğimi söyledim fakat siz kendinizi aşıyorsunuz. Ben herşeyi bildiğimi falanda söylemedim ayrıca islamcılık yapmıyorum..Tamam sizin hangi yolda olduğunuz beni ilgilendirmiyor sadece sorunuza cevap verdim.

Siz hiç tartışma başlatırmısınız :) Ve yazdıklarınızı okursanız bizim inancımızı kötülediğini ve göz göre göre bizim inancımızdaki kişileri kötümsediğiniz belli oluyor ...

Ama kapatılsın bence de konu.Ve başka inanclara da saygılı olmanız dileğiyle...

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
insan doğruyuda seçebilir yanlışıda onun için doğru yanlışta olabilir yanlış doğruda herkes kendi yolunun yolcusudur kimi yanlış yapmıştır ona doğrudur kimi doğrudur ona göre yanlıştır nese herkes ne yaparsa yapsın bedelini öder kimi iyi kimi kötü vesselam konu amacnı çoktan aşmış gitmiş vesselam

Shamanistic

Kayıtlı Üye
insan doğruyuda seçebilir yanlışıda onun için doğru yanlışta olabilir yanlış doğruda herkes kendi yolunun yolcusudur kimi yanlış yapmıştır ona doğrudur kimi doğrudur ona göre yanlıştır nese herkes ne yaparsa yapsın bedelini öder kimi iyi kimi kötü vesselam konu amacnı çoktan aşmış gitmiş vesselam

Ben de burada hep onu anlatmaya çalıştım ztn :)

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
syn samanistik
bizim dinimizde hoşgördü dinidir burada islamcılık yapmayacağım herkese ve dinine saygı duymak zorundayız çünkü bizim dinimizin özü budur bazı arkadaşlarımız dayanamıyp sizin yolunuz yanlış diyebilir evet bize göre yanlış ama size göre doğrudur vesselam o yüzden kimsenin burada nasihate ihtiyacı yok gibi görüyorum çünkü sizin yolunuzda belli bi olgunluğa erişmiş belli mesafeleri kat etmek gerekiyor o yüzden her şey apacık ortada o yüzden kimsenin nasihati ihtiyacı yok gibi burada

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...