Neden herşey üst üstte geliyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

secret_etd

Kayıtlı Üye
Hiç kimseye çekemeyeceği dert vermezmiş Allah ama neden gelince hersey üst üstte geliyor. Hayatımız hep engelleri aşmakla geçiyor. Başımıza her gelene en iyi şekilde, kendimizden en az ödün vererek aşmaya halimize şükretmeye çalısıyorz. Ama nereye kadar kendimiz kalabiliriz. Nasıl doğru bildiğimiz yoldan ayrılmadan kalabilirz. Kriz anında neler yapabiliriz, engelleri aşıcak gücü nerden bulabilirz, nasıl?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Engelleri veren aşıcak gücü de verir elbet.Bulmak lazım.

termagant

Kayıtlı Üye
Bunu bende hep düşünürüm... Bu konuda kendimce epey araştırma yaptım, her açıdan bakıldığında sebepler farklı çıkıyor. Ancak en çok karşıma çıkan sebep, bakış açısı oldu ve niyet.. Bazen hayatımızdaki herşey sallanmaya başlar, bir şeyler kopar, gider, bir daha geri gelmeyecek şekilde bizleri terk eder.. Aile, arkadaşlar, eş dost, iş vs hepsinde kötü çalkalanmalar yaşanır. Bunlar bizi ufak yollu depresyona sürükler, ve içimiz karardıkça kararır.. Bu aşamadan sonra herşeye, herkese negatif bakmaya başlarız.. Olumsuz duygu ve düşünceler beynimize yuva kurar. Aslında bu bir sonun başlangıcıdır, bana göre bir ders.. Bu negatif dünyaya olan bakış açımızı değişitirip, bizde bir hata var ise kabullenip, herşeyi, herkesi affetmek yapılabilecek bence en güzel şeydir... Sabır, en güzel erdemdir.. Benim inancıma göre ( yanlış anlaşılmasın ) Allah, bizi bazen sevdiğimiz ve ya sevmediğimiz herşey ile sınar.. Bu sınavdan az yarayla ama çok akılla çıkabiliyorsak, mutluluk o çıktığımız kapının hemen önündedir... Her bitiş bir başlangıçtır derler, buna inanırım...
Senin de dediğin gibi, Allah kimseye altından kalkamayacağı kadar dert vermez. O bizim kalbimizi ve gücümüzü bizden daha iyi bilir. Bize bir sıkıntı veriyor ise, ardından mutluluğunu da verir.. Kalbimize bir his, bir inanç vb yerleştirdi ise, mutlaka ilerde yaşayacağımız bir şeyler vardır..

Sen ferah tut içini.. Canın çok acıdığında, kendi inancın ve dilinin döndüğü doğrultuda dua et, güzel şeyler düşün.. Başına gelen tatsızlıkların geçeceğini düşün, mutlu güzel hayaller kur. Pozitif enerjiyle doldur içini..
ve
Yada deli bir depresyon halimdeyken ben, benim yaptığım gibi 7/24 bu sitede ol... Burda olmak, insana gerçekten huzur ve iyilik için inanç veriyor :)

Herkese sevgiler :)

secret_etd

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim pozitif olmayı deneyeceğim.:cowboy: Ciiden bende genelde bunalım anlarımda burdayım :);)

albus

Kayıtlı Üye
Bir saldıran varsa elbet bir koruyanda vardır. Yeter ki sığınacağınız yeri bilin.

memories

Kayıtlı Üye
Hiç kimseye çekemeyeceği dert vermezmiş Allah ama neden gelince hersey üst üstte geliyor. Hayatımız hep engelleri aşmakla geçiyor. Başımıza her gelene en iyi şekilde, kendimizden en az ödün vererek aşmaya halimize şükretmeye çalısıyorz. Ama nereye kadar kendimiz kalabiliriz. Nasıl doğru bildiğimiz yoldan ayrılmadan kalabilirz. Kriz anında neler yapabiliriz, engelleri aşıcak gücü nerden bulabilirz, nasıl?

Ölüm anına kadar insan, yaşantısında karşılaştığı her olayı veya zihnine gelen her düşünce veya isteğin etkisini evine gelen misafir olarak düşünmeli.Hepsinin etkisi belirli bir zaman sürer.Hiçbiri kalıcı değildir.Bu misafirlerin sende kalma süresi, senin onlara karşı hal ve hareketlerinle orantılıdır.Sen onların misafir geldiklerini kabul etmezsen bir süre sonra kendi evinin sana yabancılaştığını düşüneceksin.Artık o senin evin olmayacak, başka bir deyişle kontrol sende değil ziyaretine gelen misafirlerinde olacak.Bu misafirlerin tesiri maddi veya manevi açıdan olumlu da olsa olumsuz da olsa kontrol sizden çıkacak.Bu andan itibaren aklınıza gelen her düşünceyi veya karşılaştığınız her olay karşısında kendinizi güçsüz hissedeceksiniz yapmış olduğunuz açıklamadaki gibi.Çünkü kontrol sizde değil.Evi misafirlerin kontrolüne bırakmışsınız.Ev sahibi olduğunuzu unutmuşsunuz.

Delirik

Kayıtlı Üye
İş
Öğr.
Şöyle düşün. X kişisi sana zarar verdi, Y kişisi seni üzdü, T sınavından çok kötü not aldın, L kişisi öldü. Çok üzgünsün. Aradan yıllar geçti, dünyadan göçtün. Eeee? Öldün? Hiçbir şey kalıcı değildir. Acı da...

albus

Kayıtlı Üye
Hiçbir şey kalıcı değildir. Acı da

Bilmiyorum Delirik. Bazı acılar kalıcı bence. Aşk, üç harfli bir musallat ve bu musallatı bozan bir büyüde yok.

focus

Kayıtlı Üye
Şimdi bu acıyı damdan düşen biri olarak ben bilirim. Evet birşeyler kötü gitmeye başladı mı hep kötü gidiyor. Ta ki "I QUIT" yani "ben pes ettim artık yapabilecegim hiç bir şey" yok diyene kadar. Ben o durumdayım. Ben pes ettim, mali yönden iflas, duygusal yönden iflas, şans yönünden iflas, kader yönünden full + full iflas. Şimdi bazıları bana hatalarını bil diyecek sonra kendinden zor durumda olanları gör diyecek diyecek de diyecek. Ya Hu hırsızın hiç mi suçu yok?

Yani demem o ki yaşam bir kap herşey her şeye etki ediyor, her şeye destek olan bir kuvvet var ama o kuvvetin sahibi bizi unutmuş gibi. Her şeye isyan. Bence akışına bırak nereye giderse gitsin, aksi halde her şey müdahale edemiyeceğin şekilde gözünün önünde olup bitiyor zaten. Oldu mu?

mercanada

Banlı Kullanıcı
İş
.
Oluruna bırakmak, hiç de boş ve gereksiz bir çaba değil bence. Hatta yapılabiliyorsa ne ala diyebilirim. Ben ne zaman üst üste, oluk oluk, sıkıntılar yaşadıysam, mücadele ettiğimde hep yenik ve yorgun çıktım. Günlerce kıvranıp ruhumu, bedenimi, zihnimi yorup bir güzel hırpaladım kendimi. Sonradan sakinleşip durulduğumda daha net gördüm verdiğim aşırı tepkileri. Duvar olun! Size gelip çarpanlara karşı sadece duvar olun bence. Ne hızla gelirse gelirse gelsin saldırı, çarpa çarpa yavaşlayacak ve elbet duracak. Biz bir hareket vermezsek mutlaka duracak. Hiç bir şey yapmamak ve serinkanlı olmak aslında çok şey yapmaktır.

Selam ve sevgiler.

vıdı

Kayıtlı Üye
Her şey senin elinde inandığın sürece her şeyi atlatırsın öncelilikle güzel şeyleri düşünmelisin. Seni mutlu edecek umutlarını, hayallerini en önemlisi de her zaman bu hayatta tek oldugun gerçegini. Zor anında gelen yardım elleri seni bir çukur daha aşağıya atabilir. Unutma belki de bu yüzden üst üste geliyordur bazı şeyler.

mangekyou

Kayıtlı Üye
evet Allah insana kaldıramayacağı yükleri yüklemez doğru demişsin fakat unuttğun bir nokta olmuş insan kendine her daim yükler bu kaldıramayacağı yükleri, dertleri

Narsinha

Banlı Kullanıcı
Her şey üstüne gelip,seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde;sakın vazgeçme! Çünkü orası kaderinin değişeceği yerdir. Hz.Mevlana

cevriye

Kayıtlı Üye
İyi Allah' tan, kötü insanın kendi nefsinden gelir. Önce kendi nefsine söz geçirmeyi öğrenmelisin. Sıkıntı yaşadığın zamanlar da ise soruna değil çözüme odaklanırsan daha kolay atlatırsın. Biz insanların sorunu çözüm bulmak yerine sorunu kabulleniyor olmamız.

Ori

Kayıtlı Üye
Engelleri yaratanda, aşanda insanoğludur. Bence pozitif olun ve çok çalışmaya bakın. Aklınızı kullanırsanız aşamayacağınız engel yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...