Musallattan kurtulma

Canank

Kayıtlı Üye
Ceyda okudugum dua hemen her sitede bulunan bir dua İmam Caferi Sadik tan alinma Azamei sure i yasin duasi ben yasin cok kiymetli bir duadir diyerek okudum ama o şeklinde bazi varlik isimleri geçiyormus bilseydim tabiki okumazdim 3 gun okudum 1 yildir ugrasiyorum dun butun gece saldiriya ugradim biraz fazla bahsettim burda kurtulmak icin bilgisi olan var mi dedim ya butun gece saldirdilar

NaBe dogumdan beri yok 1 yildir goruyorum

Defne sirke bunlarla oluyor mu kac defa adacayi yaktim bunlar hafif gelen seyler ki durumunuz musallat bilen biri bulursunuz umarim da yardim ederler
InsAllah bende bir an önce kurtulmak istiyorum

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Sabah erken kalk gusül abdesti alıp mescide git Allah'ım bilerek veya bilmeyerek ağzımdan çıkan şirk sözlerinin ve günahlarımın affı talebi ile huzuruna geldim.Dualarımı kabul et diyerek içten bir tevbe et yine aynı niyetle bir miktar sadaka dağıt Allah'ın izni ile buna dayanacak hiç bir ifrit yoktur yaratılışta

NaBe

Kayıtlı Üye
NaBe dogumdan beri yok 1 yildir goruyorum
ne görüyorsun tam olarak nasıl görünüyor ?

genelde nerde görüyorsun banyo vsvs?

1 yıldır olduğunu vurguluyorsun ne olduda hayatında bbu 1 yıl süre icerisinde a normal durumlar olmaya başladı ?

Canank

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bunu soylemeyi cok dogru bulmuyorum aslinda ama yorumlarla mecbur birakiyorsunuz ben Allah kabul ederse 5 vakit namazimi kilan bir insanim her vakit namaza başlamadan ve hemen hemen her secde de tovbe edip af diliyorum. İlim sahibi olmuş yaninda ulvi varlik bulunan hocalar bile 1 kere de musallati def edemiyorlar keske soylediginiz kadar basit olsa.Söyledikleriniz sadece anlik uzaklaştiriyo yada enerjisini düsüruyo bir kac saat sonra ayni seyler tekrar basliyo.

https://www.nisanboard.com/konu/dileklerin-kabul-olması-için-dualar.149377/ Dua bu muydu ? Zaten varlık isimleri geçiyor bazıı ... Dediğim gibi şirkten tevbe edersen Biiznillah tereyağından kıl çeker gibi kurtulacaksın bu musallattan
Hayir dua bu değil.Lutfen sizde o dua ya meraktan bile bakmayin tek satirini bile okumayin

Ü

Üye silindi 58480

imanimi degerkendirmek te sadece iman ettiğime hastir.Sen bunu değerlendiremezsin .

Tabi ki, ne haddime
Onun sorgulamasini siz kendi kendinize yapacaksiniz.
Dua ettim, tovbe ettim, rukye okudum ise yaramadi derseniz , bize Allahin sistemini el altindan sorgulattirmis gibi olursunuz.
Biz de deriz ki Allahin sisteminde sorun yoktur. Vallahi yoktur. Sorun devam ediyorsa baska bir yerde olmali.

Ya ezbere dua etmissiniz, ya iman olusmamis, ya dogru duayi etmemissiniz.

Biz soyleyince kimse imanina toz kondurtmaz tabi o ayri. Saygi duyarim. Zaten haddimiz olamaz. Ama ya iman olusmadiysa kiside ? Iman yanip sonen birseydir. Kisisel gelisim kitabindaki motivasyonun, bir anda baslayip devaminin gelmemesi gibidir iman. Ozellikle de helal ve harama titizlik yoksa. Bu kadarinin @Canank ile alakasi yok genele yazdim.

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bunu soylemeyi cok dogru bulmuyorum aslinda ama yorumlarla mecbur birakiyorsunuz ben Allah kabul ederse 5 vakit namazimi kilan bir insanim her vakit namaza başlamadan ve hemen hemen her secde de tovbe edip af diliyorum. İlim sahibi olmuş yaninda ulvi varlik bulunan hocalar bile 1 kere de musallati def edemiyorlar keske soylediginiz kadar basit olsa.Söyledikleriniz sadece anlik uzaklaştiriyo yada enerjisini düsüruyo bir kac saat sonra ayni seyler tekrar basliyo.

Dostum sen bilirsin iblislerin sana verdiği vesveselere inanmayı devam et ve manevi cezalandırmayı hakediyorsun sen ... Biraz daha çek bakalım aklın başına geldiği zaman ve kurtulduğun zaman aaa ne kadar kolaymış dediğin zamana kadar .... Hoşçakal benden bu kadar ...

Canank

Kayıtlı Üye
ne görüyorsun tam olarak nasıl görünüyor ?

genelde nerde görüyorsun banyo vsvs?

1 yıldır olduğunu vurguluyorsun ne olduda hayatında bbu 1 yıl süre icerisinde a normal durumlar olmaya başladı ?
Simsiyah bir sey cok berbat korkunç bir yuzu var korkunc ta gözleri var bazende hayvan suretinde goruyorum böcek olarak yatağimin başinda duruyo ansizin biri uyandirir gibi uyaniyorum tabi genelde uyutmazlar ama uyuduysan da uyandirirlar gozlerimin icine bakiyor ve benim onu gordugumu anladigi an kayboluyor

Tabi ki, ne haddime
Onun sorgulamasini siz kendi kendinize yapacaksiniz.
Dua ettim, tovbe ettim, rukye okudum ise yaramadi derseniz , bize Allahin sistemini el altindan sorgulattirmis gibi olursunuz.
Biz de deriz ki Allahin sisteminde sorun yoktur. Vallahi yoktur. Sorun devam ediyorsa baska bir yerde olmali.

Ya ezbere dua etmissiniz, ya iman olusmamis, ya dogru duayi etmemissiniz.

Biz soyleyince kimse imanina toz kondurtmaz tabi o ayri. Saygi duyarim. Zaten haddimiz olamaz. Ama ya iman olusmadiysa kiside ? Iman yanip sonen birseydir. Kisisel gelisim kitabindaki motivasyonun, bir anda baslayip devaminin gelmemesi gibidir iman. Ozellikle de helal ve harama titizlik yoksa. Bu kadarinin @Canank ile alakasi yok genele yazdim.
Ben işe yaramadi demedim kurtulamadim bunlari yapmama rağmen dedim.Çunku hala bedenim de

Dostum sen bilirsin iblislerin sana verdiği vesveselere inanmayı devam et ve manevi cezalandırmayı hakediyorsun sen ... Biraz daha çek bakalım aklın başına geldiği zaman ve kurtulduğun zaman aaa ne kadar kolaymış dediğin zamana kadar .... Hoşçakal benden bu kadar ...
Kimsenin başina gelmesini istemem ama asil senin basina gelince buyuk lokma ye buyuk soz soyleme sozunu tam olarak idrak edersin Cin peri musallat diyene psikoloğa git sen kafayi sacma seylerle bozmussun diyordum bende bir zamanlar

Ü

Üye silindi 58480

Musallatlar sizdeki zanlari kullanabildikce size karsi tutunabilirler. Bu kesin olarak boyledir.
Bu yuzden hatali zanlarimizin farkina varmak icin tovbe etmemiz gerekir ki bilinc ve farkindalik tabanimiz butun butun Allahin ayetlerine kanalize olsun. Her tovbe beyindeki bir musallat kisayolunu Allahin yoluna baglayan bir U donusu mucizesidir. Tovbe ettikce tum yollar Kurana cikar ve Tevhid olusur.

Tovbe etmeye devam edin. Farkina varamadiginiz oyle kabullenisleriniz ve korkulariniz hatta hasetleriniz olmali ki musallatiniz o dusunce kanalindan size girebiliyor, o dusunce sizin kabul ettiginiz ve supelenmeden iceri davet ettiginiz bir dusunce oldugu icin de , sizi icten provake ediyor ve hatta size kendini gostemeye de baslamis artik.

TOvbe, Tovbe, Tovbe. Sadaka verin her daim, zekatinizi verin, gizli hased eder insan, ve icini de vallahi karistirir istemeden de olsa, umreye gidin. Sadece namaz kilmak suur altinda gizli bir put haline de gelebilir. Musrikler de namazi cok severler. Interaktif olun. Allah suur birligi severken, Musallatlar asosyallik sever cunku. Vallahi bir umre ziyareti bile komple temizlemeye yeter.

Para sorun ise daha bir sadaka verin. PAra sorun ise daha bir borca girip umreye gidin mesela.
Bahane bulmak suur altinda ben sorunumdan aslinda memnunum demektir. Anlayamazsiniz. Suur ustunden sikayet eden ama suur altindan kurban rolu geregi memnuniyet yasayan bir varliktir insan. Kendini asla tam olarak bilemez. Tovbe ve istigfar gerekir bundan kurtulmak icin.

öz'lem

Kayıtlı Üye
Allah yardimciniz olsun? bu gibi durumlarda kisinin kendi duasi,imani,takvasi vs... (agir musallat durumunda) pek cözum icermiyor bence malesef,iyi bir hoca olmadan kendi basiniza cozum yolu denemek daha cok zarar verir bence.Bulundigunuz bölgenin cami hocasindan sizi yönlendirmesini isteseniz,bu islerden anlayan meslekdaslari vardir illaki?nasilki her ilac herkese iyi gelmiyorsa her dua (ayet,sure )herkese iyi gelmeyebilir.Rabbim şifa versin

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Allah yardimciniz olsun? bu gibi durumlarda kisinin kendi duasi,imani,takvasi vs... (agir musallat durumunda) pek cözum icermiyor bence malesef,iyi bir hoca olmadan kendi basiniza cozum yolu denemek daha cok zarar verir bence.Bulundigunuz bölgenin cami hocasindan sizi yönlendirmesini isteseniz,bu islerden anlayan meslekdaslari vardir illaki?nasilki her ilac herkese iyi gelmiyorsa her dua (ayet,sure )herkese iyi gelmeyebilir.Rabbim şifa versin
İnanın bunlara gerek yok arkadaşa anlatmaya çalışıyorum ancak sizin başınıza gelmediği için anlamıyorsunuz deyip duruyor musallat sebebi ile vesveseye düşüp kibre giriyor.Dediklerimizi yapmıyor.He asıl soru şu eğer yapmayacaksa niye yardım istiyor anlamadım kendi halletsin.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Damdan düşenin halinden ,damdan düşen anlar.Herkesde de iman terazisi var maşallah.Nedense ......demeyim şimdi. Bu bir rahatsızlık olarak kabul edilmeli. Şöyle düşünün; siz beslenmenize dikkat eden,hijyeni önemseyen sağlıklı bir insan olun. Diyelim ki biri yüzünüze yüzünüze devamlı hapsurdu bütün mikropları size bulastırdı,istemesenizde korunmasız kaldınız,diyelim ki doktorsunuz o kadar bilgi ve dikkate rağmen hastalıklı bir damla kan bir cizikten bedeninize girdi ve ölümcül bir hastalığa yakalandınız.Ne olacak şimdi . Sen doktorsun neden dikkat etmedin,neden önlem almadın,neden bilmiyorsun gibi gibi gereksiz şeyler yerine çareye bakmak gerekmez mi?İnsan imanlı da olsa olmasa da bir şekilde bu varlıklar bulaşacak yer buluyor. Yanlız şunu belirteyim bu kişileri iman ,din kurtarmıyor,medyumik yetenekleri, hassas bir ruhları varsa yani kalp cakraları iyi çalışıyor ,kalpleri sevgiyle doluysa kurtuluyorlar.Kimseyi yargılamayan, hoşgörülü, yapıcı insanlar , pozitif veya nötr kalmayı başaran insanlar bu varlıkların iştahını kabartıyor. Tabii her zaman ki kalpleri kara,yıkıcı,bağnaz ,yobaz kafalar bu durumun sebebini kendi çıkarları için çarpıtıyorlar.O musallat olan varlıkla aynı işi yapıp,ortak çalışıyorlar.
O zaman dinden medet umma diyebilirsiniz. Dediğim gibi bu bir hastalık çare bir Budist te de olabilir bir mecuside de.Bu bir ilim , ihtiyacı olan gider talep eder.İlim sahibi de ilminin gereğini yapıp çare olur.Neden olmuşsa olmuş,kimseyi ilgilendirmez. Çare biliyorsanız yardım edin. Sizin ki işe yarar veya yaramaz. Her ilaç her hastalığa iyi gelmez,bun da hastayı suçlayamazsınız,ilacı degistirirsiniz.

öz'lem

Kayıtlı Üye
İnanın bunlara gerek yok arkadaşa anlatmaya çalışıyorum ancak sizin başınıza gelmediği için anlamıyorsunuz deyip duruyor musallat sebebi ile vesveseye düşüp kibre giriyor.Dediklerimizi yapmıyor.He asıl soru şu eğer yapmayacaksa niye yardım istiyor anlamadım kendi halletsin.
Yardim isteyen arkadasin neler yasadigini,hissettigini,suanda nasil bir piskolojide oldugunu bilmiyoruz malesef.Bizler tecrubelerimize gore, fikirlerimizi söyleriz yapip yapmamak ona kalmis?

Canank

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben kimseyle polemiğe girmek yada sen yanlissin ben doğruyum demek icin konu acmadim anlasamadiğimiz nokta şu ki ben ilk msj da bilip uyguladiğim seyleri yazdim ve kendi basina veya tanidiği birinin basina gelmis musallat vakasi olanlar nasil kurtulduklarini yazsinlar istedim .Kibirli değilim haşa en buyuk gunahlardan biri

İhlas ile yapmadığin hic bir sey fayda etmez zaten tövbemide ihlasla yaptim samimiyetle yalvardim kurtulmak icin bir ramazan 1000 aydan hayirli bir kadir gecesi Muharrem ayi dahil olmak uzere hergun yaptim hem de.Kurtulmak isteyen zaten benim neden bunun tersi anlama gelecek bisey yapayim ki kabul olmuycani dusunsem niye tobe edeyim veya neden butun vucudum kasilarak öğure ögüre rukye ve bakara sureleri dinleyeyim yine de kurtulamadigim icin soruyorum ahkam kesip yargilama niyeti olanlar lutfen konuya cvp yazmasin genel olarak bilinenlerin disinda bir bilgi verebilecek olanlar yazsin lutfen

Seraphine

Kayıtlı Üye
Burada sorununuza yardımcı olabilecek birisi bulunduğunu sanmıyorum. Eğer gerçekten böyle bir sorun yaşıyorsanız kurtuluşu böyle bir başlık ile aramamalısınız. Sayın Yule'ye bu konuda mesaj yazmak yardımcı olabilir belki. Onun dışında bu başlıkta alacağınız cevaplar sizi çözüme ulaştırmayacaktır.

blacklist92

Kayıtlı Üye
Hocam konuyu tam açabilirmisiniz. yani ne gördüğünüzü değilde onların size ne söylediklerini merak ediyorum sadece.

xax2

Kayıtlı Üye
Hayır dağıtan bir alimden destek alınmadıkça yek başına yenmeniz çok zor şizofreniye bağlarsınız . Güvenilir bi alimden yardım isteyin

Baycu

Kayıtlı Üye
Nasıl musllat olduğunu anladın ?

Ü

Üye silindi 58480

Arkadaşlar ben kimseyle polemiğe girmek yada sen yanlissin ben doğruyum demek icin konu acmadim anlasamadiğimiz nokta şu ki ben ilk msj da bilip uyguladiğim seyleri yazdim ve kendi basina veya tanidiği birinin basina gelmis musallat vakasi olanlar nasil kurtulduklarini yazsinlar istedim .Kibirli değilim haşa en buyuk gunahlardan biri

Tamamen kendi hayatimdan yazdim ben de,
Agir musallatlara kapildigimda nasil kurtuldum ?

Musallatlardan korktugumu farkettim. Icime girdiklerinde ve beni sarsmaya basladiklarinda olayin soku ile belki daha kabul edilebilir hale bile gelmislerdi benim icin, bilincimi bile kaptirmistim, ama icimde olmadiklarinda ciddi anlamda korkularla basetmeye calisiyordum. Onlarin mahiyetini bilmedigimi anladim sonra ve Kuran ile aydinlandikca, ilim ve hikmet ile daha guzel perspektifler gelistirdikce de sanki uzerimden dusmeye basladilar.

Allah, korku hissini bile takva ile kendi uzerine odaklamamizi ister. Allah korkusu dinin diregidir. Musallatlardan yana bir korku varsa kisi imanini sorgulamalidir. Sirk halindedir cunku ve Allah gizli bir sirk altindaki kisiye tek bir kanaldan feyz verdikce, o kisi zihnini paylastigi korku mabuduna bu feyzi kaptirir.

Allah yardim eder. Vallahi eder. Billahi eder. Allah kaldirabilecegimiz yukten fazla yuku de yuklemez buna inanin. Siz 100 kilo kaldirabiliyorsaniz size 10 20 kilo yukledi diye 100 kilo yuklemeyecek anlamina gelmez.

Kuran hikmettir hergun okuyun. Duygusal olarak okudugunuz gibi ilimsel olarak ta okuyun. Ayet ne diyor :

Siz inandim demeyle hemen kendinizi cennetlik mi zannettiniz (Kuran) diyor.
Demek ki inanmak baska, inancin ile hareket etmek baskadir.

Ben kimseye bireysel akil vermek derdinde degilim arkadaslar. Konuyu acan arkadas Allahin izni ile zaten kurtulucudur. Imtihandan payini alip bu beladan kurtulucu bir enerjisi var. Bu anlasiliyor samimi olmasindan. Hatta Allahin izniyle mertebesi bile arttirilmis olarak kurtulucudur. Cunku sitem bunun uzerine isler. Sistemi tanimak icin geldik.

Benim soyleyeceklerim bu kadar.

Canank

Kayıtlı Üye
Ben hiç korkmam onlardan korksam 1 yılda kesin kafayı kırmıştım.Allah tan korkarim beni korkutmaya çalışıp üzerime geldiklerinde de hep yüksek sesle ben Allah a sığınanlardanım dedim.Ayetleri anlamlarıyla okuyorum.Okuyup yutuyorum derin bir şekilde sarsılıyorum ama bu onların enerjisini düşürüyor biliyorum.Hemen hemen hergün ölümle tehdit ettiler yine dedim ki bu canın Sahibi kimse alacak olan da O dur.Hatta Allah a iman ve Resulune itaat edin ve kurtulanlardan olun dedim.Kabul etmediler ama tabii ki bedenimde olmalarından rahatsızim.Saldirilarindan vesveselerinden gercekten bıktım.İnsAllah kurtulurum bir an önce hocalar yöntemler vesiledir sifa Rabbimden gelir.Çok guzel bir yorum getirmissiniz tesekkurler