Majiye çok benzeyen ama yasak, günah olmayan bir öğreti tavsiye edebilir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Merlın1

Banlı Kullanıcı
İyi akşamlar sevgili Gizlimabet ailesi. Ben Merlın. Sitenize az önce üye oldum. Burayı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Umarım burada çok güzel bilgiler edinir ve burada geçirdiğim vakitten keyif alırım. Hepinizi sevgiyle selamlıyor, kucaklıyorum. Şimdi asıl konuya giriş yapayım müsaadenizle: Ben maji ile ilgileniyorum. Ancak maji benim bağlı bulunduğum İslam dini tarafından yasaklanmış durumda. Ben de mecburen majiye çok benzeyen ama İslam dini tarafından yasak edilmemiş, onunla uğraşınca günaha girmeyeceğim bir öğreti arayışına düştüm. Ve bu arayışımı sonlandırmak için buradayım. İnşallah sizlerin değerli yardımlarıyla bu arayışı sonlandırmak niyetindeyim. Bana majiye çok benzeyen ama yasak olmayan, günah olmayan bir öğreti tavsiye edebilir misiniz? Yardım edin lütfen, ocağınıza düştüm. Değerli yardımlarınızdan ötürü şimdiden çok teşekkür eder, hepinizi ellerinizden öperim. Sevgiler, iyi forumlar...

origanum

Yönetici
Majikal işlemler yani halkın büyü diye adlandırdığı işler islamiyete ve diğer semavi dinlere göre yasaktır, günahtır. Kadere karşı gelmek onu değiştirmek için bir takım şeyler yapmak islama göre günah olduğundan sorunuzun cevabı hayır olacaktır.

thales

Kayıtlı Üye
Yardım edin lütfen, ocağınıza düştüm.
Güldüm :)
Yani o kadar kibar ve iyi niyetli ,ne istedigini bilen cümlelerden sonra en son bu cümleyi okumak beni 5 dk güldürdü. Belki bende o ocakta oldugumdandır yada bir repliği anımsattı ondandır..
Müslüman kişiler genelde havass çalışmalarına yöneliyor büyü olmadıgını düsünerek ama takdir edersiniz ki iradeye etkileyen hersey büyüdür.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Benim dikkatimi cekti,mecbur sormam gerek.Az önce üye oldugunuzu yaziyorsunuz ama üyelik tarihi hazirani gösteriyor:biggrinjester::biggrinjester:

ahya

Kayıtlı Üye
Hür iradeyi etkilemek için yapılan her şey büyüdür.

mabedulukra

Kayıtlı Üye
İş
tasarım
bence bir majisyen olmak ve müslüman olmak orasında seçim yapmalısın ;))))

Merlın1

Banlı Kullanıcı
Sevgili arkadaşlar;değerli yorumlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim.Ancak yorumlarınız beni çok yanlış anladığınızı gösteriyor ve ben de mecburen bu yanlış anlamayı düzeltmek zorundayım.Ben kadere karşı gelmek,hür iradeyi etkilemek için istemiyorum bu tür bir öğretiyi.Benim amacım huzur ve asayişi temin etmek.İnsanların iradesinin etkilenmesine ben de karşıyım ve buna sonuna kadar da karşı çıkacağım.Örneğin;bir kadın seni sevmiyor.Ama sen onun kalbini celb için birtakım uygulamalar yapıyorsun.Sende gönlü olmayan bir kadını zorla elde ediyorsun.Bu çok çok kötü bir eylem.Bunun gibi daha birsürü iradeyi etkileyen uygulamalar mevcut ve ben bu tür uygulamalara sonuna dek karşıyım.Hiçbir zaman bu tür bir uygulama yapmam,Allah yazdıysa bozsun.O yüzden hepiniz rahat olun.Öyle bir niyetim asla yok,olamaz.Ve kadere karşı gelmek sözüne gelirsek:Kadere karşı gelmek diye bir eylem ya da olay olamaz.Çünkü kadere kimse karşı gelemez.Dolayısıyla kadere karşı gelmek sözü son derece mantıksızdır.Bir daha bu tür sözler sarfetmemenizi rica edeceğim.Benim amacım bir kere daha söylüyorum;huzur ve asayişi temin etmek.Tavsiye edeceğiniz öğretiyi bu amaçla kullanacağım.Eğer bu kutsal amaca ortak olursanız çok güzel olur.Olmazsanız da sizin bileceğiniz iş.Herkesin kendi hür iradesi vardır,ister bu amaca ortak olursunuz ister olmazsınız.Kendi hür iradenizle vereceğiniz bir karar,sonuna dek saygı duyarım.Çok teşekkür ediyorum.Sürç-i lisan ettiysem affola.Hakkınızı helal edin.Sevgiler,iyi forumlar...

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
O kadar karmasik ki bu actiginiz konu,hic bir sey anlamadim.Dogrusu bu anlattiklarinizda mantikla alakali bir sey göremedim.(huzuru ve asayisi)temin edebilecek bir hakki kendinizde nasil görebiliyorsunuz??:willy_nilly:bunuda anlamadim.:biggrinjester:Yani acikcasi,kafam karisti:biggrinjester:

biard

Kayıtlı Üye
özür dilerim, ama bence bu hayallerinizden vazgeçin. Bence fazla hayalperestsiniz. Büyüyle huzur ve asaiş yönetilmez. Siz süper kahraman değilsiniz. Müslümansanız Allah a yakınlaşın. Size belki, ama belki bazı yetkiler verir. Onun dışında fazla hayal kurmayın. Aydınlığın yanında karanlık olmak zorunda. Yaşadığımız evrenin düzeni bu.

thales

Kayıtlı Üye
Sevgili merlin,
İlk mesajınızda majikal bir yönlendirme talep etmiş ama neden istediğinizi belirtmemişsiniz sorunuz net olsaydı net cevaplar alırdınız. Huzur ve asayiş için demişsiniz ama arzunuz ne olursa olsun sevgi nefret , para felaket - hepsinde iradeyi etkiliyorsunuz. Yaptığınız şey iyi bir amaca yönelikte olsa bu islama aykırıdır. Büyünün iyisi yada kötüsü yoktur bu kadar keskin ve net.
Size önerebileceğim tek şey dua etmenizdir.
mutlu günler.

Keira

Moderator
Şifa tekniklerini de deneyebilirsiniz.. Büyüye girmiyor, Müslümanlıkta da günah değil.

Merlın1

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar,değerli yorumlarınızdan ötürü hepinize çok teşekkür ederim.Ancak üzülerek söylemeliyim ki yorumlarınızda mantık namına hiçbir şey yok.Önce arzuhal adlı kardeşimin yorumundan başlayayım:
Sevgili arzuhal kardeşim,açtığım konunun karmaşık hiçbir yanı yok.Yalandan kendini modlara,havalara sokma.Ben büyü ile ilgilendiğimi söyledim,ama büyü benim dinim tarafından yasak edilmiş,o yüzden ben de büyüye çok benzeyen ama herhangi bir yasak getirilmemiş bir öğreti rica ettim.Size güvendim,size sığındım,size inandım ve bir ricada bulundum.Olay bu.Bu kadar basit.Yorumumda mantıkla alakalı hiçbir şey göremediğinizi açıklamışsınız.Neden böyle dediniz ki?Benim de her insan gibi kendime göre bir amacım var.İster aşağıla,ister küçük gör,ister alay et,ister dalga geç;benim amacım bu.Ben burada size karşı,hepinize karşı gayet dürüst bir tavır sergiledim.Bambaşka bir amaç da uydurabilirdim,çok farklı bir amaç uydurabilirdim,yani yalan söyleyebilirdim bana tavsiye verin diye.Ama yapmadım.Ben dürüstlüğü çok ama çok severim.O yüzden gayet dürüst bir tavırla amacımı söyledim.Bunda mantık dışı hiçbir taraf yok.Çok özür diliyorum ama asıl sizin yorumunuzda mantığın zerresi yok.Bana huzur ve asayişi sağlamayı kendinizde nasıl hak görüyorsunuz diye sorarak bunu belgelemiş oldunuz.Yine de nasıl mı görüyorum?Hemen cevap vereyim:Kötü insanlar nasıl kötülük yaparak insanların hayatlarını mahvetmeyi kendilerinde hak görüyorlarsa ben de onlarla mücadele etmeyi ve onların yarattığı huzursuzluk ve güvensizliği ortadan kaldırmaya öyle hak görüyorum.Teröristler askerimizi,polisimizi nasıl vahşice öldürmeyi kendilerine hak görüyorlarsa ben de onlara engel olmayı kendimde hak görüyorum.Tecavüzcüler,sapıklar vs.nasıl genç kızları iğfal ederek onların hayatını cehenneme çevirmeyi kendilerine hak görüyorlarsa ben de onlara engel olmayı kendime öyle hak görüyorum.Tinerciler üç kuruş için nasıl masum insanları vahşice öldürmeyi kendilerine hak görüyorlarsa ben de onlara engel olmayı kendimde öyle hak görüyorum.Umarım kafa karışıklığınızı-yalandan yere yarattığınız kafa karışıklığınızı-bir nebze olsun giderebilmişimdir.Dedikten sonra gelelim biard kardeşime:
Sevgili biard kardeşim,bu bir hayal değil bir amaç.Bu dünyada herkesin bir amacı var.benim de amacım bu.Ben bu amaçtan ölsem de vazgeçmeyeceğim.Kötü insanlar kötülük yapmaktan;örneğin teröristler adam öldürmekten vs.vazgeçmedikçe ben de bu amacımdan vazgeçmeyeceğim.Büyüyle huzur ve asayiş yönetilmez demişsiniz.Benim zaten böyle bir iddiam yok.Benim amacım bu işi yapan asıl mercilere(örneğin polislere,jandarmalara vs.)elimden geldiğince yardımcı olarak bu işi gerçekleştirmek.Aydınlığın yanında karanlık olmak zorunda,yaşadığımız evrenin düzeni bu demişsiniz.Ne yani?Karanlıkları elinden geldiğince söndürmeye çalışan bir kişi bu evrende varolsa fena mı olur?Polislere,jandarmalara vs.yardımcı olan biri olsa fena mı olur?Kötü olur diyenin hemen hapse atılması gerekir.Çünkü onun hizmet ettiği yer bellidir.Dolayısıyla sizin yorumunuz da mantıksız.Dedikten sonra gelelim thales kardeşime:
Sevgili thales,majikal yönlendirme talebimin nedenini açıkladım.Net soru sordum,sizden büyüye benzeyen ama islamiyet tarafından yasak edilmemiş bir öğreti istediğimi belirttim.Ancak onun yerine amacımı eleştiren hatta onunla alay eden yorumlar aldım.Bu çok üzücü dedikten sonra sizin sözün mantıksızlığını belirtmeye geçeyim müsaadenizle:Siz bana amaç ne olursa olsun iradeyi etkiliyorsunuz demişsiniz.Benim amacımı polisler,jandarmalar da paylaşıyor.O halde onlar da iradeye etki ediyor öyle değil mi?Onlar da huzur ve asayişi sağlıyorlar.Dolayısıyla onlar da iradeyi etkileyen taraf olmuyorlar mı?Oluyorlar.Benim amacım islama aykırıysa o zaman polislerin,jandarmaların amaçları ve hatta uygulamaları da ,sergiledikleri eylemler de islama aykırı.O yüzden bütün polis teşkilatlarını lağvedelim,bütün adalet organlarını lağvedelim.Bu mümkün mü?Gördünüz mü bakın,nasıl mantıksız bir sonuca varıyoruz?Dolayısıyla sizin söylediğiniz sözler de mantıksız.Büyünün iyisi kötüsü yoktur sözüne hiç girmeyeceğim.O hep felaket bir mantıkdışılık barındırıyor.Büyünün iyisi olmaz olur mu hiç?Örneğin;şifa büyüsü de kötü bir büyü mü?Siz şimdi bana iradeyi etkiliyor mu diyeceksiniz?O zaman ben de size doktorları örnek veririm.Doktorlar da insanların şifalanmasını sağlıyor,iyileşmelerini sağlıyor.Dolayısıyla onlar da iradeyi etkiliyor öyle değil mi?Ne duruyoruz?Bütün tıp teşkilatını lağvedelim.Gördünüz mü?Ne kadar mantıkdışı bir sonuca ulaştık?O yüzden siz bu iradeyi etkileme sözünü sarfetmekten vazgeçin bir an evvel.Son derece saçma sonuçlara götürüyor bizi :):):)Neyse,söyleyeceklerim bu kadar.Keira kardeşime de çok teşekkür ediyorum.Ama benim amacım insanları şifalandırmak olmadığından tavsiyeniz son derece yersiz bir tavsiye olmuş.Yine de teşekkür ederim,buradaki pekçok üyeden daha iyi ve candan çıktınız.Teşekkürler.Söyleyeceklerim bitti.Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir.Hepinize sevgiler,iyi akşamlar...

Keira

Moderator
Büyüyle ilgilenmiyorum demişsiniz dinimce yasak demişsiniz üye arkadaşlar ve ben de bazı yorumlarda bulunduk. Kendinizi daha iyi ifade etseydiniz de size göre yersiz tavsiyelerde bulunmasaydık. İyi forumlar.

origanum

Yönetici
Sevgili arkadaşlar;değerli yorumlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim.Ancak yorumlarınız beni çok yanlış anladığınızı gösteriyor ve ben de mecburen bu yanlış anlamayı düzeltmek zorundayım.Ben kadere karşı gelmek,hür iradeyi etkilemek için istemiyorum bu tür bir öğretiyi.Benim amacım huzur ve asayişi temin etmek.İnsanların iradesinin etkilenmesine ben de karşıyım ve buna sonuna kadar da karşı çıkacağım.Örneğin;bir kadın seni sevmiyor.Ama sen onun kalbini celb için birtakım uygulamalar yapıyorsun.Sende gönlü olmayan bir kadını zorla elde ediyorsun.Bu çok çok kötü bir eylem.Bunun gibi daha birsürü iradeyi etkileyen uygulamalar mevcut ve ben bu tür uygulamalara sonuna dek karşıyım.Hiçbir zaman bu tür bir uygulama yapmam,Allah yazdıysa bozsun.O yüzden hepiniz rahat olun.Öyle bir niyetim asla yok,olamaz.Ve kadere karşı gelmek sözüne gelirsek:Kadere karşı gelmek diye bir eylem ya da olay olamaz.Çünkü kadere kimse karşı gelemez.Dolayısıyla kadere karşı gelmek sözü son derece mantıksızdır.Bir daha bu tür sözler sarfetmemenizi rica edeceğim.Benim amacım bir kere daha söylüyorum;huzur ve asayişi temin etmek.Tavsiye edeceğiniz öğretiyi bu amaçla kullanacağım.Eğer bu kutsal amaca ortak olursanız çok güzel olur.Olmazsanız da sizin bileceğiniz iş.Herkesin kendi hür iradesi vardır,ister bu amaca ortak olursunuz ister olmazsınız.Kendi hür iradenizle vereceğiniz bir karar,sonuna dek saygı duyarım.Çok teşekkür ediyorum.Sürç-i lisan ettiysem affola.Hakkınızı helal edin.Sevgiler,iyi forumlar...

Şu nokta biraz aydınlanmalı. İkilik olmazsa yaşam da olmaz, evrenin hayatın düzeninde bu vardır. Gece ve gündüz, iyi ve kötü, melek ve şeytan, karanlık-aydınlık, siyah-beyaz, sonsuza dek uzar örnekler. Elektrik devresinden fizik kurallarından ibarettir herşey, evrenin oluşum düzeni matematik denge üzerinedir, fizik yasaları üzerinedir. Elektrik devresinde, fişte, prizde 2 kablo vardır, + ve - değil mi? Hayat bu + ve - lerden ibarettir, bu fiziki düzenin önce soyut olarak sonra da somuta yansımasından ibarettir. Herşey bu düzene göre işler. Yani işin kısası + olmazsa - de olmaz, - olmadan da + olamaz. Yani kötülük olmazsa iyilik olmaz, hayat da olmaz, yaşam orada biter. Herkesin bir görevi vardır, negatif enerjiler yaratılmıştır ki pozitifler ile etkileşime girsin ve hayat olsun. Kış olsun ki yaz gelsin, karın altında tohumlar bulunsun ki yazın meyvaya dönüşsün vs. Hayatın devamı ve düzeni için ikilik gereklidir. Evrendeki işleyişe elbetteki tüm canlılar olduğu gibi insanlar da dahildir. Bu yüzden kötü insanlar da iyi insanlar da olmak zorundadır ve vardır da. Kötüler bu görev için yaratılmıştır, iyiler de kötülere maruz kaldıkları ve gösterdikleri sabır ve direnç sayesinde, zorlukları, sınavlarını aştıkça tekamüllerini geliştirecektir. Zorluğu aşmayı öğrenecek ve kabullenip erdem sahibi olacaklardır ki ruhları huzur bulsun ve ileride tekrar zorlukla hatta daha büyükleriyle karşılaştıklarında aşmayı öğrenebilsinler ve başarma gücüne sahip olabilsinler. Aşamayanlar için daha beter sınav, daha kötüler taa ki bu aşılıncaya kadar, belki de ömür boyu. Tasavvuf felsefesinde bu durum oldukça uzun ancak üstü kapalı olarak anlatılmıştır. Bazıları prens olarak doğar, bazıları dilenci, bazıları zengin bir hayat sürer bazıları fakir, bazıları ömür boyu doktor yüzü göremeyecek kadar sağlıklı yaşarken bazıları ömür boyu hastalıklıdır. Bazıları genç ayrılır dünyadan bazıları kazık çakmış kadar uzun ömürlüdürler. Hepsinin kaderi yazılmıştır, rollerinde ne yazılı ise onu oynarlar. Kötü birini iyi yapmak onun yazısına ve etkileyeceği başkalarının yazısına müdahaledir, yapması gereken görevi yapmasına ve bazı kişilerin tekamülüne engel olmaktır. Dinlere göre bu yüzden her türlü değişim günah sayılır. Büyü yolu ile değil de dünyevi yollardan müdahale caizdir, örneğin bir doktorun hastayı tedavi etmesi, zaten Allah ona ecel verdi ise baş ağrısı bile bahane olur. Ama hayatı varsa da bunu devam ettirmesini sağlamak insani bir iştir. Eski dönemlerde hristiyanlıkta hastalıkların tedavisi de yasaktı, hastalık işlediği günahlarından dolayı kula verilen bir ceza idi ve tedavi de kaderine karşı gelmek sayılıyordu. Ancak kilise bahçelerine tıbbi bitkileri ekerlerdi ve rahip ve kral kesimi her zaman imtiyazlıydı. Dünyevi müdahale örnekleri çoğaltılabilir. Özü birdir.
Doğada hayvan nüfusu hep dengede kalır, ortamda besin vardır, üreme imkanı vardır, çoğalılar ancak nüfus artışı nedeniyle besinlerde kıtlık başlar ve yaşama yerleri de dar gelmeye başlar bu sefer kimi açlıktan ölür kimi üreme yüzünden rekabet başladığı için birbirini avlar kimi yer kapma yüzünden, sonunda nüfus tekrar azalır ve doğa onları bir şekilde hep dengede tutar.
Dolayısı ile evren dengededir, kendini bir şekilde dengeler, düzene karışmak veya müdahale etmek kulların yapmaması istenen birşeydir. Çünkü kul kendi aklı kadar düşünür ötesini bilemez, Hızır ve Musa peygamberlerin bir hikayesi vardır, onun gibi ötesini görmek gerekir, neye göre kim masumdur insan bilemez bunu ve müdahale etmemelidir kendi görüşü dahilinde, çünkü bedeniyle sınırlıdır.
Büyü ile değişim kişinin alternatif kader yollarından birini alıp şu an yaşadığı yani beğenmediği ile değiştirebilmektir. Olmayan bir yol ile değiştirilemez. Yani bazen büyü yapılamamasının sebebi budur, asla olmayacak bir yolu oldurmaya çalışmak. Büyünün de bir sınırı ve mantığı vardır, olabilecek alternatifler doğrultusunda değişim yaptırılabilir.
Değişimin de her türlüsü alternatiftir, orijinali değildir, aslına müdahale dinen öngörülmeyen bir şeydir. Bu öğreti baştan kabullenerek alınır, alternatif öğreti sistemi yoktur, semavi dinlerde böyledir, başka inançlarda farklı farklı görüşler bulunmaktadır, hepsinin felsefesi ayrıdır. Bu arada öğrenmek, bilgilenmek değil uygulamak günah sayılır.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Siz bana (yalandan modlara hava) attigimi zannedeceginize,kendinizi iyi ifade etmeyi ögrenseniz daha iyi edersiniz(kardesimm)Iyi forumlar:banghead:

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Tartışma yarakmak istemem lakin son yorumunuzla zaten hitap ettiğiniz ve ters düştüğünüzü belirtmek isterken bütün arkadaşların görüşlerini haklı çıkardınız.Konuya dönecek olursak Kur'an-ı Kerim büyüyü iyi veya kötü diye ayırmış mı sorarım size yani genel kapsamda bir yasaktır bu.
polis, jandarma, doktor vs. kıyaslamalarınızı çok yersiz bulduğumu ve konuyla hiç alakalı olmadığını belirtmek isterim.
Şifa tekniklerini yersiz bulmanıza gelince, Yardım amacı güden bir insan için şifa dağıtıcı olmak nasıl ki yersiz olabilir.Yok birebir çatışmanın ortasında olmak yüzyüze gelmek fikrinde iseniz "biard" arkadaşımın dediğine çıkıyor olay.
Zaten dediğiniz şey mümkün olsa elbetteki kullanımda olurdu.
Son olarak "origanum" un da dediği gibi iyiler olduğu kadar kötülerde vardır.Ama kötüler kötülerin yaptığı günah değil sizin yaptığınız günah diye anlaşılmayacaksa belirtmek isterim ki sonuç olarak o insanların seçtikleri yol ve ve kendilerince haklıdırlar ve siz buna karşı durma çabası içerisinde irade etkilemeye çalışıyorsunuz ki bu da "thales" arkadaşımın size anlatmaya çalıştığı "iyisi-kötüsü yoktur" kısmına denk geliyor.
Ama içiniz rahat edecekse sizin amaç edindiğiniz şey uğruna uğraşan birçok majisyen arkadaşımızın olduğunu bilmeni isterim.
Ama nasıl ki majisyenlik unsurunda ak-maji ve kara-maji çarpışması varsa bu her alanda mevcuttur.
Sonuçta şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki içerisinde maji veya benzer uygulamaları bulunduran hiç bir öğreti sizin için uygun değildir.

thales

Kayıtlı Üye
Sevgili merlin,
Sözlerinizde ve talebinizde hiçbirbir mantıksal içerik bulunmamaktadir. Mütevellid mantıklı bir yanıt alamıyacaksınız.

ibis73

Kayıtlı Üye
esmail hüsnanin havaslarini kullanmak bir yol olabilirmi

Merlın1

Banlı Kullanıcı
Sevgili arkadaşlar, değerli yorumlarınızdan ötürü hepinize çok teşekkürlerimi sunarım. Ve evet, haklısınız; ben size amacımı doğru dürüst ifade edemedim. Bu yüzden daha en baştan hepinizden olumsuz eleştiriler aldım ve değerli tavsiyelerinizden mahrum kaldım. İzin verin, amacımı kısa ve çok anlaşılabilir biçimde siz değerli dostlarıma ifade edeyim: Benim amacım ülkemizin gözbebeği olan askerlerimize, polislerimize, istihbaratçılarımıza vs. yardımcı olmak. Onlara suçluları yakalamalarına yardımcı olmak, onların performanslarını artırmak ve böylece onların daha çok suçlu yakalayıp daha çok huzur ve asayişi temin edebilmelerini sağlamak. Huzur ve asayişi temin etmek derken kastettiğim şey buydu. Her önüme geleni kesip biçerek, öldürerek vs. değil; polise, askere vs. yardımcı olarak. Bazı arkadaşlarım bunu mantıksız bulmuş. Ben bunda mantıksız hiçbir taraf bulamıyorum. Ama yine de sizin fikriniz, buna büyük saygı duyarım. Ben her türlü fikre saygı duymasını bilirim. O yüzden sizlerin değerli fikirlerine de saygı duyuyorum. Bana şimdiye kadar yaptığınız yardımlardan ötürü size çok teşekkür eder, hepinize hayatta başarılar dilerim. Gerek parapsikoloji hayatınızda, gerekse özel hayatınızda hepinize büyük başarılar diliyorum. Hakkınızı helal edin. Benimki size sonuna kadar helal olsun. Sizlerle tanışıp sohbet etmek güzeldi. Allah'a emanet olun. Hepinize sevgiler, saygılar, başarılar...

catgirl

Kayıtlı Üye
Meleklerle iletişim kurup huzur ve mutluluğa erişebilirsin. Bunun için sana önereceğim kitapların başında Beki İkala Erikli'nin, "Meleklerle Yaşamak" ve "Meleklerin Gücü" kitapları olabilir. Anlaşılır ve uygulanabilir bir anlatımı var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...