majikal daire açmak

onepiece

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Nis 2009
Mesajlar
65
Tepkime puanı
6
Konum
İstanbul
İş
Danışman
Majikal ritüellerde daire açmak ritüelin başlangıcıdır. Bu daire -manevi dünyaya adım atıldığı için- korunmak ve elementleri davet ederek ritüelin desteklenmesi için yapılır. Daire açılır, elementler davet edilir, ritüel yapılır ve sonra kapatılır.

Öncelikle majikal alan ve daire açılacak yer temizlenmelidir. Bunun için farklı teknikler varsada genellikle süpürge ile süpürme yapılır. Veya parlak bir ışığın ritüel odanıza aktığını tüm negatiflikleri yok ettiğini hayal edebilirsiniz. Odanızın dört köşesine biraz tuz serpmekte bu korunmayı sağlar. Ritüelinizin hep aynı odada olmasına dikkat edin. İsterseniz koruyacağına inandığınız başka şeyleride dairenizin etrafına koyabilirsiniz. (Otlar, kristaller, nazar boncukları vs..)

Dairenizi açmak ister imajinasyonla isterse ritüel araçlarıyla olabilir. Öncelikle bir tebeşir veya ritüel aletinizle (asa, kristal sarkaç, demir hançer veya kılıç) çalışma alanınız etrafında bir daire çiziniz. Eğer bunlar yoksa hayalinizde mavi-beyaz bir ışıkla daireyi çizdiğinizi ve altın renginde koruyucu bir ışıkla dairenizin etrafını sarabilirsiniz. Şu da önemlidir ki daireyi çizerken kuzeyden başlayıp saat veya güneş yönünde yada deosil ilerleyin ve kesintisiz bir hat oluşturun. Bozarkende kuzeyden başlayın ama bu sefer ters yönde çizgiyi silin.

Klasik yöntemlerde basit bir daire çizmek yeterlidir. Ama bunu ileri safhalara taşımak için özel majikal daireler (içinde tılsımların, sözcüklerin olduğu) kullanılabilir. BU özel majikal dairelere daha sonra deyineceğim.
Kullanacağınız alan etrafında daire çizmek yoğun bir enerji oluşturmanızı sağlar. Tavsiye olarak üç kere dönmeniz iyidir çünkü üç ritimdir ve yaratıcılığın sayısıdır. Daire biçiminde hareketin merkezi, odak noktasıdır. Başlangıç noktasına döndüğünüzde, dairenin merkezine doğru üç adım atın ve selam verin. Bu, geleneksel bir başlangıçtır. Yaratıcı enerjiyi ve harekete geçirmekte olduğunuz kutsal mekana saygı göstermektesiniz.

Üç kere döndünüp ortaya geldikten sonra elementleri invoke etme işlemine geçmelisiniz. Bunun için isterseniz yönleri daha iyi tayin etmek için dörde bölebilirsiniz dairenizi. Ama şart değil.Öncelikle daireyi açmak için şu sözü kullanın

Ellerinizi açın ve güçlü bir şekilde şunu söyleyin:

odo (oh-doh) comselh (kohm-say-lay-hay)

Elementleri çağırmak için;

Elementleri çağırırken her bir elementi sembolize eden bir eşyayı gerekli yöne koyarsanız bu etkiyi güçlendirecektir.
Ateş için güneye bir mum, toprak için kuzeye biraz tuz, su için batıya biraz esanslı su (gülsuyu vb.), hava elementi için doğuya tütsü yakarak koyabilirsiniz.

Toprak elementini çağırmak için kuzeye dönün ve şunu söyleyin:

Niis (ne-ee-ess) caosg (kah-oh-ess-ge)

Ateş elementini çağırmak için güneye dönün ve şunu söyleyin:

Niis (ne-ee-ess) prgel (pay-ray-gay-lah)

Su elementini çağırmak için batıya dönün ve şunu söyleyin:

Niis (ne-ee-ess) Pilzin ( pee-lah- zoad-ee-nu)

Hava elementini çağırmak için doğuya dönün ve şunu söyleyin:

Niis (ne-ee-ess) Zongon (zoad-oh-nu-goh-nu) hava için

Bu sözler ile çağırılırken ses titreşimli olacak. Ve sesinizin hangi yönse mesela doğuysa sesinizin doğuya doğru yöneldiğini imgeleyin.Dairenizi açtıktan, enerjileri çağırıp ritüelinizi yaptıktan sonra dairenin ortasından üç adım geri gederek daire çizginize gelin. Ve üç kere dönerek açtığınız daireyi bu sefer ters istikamette dönerek kapatın. Çizdiğiniz daireyi bozarkende kuzeyden başlayın ama bu sefer ters yönde çizgiyi silin. EĞer imajinasyon kattıysanız altın rengi koruma halenizin ve mavi-beyaz ışık çemberinizin küçük parçalara ayrılarak yok olduğunu hayal edin. İnandığınız inanış için şükredin, teşekkür edin. Ve çalışmanızı bitirin.

ALINTIDIR.
 

ghetto1987

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Nis 2009
Mesajlar
73
Tepkime puanı
2
merhabalar öncelikle bu rituel i yaparken bir element mi yoksa hepsinimi cagırmak gerekiyor bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz ? şimdiden teşekkür ediyorum ve cevabınızı sabırsızlıkla en kısa zamanda bekliyorum

:willy_nilly: bu ritüel olayını kısa bir sürede acıklarsanız detaylı sevinirim
 

BayMajiÖğrencisi

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Eki 2013
Mesajlar
26
Tepkime puanı
0
Ya şu majikal asa nasıl bulunur ? Herhangi bir çubuk, değnek olabilir mi ?
Zaten gücü bu eşyaya biz aktarıyoruz yane özel birşey mi olmalı ? Yardımcı olursanız sevinirim.
 

utku

Kayıtlı Üye
Katılım
21 Ocak 2011
Mesajlar
36
Tepkime puanı
3
ya ben bunu yapamadım ince ayrıntıları neler bunun?
 

[XTR] Similar Threads

C
Cevaplar
17
Görüntüleme
437
cortana
C
C
Cevaplar
20
Görüntüleme
498
cortana
C
C
Cevaplar
14
Görüntüleme
335
chillroad
C
Üst