Beyin performansı

• Konbuyu başlatan Schwarzenegger
  • Başlangıç tarihi
S

Schwarzenegger

Selam forumdaşlarım, biz insanlara bahşedilmiş bir maden var o da beyin,bilimin açıklamakta zorlandığı bir organ ve bu bahşedilmiş organa her geçen gün daha da merak salıyorum özellikle de bu forumdaki imajinasyon üzerine yazılar okuduğumda gerçekten ufkum açıldı ,sizlere sorum olarak dostlar, bizlere bahşedilmiş beynin potansiyelini verimli şekilde kullanmak için majikal bir uygulama var mı, varsa nelerdir, bu konuyla ilgili beyin fırtınası yapabiliriz aslında çok güzel olur herkes için, şimdiden teşekkürler değerli fikirleriniz için

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Selam forumdaşlarım, biz insanlara bahşedilmiş bir maden var o da beyin,bilimin açıklamakta zorlandığı bir organ ve bu bahşedilmiş organa her geçen gün daha da merak salıyorum özellikle de bu forumdaki imajinasyon üzerine yazılar okuduğumda gerçekten ufkum açıldı ,sizlere sorum olarak dostlar, bizlere bahşedilmiş beynin potansiyelini verimli şekilde kullanmak için majikal bir uygulama var mı, varsa nelerdir, bu konuyla ilgili beyin fırtınası yapabiliriz aslında çok güzel olur herkes için, şimdiden teşekkürler değerli fikirleriniz için
Şu soru ile sormayla başlayalım. Bazı metafizik unsurlar ya da duyu dışı deneyimler beyin de mi oluyor ya da kaynak beyin mi.

üstün insana ulaşmak için ve insan gelişimi için tek bir noktaya odaklanmak doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

beyinde nöbetçi bir organ var. Bu organ beyni korumak için bekliyor. Gelişim için bu nöbetçiyi geçmek gerekiyor. Bunun da en güvenli ve sağlıklı yolu inzivalardır.
Beyin odaklı çalışacaksan bunun üzerine durabilirsin.

Majikal uygulamaya gelince, majikal uyguların amacı zaten budur. Yani bir tarif değil bir yaşam şekli haline getirmek gerekir.

S

Schwarzenegger

Şu soru ile sormayla başlayalım. Bazı metafizik unsurlar ya da duyu dışı deneyimler beyin de mi oluyor ya da kaynak beyin mi.
öncelikle teşekkürler cevabınız için hocam, bu soru gerçekten üzerinde düşünülmesi gereken bir soru, hiç düşünmemiştim açıkçası,renklerin gerçekliğini sorgulama sorusuna benzediğini fark ettim,sorunuz gerçekten çok derin, kendim adıma söylemem gerekirse galiba bu soru üzerine derin okuma yapmak şart gibi gözüküyor

S

Schwarzenegger

beyinde nöbetçi bir organ var. Bu organ beyni korumak için bekliyor. Gelişim için bu nöbetçiyi geçmek gerekiyor. Bunun da en güvenli ve sağlıklı yolu inzivalardır.
Beyin odaklı çalışacaksan bunun üzerine durabilirsin.
beyindeki nöbetçi organı geçmenin inzivalar dışında farklı yolları da var mı hocam. Örnek vermek gerekirse sınırları zorlama adına saatlerce kitap okumak, spor yapmak , sabah erken saatlerde uyanmak gibi, bunlar da işe yarayabilir mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
beyindeki nöbetçi organı geçmenin inzivalar dışında farklı yolları da var mı hocam. Örnek vermek gerekirse sınırları zorlama adına saatlerce kitap okumak, spor yapmak , sabah erken saatlerde uyanmak gibi, bunlar da işe yarayabilir mi?
Bir Sürü yöntem var. Tüm yöntemlerin amacı beyin frekansını alfaya getirmek.

kitap okumak beta
Sabah uyanmak beta
Süper yapmak beta

yani bunlar değil. Bu saydıklarınız bilinçli aklın ve bedenin ihtiyaçları.

eğer bilinçli akıl ( eğitilmiş beyin) ürünü işe düşünmeseniz sabah erken kalkmanın, spor yapmanın ya da kitap okumanın ne faydası var.
Platon’un mağara metaforunu düşünün. Mağara içinde yaşayan kişiler mağaraya yansıyan ışığın gölgesini gerçeklik saydılar.
İnsan gölgelerden kurtulduğu zaman aydınlanır.

dünyevi her türlü kaide mağaradaki gölge gibidir.

sabah erken kalmak iyidir öğretisi bir gölgedir.

insan kendi biyolojik saatine göre uyanmalı uyumalıdır ise ışıktır.

alfa frekansına geçmiş bir beyin ise 10 dakika uyku ile 24 saat uyanık kalabilir bu da aydınlanmadır.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Konuya bilimsel katkım olsun.

Bilinç fenomenini açıklayabilmek için kuantum teorisi geliştiren bilim insanları var. Onlara göre ; kalp durduğunda bile, bilinçli beyin hücrelerinin içerisinde bulunan yapı bozulmuyor. Bu da bilim insanlarını ebedi şuur düşüncesine itiyor.

Hatta daha enteresan bir bakış açısı da var. Hasta bilinç kaybı yaşadığında, kuantum bilgisi yok olmaz ve evrene yayılır. Bu insanı ölümden döndürebilirseniz, kuantum bilgisi yeniden aynı yapıya dönüş sağlar. ( Ölüme yakın deneyim yaşayanlar ) gibi..

Bazı metafizik unsurlar ya da duyu dışı deneyimler beyin de mi oluyor ya da kaynak beyin mi ?

Üstteki araştırma, soru için cevap olabilir mi sizce ? Tabi cevap beyinse, ruh hikayenin hangi kısmında kalıyor ?

S

Schwarzenegger

Konuya bilimsel katkım olsun.

Bilinç fenomenini açıklayabilmek için kuantum teorisi geliştiren bilim insanları var. Onlara göre ; kalp durduğunda bile, bilinçli beyin hücrelerinin içerisinde bulunan yapı bozulmuyor. Bu da bilim insanlarını ebedi şuur düşüncesine itiyor.

Hatta daha enteresan bir bakış açısı da var. Hasta bilinç kaybı yaşadığında, kuantum bilgisi yok olmaz ve evrene yayılır. Bu insanı ölümden döndürebilirseniz, kuantum bilgisi yeniden aynı yapıya dönüş sağlar. ( Ölüme yakın deneyim yaşayanlar ) gibi..

Üstteki araştırma, soru için cevap olabilir mi sizce ? Tabi cevap beyinse, ruh hikayenin hangi kısmında kalıyor ?
güzel bir bakış açısı