Kristallerin uykuda kullanimi

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Uyku, her organizmanın ihtiyacı olan günlük rutin dinlenme ve yenilenme evresidir. Duygusal, ruhsal ve fiziksel halleriniz ile uyku düzeninizive uyku kalitesinizi belirliyorsunuz. Sabah yataktan yeterli uykuyla ve zinde kalkmak için kristallerin enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Tüm dünyada kristallerin en yaygın olarak kullanım amaçlarından biri uyku kalitesini arttırmak ve uykuya dalışı kolaylaştırmaktır. Kristallerin titreşimleri uyku esnasında kişinin tüm bedenini bir örtü gibi sarıyor. Bu örtüyle kişi uykusunda da ruhsal ve kişisel gelişimine devam edebilir. Ruhsal ve duygusal olarak eskiye olan inançlarınızı, bağlılığınızı, kalıplaşmış tutumlarınızı değiştirmenizde ve enerjisel dengelenmenizde sizin yardımcılarınızdır. Bu iyileşmeye uyku esnasında maruz kaldığınız kristallerin titreşimleri neden oluyor.

Kristallerin uyku amaçlı kullanımı
Bu amaçla en çok Kuvars grubu kristalleri tercih ediliyor. Ametist, Kristal Saf Kuvars, Pembe – Gül Kuvars veya Sitrin gibi Kuvars ailesine ait kristallerden birine veya birkaçına birden sahipseniz uyku kalitenizde kuvvetli değişiklikler yapabilirsiniz. Bu kristallerin hepsini aynı anda kullanmak yerine dönüşümlü olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece aynı kristalin enerjisine bağışıklık kazanmamış olursunuz.

Uyumadan yarım saat kadar önce yatak odanıza bir kristal bırakabilirsiniz. Kristali, mümkün olduğu kadar odanın ortasına yerleştirmeye bakın. Birden fazla kristaliniz varsa odanın duvar dibi köşelerine ve yatağın tam üstüne de bırakabilirsiniz. Bunu uyumadan yarım saat kadar önce yapıyorsunuz. Kristallerinizi yerleştirirken, içinde uyuyacağınız odanın enerjisini temizlemesi yönünde kristalinizi komuta etmelisiniz. Yarım saat sonra odanıza geri döndüğünüzde meydana gelen farkı hissedersiniz ve solursunuz. Odanızın atmosferinde enerjisel olarak bir tazelik ve hafiflik oluşuyor. Rahat uyku öncesinde böyle yüksek enerjili bir atmosfer oluşturmak kristallerle tercihen mümkündür.

Ardından uyku esnasında kullanacağınız kristali seçiyorsunuz. Avuç içinize alarak 5 – 10 dakika kadar gözlerinizi kapayın ve kristalinizle içsel temas oluşturun. Kristalinizle içsel olarak konuşmalısınız. Uykunuzu düzenlemesi, uyku esnasında titreşimlerinizi dengelemesi, enerji blokajlarınızı gidermesi, ruhsal ve kişisel farkındalığınızı titreşimleriyle beslemesi yönünde komuta edin. Bunu içtenlikle ve saygıyla yapmalısınız. Neticede kristaller size doğadan gelen armağanlardır ve komuta edildiği takdirde sadece sizin için koşulsuz çalışıyorlar.

Bununla beraber kristalinizi rüyalarınızı kaydetmek, sabah uyandığınızda rüyalarınızı hatırlamak ve istediğiniz saatte aynen bir çalar saat gibi sizi uyandırmasını istemek içinde ayrıca komut edebilirsiniz.
Bundan sonra kristalinizi yastığınızın altına, tam ortasına gelecek şekilde yerleştirin. Başınızı yastığa koyduktan sonra rahat nefesler alın ve kristalin orada olduğunu çokça düşünmeyin. Dikkatinizi nefesinize verin. Rahat ve sessiz nefesler alın. Nefesinizi alırken kök çakranızdan tepe kısmınıza kadar nefesi ilerletin ve sonra nefesinizi verirken acele etmeden aşağıya, kök çakranıza doğru nefesinizi indirin. Bunu rutin hale getirin. Kristalinizin titreşimleri tepe çakranızdan başlayarak omuzlarınıza, omuzlarınızdan kollarınıza, gövdenize, bacaklarınıza ve ayak parmaklarınızın uçlarına kadar yayılacaktır. Vücut ısınızda değişimler hissedebilirsiniz. Bu yayılma hali daha sonra genişleyecektir. Bu noktada heyecanlanabilirsiniz. Fakat sakin kalın ve cesur olun.

Sanki yukarı ya da aşağıya çekiliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Kristalinizden yayılan titreşimler tüm bedeninizi meleksi kanatlar gibi sarıyor. Bu titreşimler iğne batması şeklinde olabileceği gibi hafif gıdıklanmalar ya da nabız atışı gibi de hissedilebilir. Bunlar uyku öncesinde sizi son derece rahatlatan titreşimlerdir. Belli bir bölgede toplanırsa eğer bilin ki o noktadaki bir enerji blokajınız vardır. Kristalden yayılan titreşimlerle varolan blokajlarınız çözülmeye başlar ve düzenli aralıklarla kristalleri kullanırdığınız takdirde fiziksel olarak o bölgede net bir iyileşme sağlayabilirsiniz.

Kristalden yayılan titreşimlere izin verin ve kendinizi nefesinizin temposuna bırakın. Uykuya dalmanızı kolaylaştırdığı gibi sabah yataktan uykunuzu almış ve zinde bir halde kalkarsınız. Eğer diş gıcırdatma, konuşma, uyku arasında sık sık uyanma, uykuda yeme, yürüme gibi uyku bozukluklarınız varsa kristalleri bilhassa kullanmalısınız. Aynı zamanda insomnia ve gündüz uyuklama rahatsızlıkları içinde kristallerin enerjisinden faydalanmanızı tavsiye ederim. Kristaller ile uykunuz belli bir düzene girer ve ihtiyacınız olan uyku hijyenini sağlamış olursunuz.

Bununla beraber kristallerin kullanımı ruhsal gelişimde oldukça etkilidir. Uykunun REM evresi, rüyaların en çok hatırlandığı ve rüyaların gerçekmiş gibi algılandığı daha sık uyanmaya yakın bölümüdür. Bu evrede bilinçaltında açığa çıkmayı bekleyen ve kişisel gelişimize engel teşkil eden yaratımlarınızla yüzleşiyorsunuz. Kristallerinizi komuta ederek sizi bu yönde desteklemesini sağlayın. Bu noktada her gecenizin sabahında gayet mutlu, hafiflemiş ve arınmış uyanırsınız.

Kristaller sizi içsel olarak beslediğiniz kendi sembollerinizle rüya alemlerin de buluşturur. Bu yüzleşmeleri değerlendirerek bilinçaltı yüklerinizi azad etme yoluna gidebilirsiniz. Böylece kristallerden yayılan titreşimlerle yüksek farkındalığınızı besleyerek uykunuzda özgürleşebiliyorsunuz. Yeter ki bunu talep edin ve kristallerden size akan yaşam enerjisini kabul edin.
Birçok içsel kapılarınıza giden yolda size kendi titreşimleriyle sizlere rehber olurlar ve kendi veçhelerinizle bütünleşmeniz için yolu açarlar.

Ruhunuzun, varlığınızın en yüksek katmanlarına yönelirsiniz. En önemlisi sizde zamanla kristaller gibi kristalleşmeye, ruhunuzun en saf hallerine bürünmeye başlıyorsunuz. Affetmek kolaylaşıyor, aynı konu üzerinde fazladan vakit harcamıyor ve özünüzden açığa çıkan yoğun merhametle önce kendinizi ve tüm varoluşu koşulsuzca kucaklayabili-yorsunuz. Yani insana has duygulardan kopmadan özgürleşiyorsunuz. Bu açıdan kristaller, uykuda sorun yaşamasanız bile farkındalık ve gelişim amaçlı kullanabileceğiniz aracılarınızdır.

Kristaliniz ile uyuma işlemini sık aralıklarla tekrar edebilirsiniz. Gün içerisinde içsel huzuru, arınmışlığı, yaşamaktan keyif almayı, kendinizi tüm evrene ifade edişinizde kolaylığı ve yeni, tazelenmiş enerjinizi hissediyorsunuz. Herşeyden önemlisi içsel duvarlarınızı kristallerden yayılan titreşimlerle yıkabilme ve yeni olana geçme cesaretini edinirsiniz. Kim olduğunuzu ve kendi potansiyellerinizi keşfetme yöntemi olarak uykuya kristalleriniz eşliğinde dalabilirsiniz.
Sevgilerimle,

Meryem Ebru SEZEN
 
Üst