Kara Büyü , Paranormal Varlıklar , Vampirizm Sorularınızı Yanıtlıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Godric

Banlı Kullanıcı
Öncelikle belirtmek isterim ki bilgim dahilinde 3 kategoriden Direk kendi deneyimlerimden faydalanarak sizlere bilgilendirme yapacağım.

Daha önce olduğu gibi : Psişik Vampirizm Konusundan gelip Lütfen beni vampir yapın vs. Diyenler olmasın çünkü hiç bir şekilde tarif vs. vermiyorum bunu akademik bilgi gibi düşünebilirsiniz.

Kara büyü ve Çağırma Ritüelleri açısından da tarif vermeyeceğim . Ancak soracağınız soru olursa cevaplarım kendiniz zaten ilgiliyseniz eksiklerinizi tamamlarım tamamen sıfırdan tarif vermeyeceğimi belirtmek isterim.

Kara büyü konusunda : HAVAS ilimi dışında ( Doğu mistisizmini sevmiyorum ) genel olarak kara büyünün genel yapısı enerjisel çalışma sistemi vs. hakkında bilgilendirme yapabilirim...

Daha önce Açıklamış olduğum Psişik Vampir nedir Yazısına : http://www.gizlimabet.com/threads/33570-Psişik-Vampir-Nedir-Açıklama

Cevap olarak alabilirsiniz gene varsa soracaklarınız yanıtlarım...

Önemli not: Bugüne kadar forumda egoist yada ukala olarak ilan edildim. Ancak şunu belirtmek isterim , anlatacağım bu bilimler uygulama olmadığı sürece geçerliliği olmayan ve asla fikir sahibi olamayacağınız kavramlardır. Soyut kavramlar hakkında yorum yapabilen çoktur ancak uygulama konusunda cesareti olmayanlar sadece " Yalan yanlış bilgilendirme yapıp doğrulu hakkında ısrar ederler."

Kara Büyü Hakkında önemli not:
Büyünün Rengi yoktur. Bir büyüyü kara yada ak yapan" Niyet ve doğurduğu sonuçlardır".

Sorularınıza başlamadan önce yazmak istediğim bir yazı var :

Daha öncesinde büyücü ve majisyen arasında fark yoktur gibi bir yazım karmaşası oluşmuştu.
Belirtmek isterim ki Büyücü ve majisyen arasında ki en temel farklar:

• Majisyen majiyi inandığı ve uzman olduğu bilime ibadet amaçlı yapar ( bkz: Wiccaların Akasha için yaptıkları büyüler gibi.) ya da yardım amaçlı yaparlar.

Büyücüler ise ihtiyacı olmadığı halde para karşılığı vs. gibi konularda ya da sadece keyfi amaçsız olarak yaparlar.
  • Majisyenler majiyi araştırırlar sırlarına ulaşmak isterler.
    Büyücüler maji yapabildiği için böbürlenirler.
  • Majisyenler için maji amaçtır.
    Büyücüler için malesef araç.
  • Kısacası majisyenler kendi etik kavramlarına uymayan kişileri büyücü olarak tabir ederler ve kesinlikle tamah edilmez bu tarz insanlara.

Sevgilerle Sorularınızı bekliyorum.

anolaq

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Kan ve Ruh Bağı Rütieli hakkında bilgi vereilir misiniz?
Nasıl yapılıyor..

Godric

Banlı Kullanıcı
Kan ve Ruh Bağı Rütieli hakkında bilgi vereilir misiniz?
Nasıl yapılıyor..

Şöyle belirteyim öncelikle sadece mantığını açıklayacağım daha öncede sölemiştim tarif vermem bu konuda çünkü enerjisel olarak yeterliliğinizi bilmiyorum .

Ancak şu şekilde belirtebilirim ki;

Kan en iyi enerji kaynaklarından biridir.
İnancımıza göre cennet cehennem olmaması ile beraber çeşitli ruh grupları vardır. Bu ruh grupları her ruh dönüşümünde karşılaştığınız kişiler ve ısrarlı olarak üzerinize çektiğiniz kişilerdir.

Ruh bağını kan bağı ile yaparsınız. Kısacası enerjileri birleştirmek ve ruhlarınızı ortak enerjide çalıştırmak gibi düşünebilirsiniz.
Kişilerin enerjisel olarak aynı şekilde çalışması ve ruhlarının aynı duyguları hissetmesi gibi algılayabilirsiniz.

Biraz daha betimlemek gerekirse kişilerden birinin morali düşükse diğeri de etkilenir ve anlar ya da Mutluysa yüksek enerjiden faydalanır.
Empati yeteneğinden farklı olarak ;

Ruh olarak vampir ruhuna sahipseniz Awaken dediğimiz uyanış sürecini tamamlamışsanız birini vampir yapacağınızda sire olacak kişi kendi kanından enerjisinden karşısında ki insana sunar ve ruhlarını bağlar.

Ruh nasıl bağlanır kısmında ritüelistik kısmından açıklama yapmam gerekecek olduğu için malesef yazamıyorum.

Ancak bir vampire gidip beni Vampir yap diyemezsiniz , hem hakaret gibidir bu cümle hemde kimse işine yarayıp yaramayacağını bilmediği bir eşyayı almak istemez :)

Bu bağ aile bağından daha güçlüdür. Çünkü biyolojik olarak bağlı olduğunuz kişilere ruhsal yönden bağlı değilsinizdir ancak duygusal açıdan bağlı olursunuz bu da mental dünyanızda size bir fayda sağlamaz yüksek olasılıkla.

anolaq

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Mantıklı gerçekten.. Bilgi için teşekkür ederim..

darkman

Kayıtlı Üye
gunumuzde anlatıgınız şekillerde kişiler mevcut o zaman değil mi?

LURTZ

Kayıtlı Üye
hayatımı aklımı ve gücümü majiye adamaya hazırım . Bu uğurda zorluklara boyun eğip çocuklar gibi ağlayacakta değilim ama elimden gelmeyen bir şey var .

bir maji bir hoca bir üstad bulamadım , daha doğrusu arayamadım bile ne nasıl arayacağımı nede kimi arayacağımı biliyorum

lütfen bana bir akıl ver

Godric

Banlı Kullanıcı
hayatımı aklımı ve gücümü majiye adamaya hazırım . Bu uğurda zorluklara boyun eğip çocuklar gibi ağlayacakta değilim ama elimden gelmeyen bir şey var .

bir maji bir hoca bir üstad bulamadım , daha doğrusu arayamadım bile ne nasıl arayacağımı nede kimi arayacağımı biliyorum

lütfen bana bir akıl ver

Şöyle belirteyim sen kendini geliştirirsen ve mental olarak güçlü olursan seni biri bulur elbet.
Herşeyden önce Meditasyon

Retronom

Kayıtlı Üye
Sevgili Godric, ben de vampirler ile ilgiliyim, ancak vampirizm'in davranışsal nedenleri ve sonuçları açısından az bilgiliyim.
Ben genel olarak rüyalarımdan yola çıkarım, bir rüyamda şeytan a.s. gelip bana 'ey insan sen kırmızı gözlüsün' dediğini işittim. Bunun vampirizmle alakası var mıdır? Yoksa ben başka şeyler mi anlamalıyım.

Teşekkürler...

Godric

Banlı Kullanıcı
Sevgili Godric, ben de vampirler ile ilgiliyim, ancak vampirizm'in davranışsal nedenleri ve sonuçları açısından az bilgiliyim.
Ben genel olarak rüyalarımdan yola çıkarım, bir rüyamda şeytan a.s. gelip bana 'ey insan sen kırmızı gözlüsün' dediğini işittim. Bunun vampirizmle alakası var mıdır? Yoksa ben başka şeyler mi anlamalıyım.

Teşekkürler...

Vampirizmin doğası çok daha farklıdır.
Rüyalar psikolojik olabilir , alt benlik olabilir , o yüzden rüyalarımız hakkında net konuşamayız. İnsanlar zeki varlıklar beyinlerinde oluşamayacak şeyleri yaratırlar. İşin özünde ey insan oğlu kırmızı gözlüsün lafı doğru. İnsan şeytandan daha şeytan :)

tamahkar ve ahmaktırlar.Olamayacakları şeyleri olmaya çabalarlar.Vampirlerle ilgili olabilirsiniz ama davranışsal sebep diye sorduğunuz şeyi anlayamadım.

Davranışsal Sebep nedir?
Vampir gibi davranmanın sebebi mi?

Yoksa Vampir olmanın sebebi mi?

İnsanlar filmlerden özenip vampir olmaya çalışıyorlar. Bunun sebebi özentilik , özel olma çabası , öz güvensizlik

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog

Daha öncesinde büyücü ve majisyen arasında fark yoktur gibi bir yazım karmaşası oluşmuştu.
Belirtmek isterim ki Büyücü ve majisyen arasında ki en temel farklar:

• Majisyen majiyi inandığı ve uzman olduğu bilime ibadet amaçlı yapar ( bkz: Wiccaların Akasha için yaptıkları büyüler gibi.) ya da yardım amaçlı yaparlar.

Büyücüler ise ihtiyacı olmadığı halde para karşılığı vs. gibi konularda ya da sadece keyfi amaçsız olarak yaparlar.
  • Majisyenler majiyi araştırırlar sırlarına ulaşmak isterler.
    Büyücüler maji yapabildiği için böbürlenirler.
  • Majisyenler için maji amaçtır.
    Büyücüler için malesef araç.
  • Kısacası majisyenler kendi etik kavramlarına uymayan kişileri büyücü olarak tabir ederler ve kesinlikle tamah edilmez bu tarz insanlara.

Sevgilerle Sorularınızı bekliyorum.

Öncelikle soruları cevaplayım diyorsunuz ama en temel konuda bir hatayla başlıyorsunuz. Majisyenle büyücü arasında farklar olduğunu nereden çıkardınız. Hangi literatürde var. Eğer ingilizce biliyorsanız zaten majisyen kelimesinin büyücü olduğunu görürsünüz. Bilmiyorsanız da basit bir çeviri ile öğrenebilirsiniz. Majisyenin türkçeye girmesi "magician" sözcüğünden gelmiştir. İster majisyenlik deyin ister büyücülük deyin aralarında hiçbir fark yoktur. Biri türkçe biri ingilizce. Türkiyede paranormal konular ile ilgilenen kişiler büyü kelimesi yerine maji kelimesini kullanmayı tercih ediyorlar. Çünkü türkiyede büyü deyince genellikle insanlar kötü birşey algılamaktadır. Yani yalnızca negatif içerikli tesirleri algılıyorlar. Kişilerde her defasında açıklama yapıp uğraşmak yerine ve yanlış anlaşılmak yerine bu kelimeyi tercih ediyorlar.

Godric

Banlı Kullanıcı
Öncelikle soruları cevaplayım diyorsunuz ama en temel konuda bir hatayla başlıyorsunuz. Majisyenle büyücü arasında farklar olduğunu nereden çıkardınız. Hangi literatürde var. Eğer ingilizce biliyorsanız zaten majisyen kelimesinin büyücü olduğunu görürsünüz. Bilmiyorsanız da basit bir çeviri ile öğrenebilirsiniz. Majisyenin türkçeye girmesi "magician" sözcüğünden gelmiştir. İster majisyenlik deyin ister büyücülük deyin aralarında hiçbir fark yoktur. Biri türkçe biri ingilizce. Türkiyede paranormal konular ile ilgilenen kişiler büyü kelimesi yerine maji kelimesini kullanmayı tercih ediyorlar. Çünkü türkiyede büyü deyince genellikle insanlar kötü birşey algılamaktadır. Yani yalnızca negatif içerikli tesirleri algılıyorlar. Kişilerde her defasında açıklama yapıp uğraşmak yerine ve yanlış anlaşılmak yerine bu kelimeyi tercih ediyorlar.

hadi ya

magick le magic arasında ki farka nereden baktınız???

Büyücü majisyen arasında fark yok diyorsunuz hala bu konuda defalarca yazdım. Araştırma yapıyorsanız bakabilirsiniz. Hangi Literatürde mi var. Türkçesini vereyim Hermesci bilimlere giriş.

Büyü Kelimesi = Magic
Maji Kelime Kökeni = Magick

Magic = Sihir , İlizyon , Büyü
Magick = Maji

Kısacası Maji bilimi ile uğraşanlar Kendini şovmen tanıtanlara Büyücü derler... Ve kendilerinden saymazlar açıklayabildim mi merak ediyorsanız açılımını araştırma yapın ya da majinin içine girin.

Daha öncede uyardım tekrar söylemeyeceğim ciddiye almayacağım yazdığınız hiç birşeyi aksi hali ile.

Magic ile Magick Arasında ki farkı bilmiyorsanız Majinin direk içinde değilseniz Bu platform da bu tarz bilgili insanlara bu tarz yorumlar yapıyorsanız net konuşuyorum hesabınızı kapatın ücretle fal bakmaya devam edin.

insanları yalan yanlış bilgilendirmeyin.

Açıkça söylüyorum uzman olmadığınız deneyim yaşamadığınız ve " MAJİSYEN " olarak herhangi bir "COVEN'DA" yer almıyorsanız insanları yalan yanlış bilgilendiremezsiniz!

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Zannımca kıt bilgilerinizle usta bir majisyene majiyi öğretmeye çalışıyorsunuz bunu - rep ile söylemek isterdim ama sitedesorun var .

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Büyü sizce de çaresiz,kendine güvenmeyen insanların aracı değil midir? İnsan ulaşamaz,ulaşmak için emek,çaba göstermez ve büyüye başvurmaz mı? Bir insanın büyüye gerçekten İHTİYAÇ olarak yaklaşması sizce mümkün müdür? Mümkünse açıklayınız lütfen. Teşekkür ederim...

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Haklısınız siz bilmiyorsanız öyle bir sembol yoktur zaten !
ayrıca konu sayın DEMONİC in konusu ama Yule konuya yanıt vermediyse sizin muhattabınız olamaz!
sizin bu konular üzerine tartışmasız bir kaynak olduğunuz ise yazdıklarınızdan belli ...

AJA

Elit Üye
Sevgili expendasles bir majisyene yada maji yaptırana muhtaç aciz diyemezsiniz ayıp olur .. ;)

Godric

Banlı Kullanıcı
Haklısınız siz bilmiyorsanız öyle bir sembol yoktur zaten !
ayrıca konu sayın DEMONİC in konusu ama Yule konuya yanıt vermediyse sizin muhattabınız olamaz!
sizin bu konular üzerine tartışmasız bir kaynak olduğunuz ise yazdıklarınızdan belli ...

Başkalarının ağzından cevap vermek acınası. Bilmiyorsan değil öyle bir sembol hiç bir yerde yok çok merak ediyorsan yapar denersin nasıl yapılacağı yazmış bu kadar basit !
Denemeye cesaretin varsa dene sonucunu yaz ben bundan sonra SUMMONING i bırakırım. Demonic denen dili de bilmediğimi idda ederim?

insanların kendi ağızları var yazarlar ...

Sonradan dahil olmaz ya da eski tabirle başkalarının arkasını toplamazsın

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Acınası olan , birşeyler bildiğini zannedip ona buna ders vermeye çalışırken doğru düzgün birşey bilmediğin gerçeğinin yüzüne vurulması ve komik duruma düşmek. Kimsenin arkasını toplamıyorum Demonic'de Yulede yazıklarınızı görünce gerekli cevabı engüzel şekilde size verebilecek kişiler meraklanmayın .

Godric

Banlı Kullanıcı
Acınası olan , birşeyler bildiğini zannedip ona buna ders vermeye çalışırken doğru düzgün birşey bilmediğin gerçeğinin yüzüne vurulması ve komik duruma düşmek. Kimsenin arkasını toplamıyorum Demonic'de Yulede yazıklarınızı görünce gerekli cevabı engüzel şekilde size verebilecek kişiler meraklanmayın .

Bekliyorum merakla kendisine yazdım cevabını ben cevap gelmedi pekte umurumda değil ve cevabını verdim yazdığı şeyin.

Dediğim gibi sizler burada majisyencilik oynayabilirsiniz.

Bilgilendirme yapanda kabahat Kurt adamlara , gerçek olmayan vampirlere hatta büyülere sembollere ve aynı zaman da şirinlere de inanabilir belki iyi bir çocuk olursanız görebilirsiniz.

Bu da forumda son mesajımdır .... İyi eğlenceler size yarattığınız oyuncak dünya da yaşayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...