Kalbi İyiliğe Yöneltmek İçin

aris

Kayıtlı Üye
Günlük olarak "YA HAY" Çekilmeli 324 Kere ve ardından

"ALLAHIM bendeki sana yönelerek senden kalbimi ruhumu ve çevremdeki ŞU ......... VEYA BU........ Kişilerin Kalplerini hem senin yolunda hem bana olan yollarında dirilt "

Diye dua edilmeli.

akan

Kayıtlı Üye
Başka biri için niyet edip okuyabilir miyiz?

yazboz

Kayıtlı Üye
huzursuzluk anında okunabılecek dua var mı bıldıgınız

yazboz

Kayıtlı Üye
depresyonla ılgılı sıfa ayetlerını dısında dua veya zıkır varmıdır bu konuda bılgı verırsenız tesekkur ederım

akan

Kayıtlı Üye
Depresyon için bir psikologa danışsanız daha iyi olmaz mı?Böylece sorunu toptan çözersiniz.En kötü eczaneden 10 mg lik bir laroxyl alın çok zararsız bir depresyon ilacıdır her gece yatmadan 2 saat önce 1 tane içerseniz hem melek gibi uyursunuz hem depresyonu geçirir.İlacın fiyatı 1 lira kimsenin bütçesini zorlamaz ve reçetesiz satılır.Bunun yanında bilen biri bir dua formülü verir birazdan...

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Böylece sorunu toptan çözersiniz.En kötü eczaneden 10 mg lik bir laroxyl alın çok zararsız bir depresyon ilacıdır her gece yatmadan 2 saat önce 1 tane içerseniz hem melek gibi uyursunuz hem depresyonu geçirir.İlacın fiyatı 1 lira kimsenin bütçesini zorlamaz ve reçetesiz satılır.Bunun yanında bilen biri bir dua formülü verir birazdan...
Sen kendine ait depresyonlarini böyle cözüyorsun demek.Sen kimi nereye gönderiyorsun sevgili akan kardesim? Hastanin Depresyon sorunu degil cözülmek sadece bir cesit önerdiginiz ilaclar vasitasiyla bastiriliyor yani gecici bir süre icin.Tip uzmani degilsin,sifaci degilsin anliyamadim sen neyine dayanarak insanlara psikolog öneriyorsun? Yetmemis birde herseye ragmen hic cekinmeden bir ilac ismi vermisin.Birde buda yetmemis gibi utanmadan birde "Bunun yanında bilen biri bir dua formülü verir birazdan"gibi cümleler sarfediyorsun.:)Peki ne yapiyoruz sayin uzman doktor,örnegin vefki ve duayi önerdiginiz ilacla beraber mi kulaniyoruz yoksa ,bu ayetlerin ve dualarin etkisini mi artiriyor? Bakin bana lütfen cevap vermeyiniz,gercekten benim böylesine örümcek kafali insanlarla isim olamaz.Insanlari yanlis yönlendirmeye hakkin yok ayrica insanlarin caresizliginden yararlanip onlar cesitli uyusturucu ilaclar ve relaxikalar tavsiye etmene bir kere ben karsi cikarim.Öyle Depresyon rahatsizligi bir liralik ilaclarla cözülecek bir durum degildir!Allah akil fikir versin!

akan

Kayıtlı Üye
Sen kendine ait depresyonlarini böyle cözüyorsun demek.Sen kimi nereye gönderiyorsun sevgili akan kardesim? Hastanin Depresyon sorunu degil cözülmek sadece bir cesit önerdiginiz ilaclar vasitasiyla bastiriliyor yani gecici bir süre icin.Tip uzmani degilsin,sifaci degilsin anliyamadim sen neyine dayanarak insanlara psikolog öneriyorsun? Yetmemis birde herseye ragmen hic cekinmeden bir ilac ismi vermisin.Birde buda yetmemis gibi utanmadan birde "Bunun yanında bilen biri bir dua formülü verir birazdan"gibi cümleler sarfediyorsun.:)Peki ne yapiyoruz sayin uzman doktor,örnegin vefki ve duayi önerdiginiz ilacla beraber mi kulaniyoruz yoksa ,bu ayetlerin ve dualarin etkisini mi artiriyor? Bakin bana lütfen cevap vermeyiniz,gercekten benim böylesine örümcek kafali insanlarla isim olamaz.Insanlari yanlis yönlendirmeye hakkin yok ayrica insanlarin caresizliginden yararlanip onlar cesitli uyusturucu ilaclar ve relaxikalar tavsiye etmene bir kere ben karsi cikarim.Öyle Depresyon rahatsizligi bir liralik ilaclarla cözülecek bir durum degildir!Allah akil fikir versin!

Psikiyatristim sayın kardeşim :) Bu işide benden iyi biliyorsan hakikaten sende bir bozukluk var.Depresyon ilaçlarının içerisinde melatonin hormonu bulunur dolayısıyla belirli bir süre kullanıldıktan sonra hasta normale döner.Lakin diğer psikiyatrik bozukluklarda depresyon ilecı tedaviye cevap vermez genelde elktroşok uygulanır...Vrediğim ilacın tıbben kimseye bir zararı yoktur ve reçetesiz satılır aspirinin ne kadar zararı varsa onunda zararı bu kadardır.Ama tabii senin bnu bilebilmen imkansız sanıyorsun ki bir açık yakaladım saldırayım :)Foruma üye olmamın nedeni Doktora için araştırma yapmak.Hani bazı insanlar vardır ya aklını büyü ile bozmuş, bazısıda senin gibi aklını insanlara kötülük yapmakla bozmuş işte ben bunları araştırıyorum.Diğer konularıma da absürd cevaplar yazmandan ayrıca sende obsesif bozukluk olduğunuda görüyorum yani takıntılı kişilik bozukluğu, bu durumda bana karşı üstünlük sağlamadan için rahat etmeyecek sanıyorsun ki ben senin düşmanınım bu kadar basit:)Senin karakterindeki kişileri günlük hayatta çok görüyoruz çoğunlukla aileden gelen bir travma söz konusu
,sevilmediğni hisseden ezilen kişilerde sık görünen bir durum,ama hepsini tedavi edebiliyoruz çok şükür.O yüzden gönül rahatlığı ile gelebilirsin bana söz senden parada almayacağım yeterki toplum bir hastayı daha kazansın :) Neyse daha fazla sertleşmeyeceğim sana karşı çünkü durum belli zaten...

yazboz

Kayıtlı Üye
zaten 2yıldır depresyon tedavısı goruyorum arkadasım 225 mg a kadar cıkan ılaclar kullandım ve terapı gordum fakat aldıgım kılodan basak artısı olmadı bu surede 4 dr degıstırdım hepsı de ozeldı patlamalarım ve aglamalarım devam edıyor oysakı ısteyerek gıttım psıkıyatrıstlere hala gıdıyorum ama gelısme gormuyorum hattabırı namaz bıle onerdı amac kafa dagıtmak yapamadım o ayrı dualar onemlı belkı yardımı olur dıye dusundum caresızlık cok zor bunu yasamyan bılemez:(

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Psikiyatristim sayın kardeşim :) Bu işide benden iyi biliyorsan hakikaten sende bir bozukluk var
Bunlari mi ögretiyorlar size psikyatride e özür Tipta? Memnun oldum psikiyatrist beyefendi.Ben Katil anestezist Razyel.Psikyatri Enstitüsü'ne zamandan beri cinlerden büyülerden yararlanir olmus.Senin ne oldugun beni ilgilendirmiyor öncelikle bunu bilmek zorundasiniz sayin akan. 1liralik ilaci bir Obsesyonlu hastaya vermiyecek kadar tecrübeliyim ben tip ve psikolojide kulanilmakta olan ilaclar konusunda.Sansina bak ya akan,belki tahmin etmediniz ama karsinizda tip okumus bir insan var ve kendisi sizin aslinda oldukca hatali bir öneride bir tavisyede bulundugunuzu tespit etmis bir meslekdasiniz.Umarim seninle bu konulari da en ince ayrintisina kadar tartisiriz.Sevgili Akan kardesim oldum mu yani simdi? Benim sizin verdiginiz acktan falan yararlanma ihtiyacim yoktur sayin uzman psikiyatrist.Sen Psikyatrstim diyorsun benimde senin iyi bir psikyatrist olmadigini söylemem en dogal hakkim.Insanlari iyilestirebilirim diye hoca ayaklarina yatip onlarin resmen hayatlarini kaydiran insanlari biz Romania Türkiye ve Russyada cok gördük.Artan ne oldu billiyormusun eger istatistikleri takip ediyorsan,kurtulmus yada tedavi olmus insanlar degil artan sadece tamamiyla hepten cildirmis insanlar oldu herhalde bunlari inkar edecek kadar seviyesiz bir tutum sergilemiyceksiniz.Bu ara mesleginizde vefk ve Havvas ilimini de dahil etmissiniz? Ne kadar ilginc!:D Bana bak arkadasim öyle tanimadigin kisilere ve yetenekleri ne yönde oldugunu bilmedigin kisilere öyle "obsesif bozukluk var"gibi hakaretlerde bulunma bari en azindan sanalda davranis bozukluklarinla kendinden bahsetirme.Senin hayatin günlük olabilir ve günlük hayatinda böylesine sacma ve anlamsiz mesajlar yazmakla gecirebiliyorsundur ama benim hayatim günlük falan degildir sakin herkesi kendine benzetme.Burda Psikolog ayaklarina yatipta ben tedavi ederim sunu yaparim bunu yaparim diyemesin,yoksa karsinda beni bulursun.Bizim uygulamakta oldugumuz tedavi yöntemleri uluslararasi standartlara uygun ve dünyaca tanilmis yöntemlerdir sevgili Akan.Bence yaslan arkana ve kendini da fazla rezil etmekten vaz gecip günlük hayatinin incelikleri konusunda biraz düsün.Olmadi rahatsizligin devam ediyorsa gel ben seni bir tedavi ederim bir daha hayatin boyunca betonyoldan aldigin o önlügü giyemesin.Saat 23.00 yinede cok saol bu saate beni güldürmeyi basarabildin ya,ayrica Cimbomda galip ayrilmis..Hadi bakalim da kimler cikacak karsimiza burda..:DBende bir Bozukluk var Akan,varmi bir itirazin!!:)

Sellenay

Kayıtlı Üye
Psikiyatristim sayın kardeşim :) Bu işide benden iyi biliyorsan hakikaten sende bir bozukluk var.Depresyon ilaçlarının içerisinde melatonin hormonu bulunur dolayısıyla belirli bir süre kullanıldıktan sonra hasta normale döner.Lakin diğer psikiyatrik bozukluklarda depresyon ilecı tedaviye cevap vermez genelde elktroşok uygulanır...Vrediğim ilacın tıbben kimseye bir zararı yoktur ve reçetesiz satılır aspirinin ne kadar zararı varsa onunda zararı bu kadardır.Ama tabii senin bnu bilebilmen imkansız sanıyorsun ki bir açık yakaladım saldırayım :)Foruma üye olmamın nedeni Doktora için araştırma yapmak.Hani bazı insanlar vardır ya aklını büyü ile bozmuş, bazısıda senin gibi aklını insanlara kötülük yapmakla bozmuş işte ben bunları araştırıyorum.Diğer konularıma da absürd cevaplar yazmandan ayrıca sende obsesif bozukluk olduğunuda görüyorum yani takıntılı kişilik bozukluğu, bu durumda bana karşı üstünlük sağlamadan için rahat etmeyecek sanıyorsun ki ben senin düşmanınım bu kadar basit:)Senin karakterindeki kişileri günlük hayatta çok görüyoruz çoğunlukla aileden gelen bir travma söz konusu
,sevilmediğni hisseden ezilen kişilerde sık görünen bir durum,ama hepsini tedavi edebiliyoruz çok şükür.O yüzden gönül rahatlığı ile gelebilirsin bana söz senden parada almayacağım yeterki toplum bir hastayı daha kazansın :) Neyse daha fazla sertleşmeyeceğim sana karşı çünkü durum belli zaten...

Sen psikiyatrist olamazsın. Psikoloji eğitiminin başındasın veya psikoloji ağırlıklı kitaplar okumuş ve bir kaç seminere gitmiş olabilirsin. Psikiyatrist olsan buradan ilaç tarifi ve ismi asla veremezdin. Bu ilacı gençlerin ve konuyla ilgisi olan olmayan herkesin okuyabileceğini bilmen gerekir. Adını bir daha anmak istemediğim o ilacı 2001 yılında bana psikolog vermişti ve gündüz de içebileceğimden bahsetmişti. Ama o ilaç içildikten bir saat sonra insanı olduğu yerde koma halinde uyutuyor. Ben o ilacı o dönemde gece içmeyi tercih ettiğim halde bir kaç kez psikologun tavsiyesi ile gündüz de içmeyi denedim. Son gündüz içişimden bir saat sonra Maçka Parkının önünde kendimi kaybettiğim için bir araba çarptı ve iki ay belim de diskler çatladığı için çelik korse ile yatakta yatmak zorunda kaldım. Sol kolum da omuzumdan kırımıştı o kazada. İki kolum ve vücudumu sargı içindeki 45 derece sıcaklıkta iki ay başkaları tarafından beslenen, tuvalet ve banyo ihtiyaçları giderilen birisi olarak çektiğim onca sıkıntıları görünce depresif hallerime geri dönmeyi neredeyse canla başla ister oldum. Sözün özü Siz psikiyatrist olamazsınız. Hiç bir psikiyatrist böyle riskli bir ilacın ismini yaş sınırı 15-25 arası olan bir sitede verme cüretinde değildir. Ayrıca asla da forum da yazı yazan kişilere onlarla yüzyüze konuşup durumlarını kendi ağızlarından dinlemeden senin geçmişin şöyle sen şusun, busun diye tanı koyamaz.
Lütfen şu yazdıklarını sil ve silmeden o ilaç adını verdiğin için herkesten ve Razyek den özür dile...

Site yönetimi lütfen akan isimli katılımcının üyeliğini, olmazsa bu yazısını silin lütfen :eek::rolleyes:

akan

Kayıtlı Üye
Laf kalabalığı yapmayı iyi biliyorsun fakat verdiğim ilacın migren atakları için bile kullanılan zarasız bir sinir ilacı olduğundan haberin yok, bu yazıyı okuyanda kim bilir ne zanneder...Yazdığın hiç bir şey beni sinirlendirmiyor dediğim gibi ben zaten alışığım ve dahada garibi hastaların hiç biri zaten hastalığını kabul etmez....seninle yazışmaya devam etmeyeceğim çünkü dediğim gibi kendini istediğin kalıba sokabilecek bir kişlik bozukluğuna sahipsin...ben taksiciyimdesem sende taksiciyim diyecektin ya haydi neyse...Yani neymiş sen palavralarını başkasına yuttur kardeşim, haydi uğurlar ola sana

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Sevgili kardesim,Isyan etmenin bir anlami yok.Sizin gibi Televizyonlara cikip gözlerinden ates sacan Psikyatristleri cok gördük.Ilaclarla cok sey becerebileceklerini idaa edenler sifacilar vs. Burda önemli olan faktör nedir billiyormusun yada söyle diyeyim aramizdaki fark.Ben diyorum ki Hayir bu tür hastaliklarda insanin derdini azaltmalisin onun cektigi siktintilari anlayip onlari azaltmalisin sende buna karsilik beyin hücrelerinden yada ruh sagligindan biraz alsak hastayi sakinlestirip uyustursak da olur.Senin ne oldugunu bilmiyorum Akan ama gercek bir Psikiyatristin aciktan iste su su ilaci al 1liradir eger istiyorsan vefkle havvasla kombine edersin gibi benzer cümlelerle provokasyon yaratmasi yanlisdir.Evet ben cok yönlü bir multi yani bir Üniversalyetenekimdir ama ben bunlari bir cesit karakter zenginligi olarak kabul ediyorum akan.Ben 2 sene tip okudum sayin akan, taksici falan degilim ama Türkiyede 25sene okumus olan Psikiyatrist bile buraya cikipta böyle bir laf etse ben yinede ayni seyleri kimseden cekinmeden söylerim.Sen o terk edilmis ve ilaclarla sakinlestirilen gariblerin ve kimsesiz boynu bükük cocuklarin hic gözünün icine bakmayi cesaret edebildinmi? Onlarin gözünün icine bakipta ben sen bu ilacla iyilestiririm yanina birde vefk yapariz deme cesaretine ve özgüvenine sahipsin,bu kalib varmi sende? Tedavi ediyoruz diye kendi diskilarin icinde yasamak zorunda olan o garibanlarin halini hic gördünmü? Sende hic inanc hic acima duygusu yok mu........

A

angeldream

insanların önce sorunlarını dinlesek onları kimyasal ilaçlara boğmadan ruhunu kendi sevgimizle şifamızla iyileştirsek daha iyi olmazmı? ben hiç bir psikologun ilaç vermek dışında insanlar üzerinde etkii olduğunu düşünmüyorum....

Sellenay

Kayıtlı Üye
Benim geçen yıl tanıştığım psikolog hariç. O ilaç yazmadan sadece konuşup dinleyerek ve EFT sistemini öğreterek bana yardımcı oldu.
onunsayesinde reiki ve değişim dönüşüm yolunda kendime güvenmeyi ve korkularımı ve öfkelerimi dizginlemeyi öğrendim. Kanserden ölen arkadaşımın acısını bile onun sayesindeilaçsız atlatmayı başarabildim. :rolleyes:

akan

Kayıtlı Üye
Psikoloğun gündüz kullanım hakkında büyük hata yapmış Sellenay yandava açma hakkın vardı keşke kullansaydın bunu...Bu ilaç gündüz kullanılmaz araba kullanırken içilmez, dikkat gerektiren hiç bir zamam kullanılmaması gerekir ki zaten prospektüsündede yazar.çünkü bütün anti depresanlar gibi uyutur ki senin gittiğin psikoloğun sana bunu söylemesi gerekiyordu ve uyarması.İçtiğimiz en basit theraflu fort bile içeriği gereği insanda uyku hissi yapar, gündüz kullanılması sakıncalıdır aynı şekilde prospektüsünde bu bilgi yazar...Geçirdiğin kaza için üzüldüm fakat zaten halihazırda reçetesiz satılan bu ilacın bir zararı ve yan etkisi yoktur sağlık bakanlığı tarafından zarasız ajanlar olarak tabir edilir dolayısıyla burada paylaşmamın sakıncası yok.Yarın gibi biri eczaneden uyku problemi çekiyorum yada migren atağım var denildiği zaman eczacı tarafından verilecek en güvenli ilaçtır...Namı değer melatonin içeren çikolatanın kardeşidir...

Diğer konuya gelince benim yazdığım yorumda arkadaşa
Depresyon için bir psikologa danışsanız daha iyi olmaz mı?Böylece sorunu toptan çözersiniz.En kötü eczaneden 10 mg lik bir laroxyl alın çok zararsız bir depresyon ilacıdır her gece yatmadan 2 saat önce 1 tane içerseniz hem melek gibi uyursunuz hem depresyonu geçirir.İlacın fiyatı 1 lira kimsenin bütçesini zorlamaz ve reçetesiz satılır.Bunun yanında bilen biri bir dua formülü verir birazdan...

demişim yani ilaç artı büyü yap demedim gördüğünüz gibi, ama siz yine istediğiniz gibi algılamayı seçtiniz.Verdiğim ilaç bedeni gevşetir, dua etmek ise ruhu rahatlatır bilmem anlayaibliyor musun?yani senin yazdığın gibi hem ilaç iç hem vefk yap yazmıyor orada...Son olatak sen kimsin ne eğitimin var ki beni sorguluyorsun ilk önce git bir eczacıya danış...Tıp adamı olsan zaten ruh kabzetme peşinde olmazsın...Neymiş karşımda seni bulacakmışım komik...Külhan beyi...

A

angeldream

razyel ve akan bu şekilde değil özelden birbirinizle olan sorununuzu hallederseniz sevinirm uyarı yapmış bulunayım bir daha bu şekilde mesajlarla karşılaşmak istemiyorum arkadaşlar lütfen......

Sellenay

Kayıtlı Üye
özelden de atışmasınlar bence Arif olan anlamıştır çoktan. Her iki üyemizde akıllı ve kendilerinin farkına varma yolunda adım atmaya niyetli ve yol almaya başlamış insanlar. Yani kendilerinin sevgi olduğunu ve Allah ın içlerindeki nefesinin varlığını bilip, sevgi ile konuşmaya başlamalrı gerekir.
Ben her iki arkadaşımızı "üstteki üyenin duasına amin deyin" bölümüne davet edeyim. Benim de duam var . Herkesin tüm günlerinin kendisinin sevgi olduğunun farkına vararak geçmesi dileğiyle..;)

akan

Kayıtlı Üye
insanların önce sorunlarını dinlesek onları kimyasal ilaçlara boğmadan ruhunu kendi sevgimizle şifamızla iyileştirsek daha iyi olmazmı? ben hiç bir psikologun ilaç vermek dışında insanlar üzerinde etkii olduğunu düşünmüyorum....

Keşke dediğin gibi olsa angeldream , ama bazı hastaları dinlemek onların iyilişmelerine yetmiyor ne yazıkki...neler görürüyoruz bir bilsen adamcağız şizofren kişilik bozukluğu yaşıyor kafasında kend iyarattığı bir sabit fikir var sürekli onu öldürmeye çalışan biri olduğunu düşünüyor ve tansiyonunu ölçmek için odaya giren hemşirenin elindeki tansiyon aletini darağacının ipi hemşireyide katil sanıyor...Normal olarak yaptığı ilk hareket kurtulabilmek için hemşireye saldırmak ve onu etkisiz hale getirmek...Haydi bakalım bu hastayı nasıl tedavi edeceksin?Aile gelmiş balıklı Rum hastanesine bırakmış ne arayan var ne soran...yıllardır aynı hastalığı yenememiş insanlar var bazısı hiç iyileşmiyor bazısı daha iyi duruma gelebiliyor fakat sonuç şu ki, bir akıl hastası maalesef hayatı boyunca ilaç tedavisine devam etmek zorunda bıraktığı an vücüd ilacın etken maddesinin izlerini siler silmez yine hstalık nüksediyor...Şimdi gelde bu hastayı sevgi ile iyileştir...Tedavi yöntemlerini yazmayayım daha iyi olacak...

A

angeldream

onlar tabiiki ileri boyutlu olanlar ben o kadar büyük boyutludan bahsetmemeiştim :)