Kalbi İyiliğe Yöneltmek İçin

akan

Kayıtlı Üye
İnan bana bu boyutta olan hastalar depresyon hastası olanlardan fazla ...kimisine genetik olarak geçmiş kimisi ise sonradan olmaz...çok yazık...

yazboz

Kayıtlı Üye
tesekkurler sellenay deneyecegım.ama olumlama yapmakta zorlanıyorum neden bılmıyorum sagol

akan

Kayıtlı Üye
zaten 2yıldır depresyon tedavısı goruyorum arkadasım 225 mg a kadar cıkan ılaclar kullandım ve terapı gordum fakat aldıgım kılodan basak artısı olmadı bu surede 4 dr degıstırdım hepsı de ozeldı patlamalarım ve aglamalarım devam edıyor oysakı ısteyerek gıttım psıkıyatrıstlere hala gıdıyorum ama gelısme gormuyorum hattabırı namaz bıle onerdı amac kafa dagıtmak yapamadım o ayrı dualar onemlı belkı yardımı olur dıye dusundum caresızlık cok zor bunu yasamyan bılemez:(

Çok zor bir durumdur biliyorum arkadaşım ama sormak istediğim bir şey var, önce psikologa sonra psikiyatriste mi gittin? Yoksa direkt bir psikiyatriste mi gittin...Depresyon tedavisi 2 yıl sürmez bu çok uzun bir süre...225 mg anti depresan bir depresyon hastası için çok fazla saldırganlık belirtisi olmayan zarasız hastalarda özellikle 100 mg nin üzerine çıkmamayı tercih ediyoruz çünkü bu dozda bir ilaç bir bireyin bütün sosyal hayatını stabil hale getirir aklımda soru işaretleri oluştu...Bana özelden ulaşırsan sana yardımcı olmaya çalışacağım.Sellenayın dediği gibi yoga ve reiki egzersizleri seni rahatlatabilir ve daha sosyal olmanı sağlar hangi şehirde yaşıyorsun eğer istanbulda isen her perşembe kadıköy'de toplanan bir grup vardı hala çalışmalara devam ediyorlarsa seni onlara yönlendirebilirim, çalışmalara katılmak tamamen ücretsiz bütçenide yormaz...

yazboz

Kayıtlı Üye
tesekkur ederım gercekten zor once psıkıyatrıye gıttım fulsac yetmedı efexorla devam ettım 75 lık kesmedı 150 sonrada 75mg daha ılave oldu aglamalarım kesılmedıgı ıcın bu doza cıktı gunde 225mg ıctım 1 seneboyunca bununla beraber psıkolg destegı aldım terapıler ıse yaramadı oyle dusundum 6 ay da ılac+terapı gordum terapıyı bıraktım dr mı degıstırdım cok cıddı krız gecırdım 2 dr de bu arada degıstırdım su an gıttıgım de psıkıyatrıst 10mg cıpralex ve 50mg exel le tranco buscas ıcıyorum ama aglıyorum hala ıste boyle aklına takılan baska bırsey varmı bılmıyorum

akan

Kayıtlı Üye
Fulsac ve efexor çok ağır depresyon geçiren ve intihara meyilli hasta profillerinde kullanılır yanlış bir seçim olmuş olabilir fakat tabii ne aralıklarla ilaç dozajının yükseltildiğini bilemiyorum.Özelden mesaj attım, cevabını bekliyorum...

yaren81

Kayıtlı Üye
Emeğine sağlık okumaya başlayacağım hemen

DNZ33

Kayıtlı Üye
selenim ellerine sağlık.
Birşey daha eklemek istiyorum, bence ilaç ismi verilebilir doktor bey ama özelden verseydiniz keşke.Zaten biliyorsunuz sıkıntılı bir dönemdeyiz bende tedavi görüyorum.İlaç ismi vermiceğim şimdi.Ama siz doktorsunuz doktorlar daha anlayışlı olarak insanlara daha faydalı olmazmı.En azından benim doktorum öyle.sizede tavsiye ederim.Üç doktor değiştirdim.En sakiniyle çok mutluyum...