İçim de iki kişi var gibi

FKing

Kayıtlı Üye
Bir yanım tamamen dizginlenemez öfke ile dolu her an Allah a küfür etmeye hazır ve resmen isyan etmek için bekliyor gibi diğer yanım İslam'a yöneltiyor ve beni dua ya teşfik ediyor gibi . Anlam veremiyorum sürekli bu iki duygu içerisin de gidip geliyorum. Örneğin bazen tamamen yaşadığım hayattan sıkılıp şeytan la anlaşma konularını araştırmaya başlıyorum bazen de bu konuları araştırırken dayanamayacağımı ve yapmamam gerektiğini hissediyorum.

Analiz6827

Kayıtlı Üye
Bir yanım tamamen dizginlenemez öfke ile dolu her an Allah a küfür etmeye hazır ve resmen isyan etmek için bekliyor gibi diğer yanım İslam'a yöneltiyor ve beni dua ya teşfik ediyor gibi . Anlam veremiyorum sürekli bu iki duygu içerisin de gidip geliyorum. Örneğin bazen tamamen yaşadığım hayattan sıkılıp şeytan la anlaşma konularını araştırmaya başlıyorum bazen de bu konuları araştırırken dayanamayacağımı ve yapmamam gerektiğini hissediyorum.
Tek kelime ile AYNEN diyorum başka birşey demiyorum.

Tamamen aynı şeyi yaşıyoruz..

Berliner

Kayıtlı Üye
Sizin gittiğiniz yolun ortası yok. Ya çok kazanırsınız ya çok kaybedersiniz.
Bu buhran dan çıkın. hayatta bir hedef belirleyin. hedefinize yoğunlaşın.
İçinizdeki inancınızı yitirmemişsiniz. yitirseniz zaten dine yönelmeyi bile düşünmezdiniz. Demek ki bir şeyleri kendi kendinize keşfetmeniz bekleniyor.
Hayat zaten belirsizlik içerisinde yaşayabilme sanatı.. Bazı şeyler her zaman belirsiz kalacak, içinizi darlayacak. Yolun sonuna varmadan sonucu bilemeyeceksiniz. Kazanan da kaybeden de orada belli olacak. Ortada "karasız şekilde" kalmamanızı tavsiye ederim. Dine yönelmek istiyorsanız mesela tam yönelin, yükümlülüklerini tam yerine getirin. cemaate v.s gidin bağlanın demiyorum. İçinize tam yaşayın, tam iman edin. hangi dine inanıyorsanız, neye inanıyorsanız ona tam inanın. ancak bu şekilde sıkı bağlılık ile bir yere varırsınız.

SiriusB

Kayıtlı Üye
Öfke gibi duygular geldiği zaman git şimdi başımdan demeyi deneyin. isim var şimdi gibi.. Dinlemeyin onu. Ertelemeye çalışın o duyguyu. Sen onu dinlemeyince sıkılıp gider. Negatif ler bazen yoldan çıkarmak için herşeyi yapıyor. Neye odaklanırsan o büyür.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Seçim yapamıyorsunuz. Kendinizi tanımıyorsunuz. Seçim yapamaz bir karara varamazsanız evren sizin için öyle şeyler yaratır ki insanların sizin adınıza seçim yapmasına muhtaç hale gelirsiniz. Lütfen arada kalmayın. Ya birini seçin ya da ikilemden vazgeçin.
"Ne Zaman" adlı kitapta en iyi seçimlerin sabah erken saatinde yapılan seçimler olduğunu gösteren deneylerden bahsedilmektedir. Sabahken siz bu konular hakkında neler düşünüyorsunuz? Nasıl uyanıyorsunuz güne? Tabii sizin de arada kaldığınız durumlar da biraz garip.
Kusura bakmayın bunu da kırıcı olmak için demiyorum ama canınız sıkılıyorsa hiçbir şey yapmıyorsunuz demektir. Zaten bu şeytana hizmet. Anlaşmanıza gerek bile yok. Kendinize düşmanı içinizde bastırdıklarınızla yaratmayın.
İnsan hormonları ile ortaya çıkan zaafları olan ilkel dürtüleriyle hareket etmekten mantığını körleştiren zayıf bir varlıktır. Zihin ise daima eksiği tamamlama, sorunları çözme üzerine programlanmıştır. Daima tetiktedir. Siz bir şey yapmazsanız o size sorun da çıkarır, hastalık da. Siz çözüm üretmezseniz o çözemese bile yaratır size de yutturur. Siz boş boş duruyorsunuz. Alter egonuz kaynıyor allta. Bir itlik yapayım da sorun çıkarayım. Zihin de kıyamam şeytanla anlaşma diyor. Ego da mutlu sıfır emekle bir anlaşmaya kabaracak. Yapmayın etmeyin.
Boynunuzun üstünde muhteşem bir bilgisayar var. Yaşınız muhtemelen küçük. Kendiniz varsınız. Yine öyle ya da böyle birine köle olmak istiyorsunuz. O da şeytana aman ne havalı. Çıkın şu ataletten. Çıkın şu; çoban arıyorum, onun adıyla bir yerim yorulmadan farklı olayım sıradanlığından.
Bu kadar da uzun yazdım. Bunun sebebi ise belki bir dokunuş olur düşüncelerinize. Şayet:"Bu ne diyor ya? "diyorsanız da son önerim, size verilen ilk cevapta.

Merdut

Kayıtlı Üye
Gayet normal bir durum. O iki kişilikte aslında sizsiniz. Bir taraf yanlış olduğunu bildiğiniz için baskıladığınız duygularınız ve düşünceleriniz. Ne doğaüstü ne de psikologluk bir durum yok işin içinde. Aynı şeyi ben de yaşıyorum; zamanında ben de garipsiyordum ve bunu nedeni bilinmez şekilde doğaüstü veyahut psikolojik sorunlara bağlıyordum. Belki dikkat çekmek veya kendimi özel hissetmek istiyordum. Kimseyi hedef göstermiyorum fakat bu forumda benzer konu açan herkesin içten içe bu amaçla konu açtığını düşünüyorum (kişisel görüşüm dostlar, kimseyi bunla itham etmiyorum.) çünkü aynı şeyleri ben de zamanında bu forumda yapıyordum. Kısaca bir sıkıntın yok dostum gayet normal bir durum. Sokaktan 5 kişiyi çevirsen 4’ü aynı şeyleri yaşadığını söyler.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Psikolojik bir durumun içerisindesiniz bir dizi eğitimden geçmeniz lazım toparlanabilmeniz için.

Büyük ihtimal geçmiş yıllarınızda sessiz travmalarınız olmuştur diye düşünüyorum.

Önce kimsin nesin bunu bilmen lazım anlaman lazım ruhunda yaşadığın kırılma noktalarının tespit edilip onarıma gidilmesi lazım.

Bu dediklerim çok ciddi tespitler ve eğitimler gerektiren birşeydir ciddi manada ehil birisinin elinden geçmen gerek.Tabi bu dediklerim ciddi bir psikolojik sorunun olmaması halinde geçerli bunun dışında olan bir durumda tedavi edilmen lazım zira yaşadığın sorun bukadar ile sınırlı kalmayacaktır davranışlarına hayatına çevrene kadar yayılıcak ve ciddi anlamda sorunlar yaşamana sebep olucaktır.

Hepunutuyorum

Kayıtlı Üye
Yaşadığınızın tamamıyla psikolojik ve buhran dönemi olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de bulunan fırsat eşitsizliğinin ve dini baskıların insanlar üzerindeki birçok etkisinden birkaçını deneyimliyorsunuz. Çözümü ise kendinizi dinlemek, keşfetmek, küçük adımlarla hayatınızı yoluna koymaya başlamak, yaşam alanınızda ve görüştüğünüz insanlarla size zararlı olanları değiştirmek/kesmek olarak görüyorum. Siz adım attıkça inançlarınızın ve düşüncelerinizin kendiliğinden şekil alacağına inanıyorum. Herhangi bir doktorluk belgem yok benimkini sadece tavsiye olarak değerlendiriniz. Işık ve sevgiyle.