Fil Suresi ile ilgili..

Efset

Kayıtlı Üye
Merhaba.
Hayirli aksamlar.
Arkadaşlar, is yerimde ve ailemizde sevmedigim hoslanmaadigim bazi kisileer mevcut.
Bu kisilerle gorusmek ve konusmak istemiyorum.
Fakat ben kactikca onlar israrla geliyorlar.
Fil süresi nin bu tarz uygulamalarda kullanildigini okudum.
Bilgi sahibi olanlar yardimci olabilir mu?

Ü

Üye silindi 58480

Başkalarında bizi rahatsız eden şeyler, aslında kendimizi daha yakından tanımamıza yardımcı olan şeylerdir. O halde enerji bağı kesmek ve kendimizi içten düzeltmekte aranmalı çözüm.

Fil suresi ile savaş ilan edersiniz. Yapmayın.
Fil suresi metafordur. '' Rabbin onları yanmış ekin yapraklarına nasıl çevirdi görmedin mi? '' der. Bombardıman sonrası harap olmanın kahrı perişanlığını anlatır. Bu sure önünü alamayacağınız olayları tetikler. Çünkü sonrasında toparlanamamanın da metaforu saklıdır surede. Yani ölüm bile getirir.

Kozmik ölçekte kendisine ve bütüne daha zararlı olan değişken belki de sizsinizdir. İlla Kendinize göre göreceksiniz olayları, durumdan en iyi kişisel gelişim ibretleri çıkarmaya bakın. Karşı tarafın ayağını kaydırma niyeti her zaman kendi ayağınızın kaydırılmasına da razı olmak ile başlar ve biter.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Evet okunabiliyor ama istenmeyen sonuçları da olabilir. Bunun yerine dua edip Allah'tan bu kişileri sizden "en hayırlı şekilde" sizden, uzaklaştırmasını isteseniz daha iyi olur. Ayrıca korunmak için de hergün Nas, Felak, Kafirun ve Ayetel Kürsi'yi okumanızı tavsiye ederim. Şahsen ne zaman temiz bir niyet ile böyle yaptıysam, istemediğim kişiler adımı bile anmaz oldular. Hem ben kimseyi kırmamış, üzmemiş oldum, hem de onlar beni. :)
Duanızda sabırlı ve ısrarcı olunuz.
Her şey gönlünüzce olsun.

Efset

Kayıtlı Üye
Başkalarında bizi rahatsız eden şeyler, aslında kendimizi daha yakından tanımamıza yardımcı olan şeylerdir. O halde enerji bağı kesmek ve kendimizi içten düzeltmekte aranmalı çözüm.

Fil suresi ile savaş ilan edersiniz. Yapmayın.
Fil suresi metafordur. '' Rabbin onları yanmış ekin yapraklarına nasıl çevirdi görmedin mi? '' der. Bombardıman sonrası harap olmanın kahrı perişanlığını anlatır. Bu sure önünü alamayacağınız olayları tetikler. Çünkü sonrasında toparlanamamanın da metaforu saklıdır surede. Yani ölüm bile getirir.

Kozmik ölçekte kendisine ve bütüne daha zararlı olan değişken belki de sizsinizdir. İlla Kendinize göre göreceksiniz olayları, durumdan en iyi kişisel gelişim ibretleri çıkarmaya bakın. Karşı tarafın ayağını kaydırma niyeti her zaman kendi ayağınızın kaydırılmasına da razı olmak ile başlar ve biter.
Yanitiniz icin cok tesekkur ederim.
Kimsenin ayagi kaysin degildi niyetim.
Gelip gitmesinler yeterdi .
Bu kadar etkili oldugunu inanin yeni ogrendim

Ü

Üye silindi 58480

Mani olması
Yanitiniz icin cok tesekkur ederim.
Kimsenin ayagi kaysin degildi niyetim.
Gelip gitmesinler yeterdi .
Bu kadar etkili oldugunu inanin yeni ogrendim

Aslinda ben genele de hitap ederek yazdım.
Çünkü sure içerik itibari ile ürpertici bir güven veren ve okuyanın kendi ayağını da denk almasının mesajını veren bir keskinlikte inmiș.

İstenmeyen insanlar için el-Settar esmasi okunur genelde. Set çeken, örten, koruyan demektir. Ya da el-Mani esması da okunabilir. Mani olan, değişik vesilelerle meşgul eden, önüne geçen demektir.

Ayet ya da Esma sihirli değildir. Niyet ve deneyim başlatır bütün kerameti. Niyet ettiğiniz anda ortaya çıkan deneyim ile zaten duanıza icabet başlar.

Demiryolu gibidir ayetler. Mesele demir yolunu kullanarak seyehatin kendi deneyimini yaşamaktır. Ama ne var ki seyehati boşverip demir yoluna koala gibi tutunmaya benzer ayetlerden sihirli okuma sonuçları beklemek.

Demre

Kayıtlı Üye
Ben de, düşmanlık edenler benden uzaklaşsın diye hergün 3 adet Tebbet suresi okuyorum. Başlayalı epey oldu ama henüz sonuç alamadım.

Efset

Kayıtlı Üye
Mani olması

Aslinda ben genele de hitap ederek yazdım.
Çünkü sure içerik itibari ile ürpertici bir güven veren ve okuyanın kendi ayağını da denk almasının mesajını veren bir keskinlikte inmiș.

İstenmeyen insanlar için el-Settar esmasi okunur genelde. Set çeken, örten, koruyan demektir. Ya da el-Mani esması da okunabilir. Mani olan, değişik vesilelerle meşgul eden, önüne geçen demektir.

Ayet ya da Esma sihirli değildir. Niyet ve deneyim başlatır bütün kerameti. Niyet ettiğiniz anda ortaya çıkan deneyim ile zaten duanıza icabet başlar.

Demiryolu gibidir ayetler. Mesele demir yolunu kullanarak seyehatin kendi deneyimini yaşamaktır. Ama ne var ki seyehati boşverip demir yoluna koala gibi tutunmaya benzer ayetlerden sihirli okuma sonuçları beklemek.
Cok açıklayıcı olmuş. Teşekkür ederim.

Efset

Kayıtlı Üye
Evet okunabiliyor ama istenmeyen sonuçları da olabilir. Bunun yerine dua edip Allah'tan bu kişileri sizden "en hayırlı şekilde" sizden, uzaklaştırmasını isteseniz daha iyi olur. Ayrıca korunmak için de hergün Nas, Felak, Kafirun ve Ayetel Kürsi'yi okumanızı tavsiye ederim. Şahsen ne zaman temiz bir niyet ile böyle yaptıysam, istemediğim kişiler adımı bile anmaz oldular. Hem ben kimseyi kırmamış, üzmemiş oldum, hem de onlar beni. :)
Duanızda sabırlı ve ısrarcı olunuz.
Her şey gönlünüzce olsun.
Cok teşekkür ederim.
Umarım hepimizin Her şey gönlüne göre olur ?

Demre

Kayıtlı Üye
Birilerine bahsetti iseniz sonuc almiyor oluşunuz normal .
Hayır bahsetmedim. Ilk kez burada yaziyorum. Bahsedilmemesi gerektigini okumustum. Burada yazmiş olmam, duami negatif etkilemez heralde. Soonuçta ne beni ne de karsidakileri kimse tanimiyor, herhangi bir enerji alisverisi mumkun degil. Yanlis mi düsünüyorum?

moonshine

Kayıtlı Üye
Ben de size düşmanlık eden kişinin yanınızdan uzaklaşması için yüzüne karşı 7 Tebbet okuyup ona farkettirmeden üflemek lazım diye duymuştum. Yanlış hatırlamıyorsam ortaokula giderken denemiştim ve işe yaramıştı. Bir de negatif bir ortamdayken 51 besmele çekip ortama üflerseniz negatiflik ortadan kayboluyor. Bunu da teneffüste tartıştığım arkadaşımda denemiştim. O gün yanımda oturuyordu ve derse girince bu yöntemi yaptım ve ödevime birden yardım etmişti daha doğrusu bizzat kendi yapmıştı. Belki de tesadüftür bilemiyorum.

Efset

Kayıtlı Üye
Hayır bahsetmedim. Ilk kez burada yaziyorum. Bahsedilmemesi gerektigini okumustum. Burada yazmiş olmam, duami negatif etkilemez heralde. Soonuçta ne beni ne de karsidakileri kimse tanimiyor, herhangi bir enerji alisverisi mumkun degil. Yanlis mi düsünüyorum?
O kadar bilgi sahibi degilim. Ama burada bahsedilen hep anlatilmamasi gerektigi olduğu icin yazdim.
Belkide henüz olma zamani gelmemiştir.
Yada biraz ara verin tekrar deneyin..

Efset

Kayıtlı Üye
Ben de size düşmanlık eden kişinin yanınızdan uzaklaşması için yüzüne karşı 7 Tebbet okuyup ona farkettirmeden üflemek lazım diye duymuştum. Yanlış hatırlamıyorsam ortaokula giderken denemiştim ve işe yaramıştı. Bir de negatif bir ortamdayken 51 besmele çekip ortama üflerseniz negatiflik ortadan kayboluyor. Bunu da teneffüste tartıştığım arkadaşımda denemiştim. O gün yanımda oturuyordu ve derse girince bu yöntemi yaptım ve ödevime birden yardım etmişti daha doğrusu bizzat kendi yapmıştı. Belki de tesadüftür bilemiyorum.
Teşekkür ederim.
Ne hos dualarinizin hemen kabul olmasi.
Yanimizda degilse resime üflesek olur mu acaba ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bu tür yüze okumalar etkili olur ama herkesin ki malesef.
@moonshine beyninizi inandırmak noktasında kuvvetli bir yönlendirme kabiliyetine sahipsinizdir ve de ayetlerin gücüne sizi inandıran haller yaşamış olmalısınız.

Genelde ise böyle ayet okumaları inanç ve ihlasın kuvvetli olmasını gerektirir.

Mesela karşınızdaki kişi size karşı boş boş konuşup sizi yeriyor ve siz susmasını istiyorsunuz. Kevser suresini ona karşı okumanız kafidir. Okuyup üflerseniz susar. En azından size bulaşmaz.
Ama bu tür deneyimleri herkes pek yaşayamıyor.
Olmadıkça da kişinin inancı iyice zayıflıyor ve artık hiç olmuyor.

Konu sahibine "la havle ve la kuvvete illa billâhil aliyyil azîm" zikrini sürekli çekmeyi öneriyorum.

Sabrınız zamanla artar. Dolayısıyla bu insanların yapıp ettikleri sizi ırgalamaz ve sorun olmaktan çıkarlar.

ROMİNA

Kayıtlı Üye
Merhaba.
Hayirli aksamlar.
Arkadaşlar, is yerimde ve ailemizde sevmedigim hoslanmaadigim bazi kisileer mevcut.
Bu kisilerle gorusmek ve konusmak istemiyorum.
Fakat ben kactikca onlar israrla geliyorlar.
Fil süresi nin bu tarz uygulamalarda kullanildigini okudum.
Bilgi sahibi olanlar yardimci olabilir mu?

ROMİNA

Kayıtlı Üye
ilişkilendirdiğiniz konu ne olabilir?Hoşlanmadığınız kişilerde kendiniz ile ilgili bağlantılı ilişkilendirdiğiniz ne var?İyi bir sorulama ve nesnel bakış açısı ile öz gözlem o gerçekliği yıkabilir ve hoşnutsuzluk ortadan kalkabilir.Ne?Nedn?Niçin?Neye ve kime karşı?Ne zaman?
sorguları yol gösterici olabilir.

Ü

Üye silindi 56746

Kaçtığın şey aslında kaçmaman gereken şeydir, görmen gerekendir. Kaçtıkça illa ben buradayım der, gör onu çünkü o senden daha güçlü, savaş ilan edersen sen kaybedersin. Gölge yanınla barış

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Kaçtıkça ısrarla geliyorlar...

Israrla...

Nereye kaçarsan kaç içinde oraya götürürsün. Onlar senin parçaların... Parçalarını iyileştir... Ne okuyacaksan o parçalarına okumalısın...

Ayetleri "Aduket" moduna sokmayın. Çünkü öyle şeyler değiller...