Fatima'nın 3.sırrı

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Haz 2008
Mesajlar
2,596
Tepkime puanı
168
Konum
somewhere outthere
İş
dış ticaret uzmanı
Fatima'nın üçüncü sırrı

Asırlık Sır Perdesi Aralanıyor mu?..
Portekiz'in Fatima köyünde 13 Temmuz 1917 tarihinde üç çoban çocuğa göründüğü iddia edilen Meryem Ana'nın verdiği üç sırdan sonuncusu gizemini halen korumaktadır. Peki, Kilise'ye ve Katolik inancına dair bilinen her şeyi kökünden değiştirebilecek olan bu üçüncü sır neydi?
1917'de Portekizli üç çoban çocuk, kendilerine Meryem Ana'nın görünerek üç sır verdiğini iddia etti. İlk sır dünya savaşları, ikinci sır ise komünizmin çöküşüydü. Üçüncü sır gizemini halen koruyor.

13 Mayıs 1917 tarihinde Portekiz'in Fatima kasabasında, üç köylü çocuk Meryem Ana'yı gördüklerini iddia eder. Bu iddialara göre, Meryem Ana, altı ay boyunca, her ayın on üçünde kendilerine görünmüş ve bazı bilgiler vermiştir. 13 Ekim 1917'deki son görünüşünde, kasabaya akın eden yetmiş bin kişinin gözünün önünde 'güneşin dans ettiği' de iddia edilmektedir. Ne var ki, Kilise bu iddiaları ciddiye almaz. Fakat on üç yıl sonra, kasabanın bağlı olduğu Leiria yöresinin Piskoposu, "Meryem Ana'nın çocuklara görünme mucizesinin doğru ve inanılır nitelik taşıdığını'' ilan eder. Görüntüler yani vizyonlar hâlinde iletilen sırlardan ilki, bir cehennem tasviridir. Dünya üzerinde ateş denizleri, insan görünümünde ruhlar ve şeytanların yer aldığı bu görüntüyü ikinci sır izler. Bu sır, Bakire Meryem'in ruhların cehenneme gitmekten nasıl kurtarılacaklarıyla ilgili öğütlerini içerir. Üçüncü sır ise Bakire Meryem'in Lucia'dan isteği üzerine 2000 yılına kadar gizli tutulur. Lucia, sırrı bir kâğıda yazarak Vatikan görevlilerine teslim eder. Papa IX. Pius da kasabayı ziyaret edenleri takdis eder. Meryem Ana'nın çocuklara göründüğü öne sürülen yerde bir kilise inşa edilir ve ölmüş olan iki çocuğun resmi konulur. Papa VI. Paul 'mucizenin' ellinci yıldönümünde Fatima'ya gider ve ayinleri idare eder.

Vatikan Başbakanı Kardinal Angelo Sodano, 13 Mayıs 2000'de Papa'nın Fatima'nın üçüncü sırrını açıklayacağını duyurur. Fatima'nın birinci sırrı Birinci ve İkinci Dünya Savaşı'nı, ikinci sırsa komünizmin çöküşünü öngörmektedir. Kardinal Joseph Ratzinger, 26 Haziran 2000'de büyük bir gazeteci kitlesi önünde yaptığı açıklamada üçüncü sırrın, Mehmet Ali Ağca'nın 13 Mayıs 1981 tarihinde Papa'ya düzenlediği suikast olduğunu söyler. Ratzinger'in yaptığı açıklama herkesi huzursuz eder. Din adamlarının pek çoğu da yapılan bu açıklamaya inanmaz. Vatikan'ın 'esorcista' (şeytan kovan) rahiplerinden Monsignor Corrado Balducci, "Fatima'nın üçüncü sırrını açıklayan belgede, Papa'ya suikasti görmek çok zor" der. Demonolog, Monsignor Balducci "hayal kırıklığına" uğradığını belirtirken, Kardinal Sodano ve Kardinal Ratzinger'in açıklamalarının da birbirini tutmadığını vurgular. Balducci daha da ileri giderek, "Kehanetin diğer bölümlerine ne oldu? Kilisenin doktrinel krizi ve III. Dünya Savaşı ile ilgili kısımlara ne oldu?" sorusunu sorar.

KİLİSE'NİN SONU MU?
Fransız Mariolog (Meryem Ana) uzmanı Rene Laurentin, Ağca suikastinin üçüncü sır olmadığını ve bunun Katolik Kilisesi'nin sonuna ilişkin bir kehanet olduğunu iddia ediyor. Sırrı bilen Kardinal Ottaviani'nin, 1963 yılında Meryem Ana Papalık Akademisi'nde, "Size sadece şunu diyebilirim; Kilise için çok zor günler gelecek, çok dua etmeniz gerekiyor. Umarım dinden çıkanların sayısı çok olmaz" dediği bilinmektedir. Aynı kardinal, 1963 yılında Fatima'nın üçüncü sırrının diplomatik bir dille "Santa Rita" dergisinde yayınlanmasına izin vermiştir. Aynı metin Papa Roncalli (Giovanni XXIII) tarafından ABD Başkanı John Kennedy ve Sovyet lider Nikita Krusçev'e de gönderilmiştir. "Fatima'nın Sırrı" hakkında bir kitap yazan Hellmuth Hoffman'a göre başlangıçta Vatikan Başbakanı Kardinal Sodano'nun ağzından kaçan, belki de bilerek söylediği "dünya trajedisi" sözü gerçek sırrı yansıtmaktadır. Bu nedenle daha önceki Papalar da Fatima'nın 3. sırrını yayınlamaktan kaçınmışlardır. Hoffman bir diğer neden olarak da, Fatima'nın üçüncü sırrının 'tarihin sonundaki papa' üzerine olması olasılığını gösterir. Bugün Katolik Kilisesi'nde son sırrın 'III. Dünya Savaşı ve Katolik Kilisesi'nin sonunu' içerdiğini düşünenler çoğunluktadır.

DECCAL DÜNYADA MI ?
Sadece Hıristiyanlar arasında değil, tüm dinlere mensup milyonlarca insan arasında en çok konuşulan ve kafa yorulan konulardan biri de 'sahte Mesih' Deccal!... Papa II. Jean Paul'ün ölümünden sonra Deccal'in vakti yaklaştı mı? Deccal kim, insan kılığında mı? Bir tane mi, birden fazla mı? Günümüze hakim olan bir zihniyet mi?.. Bu gibi sorular, şu günlerde çok sayıda din adamı ve ezoterizm uzmanının kafasını yoruyor. Üç büyük kutsal kitabın da içinde yer alan inanışlara göre kıyamet gününden önce Deccal dünyayı hakimiyeti altına alacak. Bu kutsal kitapları yorumlayanlar Deccal'in bir insan, bir ulus ya da bir zihniyet de olabileceği üzerinde duruyorlar.
Vatikan Kilisesi'ndeki bazı din adamlarına göre Deccal, 'Katolik Kilisesi'ni kökünden yıkacak bir adam ya da zihniyet' olabilir.

Fatima'nın üçüncü sırrını açıklayan belgedeki bilgileri, Papa suikastı olarak yorumlamak pek yeterli değil, adeta bilginin üstü örtülmüş ve başka bir olay hedef gösterilmiş gibi bir hava var olayda, itirazlar da bu yüzden oluyor.

Kehanetin diğer bölümlerine ne oldu? Nükleer savaş ve İsa’nın geri dönüşü gibi bilgilere ne oldu? Neden yayınlanmadı ya da gerçekten var mıydı? soruları akla geliyor elbette… Kilisenin doktrinel krizi ve İsa’nın geri dönüşü kavramı da sembolik ve her zaman olduğu gibi ezoterik bilgilerle hiç meşgul olmayanlar tarafından yanlış yorumlanıyor. Bu sır doğruysa eğer pek de pek çok sayıda insanın hristiyanlıktan vazgeçeceği, dinden çıkacağı anlamına da gelmiyor, aksine belki de mevcut dinlerin aslına nüfuz etme, daha derin bir bilgilenme, konunun özünü anlama ve kitlesel uyanış söz konusu olabilir ki o da Deccal sembolüyle anlatılmış zaten. Üç büyük kutsal kitabın da içinde yer alan inanışlara göre kıyamet gününden önce Deccal dünyayı hakimiyeti altına alacak. Bu kutsal kitapları yorumlayanlar Deccal'in bir insan, bir ulus ya da bir zihniyet de olabileceği üzerinde duruyorlar. Yani nefsin azgınlığını simgeleyen her şey Deccal’i de işaret etmiş oluyor günümüz insanlığı için.

Deccal ezoterik kaynaklara göre; kıyamet döneminde yani uyanış dönemine yaşanan kargaşa, nefsin tam manasıyla baş kaldırması demektir. Yani, yanlış olanı, doğru olana karıştırmak demektir ki, yalan mı? Doğruyla eğri çoktan birbirine fazlasıyla karışmadı mı? Doğruyu yaşamak isteyen insanlarla alay edilmiyor mu? Kıyamet zamanı, karıştırıcı, hakikati örtücü İblis’in hakimiyeti ortaya çıkar. Deccal ile iblis hakimiyeti arasında çok yakın bir alaka vardır. Çünkü bunun sonucunda genel bir teşevvüş (şaşkınlık) devri meydana gelmiştir.

Demek ki Deccal, dünyanın içinde bulunduğu genel şaşkınlık halini ifade eder. Ve Deccal çoktan çıkmıştır. Geldi, gelecek diye beklemeye hiç gerek yok. O mevcuttur. Şu anda insanlar bir şaşkınlık içerisindeler. Yani, yanlış olanı doğru olandan ayırt edememe hali içindeyiz.
Bu devir, bir nevi sapıtma, yolunu şaşırma, Sırat-ı Müstakim'den ayrılmış olma devridir. Yani Sırat Köprüsünden, vicdanla nefs arasındaki o kıl kadar ince ayırım köprüsünden ayrılma, yolunu şaşırma devridir.

Teşevvüş (şaşkınlık) içinde Deccal ismini alan, azgın nefs ve teşevvüşe, bir bakıma insanın şeytanı da denmektedir. Genel teşevvüşe paralel olarak azgın nefsin ya da nefsani aşırılığın durumu Deccal'in ifadesidir. Bunların hepsi de hali hazırda çevremizde mevcuttur.” Belki de, üçüncü sırda uyanışın haberi vardı yani üstü kapalı örtülü bilgiden kurtulma ve evrensel gerçeklere uyanma ki doğal olarak Hıristiyan topraklarda verildiği için en büyük sembolle yani İsa ile sembolize edilmiş ama bu sembolün evrensel ve tüm gezegeni ilgilendiren bir bilgi içermesi çağımıza daha uygun bir yorumdur…
 
Üst