Evrenimizdeki Psişik Enerji

tolhur

Kayıtlı Üye
Evrenimizdeki Psişik Enerji

Siz değerli arkadaşalrıma bu konumda evrensel enerjiden bahsetmek istiyorum. Sizlere bu konuda tabi ki fiziksel kanunlardan bahsedip bilimsel kanıtlara dayanarak enerjiyi anlatmayacağım. Bahsettiğimiz bu enerji kişinin yaşamasını sağlayan çakralardan elde edilen farklı bir enerji. Yani kişinin içinde sakladığı sonsuz bir enerji kaynağından bahsedeceğiz. Sizleri çok sıkmadan genel bir tanım şeklinde örneklerle anlatmak istiyorum. İler ki konularımda git gide bu enerji hakkında daha fazla bilgiler edineceğiz. Çünkü kullanacağımız enerjiyi öncelikle tanımamız gerekiyor.

"Enerji" kelimesi Grekçe “energia” yani "hareketli kuvvet" kelimesinden gelir. Peki neden “hareketli kuvvet” ? Enerjinin gözle görülmesi zordur. Ancak ortada sürekli hareket halinde olan bir enerji vardır. Tabi enerjiyi görememek hissedemeyeceğimiz anlamına gelmez. Buna en güzel örnek olarak rüzgar verilebilir. Bir fırtına. Düşünsenize çatılar ağaçlar bile uçuyor. Gözle görülebilir bir enerji yok ortada ama inanılmaz bir kuvvet var. Ve nesneleri hareket ettirebiliyor. İşte bu kuvvet “enerji”dir. Bu örnekten anlaşılabileceği gibi enerji kendini maddesel olarak göstermese de uyguladığı kuvvetle yani hareketle kendisini hayatımızın her anında her yerde olduğunu kanıtlar.

Peki enerji sadece bumudur? Tabi ki de hayır. Gözle gördüğünüz ve göremediğiniz her şey enerjidir. Tüm canlılar ve cansızlar hatta aklınıza gelebilecek her madde. Evrendeki her şeyin enerjisi vardır. Bu enerji bizi yaşatan hatta evrenin düzenini sağlayan bir enerjidir. Aynı enerji şuan bu yazıyı ekranınıza getiren görüntüyü de oluşturuyor. Bilim insan oğlunun sadece moleküllerden oluşmadığını yani sadece fiziksel bir yapıya sahip olmadığımızı ve bir enerji alanına sahip olduğumuzu doğrulamıştır. Bu enerjimiz biterse fiziksel hayatımızın da bittiği bir gerçektir. Yani bizlere katı kütle gibi görünen vücutlarımız çok sayıda bulunan enerji parçacıklarıdır.

Canlı her varlığı titreşimlerinden algılamamız mümkündür. Canlı varlığın hiç durmayan sürekli hareket halinde olan enerjisi vardır buda canlı varlıkları (insan hayvan bitki) ele verir. Yani sürekli hareket halinde olan bu enerjiyi keşfettiğinizde etrafınızda olup bitenleri algılayabilmekte mümkündür.

Bir insanla karşılaşır karşılaşmaz itici veya samimi bulduysanız buda enerjilerin uyumuyla ilgilidir. Aslında psikolojik durumunuz yani ruh haliniz tamamen enerjinizi etkiler. Hiçbir köpek eğitmenini izlediniz mi ? Ne kadar sakin bir tavırdadır. Çünkü köpekler enerjiyi algılamada yüksek bir yeteneğe sahiptir. Bu yüzden kişi hayvana yaklaşırken iyi niyetini sözle değil enerjisiyle belli etmelidir. Köpekten korkmayın korktuğunu belli edersen ısırır derler. Konumuz dışında da olsa hadi biraz açıklayalım bunu. Korku hayvanlar aleminde(insanda dahildir) savunma durumuna geçmeyi tetikler. Köpek sizin korkunuzu hissedince ona zarar verebileceğiniz kanısına varıp iç güdüsel olarak savunma durumuna geçecektir. Gördünüz mü enerjinin işleyişini ? Peki ya gergin bir ortama girdiğinde sizinde gerildiğiniz oldu mu ? Ya da telefonunuz çaldığında kimin aradığını sezdiğiniz ? Yanınıza Bu durumlar aslında bize çok büyük bir kanıt sunar. Kişinin ruh halini dahi sezebilmek hatta onun ruh halinden enerjisel olarak etkilenebilmek bizlere aslında enerji parçacıklarıyla birbirimize bağlı olduğumuzu gösterir. Bu sadece insan oğlu için geçerli değil tüm canlılar enerji parçacıklarıyla birbirine bağlıdır. Buda bizleri bir bütün haline getirir. Aslında ben, sen yoktur. Çünkü enerjisel olarak bu evren tamamen tek bir bütündür.

Az çok enerji hakkında bilginiz oldu artık. Tabi bu enerji konusu neredeyse her konumuzda git gide ayrıntılı olarak karşınıza çıkacak. Çünkü enerjiyi tanımanız bu işin en önemli kısmıdır.

Tekrar belirtmeliyim ki bu konuları yeni başlayanlara göre hazırlayıp adım adım ilerleyecek şekilde anlatımlarda bulunacağım için ayrıntılara girmedim.