Enerji vampirleri

cathrine

Kayıtlı Üye
Muhtemelen o yüzden de çok düşünüp her şeyi, herkesi saçma sapan takan insanlar hep hasta oluyor ve mutsuzlar. Çok takılmayanlar daha dinamik ve sağlıklı.
Sadece kendine odaklanıp yaşamak ve kendi yolunu takip etmek ne kadar doğru bir yaklaşımsa da uygulamak zor...Çünkü eşyaların bile bir enerjisi olduğuna inananlar olarak bırakın yanımızdakileri uzaktakilerden bile etkileniyoruz.O yüzden ''çalışmak,hayata karışmak,ilgi alanlarını arttırmak(hobiler) insanları kafaya takacağımıza başka konuları kafaya takmamızı sağlıyor.En azından konuyu ''insanlardan''çekip ''amaçlara''yönelmek freknasımızı da yükseltir,ruhumuza da iyi gelir.Enerjimizi biraz olsun korumuş oluruz:)Sizin de aura temizlemek dışında aktif olarak enerjinizi yükselttiğiniz somut örnekleriniz varsa paylaşın ,hem öğrenelim hem eğlenelim:)

createtherules

Kayıtlı Üye
Sadece kendine odaklanıp yaşamak ve kendi yolunu takip etmek ne kadar doğru bir yaklaşımsa da uygulamak zor...Çünkü eşyaların bile bir enerjisi olduğuna inananlar olarak bırakın yanımızdakileri uzaktakilerden bile etkileniyoruz.O yüzden ''çalışmak,hayata karışmak,ilgi alanlarını arttırmak(hobiler) insanları kafaya takacağımıza başka konuları kafaya takmamızı sağlıyor.En azından konuyu ''insanlardan''çekip ''amaçlara''yönelmek freknasımızı da yükseltir,ruhumuza da iyi gelir.Enerjimizi biraz olsun korumuş oluruz:)Sizin de aura temizlemek dışında aktif olarak enerjinizi yükselttiğiniz somut örnekleriniz varsa paylaşın ,hem öğrenelim hem eğlenelim:)
Sayı sekanslarını çok kullanıyorum. Yaptığım orgonitlerin içine bile yazıp yerleştiriyorum mutlaka.

cathrine

Kayıtlı Üye
Konuyu değiştiriyor muyum bilmiyorum ama aklıma takıldı, empatlarda durum nasıl işliyor peki enerji konusunda?
Bu konuda bilgim yok ama empat insanlarla ilgili okuduğum makalelerde;empatların kalabalık yerlerde(avm vb)yoğun bir enerji hissettikleri için daha sonra yorgun düştükleri,rahatsız oldukları söyleniyor.Ya da sürekli derdini anlatan insanların duygularını sünger gibi çektikleri için genelde insanlar da empat insanları tercih ediyor ,psikoloik çöplerini dökmek için...Empatlarda baş ağrısı,yorgunluk,halsizlik gbi etkilerle yeniden enerji toplamaya çalışıyorlar.Empatlar da enerji kaybediyor demek ki...Eğer empat olduğunuzu düşünüyorsanız bu ortamlardan uzak kalın ya da karşıdaki kişinin dertlerini dinlerken içselleştirmeden dinleyin....Zor olsa da denemelisiniz...Eğer mümkünse o kişilere anlatılanları dinlemek istemediğinizi,rahatsız olduğunuzu açık açık söyleyebilirsiniz...Bakın ;birbirimizn dertleriyle,sorunlarıyla ilgilenip insanlara destek vermek çok güzel ama her çözüme bir bahane bulup yılın 365 günü şikayet eden insanı da ayıt etmeliyiz....Bu tip insanlara karşı önlem alınması gerekiyor,az görüşerek ya da iletişimi keserek..Ne kaybedersiniz ki!Zaten çalınan sizin enerjiniz olduğuna göre kazanmaya başlarsınız.Kaybedilen bazı enerjilerin ne kadar sürede yerine geldiğini bilseydiniz bu insanları hiç hayatınıza bile almazdınız.Ama kaçacak ortamınız yoksa ,aynı mekanlardaysanız bu kişilerle karantinada iletişim kurun!Kendinizi kapatın ya da dinlemek istemediğinizi açık açık belirtin.Sonra enerjiyi geri kazanmak çok efor gerektiriyor...

Metanoia

Kayıtlı Üye
Bu konuda bilgim yok ama empat insanlarla ilgili okuduğum makalelerde;empatların kalabalık yerlerde(avm vb)yoğun bir enerji hissettikleri için daha sonra yorgun düştükleri,rahatsız oldukları söyleniyor.Ya da sürekli derdini anlatan insanların duygularını sünger gibi çektikleri için genelde insanlar da empat insanları tercih ediyor ,psikoloik çöplerini dökmek için...Empatlarda baş ağrısı,yorgunluk,halsizlik gbi etkilerle yeniden enerji toplamaya çalışıyorlar.Empatlar da enerji kaybediyor demek ki...Eğer empat olduğunuzu düşünüyorsanız bu ortamlardan uzak kalın ya da karşıdaki kişinin dertlerini dinlerken içselleştirmeden dinleyin....Zor olsa da denemelisiniz...Eğer mümkünse o kişilere anlatılanları dinlemek istemediğinizi,rahatsız olduğunuzu açık açık söyleyebilirsiniz...Bakın ;birbirimizn dertleriyle,sorunlarıyla ilgilenip insanlara destek vermek çok güzel ama her çözüme bir bahane bulup yılın 365 günü şikayet eden insanı da ayıt etmeliyiz....Bu tip insanlara karşı önlem alınması gerekiyor,az görüşerek ya da iletişimi keserek..Ne kaybedersiniz ki!Zaten çalınan sizin enerjiniz olduğuna göre kazanmaya başlarsınız.Kaybedilen bazı enerjilerin ne kadar sürede yerine geldiğini bilseydiniz bu insanları hiç hayatınıza bile almazdınız.Ama kaçacak ortamınız yoksa ,aynı mekanlardaysanız bu kişilerle karantinada iletişim kurun!Kendinizi kapatın ya da dinlemek istemediğinizi açık açık belirtin.Sonra enerjiyi geri kazanmak çok efor gerektiriyor...
Cevabınız için teşekkür ederim. Bahsi geçen empat özelliklerini taşıyorum lakin merak ettiğim şey biraz daha farklı. Ben dinlemeye gerek kalmaksızın hissediyorum. Bazı insanlarla mesafelere bağlı olmaksızın bir bağ oluyor aramda. Üzgünse ben de üzgün oluyorum, hastaysa ben de hasta hissediyorum. Fakat bu hissin benden kaynaklı olmadığını, dışarıdan geldiğini anlayabiliyorum. Bunları da reelde bir haberim olmadan hissediyorum. Bu durum da mı empatlıkla alakalı? Enerji alışverişi gibi bir şey söz konusu mu ya da tam olarak nasıl bir sistem var onu çözemedim. Örneğin bir tanıdığım psikolojik olarak oldukça zorlu bir süreç geçiriyordu, kendisi başka şehirdeydi ve doğru düzgün bir iletişimimiz de yoktu. Hissettiklerini ben de hissediyordum ve hayatımın en zor vakitlerinden biriydi. Nasıl başardığıma dair bir fikrim yok ama aradaki bağı bir şekilde kestim ve ancak nefes alabildim. Bu bir çeşit yansıtma mı? Nasıl bir enerji durumu söz konusu? Son olarak da, bilinçli olarak kendimi koruyabileceğim bir yolu var mı? Bilenler varsa, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Enerji alışverişi gibi bir şey söz konusu mu ya da tam olarak nasıl bir sistem var onu çözemedim. Ö
Aynı frekansa giriliyor. Enerji aktarımı oluyorsa da çok az.
Son olarak da, bilinçli olarak kendimi koruyabileceğim bir yolu var mı? Bilenler varsa, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Ben kendime zamanında bir protokol yazdım
İstediğim zaman kapatıp açıyorum. Büyük bir ölçüde koruyor. O protokolü bulursam paylaşırım

Alex06

Kayıtlı Üye
Son olarak da, bilinçli olarak kendimi koruyabileceğim bir yolu var mı? Bilenler varsa, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Arınma ve korunma. Bilinçli olarak enerjinizi temizleyeceksiniz. İnanciniza göre pek çok yöntem bulabilirsiniz forumda. Sonrasında korunma tıpkı evinizi temiz tutmak ve kapı pencereleri açık bırakmamak gibi. Sadece empatlarin degil burada çeşitli ritüelleri yapan hepimizin ihtiyacı var.

Darkon

Kayıtlı Üye
Aynı frekansa giriliyor. Enerji aktarımı oluyorsa da çok az.

Ben kendime zamanında bir protokol yazdım
İstediğim zaman kapatıp açıyorum. Büyük bir ölçüde koruyor. O protokolü bulursam paylaşırım
Daha önceden de bir konuda protokol yazıldığından bahsetmiştiniz. Protokol yazma tabirini ilk defa duyuyorum. Tam olarak nasıl oluyor?

shafak

Kayıtlı Üye
Ay ve Güneş diye tabirlere ayrıldığını bilmiyordum.

Bir de şöyle insanlar var bunlar hangi kategoriye girer acaba merak ettim. Çok zengin birisi veya durumu bayağı iyi diyelim. Bir zam haberi veya pahalı bir şey olsun sanki fakirmiş veya durumu yokmuş gibi konuşurlar. Mesela "süte, ayakkabıya vs. çok zam geldi artık alamıyoruz". Halbuki siz bilirsiniz milyonları var. Bu acaba bir çeşit savunma mekanizması mı?
başkalarını düşündüklerinden olabilir mi? bana dokunmayan yılan bin yaşasın atasözüne isyan edenler grubu mesela?

Darkon

Kayıtlı Üye
başkalarını düşündüklerinden olabilir mi? bana dokunmayan yılan bin yaşasın atasözüne isyan edenler grubu mesela?
Yok sanmıyorum benim bahsettiğim tipler ilginç. "Iphone yenisi çıktı alamayacağız" derler halbuki kaç ay önceden sipariş vermiştir. "Tatile, geziye gidemiyoruz her yer pahalı" derler yurtdışında en kral yerleri ziyaret ederler. Onları dinlerken zengin olduklarını bildiğiniz için içinizde hep "bu ne anlatıyor ya şimdi??!" hissi oluşur. Amaçları sanki sizi paraları olmadığına ikna etmek ve "bakın ben de iyi bir insanım sıradan halkla empati yapabiliyorum" hissini vermektir. Gerçekte tabi kimse umurlarında değildir. Başkası için kıllarını bile kıpırdatmazlar.

Her neyse çok fazla böyle insan gördüğüm için sormuştum. Bayağı ilginç geliyor bana...

Lisno Morningstar

Kayıtlı Üye
Yaşam enerjisini çeken insanlardan bahsedeceğim. Bu insanlarla konuştuktan sonra yorgunluk ve tükenmişlik hissedediniz. Uykunuz gelir. Böyle birşey olduğunda duş almak ve sıcak birşeyler içmek size iyi hissettirir.
Enerji vampirleri vampir olduğunu asla kabul etmezler. O yüzden onlara bunları anlatmak için uğraşmayın. Yaptıkları bilinçli yapmıyorlar. Değişmeleri mümkün gözükmüyor. Tek çare kendini onlardan korumak. O zaman sizi kurban olarak seçmezler. Başka insanlara yönelirler.
Vampirlerin iki çeşidi var. Ay ve güneş vampirleri.

Ay vampiri sizden yavaşça enerji çeker. Sürekli kaderinden şikayet eder, yaşadığı sıkıntı ve talihsizliklerden devlet, komşu, öğretmen, patron vb. sorunludur. Bu sayede dikkatinizi kendine çeker. Onun için üzülerek, ona enerjinizi verirsiniz. Bir ay vampiri için en lezzetli enerji, sırf hayatınızın daha iyi gittiği için kendinizi suçlu hissetmenizdir.

Eğer çevrenizde başarılarınızdan bahsetmekten utandığınız bir kişi varsa, bu kişi bir ay vampiri.

Ters hareket ederek onu yenebilirsiniz. Ona iyi olduğunuzu söyleyin. Komşunuz harika ve patronunuz, sevgiliniz ve işiniz mükemmel ve ailenizde her şey harika. Olumlu duygularınız onu vampirlerin kalbine saplanan titrek kavak kazığı gibi etkileyecek. Size olan ilgisini kaybedecek ve başka bir kurban aramaya başlayacak.

Güneş vampiri, kasıtlı olarak skandalları yaratan ve sürekli herkesi kışkırtan bir saldırgandır. Kasıtlı olarak itebilir, ayağınıza basabilir, aniden bir hesaplaşma düzenleyebilir. Aynı zamanda adalet için savaştığından da emindir. Zayıf noktalara baskı yapıyor, eski olayları ve şikayetleri hatırlıyor, kurbanın akrabalarını rahatsız ediyor. Sadece olumsuz titreşimleri oluşturmak ve güçlendirmek için. Güneş vampirin kurbanı çok hızlı enerji kaybeder.

Bir güneş vampiri ile başa çıkmak için yapılacak şey, oyununa katılmamaktır, aksi takdirde size pitbul gibi yapışır ve siz sinir krizi geçirene kadar üstünüze gidecek. En iyi seçenek onu tamamen görmezden gelmek olacaktır. Ona iyi günler dileyin ve gülümseyin.

Tabii ki, bu tür insanları hayatınızdan çıkarmak en iyisidir. Ancak aile üyeleri, yönetim ve iş arkadaşları arasında bu tür insanlar olabildiği için bu mümkün değildir. Bu nedenle, bir vampirin kurbanı nasıl olunmayacağını ve saldırısından nasıl kurtulacağını bilmek önemlidir. Duyguların tezahürü olmadan sizden enerji almanın imkansız olduğunu unutmayın. Kişilere ve yarattıkları durumlara kayıtsız kalmayı öğrenin. Onların iç dünyanıza girmelerine izin vermeyin.

Bazen sevdiğiniz kişi, aniden bir enerji vampirinin özelliklerini göstermeye başlayabilir. Bu, onun bir enerji eksikliği olduğunu ve kendi rezervini yenilemek için bilinçsizce vampir yöntemlerini kullanmaya başladığı anlamına gelir. Büyük olasılıkla, sevdiğiniz kişi zor zamanları geçiriyor, depresyon veya enerji vampirleriyle çevrili. Ona zorla almanın hiç gerekli olmadığını açıklayın - gönüllü olarak verilen enerji çok daha değerli olduğunu söyleyin. Başları beladayken sevdiklerinize iyi bakın ve tekrar enerji "soygununu" hissetmek zorunda kalmayacaksınız.

Eğer saldırılarından kurtulamıyorsanız, bir an önce sakinleşmeye çalışın. Kararsız durumunuz, vampir eyleminin başlangıç noktasıdır. Duygusal stres ve sinirsel şok anlarında auraniz incelir ve enerji vampiri savunmanızı kırıp enerjiyi çeker. Ona karşı sessizliğiniz ve ilgisizliğiniz en iyi korunma şeklidir.
Bir yöntem daha var. Vampirin tüm konuşmasını kayitsizce dinleyin. Onaun tüm soyleyeceklerin söylemesini ve tamamen yüklenmesini bekleyin. Sonra suratına gülümseyip: Ya, işte böyle bir bokum ben! diyin.. Bayılabilir o anda. Çünkü sizden enerji gelecek diye, tüm kendi enerjisini tüketir size bağırarak.

Son olarak bir fıkra anlatayım.
Bir kadın hocaya gelir. Hocam, annem çok yaşlı sürekli şikayet edip beni azarlıyor. Sorunumu çöz bir şekilde ne olur.
Hoca ona bir şişe su verir ve der: Bu su, okunmuş suyu. Annen konuşmaya başladığı zaman bu su azına al ve annen susana kadar azında tut. Demiş. Bir süre sonra kadın hocaya teşekküre gelir ve okunmuş suyun işe yaradığını söyler.
İğne falına 4 defa ben neyim diye sorduğumda ay vampiri yazdı ve araştırmaya karar verdim , burayı buldum . Annemin güneş vampiri olduğunu yazınızdan anladım ama ay vampiri özelliklerini taşımıyorum. Ve hala ne olduğuma dair bir bilgimde yok .

createtherules

Kayıtlı Üye
İğne falına 4 defa ben neyim diye sorduğumda ay vampiri yazdı ve araştırmaya karar verdim , burayı buldum . Annemin güneş vampiri olduğunu yazınızdan anladım ama ay vampiri özelliklerini taşımıyorum. Ve hala ne olduğuma dair bir bilgimde yok .
İğne falı dediğiniz, farklı araçlar da kullanılabilen bir varlık iletişimi. Gelen varlığa bağlı olarak dalga da geçilmiş olabilir ya da doğru bilgi de gelmiş olabilir. %50-50 düşünün. Ay vampiri olmama ihtimaliniz var. Genelleme yapmış olmayayım ama maksat o an biraz oyalamak, konuyu uzatmak ve bir parça daha enerji kazanmak olabiliyor. Bir de aklınızdaki her şeyin o an şeffaf ve ortada olduğunu düşünün bunu da hesaba katın. Bu tür iletişimi uzun süredir kuruyorsanız siz de biliyorsunuzdur.

Lisno Morningstar

Kayıtlı Üye
Neden böyle bir şey sorduğunuz? Nasıl bir cevap bekliyordunuz?
Kime sordunuz? Çember açtınız mı daveti yaparken?
Hayır çember açmadım , muskam , ametist ve kuvars doğal taşlarım olduğu için çember açmaya gerek duymadım . Zaten iğne falindan sonra hayatımda herhangi bir değişiklikde olmadı . Soruyu sormanın nedeni ise ; tanıyayim ya da tanimayayim insanların hayatlarındaki değişiklikleri veyahutta başlarına gelecek olan olaylar hakkında uyarıyorum ya da haberdar ediyorum , %90 gerçekleşiyor. Aynı şekilde kahve falı ya da el falına baktığım zamanda oluyor bu. Kahin miyim acaba diye merak ettiğimden dolayı ben neyim diye sormak istedim. Bir insan hakkında soru sormak için çağırdım ya da zaten bende olana sormak istedim. Birazda yalnızlığımdan bunaldigimdan yaptım

Lisno Morningstar

Kayıtlı Üye
İğne falı dediğiniz, farklı araçlar da kullanılabilen bir varlık iletişimi. Gelen varlığa bağlı olarak dalga da geçilmiş olabilir ya da doğru bilgi de gelmiş olabilir. %50-50 düşünün. Ay vampiri olmama ihtimaliniz var. Genelleme yapmış olmayayım ama maksat o an biraz oyalamak, konuyu uzatmak ve bir parça daha enerji kazanmak olabiliyor. Bir de aklınızdaki her şeyin o an şeffaf ve ortada olduğunu düşünün bunu da hesaba katın. Bu tür iletişimi uzun süredir kuruyorsanız siz de biliyorsunuzdur.
Dalga geçti mi yoksa gerçekten doğruyu mu söyledi bilmiyorum. Ama yıllardır ya melekler tarafından uyariliyorum ya da karabasanlar tarafından rahatsız ediliyorum ya da etrafıma,yanıma gelen veya bulunduğum yerde olan varlıkların enerjisini ağır bir şekilde hissediyorum.