Elementler Ve Kontrolü

KaLona

Kayıtlı Üye
İş
The Secret Circle'nin hiçbir bölümünü kaçırmamak.

ELEMENT KONTROLLERİ

Pyrokinezi Nedir?

Pyrokinezi ateş kontrolüdür.Ateş kontrolü ile ateşe yön verebilir,şekil verebilir,bir yerden bir yere taşıyabilir ateş yapabilir ve ateşi çoğaltıp küçültebilir hatta söndürebilirsiniz.bu konuda yatgınlığı olan insanlar bu konuda uzmanlaşıp bir mum alevini 1-2 cm den 7-8 cmye çıkarabilmektedir.

Malzemeler ;mum ateş

Arkadaşlar öncelikle kendimize sessiz ve loş bir ortam yaparak işe başlayabiliriz!!!Loş ortamdan kastım mumun alevindeki değişmeleri rahatça gözlemleyebilirsiniz!!Şimdi rahatça oturabileceğimiz bi kotuğa oturun ve önünüze mumu yakıp koyun!!sonra mumun alevi biraz seyredip gözlerinizi kapatın ve mumun alevini hayal edin!!Evet mumun ateşi sensiz ne kadar az yanıyor !!Sen olmadan ateş güçsüz ateşi canlandıracak olan sensin!!!Rahatlayın gevşeyin sadece ateşe odaklanın!!2-3 defa derinden nefes alın ve her nefes alısınızda enerjinizin daha da yükseldiğini ve ateşe etkime gücünüzün arttığını düşünün!!Şimdi hazırsınız ve gözlerinizi açın!!Ellerinizi mumun iki yanına koyun ve tekrar odaklanın!!
Ateşi siz yönetiyorsunuz mum sadece bir araç böyle düşünün!!Sonra sizin nefesle aldığınınız enerjiyi elleriniz vasıtasıyla mumun ateşine geçtiğini hayl edin hatta hayal etmekten öte bunu hissedin!!Evettt ateş sizden gelen enerjiyle daha da çoğalıyor git gide büyüyor vesizde buna şahit oluyorsunuz!!Ateş yükseliyor yükseliyor evet git gide büyüyor büyüdükçe büyüyor !!Ve ateş sizin etkilerinize göre alevlenecek ve yüksekliği artacaktır!!!
link..

Hidrokinezi Nedir?

hidrokinezi su kontrolüdür.suyu kontrol edebilir ona yön verebilir çoğaltıp azaltabilir,hacmini değiştirebilirsiniz.bu gücü kullanmak çok kolaydır.

Öncelikle sessiz ve rahat bi ortama geçin!!sonra yanınıza yarım bardak su alın!!Sonra gözlerini kapatın ve rahatlayın!!Hiçbirşey düşünmeyin ve sadece suya odaklanın!!Suyu hayal edin!!Nasılda rahatça orda duruyo saf sessiz sakin dalgasızca duruyor suya iyice odaklanın kendinizi sudan bi parça gibi görün hatta o bardaktaki suyun içindesiniz !!şimdi düşünceden kopmadan yavaşça gözlerinizi açın!!suan suyun içindesiniz ve rahatça istediklerinizi yapıyorsununz!!şimdi hareket zamanı!!suyun içinde girdap yaptığınızı ve suyun gitgide hareketlendiğini düşünün:!evet su yavaştan yavaştan hareketleniyor gitgide çalkalanıyor ve girdap dittikçe büyüyor!!Ve işte hydrokinezi de başarılı oldununuz!!
Güç içinizde yeterki kullanmasını bilin!!

Cryokinezi Nedir ?

Cryokinezi, zihin gücüyle soğukluğu kontrol etme yeteneğidir. Doğru bildiğimiz bir yanlış da, cryokinetiklerin sadece buz oluşturmasıdır. Halbuki onlar soğukluğu kontrol edebildiklerinden gazı soğutarak sıvı hale getirebilirler. Soğutma işlemi, ortamdaki moleküllerin hızının azaltılmasıyla gerçekleşir. Moleküllerin hızı arttıkça ortam daha sıcak olurken, aksi durumda daha soğuk olur.

Cryokinetiklerin daima akıllarında tutmaları gereken şey maddenin hal değişimi evreleridir. Katı-Sıvı-Gaz

Cryokinezi tekniklerini uygulamaya başlamadan önce bu işin ne denli tehlikeli olabileceğini aklınıza iyice yerleştirin. Kontrol edilemeyen yetenekler kronik hatta ölümcül hastalıklara bile yol açabilir. Kontrol algılamayla başlar!!!
Cryokinezi çalışmaları başlangıç olarak aşağıda verilmiştir.

1. Aşama
Soğumanın moleküllerin hızının azalarak oluştuğunu aklınızdan çıkarmayın. Yaptığınız imajinasyonlarda bunu kullanın. Birinci aşama olarak vücut ısınızı kullanacaksınız. Elinize bir termometre alın ve vücut ısınızın düşerek, soğukluğun parmak uçlarınızdan termometreye aktığını hissedin. Bu alıştırmayı sık sık yapın ve çalışmalarınız not edin.

2. Aşama
Eğer birinci aşamada başarılı olduysanız daha zor olan bu aşamaya geçebilirsiniz. Şimdi boş bir odaya geçin. Odada rüzgar oluşturacak her şeyi kapatın. Termometreyi yakınızda bir yere koyun ve odadaki hava moleküllerini hızının azalarak soğumaya başladığını hayal edin. Bunu bütün benliğinizle isteyin. 20 dakika bu alıştırmayı yaptıktan sonra havanın ne kadar soğuduğuna bakın. Isıyı daha aşağılara çekene kadar bunu yapın.

Bütün kinetik yeteneklerde olduğu gibi cryokinezinin de gelişebilmesi, yeteneklerin daha iyi su yüzüne çıkabilmesi için dikkat edilmesi gereken bir takım şeyler vardır. Bunlar: ruh dinginliği, düzenli uyku, dengeli beslenme, yani fiziksel bedenin sağlıklı olması.

Termokinezi Nedir?

Bu sayede ısı saçabilir bir yeri ısıtabilir,ısıyı kontrol edebilir,sıvıyı ısıtıp gaza çevirebilir,katıları sıvılaştırabilirsiniz.bu yeteneği de herkes kullanabilir.Cryokinezi'deki uygulamayı sıcaklık üzerine kurabilirsiniz..

Terrakinezi Nedir ?

Terrakinezi toprak kontrolüdür bu sayede küçük sarsıntılar yaratabilirsiniz.topraktaki mineralleri kullanarak yönlendirerek bitkilerin daha hızlı büyümesini sağlayabilirsiniz

Bilindiği gibi toprağı kullanarak küçük sarsıntılar yapmak ama bu sarsıntılar cok kucuk olduğundan hemen hissedilemez fakat ilerledikçe hissedilir oranda artırılabilir!!!Bundan başka avatar çizgifilminde de toprak bükücülük adıyla deprem yapma ağır toprak ve kayaları hafifçe kaldırarak fırlatma gibi olaylar vardır!!tabi ki yapılmayacak şeyler değildir ama bunlar aşama aşama gerektiren ve çaba isteyen konulardır!!

Aerokinezi Nedir?

Aerokinesis havayı kontrol etmektir.Aerokinesisle tatlı esintiler yaratabilir veya sık sert rüzgarlar oluşturabilirsiniz.Aerokinesisi yapmak için ilk başta kapalı bir ortamdan açık bir ortama çıkmalısınız.İstediğinizbir yer olabilir arkadaşlarınız yokken okul bahçesinde veya bir parkta sessiz bir köşede veya sessiz bir bahçede ona siz karar verin .Mekanınızı kararlaştırdıktan sonra konsantre olun ve birkaç dakkika bekleyin zihninizi dinlendirin ve havayı hissetmeye çalışın.meditasyon yapar gibi ciğerlerinize gittiğini düşünün ve onun farkında olun.Havanın sıcak mı veya soğuk mu olduğunu ,rüzgarın hızlımı estiğini yoksa yavaşmı estiğini gibi hisleri duymaya çalışın enzor kısmı ise bu alıştırmayı bir saat boyunca yapın biraz uzun ama değer , bir saat boyunca kendinizi kasmayın esnek olun dinlenmek için gelmişsiniz gibi kasmayın kendinizi rahat bir şekilde düşünün bu çok önemli kendinizi kasarsanız bu bir işkence haline gelebilir bir saatin sonunda havanın size çarptığını hissedin öle düşünün sonra onun kuvvetle
nen bir rüzgar olduğunu ve giderek şiddetini arttırdığını hissedin.bunu yapabilirsiniz sadece esnek düşünün geniş düşünün çok kolay iyi şanslar ...

Umbrakinezi Nedir?

Umbrakinezi gölge kontrolüdür.bu yapması en zor olan kinezilerden biridir.bu sayede her türlü gölgeyi kontrol edebilir değiştirebilirsiniz.
-- Umbrakinezi Tekniği --

Malzeme listesi:
Kamera-Cep Telefonu-Yada herhangi bir vidyo kayıt cihazı
Mum
Kendiniz
Beyaz bir duvar yada ön plan (Sebebini alıştırmada açıklayacağım)
::Ortam::
Önemi yoktur..Ama gölgenizin yansıyacağı yer düz olsa iyi olabilir..Eğim dikkatinizi dağıtır..

TEKNİĞİ

-Kamera-Telefon-Yada video kayıt cihazını çekim moduna alın..Gölgeyi net bir şekilde çeksin..

-Düz bir duvarın önüne geçin..Rahat bir yere oturun...Bulunduğunuz ortama hiç ışık girmesin..Bu işi evinizde pencere olmayan bir yerde denerseniz daha kolay olur..Ama sakın içeriye herhangi bir ışık girmesin

-Mumunuzu yakın ve arkanıza koyun..Yüzünüz duvara bakarken mum arkanızdan gölgenizi duvara yansıtsın

-Duvarın beyaz olması siyah-beyaz zıtlığının bu alıştırmayı kolaylaştırması adınadır..

-Şimdi gözlerinizi kapayın ve gölgeye gözleriniz kapalıyken odaklanın..Bu süreyi minimum 1,5 dakika tutun.

-Şimdi gölgenin şekil değiştirmeye başladığını düşünün gözleriniz kapalıyken..Örneğin sağ elinin şekil değiştirip büyümesini yada küçülmesini şiddetli bir şekilde isteyin..Hatta emredin..

-Bir kaç kere bunu şiddetli bir şekilde zihninizde canlandırdıktan sonra aniden başka bir konuya yönelin..Ama gölgeye bakmayın..Ve 15 saniye geçtikten sonra bir kez daha aynı düşüncelere odaklanın..Ve sonra yeniden düşüncelerinizden kurtulup başka bir şeye yönelin.

-Bu aşama da bittikten sonra gölgeye bakın..Şekil değiştirmiş olabilir.Eğer baktığınızda şekil değiştirmemişse telefon yada her ne ile kayıt etmişseniz o cihazı çalıştırın..Ve izleyin..Başaramadınız mı?..5 gün 1 yada 2 kere daha deneyin.

UYARI: UMRAKİNEZİ ÇALIŞIRKEN PYROKİNEZİ YADA CRYOKİNEZİ ÇALIŞMAYIN..İSTERSENİZ TELEKİNEZİ ÇALIŞABİLİRSİNİZ..

Elektrokinezi Nedir ?

Zihin Gücünü Kullanarak Elektronların Yönlendirilmesine Elektrokinezi adı verilir.Bu yeteneğe sahip olan kişiler elektronik olan herşeyi patlatabilir,Dondurabilir(hareketlerini tabiki)eritebilir ve Kapatıp açabilir(tabii Prizden Açıksa Very Happy )

ÇALIŞMA YERLERİ

Elektromanyetizmin yüksek olduğu ve rahatsız edilmeyeceğiniz heryer olabilir.

KULLANABİLECEĞİNİZ METALLER

Elektrokineziyle ayrıca Demir , Çelik Ve Nikelide kullanabiliyorsunuz.

EGZERSİZ

*Bu egzersiz için Bir Partner Gerekmektedir.

Bu Egzersiz Elektrik Enerjisini nasıl yönlendireceğinizi ve nekadar verip alacağınızı geliştirecek.

Partnerinizle karşı karşıya oturun.Ele Vurmaca oynarmış gibi.Onun Avuç içi altta sizinki üstte(tam terside olabilir Farketmez.)10-15 dakika boyunca konsantre olduktan sonra ellerinizden enerjinin aktığını hissedin.Birkaç seanstan sonra eğer yeteneğiniz varsa arkadaşınız elektriklenmeyi hissedecek.

Eğer Bir Partner Bulamadıysanız.Bunu Sağ eliniz üstte sol eliniz allta şeklindede uygulayabilirsiniz.

EGZERSİZ 2

*Eğer bu işte ilerlediyseniz ve partner bulamıyorsanız bu egzersizi de uygulayabilirsiniz.

Pili Bitmiş Bir Kumanda Veya Mp3 Playerden Aldığınız Bile Enerji Gönderiyoruz Bu egzersizde.Böylece Birkaç Saniye Veya Dakika Daha kullanabilelim kumandayı.

Pili Elinize alın ve yoğunlaşın.Pilin içinde akan enerjiyi hissedin ve onu her dakika çoğaldığını düşünün.Eğer Doğru yaptıysanız ve işe yaramışsa pil birazda olsa dolar.

*Bu Egzersizi başlarken de Kullanabilirsiniz Fakat biraz zorlayıcı olur.

EGZERSİZ 3

Herhalde Bu En Çok Bilinen Egzersizdir.

PSI WHEEL

Bu egzersizde psi wheeli telekinetik bir güçle değil elektromanyetik bir alanla kontrol etmeye çalışıyoruz.Yani Çoğunlukla Elektronlarını kontrol ederek.

Bu Egzersize Başlamadan önce Bunun biraz "matrix" olduğunu söylemeliyim.Şimdi neden Öyle Dedi Diye Düşünüyorsunuzdur herhalde.Hemen Açıklayım.Çünkü Burda Psi Wheeli , Psi wheel gibi görmeyeceğiz.Elektronlarını görmeye çalışıcaz.

Telekinezideki gibi konsantre olun.Ve ellerinizde Elektriğin Geçtiğini düşünün.Hissedin Demiycem Çünkü Elektriğin Geçtiğini Hissetmek söyledikleri kadar kolay değil.

Şimdi Geldik Zor kısma.Bunu Yapabilimeniz için biraz imajinasyon gerekiyor.

Gözlerinizi kapatın ve psi wheelin etrafında yuvarlak bir alan olduğunu, bir süre sonra kaybolduğunu düşünün.Alan Kaybolduktan Sonra elektronların hareketlerini bir televizyondaymış gibi izlediğinizi düşünün.

Onlara odaklanın ve hareketlerine hükmedin.eğer yeterince yoğunlaşmışsanız ve gözlerinizi açmışsanız( Very Happy ) Psi Wheelin döndüğünü Görebilirsiniz.

SON EGZERSİZ

Bunda Biraz Meditasyonvari bişey yapıyoruz.Bir Psi-ball oluşturup içinden elektriğin geçtiğini düşünüyoruz.

Psi Ball Yaparmış Gibi Konsantre Oluyoruz.Enerjiği nereden aldığınız önemli değil yalnızca fazla kaybetmemeye çalışın. Very Happy 2- 3 Dakikadan Sonra Psi Balın üstünde sanki yıldırımlar geçiyormuş gibi düşünün.Buna iyice yoğunlaşırsanız bir süre sonra elektriğin akıntısını hissedeceksiniz.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Hayatımda ilk defa duyduğum terimler.Ancak mesela bunları deneyip olumlu sonuç alan kişi yada kişiler var mı?(Özellikle forumumuzda bulunan arkadaşlarımızdan)

KaLona

Kayıtlı Üye
İş
The Secret Circle'nin hiçbir bölümünü kaçırmamak.
Hayatımda ilk defa duyduğum terimler.Ancak mesela bunları deneyip olumlu sonuç alan kişi yada kişiler var mı?(Özellikle forumumuzda bulunan arkadaşlarımızdan)

Bilinçli kişiler yeteneklerinden fazla bahsetmezler.
Evet,yapanlar var.İnanarak ve isteyerek uygularsanız neden olmasın ? :)

masper

Kayıtlı Üye
ben mesela elektro kineziyi yapıyorum sanırım benim telefonun anteni içten kotu ve evin belli yerlerinde kesinlikle çekmiyor

bir gün çok ihtiyacım vardı telefonun çekmesine ve bulunduğum odadan çıkmak istemedim telefona birden odaklandım (ekran karardığında) havada dolaşan sinyallerin yeşildi bunlar bende toplandığını telefona geçtiğini düşündüm bu arada gözlerim açık ama bunları görebiliyorum yani tam olarak değil ama silik ... sonra birden televizyonda olan dikkatimi çekti bende ona bakarken ekran yandı ve mesaj geldi ve 2 çubuk 3 g ile çekiyordu ... elektrokinezi değilmi ? :D

ben bilinçli değilim evet bu konularda çırak bile sayılmam :D

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )

Sormak istediğim birşey var yanlış mı anlamadım umarım birisinin içinde bunlara dair özel bir yetenek en başta olmasada sadece inanmak ve isteyerek uygulama karşılığında bunu gerçekleştirebilirmiyiz ?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Bazılarının doğuştan yetileri gelişmiştir. Bazı kişilerin ise istek ve sabırla çalışma sonrası eğer gerçekten odaklanmayı, enerjisini doğru yönlendirmeyi başarabilirse ortaya çıkabilir.
İşin püf noktası da birlik bilincinin farkına varmaktır, sizin bir parçanız gibi düşünün. Beyin nasıl düşünceyle komut alıyor ve kolunuzu hareket ettiriyorsa, örneğin elinizde ki kaşığı da bir uzvunuz gibi hissetmeniz gerekir. Ancak bunu inanmayarak yapacak olursanız başarılı olmanız çok zordur. öyleymiş gibi düşünmek değil, öyle olduğunu hissetmek gerekir. İnanmak için de çalışmak gerekir. İnanca göre yapılacak ibadet, zikir, yoga, meditasyon ve benzeri çalışmalarla çakralar etkin hale getirilir. Gönül gözünüz ve 3. göz çakranızın aktifleşmesiyle, doğal bir süreç olarak içinizde ki gizli hazine kilitleri teker teker açılmaya başlar. Ancak belli bir farkındalık ve tekamül seviyesine gelmiş olan kişiler de bu gibi yetileri ortaya çıksa bile egosunu beslemekten başka faydası olmayacak şeyler yapmaktan çekinir ve paylaşmaz. Ego gelişmemizi engelleyen karanlık tarafımızdır. Ayrıca ortaya çıkan yetenekler paylaştıkça, başkalarına anlattıkça azalır ve yok olmaya başlar.
Bazı telekinezi çalışmaları çok basittir, psi well gibi. Bunlar için sadece odaklanmak ve enerjiyi doğru yönlendirmeyi başarmak yeterlidir.
İçinizde ki güce inanın!

Astralll

Banlı Kullanıcı
Bu konudaki mesajım neden silinmiş ögrenebilir miyim? Teknik arıza mı oldu yine yada bakım:)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Bu konudaki mesajım neden silinmiş ögrenebilir miyim? Teknik arıza mı oldu yine yada bakım:)

Sitede ki bakımdan dolayı oluşan teknik bir arızadan dolayı dün 1 günlük mesajlar silinmiş bulunmaktadır, bizimkiler de dahil :) Yani sizinle alakalı bir durum söz konusu değildir.

enc1907

Kayıtlı Üye
ya bu element bükmede burcumuzun elementi ile alakalı olabilir mi? Mesela benim burç elementim ateş ve baya eskiden bile elektrikler gittiğinde yaktığımız mumun ateşini hareket ettirmeyi deniyordum :D :D bu mümkün mü gerçekten burçlarla ilgisi var mı? eğer öyle bir şey varsa ateşi bükmeye çalışmaya hemen başlayayım :D

striker

Kayıtlı Üye
internette uçan bir adam videosu izledim,
meydanda alenen , binanın üstüne çıktı ve havalandı , sonra havada sanki ayakları altında birşey onu taşıyormuş gibi hareket etmeye başladı,
acaba bu kişi, havayı kontrol ederekmi uçuyordu.
inanmak istemedim, kıskandım sanırım :)
resmen uçuyordu.

ahya

Kayıtlı Üye
Hayır burcun elementleri ile alakası yok.

Sayin Origanum,
cep telefonumun arizasi nedeniyle size yanlislikla "begenmedi" diye bir negatif yorum gönderilmistir. Lütfen bu yorumu siliniz, düsündüklerimi yansitmamaktadir.

Sevgi ve isikla

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
Hidrokineziyi ben paylaşmıştım ve diğer elementlerin gücünüde biliyordum fakat burada daha kolay ve pratik biçimde anlatılmış güzel.

Ü

Üye silindi 38107

Çok güzel yöntemler dikkatimi çekmeyi başardılar. Ama bir şey diyeceğim
UYARI : UMBRAKİNEZİ ÇALIŞIRKEN PİROKİNEZİ VEYA CRYOKİNEZİ ÇALIŞMAYIN. AMA TELEKİNEZİ ÇALIŞABİLİRSİNİZ.
Bu uyarı niçin?

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Kişilerin bazı yeteneklere diğerlerinden daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Ben mesela pyrokinesis yerine aerokinesisi daha rahat ve kolay yapıyorum.
Her şey bizde bitiyor:)

guys

Kayıtlı Üye
Bazılarının doğuştan yetileri gelişmiştir. Bazı kişilerin ise istek ve sabırla çalışma sonrası eğer gerçekten odaklanmayı, enerjisini doğru yönlendirmeyi başarabilirse ortaya çıkabilir.
İşin püf noktası da birlik bilincinin farkına varmaktır, sizin bir parçanız gibi düşünün. Beyin nasıl düşünceyle komut alıyor ve kolunuzu hareket ettiriyorsa, örneğin elinizde ki kaşığı da bir uzvunuz gibi hissetmeniz gerekir. Ancak bunu inanmayarak yapacak olursanız başarılı olmanız çok zordur. öyleymiş gibi düşünmek değil, öyle olduğunu hissetmek gerekir. İnanmak için de çalışmak gerekir. İnanca göre yapılacak ibadet, zikir, yoga, meditasyon ve benzeri çalışmalarla çakralar etkin hale getirilir. Gönül gözünüz ve 3. göz çakranızın aktifleşmesiyle, doğal bir süreç olarak içinizde ki gizli hazine kilitleri teker teker açılmaya başlar. Ancak belli bir farkındalık ve tekamül seviyesine gelmiş olan kişiler de bu gibi yetileri ortaya çıksa bile egosunu beslemekten başka faydası olmayacak şeyler yapmaktan çekinir ve paylaşmaz. Ego gelişmemizi engelleyen karanlık tarafımızdır. Ayrıca ortaya çıkan yetenekler paylaştıkça, başkalarına anlattıkça azalır ve yok olmaya başlar.
Bazı telekinezi çalışmaları çok basittir, psi well gibi. Bunlar için sadece odaklanmak ve enerjiyi doğru yönlendirmeyi başarmak yeterlidir.
İçinizde ki güce inanın!

Benim küçüklüğümden beri 6.hissim yüksek,ve bu siteye girdikten sonra yeteneklerimi fark ettim daha doğrusu önceden Duru Görü,Elektrokinezi gibi yeteneklerim vardı ve ben fark etmemiştim. Bazen elektrik çarptırıyordum ve olucakları bir anda görüyordum ne olduğunu bilmiyordum. Sonradan sitede Hydrokinezi-Rüzgar Kontrolünü denedim ve elimde hafif bir esinti oluştu. Bu kadar şeyi yapıyorum fakat kendimi istediğim seviyeye getiremedim. Enerjim çok yüksek ve sürekli sanki gece yürüdüğümde beyaz bir flaş patlıyor ve havaya beyaz bir şey süzülüyordu bunu sık sık görüyorum ve evde de duvarlardan beyaz şeyler geçiyordu. Bazen fark etmeden bazı şeyleri oynatabiliyorum. Ama tek sıkıntım kendimi nasıl geliştirebileceğimi bilmemek ve bu hususta bana yardım edebilir misiniz?

Teşekkürler..