Ruyalarimizi Nasil Kontrol Edebiliriz?

rabbit.

Kayıtlı Üye
Bu arada sasirtici buldugum sey falin dogru cikmasi ama ben fala inanmadigim icin her zaman dogru cikmasini anlamlandiramadigimdandi. Tabikide anlamlandiramadigimiz her sey bilgisizlikle ilgili ama daha sonra bunun bilincaltimizin (hepimizin) ongoru becerisi oldugunu dusundum. Yani burada ozel bir durum yok. Aslinda hepimizin "on sezi, on goru, haberci ruya" gibi gelecek tahminleri bilincaltimizin olaylari analiz edip en iyi cikan sonucu yada varyasyonlari ongorude bulunmasindan ibaret oldugunu dusunuyorum. Ama insan bu sekilde bakmazsa olaya tabikide bunun ozel bir yetenek oldugunu zanneder. Haberci hisler veya ruyalarla ilgili baska bir bakis aciniz varsa eger okumak isterim. Kendimizi birseyle kisitlamayalim. Kitap meselesine de gelirsek hakaret olarak algiladim kitap okumayi herkese tavsiye ederim ve kendim de okuyorum elbette ama acikcasi roman oyku kitaplari okuyamiyorum onun yerine izlemeyi seviyorum ancak bilimsel, tekniksel ve psikoloji uzerine kitaplar okumaktan cok keyif almisimdir. Kitabi okumakla da sinirlandirmamak lazim, bu baska bir seyde olabilir bakis acinizi genisletmek icin baktiginiz her aciyi bi kenarda tutup farkli acilardanda bakmalisiniz yoksa her 2+2=5 diyene inaniriz ve mecazi sekilde basimizda bir cobanla koyun surusunde ilerleriz.
Söyledikleriniz mantıken çok güzel ve anlamlı lakin atladığınız çok önemli bir konu var, her şeye bilim ile mi yaklaşıyorsunuz? Yoksa hem bilim hem ilimle mi? İkincisini yapabiliyorsanız ne ala yok birincisi diyorsanız, şöyle söyleyeyim bir dine inanıyorsanız Tanrıyı görmeden kabul ediyorsunuz, ateist olmayan biri sadece bilimle bakmaz her iki türlü düşünür.
Ki bu platform da sadece bilimsel yoruma çok açık bir yer değil.