Din konusunda sıkıntılarım

Core

Kayıtlı Üye
Gerçekten İslamiyet'e bağlanmak istiyorsan önce Kuran-ı Kerim'in Türkçe mealinin tamamını anlayarak oku. (Bu bile yeterli olacaktır)
Bu dünya'da mutluluğu arıyorsan İslamiyet sana boş gelebilir ama ahiret hayatını düşünüyorsan gerçek müslüman olabilirsin.

Ztar

Kayıtlı Üye
Çok düşünen, sorgulayan ve öğrenmek isteyen biriyim İslamiyeti çok sorguladım bir ara dinden çıktım ateist oldum sonrasında deist ve sonrasında çevremdekilerden dolayı müslüman oldum. Aslında tam anlamıyla müslüman olamadım kalbim inanmıyor bu dediğime. Rica etsem dininizden bahseder misiniz ve bu konu ile ilgili işime yarayabilecek kitaplar önerir misiniz? Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
Dürüst olmak gerekir yaratana inanmak imkansız doğa da bir denge var bu dengenin bir sahibi var fakat dinlere bakınca bir çelişki var isanları bir yerde toplamak insanlara Korku vermek cehennem ve cennet bilincine işlemek günah ve sevap yani çoban koyun gibi özür bırakılmak istenmiyor insan oğlu başında hep birileri onların çıkarları doğrusunda yaşamak ses çıkarmamak hep sus bu sınav fakirsen açsan Allah seni sınava sokuyor ses çıkarma cennet seni bekliyor şükret ..büsürü kafama takılan sorular var..

İbisu

Kayıtlı Üye
Dürüst olmak gerekir yaratana inanmak imkansız doğa da bir denge var bu dengenin bir sahibi var fakat dinlere bakınca bir çelişki var isanları bir yerde toplamak insanlara Korku vermek cehennem ve cennet bilincine işlemek günah ve sevap yani çoban koyun gibi özür bırakılmak istenmiyor insan oğlu başında hep birileri onların çıkarları doğrusunda yaşamak ses çıkarmamak hep sus bu sınav fakirsen açsan Allah seni sınava sokuyor ses çıkarma cennet seni bekliyor şükret ..büsürü kafama takılan sorular var..
Şükret diyor bencil olma diyor. Çünkü şükretmezsen malını kaybedebilirsin o yüzden söylüyor.
fakir olun demiyor şükredin diyor zengin olabilmek için yol gösteriyor.
Sandığınız gibi bir korku bilinci yok tek ilah vardır islamda. İmanı,Epifiz bezini kullanmayı bırakıp şeytanın kuklası olursanız o sizi kötü yola çeker cehennemlik olursunuz diyor.
Sorgulamak da önemli bu arada sizi yargılamıyorum.