Daha önce musallat

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bilinç yükselmesiyle hemen yenilmesi çok zor.. yedire içirme domuz yağı sürme kanlı ayinli büyüler olunca 😂
Gecenin bir vakti uyanıyorsun ensen yanıyor kafan karıncalanıyor duvarlarda pencerelerde birileri var.. şimdi gülüyorum ama ne çektim ya..
Benim büyüyü öğrenip bilinçlenmemin faydası şöyle oldu.. artık onun yaptıklarının çoğunu görüyordum...
Bir de tabi sorgulama başladı, bunu yapıyorum ama aslında bunu ben mi istiyorum etki altında mı bu kararım şeklinde.. ama bu tarz şeylere alışkın olmayanlar bir iki günde kuklaya dönüyorlar..
Sizin durumunuz büyük bölümü kendi kendini inandırmanız gibi duruyor. Alakalı alakasız bazı şeyleri bu duruma bağlamışsınız gibi. Gerçeklik payı hiç yok demiyorum lakin.
Bu tür inanç kalıplarını temizlemeniz faydalı olacaktır zira yaşadığınız bazı bedensel ve nornal durumları ya da Paikolojik durumları parapsikolojiye bağlayıp kendi kendinize büyü yapmış kadar olacak duruma gelebilirsiniz.

inanç yer yüzündeki en küvetli enerjidir. Neye inanıldığına dikkat etmek gerekir

Ü

Üye silindi 76175

Şu iki mesajın forum girişine sabitlenmesi lazım.
bedene yerleşen varlık en büyük yalan

Türk Şamanizm de ruhu gömü vardır. Sonra ortaçağda da bedenin şeytan tarağından ele geçirilmesi miti yayılır.
bazı biyolojik ve psikolojik hastalık nedeniyle kişinin yapısı değişir ve içine sanki bir şey girmiş gibi olur.
Bu tür halk inanışları ve tanımlayamadığı durumlara karşı geliştiğini inanç ile yerleşen bir inanca dönüşür.

şöyle düşünün. Ben size bir balon veriyorum ve diyorum ki. Hiç bir şekilde boyu, hacmi, ağırlığı değişmeden içine su koy. Bunu yapabilir misiniz.

yapamazsınız çünkü yer yok.

Ya da yine şöyle düşünün
Yap ile suyu karıştırın desem yapabilir misiniz yapamazsınız yapıları çok farklı.

insan bedenine kendi ruhu dışında bir şey girip yerleşmez yerleşemez . Çünkü başka şey uyumlu değil ve yer yok.

sadece zihinsel bir kontrol söz konusudur o kadar ve dediğim gibi bir varlığın bunu yapması da çok zordur.

büyü sebebi ile varlık bir kişiye yönlendirebilir o varlık kişiye telepatik olarak bağlanıp bazı duygu ve düşünceleri Yükleyebilir.

manipülasyondan başka bir şey değil yani.

Yaşanmış bir hikaye anlatayım çünkü içinde evrenin en büyük sırrı gizli. Ama gizli. Hikayenin içinde bile gizli duruyor. Oradan kim ne isterse onu anlasın.

Doğu Anadolu' ya İstanbul' dan bir hekim atanmış. Gittiği köyde herkesin hastalıklarını iyikeștirmeye başlamış. Derken hekime bir hasta bir kadın getirmişler. Hasta yıllardır ne yerse yesin kusuyormuș. Bu yüzden kilo kaybederek gittikçe zayıflamaya bașlamıș. Kadın bu arada kendine büyü yapıldığını ve sürekli kendisini cin çarptığını söylüyormuș her fırsatta. Hekim bu ya, kadına sorular sormaya, durumu etraflıca anlamaya çalıșmıș. Sonuç çıkmamıș. Tıbbi bir vaka olmadığına kanaat getirmiş hekim.

Ama hekim bu ya, yöntem değiştirerek yardımcısına bir yavru kertenkele bulmasını istemiş.

Kadını bir sonraki gün yine çağırmış. Demiş ki sana ölmüş birisi, seni kıskandığı için kertenkele büyüsü yapmış. Kertenkele yumurtası yedirmiș sana ve midende bir kertenkele yaşadığı için cinler bedenine rahatlıkla girip seni çarpıyor demiş. (1.telkin)

O Kertenkeleyi çıkarınca bütün büyü bozulacak demiş. (2.telkin)

Kadının karnına birșeyler çizmiş sözde cinleri bağlar gibi.
Kadın umutlanmıș.
Kadina bir de güzel kebap yaptırmıșlar, yemiş ama öyle bir umutlanmıș büyü bozulacak diye, bu sefer de kusmakta zorlanmıș. Neyse kusmus bir süre sonra bir kovaya, hekim de el çabukluğu ile aynı kovaya kertenkelenin kuyruğunu atarak, sözde kadının kustuğu yemeği incelemeye başlamış. Kuyruğu bulur gibi yapmış ve çıkarıp kadına göstermiş hala can çekişen kuyruğu. (3.telkin)

Kadına kertenkelenin kuyruğunun çıktığını, ama bedeninin hala kadının midesinde kaldığını ama büyü artık bozulduğu için de kertenkelenin ölmek üzere olduğunu söylemiş. (son telkin)

Bir bardak suya dualar ve yakma ayetleri okunmuş, ve kadından son olarak o suyu içmesi istenmiş, (su tuzluymuș çünkü kadın artık düzelme alametleri gösterdigi için kusmakta da zorlanıyor) kadın suyu içer içmez midesi bulanarak kovaya yine kusmus, doktor da ölü kertenkeleyi gizlice kovaya bırakarak, kadına ölü kertenkelenin kovanın içindeki cansız bedenini göstermiş. Demiş ki senin büyün artık bozuldu.

Kadın büyüyü bozduğu için o günden sonra hiç kusmamıș.

Şimdi kim ne anlamak istiyorsa anlasın.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Sizin durumunuz büyük bölümü kendi kendini inandırmanız gibi duruyor. Alakalı alakasız bazı şeyleri bu duruma bağlamışsınız gibi. Gerçeklik payı hiç yok demiyorum lakin.
Bu tür inanç kalıplarını temizlemeniz faydalı olacaktır zira yaşadığınız bazı bedensel ve nornal durumları ya da Paikolojik durumları parapsikolojiye bağlayıp kendi kendinize büyü yapmış kadar olacak duruma gelebilirsiniz.

inanç yer yüzündeki en küvetli enerjidir. Neye inanıldığına dikkat etmek gerekir
Büyük bölümü değil aslında küçük bölümü inançtı.. çok fazla negatif enerjisi saldırısı oldu, çünkü bana nazar değdiğine kanaat getirip çok kıymetli hocasına muska yaptırmıştı ben de inandım.. açık açık yapıyormuş anlamadım..

Retro

Kayıtlı Üye
Benim çok iyi gözlemlediğim bir şey var : başına gelen musibeti veya kısmet kapalılığını cin yaptı, büyü ile oldu diyen insan kesin olarak davranışlarının sorumluluğunu almak istemeyen insandır.

Sen cinlerden yine şüphelenen sorun yok. Ama hiç olmazsa onları biraz tanı. Sevdikleri şeyleri bil ve tersini yap bakalım cin giriyor mu içine?

Pis yerleri seviyorlar, temiz kal, akşamdan masada bulaşık bırakma, çöpünü daha dolmadan at.
Issız yerleri mesken tutuyorlar, evine misafir çağır, sosyalleș bakalım kolay kolay uğrayabiliyorlar mı? Sadaka ver, yaşlıları karşıdan karşıya geçir, toplumla kucaklaș.

Cinlerin de senden korktuğunu bil mesela. Senin korkun hakikati bilmegidinden kaynaklı, cinden bile değil.

Sokak köpeği bile korkunu baştan belli edersen seni kovalar, cinlerin yüzde 90ı da böyle, korktuğunu anladığı anda senle oynamaya başlıyorlar. Senin ödün patlarken kıkır kıkır gülüyorlar. Bilinçlen bakalım uğruyorlar mi?

Allahın hikmeti cinlerin en sevdiği şeyler sağlıklı ve bilinçli insanların en sevmediği şeyler oluyor. Ölçü bu. Sen kısmet kapalılığın için cinlere suç atıyorsan onların sevdiği şeyleri de gizli gizli yapıyorsundur.

Herseyin birbiri cinsinden değeri vardır.
Gümüșün altın cinsinden değeri var. 10 gram altın diyeceğin yerde 30 gram gümüş dersen değer kaybın olmamış olur.

Denklemi bozmadıktan Sonra istersen herseyi cine yor. Ama hiç olmazsa onların yetki alanını bil. Onları tanı. Onlar ana etken unsur değiller artık. Öyle kabul edersen onları, bu bile bir anlaşma olur.

Mesela kuranda şeytan geçen her yere cin koyarak oku yine aynı yere çıkar. Yusuf'un zindandan çıkan arkadaşına şeytan unutturuyor mesela krala kendinden bahsetmesini. O şeytan kim? Cin. Karin cini. Gibi.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Benim çok iyi gözlemlediğim bir şey var : başına gelen musibeti veya kısmet kapalılığını cin yaptı, büyü ile oldu diyen insan kesin olarak davranışlarının sorumluluğunu almak istemeyen insandır.

Sen cinlerden yine şüphelenen sorun yok. Ama hiç olmazsa onları biraz tanı. Sevdikleri şeyleri bil ve tersini yap bakalım cin giriyor mu içine?

Pis yerleri seviyorlar, temiz kal, akşamdan masada bulaşık bırakma, çöpünü daha dolmadan at.
Issız yerleri mesken tutuyorlar, evine misafir çağır, sosyalleș bakalım kolay kolay uğrayabiliyorlar mı? Sadaka ver, yaşlıları karşıdan karşıya geçir, toplumla kucaklaș.

Cinlerin de senden korktuğunu bil mesela. Senin korkun hakikati bilmegidinden kaynaklı, cinden bile değil.

Sokak köpeği bile korkunu baştan belli edersen seni kovalar, cinlerin yüzde 90ı da böyle, korktuğunu anladığı anda senle oynamaya başlıyorlar. Senin ödün patlarken kıkır kıkır gülüyorlar. Bilinçlen bakalım uğruyorlar mi?

Allahın hikmeti cinlerin en sevdiği şeyler sağlıklı ve bilinçli insanların en sevmediği şeyler oluyor. Ölçü bu. Sen kısmet kapalılığın için cinlere suç atıyorsan onların sevdiği şeyleri de gizli gizli yapıyorsundur.

Gümüșün altın cinsinden değeri var. 10 gram altın diyeceğin yerde 30 gram gümüş dersen değer kaybın olmamış olur.

Denklemi bozmadıktan Sonra istersen herseyi cine yor. Ama hiç olmazsa onların yetki alanını bil. Onları tanı. Onlar ana etken unsur değiller artık. Öyle kabul edersen onları, bu bile bir anlaşma olur.

Mesela kuranda şeytan geçen her yere cin koyarak oku yine aynı yere çıkar. Yusuf'un zindandan çıkan arkadaşına şeytan unutturuyor mesela krala kendinden bahsetmesini. O şeytan kim? Cin. Karin cini. Gibi.

Modern hayat içinde bu dedikleriniz o kadar kolay olmuyor, gece yarılarına kadar eller havada takılıp sabah altıda kalmak zor oluyor, bizim sponsorumuz yok ki yattığımız yerden bolluk içinde yaşayıp , arkadaşlar, flörtlerle takılalım..
Yalnız olmana gerek yok aslında var öyle bildiklerim aileleriyle yaşadığı halde cinler tarafından rahatsız edilen..

Retro

Kayıtlı Üye
Modern hayat içinde bu dedikleriniz o kadar kolay olmuyor,

Kolay değil. Modern hayatta akran zulmü, toxic evebyn, gaddar yönetici ne kadar zorsa cinlerin eline düşmek te o kadar zor. Modern hayatta akran zulmüne dur demek, gaddar yöneticiye haddini bildirmek, toxic evebeynden uzaklaşmak ne kadar kolaysa cinlerin elinden kurtulmak ta o kadar kolay.

gece yarılarına kadar eller havada takılıp sabah altıda kalmak zor oluyor,

Ben de gece uyuyamazdım. Bir dönem yalnız kaldığım oldu. O dönemde sürekli savunmasız yakalanıyorum. Bir keresinde siyah saplı bıçaklardan korkarlar diye okumuştum teosofi sitesinde. Gittim jilet gibi keskin bir tane aldım. Komodinin üstüne bıraktım bir daha gelmesinler diye. Ama seni kurban gibi kesicez demeye başladılar ve ben kendimi kesmemek için bildiğim bütün duaları okudum. Bıçak elimde kendimi doğramamak için kendime direniyordum. İrade nasıl cinlere kaptırılabilir biliyorum yani.

Tabi bunun bir diğer yorumu çoklu kişilik bozukluğu. Ama her bir kişiliğin o itici motivasyonu nereden geliyor?

Diyelim ki beyninden geliyor, bir telkin takılı kalmış beynine ve sürekli motivasyon oluşturuyor sen de cinlendigini simule ediyorsun kendine. Mümkün mü? Mümkün. Sonuç aynı mı olur? Aynı olur.

O halde birșeylerin cinle veya cinsiz olması değil, olması önemli 😀 vardığım sonuç bu. Çünkü ayet sonuçları önemsiyor. İnsan da olur cin de olur diyor o beyni kontrol eden kuvvetler, ve bunu derken tehlikenin nerden geldiğinden çok tehlikenin tüm kanallardan eşit bir şekilde geleceğine vurgu yapıyor.

Ne cin faktörünü göz ardı edip psikologla sınırlı kalıcaz, ne de psikoloji faktörünü göz ardı ederek hoca hoca gezicez.

Sol beyin tehlikesini psikiyatır çözer, analitik bir şartlanman vardır bulur düzeltir, ama sağ beyin tehlikesini metafizik uzmanı çözer. Çünkü Boyutlarla sağ beynin üzerinden iletişime geçersin. Sol beyin : eğer sağ beynin sağlıklı ise his ve sezgileri analitik olarak düzene koyarak bilgiyi șematik hale getirebilir. Cine cin der, meleğe melek der. Ama sol beyin kavramları çok iyi biliyor olmalı. Netlik olmalı sol beyinde. Çünkü Analitik tarafın aslında binanın da temelidir, noksanlık veya yanlış ön kabuller olursa analitik beyninde, bu sefer de hislerle gelen mesajlar beyinde fermuar gibi örtüșemeyeceği için yaşadığın deneyimi anlamlandıramazsın.

Sağ ve sol beyni pineal bez bağlar. Daha doğrusu birinde oluşan bir belirtiyi öteki tarafa da danışarak bütünlemek ister. Hologramik olmamızı sağlar. Teolojik bilgilerin ile ruhsal deneyimlerin orada harmanlanır yani. Ve neyin ne olduğunu anca öyle anlarsın.

Demek ki vakalar da yarım yarım, yani 50%/50% olarak ayrılabilir. Her 10 kişiden 5i cinlerden dolayı rahatsız olabilir yani

Bunu artık anlamak gerek.

Son düzenleme:

createtherules

Kayıtlı Üye

Genellemede yanlışlar var.
En yaygın yanlışlardan biri "Bütün cinler pis yeri sever temizlersen kaçar gider"
Hayır.
Bir çok cin pislikten rahatsız olur ve zaten pislik ürettiğin için sinirlendiği için seni rahatsız edebilir. Temizken huzurlu olup seni rahatsız etmez. Belki bulunduğu yerdeki negatifi absorbe etmek ile bağlantılı bir işi varsa çok pis bir yer çok büyük külfet verir, rahatsız eder. Fazla yük verdiğin için işini tamamlayamamış hisseder. Diğer türlüsü de olabilir ama. Çeşit çeşit ırk var adetleri var. Ama büyük genelleme değil.
"Sen kısmet kapalılığın için cinlere suç atıyorsan onların sevdiği şeyleri de gizli gizli yapıyorsundur."
Hayır.
Sevmediği bir şeyleri de yapıyor olabilirsin ve o yüzden yolunu kesiyor olabilir. Senin farkedeceğin yerden dikkatini çekiyor olabilir. Bu yüzden batıl inançlar yayılmış aslında, insanların daha içiçe iletişim halinde oldukları eski dönemlerde bir şeyin sonucu bir hareketin karşıda oluşturduğu etkiye dayalı olarak tecrübe edilmiş. Böylece karşılıklı bir saygı ortamı sürdürülmek amaçlanmış
Cin sana mesleğinden dolayı etki veriyor olabilir, bunu yapmak zorunda hisseder. Uyarı verir, öneri de verebilir. Bunu iletişim kurmayan biri için de anlayana kadar sürdürebilir. O yüzden bakıma önem veririz. Sorun eğer tıbbi değil de böyle bir konudan varsa önce ne istedikleri ve gerekçeleri öğrenmeye çalışılır. Eğer hür iradesiyle gelmemişse onu da belirtir, hepsi bir insan büyücünün talimatıyla gidip zorla bir şeyler yapmaya meraklı değil, o da ona göre çözülür.
"Allahın hikmeti cinlerin en sevdiği şeyler sağlıklı ve bilinçli insanların en sevmediği şeyler oluyor."
Hayır.
Senin sevdiğin şeylerden haz duyan, senin stresinde üzüntünde ağırlık basan cin de olabilir. Yası, öfkeyi, negatif düşünceyi bu yüzden çok uzatmamak tavsiye edilir. Çok yorarsan yine kızabilir. Bu da bir genelleme değil.
Hani tuz kullanarak arındırma yapıyorsunuz ya..."Odada hiç bir varlık kalmadı" falan... Tuzu çok sevip tuz ile yorgunluğunu alan cin de var.
Bunlar genellemeye açık şeyler değil.
Benim en genel diyebileceğim tek tecrübe, ne konu olursa olsun aynı şey için defalarca aptal aptal üstlerine gidilmesinden, ya da hoşlanmadıkları bir şeyin ısrarla çok tekrar edilmesinden rahatsız olduklarıdır. Ama onu bile iddia edemem geneli için.
Issız yer diye bir keskin kaide yok.
Seri üretim robottan bahsetmiyoruz, kişiliğine, işine ve bir çok etkene göre farklı karakterler.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
En yaygın yanlışlardan biri "Bütün cinler pis yeri sever temizlersen kaçar gider"
Hayır.
Bir çok cin pislikten rahatsız olur ve zaten pislik ürettiğin için sinirlendiği için seni rahatsız edebilir. Temizken huzurlu olup seni rahatsız etmez. Belki bulunduğu yerdeki negatifi absorbe etmek ile bağlantılı bir işi varsa çok pis bir yer çok büyük külfet verir, rahatsız eder. Fazla yük verdiğin için işini tamamlayamamış hisseder. Diğer türlüsü de olabilir ama. Çeşit çeşit ırk var adetleri var. Ama büyük genelleme değil.
"Sen kısmet kapalılığın için cinlere suç atıyorsan onların sevdiği şeyleri de gizli gizli yapıyorsundur."
Hayır.
Sevmediği bir şeyleri de yapıyor olabilirsin ve o yüzden yolunu kesiyor olabilir. Senin farkedeceğin yerden dikkatini çekiyor olabilir.
Cin sana mesleğinden dolayı etki veriyor olabilir, bunu yapmak zorunda hisseder. Uyarı verir, öneri de verebilir. Bunu iletişim kurmayan biri için de anlayana kadar sürdürebilir. O yüzden bakıma önem veririz. Sorun eğer tıbbi değil de böyle bir konudan varsa önce ne istedikleri ve gerekçeleri öğrenmeye çalışılır. Eğer hür iradesiyle gelmemişse onu da belirtir, hepsi bir insan büyücünün talimatıyla gidip zorla bir şeyler yapmaya meraklı değil, o da ona göre çözülür.
"Allahın hikmeti cinlerin en sevdiği şeyler sağlıklı ve bilinçli insanların en sevmediği şeyler oluyor."
Hayır.
Senin sevdiğin şeylerden haz duyan, senin stresinde üzüntünde ağırlık basan cin de olabilir. Yası, öfkeyi, negatif düşünceyi bu yüzden çok uzatmamak tavsiye edilir. Çok yorarsan yine kızabilir. Bu da bir genelleme değil.
Hani tuz kullanarak arındırma yapıyorsunuz ya..."Odada hiç bir varlık kalmadı" falan... Tuzu çok sevip tuz ile yorgunluğunu alan cin de var.
Bunlar genellemeye açık şeyler değil.
Benim en genel diyebileceğim tek tecrübe, ne konu olursa olsun aynı şey için defalarca aptal aptal üstlerine gidilmesinden, ya da hoşlanmadıkları bir şeyin ısrarla çok tekrar edilmesinden rahatsız olduklarıdır. Ama onu bile iddia edemem geneli için.
Issız yer diye bir keskin kaide yok.
Seri üretim robottan bahsetmiyoruz, kişiliğine, işine ve bir çok etkene göre farklı karakterler.

Uzaktan hasta kişinin katılımı olmadan cin çıkarma yapılabilir mi, büyü ile gelen cin?
Cin kelimesi görünmeyen demek değil mi, her türü vardır içlerinde..

createtherules

Kayıtlı Üye
Uzaktan hasta kişinin katılımı olmadan cin çıkarma yapılabilir mi, büyü ile gelen cin?
Cin kelimesi görünmeyen demek değil mi, her türü vardır içlerinde..
Usta var, usta var... Yapan net yapar ama nerede bulunur bilmem :)
Çıkarmadan ziyade... Bir yerden çıkar, koy işlemi gibi olmaz yani. Anlaşılır bir yol bulunur. Sana bir şey yapıyorsa iyi veya kötü mutlaka bir vekalet ya da yapması için hak doğurucu bir sebep vardır. Yani haksız bedduandan ya da bir suçundan dolayı gelmiş de olabilir ya da x kişi zorla çalıştırdığı için de gelmiş olabilir. Borç aktarımı mesela... Aileden çok önceki bir borcun, senin başka bir suçun ile birbirini kompanse ediyor olmasından dolayı seçip gelmiş de olur.
Sonuç olarak meslek çok önemlidir onlar için. Sorun çözülünce işini tamamlamış olmak ister zaten.
Mafyözlük var mı, mahallesine ailesine göre vardır. Büyüler o yüzden daha profesyonel usta ister. İstenen şeyin gerekçesi bulunup tartışılacak.

Retro

Kayıtlı Üye

Tüm yazdıklarınıza ve düzeltmelerinize tamamen katılıyorum.

Ana fikrim şuydu : bir şeyi cinlere yormadan önce cinleri hiç olmazsa teorik olarak tanımak gerek. En olmadı genel din kültürü kadarı ile bilmek gerek. Nas suresi bile sürekli vesvese verdiklerine vurgu yapıyor.

Cin Suresi , iblis dahil tüm cinlerin ortak paydasını anlatan, tabiri caiz ise zaaflarını pazara çıkaran ve sana ruhani gelişiminde psikolojik üstünlük sağlayacak ince bilgiler veren bir kaynaktır mesela. Cinlerden Kuran genelinde de çok bahsedilir. İnsanları hükmünüz altına alarak onları daha da azdırdınız diye perdeyi yırtan tüm cinler kınanırlar mesela..

O halde "beni çarpan cin çok güçlü demek yerine, benim bir cini bile altedecek inancım oluşmamış" demek bence daha kişisel gelişimi tetikleyici olur.

Yoksa cinler şöyle cinler böyle demek yanlış. Ben genelleme yaptım çünkü ne yazsam daha toparlayamadan padişah fermanı gibi uzuyor,,,, Evet özgür iradeleri olan yaratıklar bunlar sonuçta ve senle akıl oyunu oynarlar. Bir anda yöntem değiştirir mesela farklı şüphelerini yoklayarak gelir. Anlayamazsın. Aklın birden sana komplo kurar bir impuls ile duruma uyanamazsan. Haklısınız o konuda=)

Son düzenleme:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Sana bir şey yapıyorsa iyi veya kötü mutlaka bir vekalet ya da yapması için hak doğurucu bir sebep vardır. Yani haksız bedduandan ya da bir suçundan dolayı gelmiş de olabilir ya da x kişi zorla çalıştırdığı için de gelmiş olabilir.
Bedduayla oldu tahminimce büyü de cin musallatı da, yani aslında çoktan hak etti..

createtherules

Kayıtlı Üye
Tüm yazdıklarınıza ve düzeltmelerinize tamamen katılıyorum.

Ana fikrim şuydu : bir şeyi cinlere yormadan önce cinleri hiç olmazsa teorik olarak tanımak gerek. En olmadı genel din kültürü kadarı ile bilmek gerek. Nas suresi bile sürekli vesvese verdiklerine vurgu yapıyor.

Cin Suresi , iblis dahil tüm cinlerin ortak paydasını anlatan, tabiri caiz ise zaaflarını pazara çıkaran ve sana ruhani gelişiminde psikolojik üstünlük sağlayacak ince bilgiler veren bir kaynaktır mesela. Cinlerden Kuran genelinde de çok bahsedilir. İnsanları hükmünüz altına alarak onları daha da azdırdınız diye perdeyi yırtan tüm cinler kınanırlar mesela..

O halde "beni çarpan cin çok güçlü demek yerine, benim bir cini bile altedecek inancım oluşmamış" demek bence daha kişisel gelişimi tetikleyici olur.

Yoksa cinler şöyle cinler böyle demek yanlış. Ben genelleme yaptım çünkü ne yazsam daha toparlayamadan padişah fermanı gibi uzuyor,,,, Evet özdür iradeleri olan yaratıklar sonuçta ve senle akıl oyunu oynarlar. Bir anda yöntem değiştirir mesela farklı şüphelerini yoklayarak gelir. Anlayamazsın. Aklın birden sana komplo kurar sana bir impuls ile duruma uyanamazsan. Haklısınız o konuda=)
Şimdi şu var,
"Nas suresi bile sürekli vesvese verdiklerine vurgu yapıyor."
Din genel olarak düzeni sağlamak için yaratıldı. Bu konuda seni uyarıyor. İşte eğer karşılıklı bir mesele varsa, büyük ya da küçük...Vesvese de verir. Ampülünü de patlatır otururken. Kuran'da Lut kavmi de şunu bunu yaptı diye lanetliyor ama bundan tüm insanların Lut kavmindeki şeyleri yapıyor olduğu sonucuna varmıyoruz. Din sana dikkate al diye olasılıkların iyisini, kötüsünü önüne sunuyor.
"İnsanları hükmünüz altına alarak onları daha da azdırdınız diye perdeyi yırtan tüm cinler kınanırlar mesela.."
Burada da olay tahlili. "Sen yemeğe dikkat etmedin tuzu fazla oldu. Senin yüzünden." Demek ki yemeğe dikkat edeceksin.
Zaten yasaklandıysa herkese yasaklanmamış oluşu da bir işaret. Bütün bu çıkmazlar, anlaşmazlıklar zaten herkese açık olmasın diye yaratılmış. Yasak mekanizması, idare edemeyecek olanlar için kusursuz işliyor. İki tarafın da eğilimleri net olarak iletişimi ya sona erdirir ya geliştirir.
Ben sürekli diğer tarafı savunuyor gibi oldum ama ilgisi yok aslında net ırk savaşı gibi bir yaklaşım iki taraf için de olmamalı. Kişisel olaylara göre tavır ve yol alınmalı.

Retro

Kayıtlı Üye
Benim de ana fikrim oydu.

Ama şu an başka ayetler aklıma gelmeye başladı.
Allah "şeytan sizin apaçık düşmanınızdır, o halde siz de onu düşman edinin" diyor.
Irk savaşı var. Çünkü yeni bir tür olan insana, iblis itiraz ediyor. Zaten düşmanlık oradan başlıyor.

İlk şeytan kim oldu ? İblis. Yani bir cin. Galaktik konseyden kovulma pahasına Ademi tanımıyor. Takmıyor. Hatta Ademi resmen yoldan çıkarmak için Allah ile kıyamete kadar anlaşma da yapıyor. Anlaşma yaptığı için de cennete girme yetkisi kazanıp, bir güzel de kılık değiştirip daha ilk dakikada onu ayartıyor. Bunu yaparken de Allahın gizemini çözmeyi vaadediyor. Allahı , Ademi trolleyen bir kukla ustası gibi göstererek Ademi Allaha karşı bir anda tabiri caizse dolduruşa getiriyor. Ateşten yaratılmasının hünerlerini göstererek de özgür bir tanrı izlenimi verip, Ademi içinde bulunduğu dar alandan sonsuza kadar kurtarmayı vaadediyor. Halbuki alemlerde itibarı 2 paralık oldu ama Ademin haberi bile yok. Melekler izliyor Adem ne yapacak diyeç O elmayı yersen Allahın takkesi düşecek diyor iblis. Adem de bizim yapacağımız şeyi yapıp yiyor. Kim olsa yerdi.

Şimdi anlaşma kıyamete kadar bir dinamik getiriyor. Şeytan sizin düşmanınızdır. Siz de onu düşman edinin diyor Allah.

Müslüman cinler yok mu var. Ama çok azlar. Nusaybin kavmi. Cinler aleminin tamamına yakını kabilelere ayrılmış haldeler ve her kabile kendine verilmiş vazifeye göre sorun yaratır genellikle. Zuzula kavmi başka, Gul kavmi başka, Yakaza kavmi başka, başka sorunlar çıkarır. Vesveseyi hepsi sağlı sollu verir ama kavmine özgü bir sorun çıkarırlar.

Mesela bir travesti kişisinden rukye ile cin çıkarma seansı vardı. Seans bittiğinde adam peruğunu çıkarıp bu nasıl bi iş yarabbiiii bu nası bi iş yarabbiiii diyerek bir anda normale döndü adam. Bedenden çıkan cin Lut kavmi ciniydi hocanın dediğine göre. Yakılarak alındı.

Son düzenleme:

createtherules

Kayıtlı Üye
Benim de ana fikrim oydu.

Ama şu an başka ayetler aklıma gelmeye başladı.
Allah "şeytan sizin apaçık düşmanınızdır, o halde siz de onu düşman edinin" diyor.
Irk savaşı var. Çünkü yeni bir tür olan insana, iblis itiraz ediyor. Zaten düşmanlık oradan başlıyor.

İlk şeytan kim oldu ? İblis. Yani bir cin. Galaktik konseyden kovulma pahasına Ademi tanımıyor. Takmıyor. Hatta Ademi resmen yoldan çıkarmak için Allah ile kıyamete kadar anlaşma da yapıyor. Anlaşma yaptığı için de cennete girme yetkisi kazanıp, bir güzel de kılık değiştirip daha ilk dakikada onu ayartıyor. Bunu yaparken de Allahın gizemini çözmeyi vaadediyor. Allahı , Ademi trolleyen bir kukla ustası gibi göstererek Ademi Allaha karşı bir anda tabiri caizse dolduruşa getiriyor. Ateşten yaratılmasının hünerlerini göstererek de özgür bir tanrı izlenimi verip, Ademi içinde bulunduğu dar alandan sonsuza kadar kurtarmayı vaadediyor. Halbuki alemlerde itibarı 2 paralık oldu ama Ademin haberi bile yok. Melekler izliyor Adem ne yapacak diyeç O elmayı yersen Allahın takkesi düşecek diyor iblis. Adem de bizim yapacağımız şeyi yapıp yiyor. Kim olsa yerdi.

Şimdi anlaşma kıyamete kadar bir dinamik getiriyor. Şeytan sizin düşmanınızdır. Siz de onu düşman edinin diyor Allah.

Müslüman cinler yok mu var. Ama çok azlar. Nusaybin kavmi. Cinler aleminin tamamına yakını kabilelere ayrılmış haldeler ve her kabile kendine verilmiş vazifeye göre sorun yaratır genellikle. Zuzula kavmi başka, Gul kavmi başka, Yakaza kavmi başka, başka sorunlar çıkarır. Vesveseyi hepsi sağlı sollu verir ama kavmine özgü bir sorun çıkarırlar.

Mesela bir travesti kişisinden rukye ile cin çıkarma seansı vardı. Seans bittiğinde adam peruğunu çıkarıp bu nasıl bi iş yarabbiiii bu nası bi iş yarabbiiii diyerek bir anda normale döndü adam. Bedenden çıkan cin Lut kavmi ciniydi hocanın dediğine göre. Yakılarak alındı.
İşte yakılarak alma falan biraz sinema işleri. Neyse.
Şeytanın cin olması, cinlerin hepsinin şeytanı sevdiği anlamına gelmiyor. Müslüman olmayan cinlerin de hepsi şeytanı seviyor değil. Ya da sevenlerin hepsi ateist ya da satanist falan değil. İş ortaklığı kuran da olabilir.
Şeytanı ister kişileştirerek ister kavramsal olarak düşman edinmek tarafını belli etmektir zaten. Ona göre yaşarsın, onun sonuçlarını yaşarsın.

Retro

Kayıtlı Üye
Şeytanın cin olması, cinlerin hepsinin şeytanı sevdiği anlamına gelmiyor.

Şeytan cin değil ki. İblis cin. Ayrıca iblis ateşten yaratılmışların da içindeki bir üst tür.
Şeytan vasfın adı. Yani insan için de kullanılır. Ayrıca ben temelde size zaten katılıyorum.
Barışçı bir yaklaşımınız var. Biraz da şeytanın avukatı gibi gördüm sizi. Ama o benim kendi yorumum olsun .

createtherules

Kayıtlı Üye
Şeytan cin değil ki. İblis cin. Ayrıca iblis ateşten yaratılmışların da içindeki bir üst tür.
Şeytan vasfın adı. Yani insan için de kullanılır. Ayrıca ben temelde size zaten katılıyorum.
Barışçı bir yaklaşımınız var. Biraz da şeytanın avukatı gibi gördüm sizi. Ama o benim kendi yorumum olsun .
Şeytanı kavram olarak söyledim ben de. İblis dediğimiz veya cin soyundan gelmesi kastettiğim. Aynı yere varıyoruz zaten, olayın duruma göre değerlendirilmesi gerektiği...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Psikoloji bilmeden lütfen psikolojik durumlar ile ilgili yorumlar yapmayalım. Din herşeyi açıklıyor gibi da kaynak olarak sürekli dini bir metine gitmekte bana tuhaf geliyor. Psikoloji Tek bir nevroz kavramını anlamak için binlerce sayfa kitap yazılmış. Onlarca bilim merkezin de bilim insanları araştırma yapıyor. Tek ayet ile açıklamaya kalkarsak her şeyi hata yaparız.

islam alimlerinin hiç bu konuda yazdıkları Eseler’i okudunuz mu.

o kadar genel geçer ve cami imamı tarzı açıklamalar var ki. Konuyu anlatmak ve anlatmaktan çok uzak.

bu şekilde kişiler yanlış bilgilendirilmiş oluyor. Nefret söylevi ayrı, korku ayrı, varlık türlerini birbirinin içine katmak karıştırmak ayrı. Eskik ve sığ bilgiler var. Lütfen çok iyi bilmiyorsanız ve tek bir kaynaktan besleniyorsanız ben bu kaynağı böyle yorumladım diye yazın ki bu gerçek bilgi gibi anlaşılmaz şahsi yorumlamanız olarak anlaşılsın.

ayetler üzerinden yorum felsefe çıkarım yapmak başka bir şey, farklı alem ve boyutlarla ilgili ve oraya ait varlıkla ilgili çalışma yapmak bambaşka bir şey.

şahısları ya da kişilerin bilgilerini eleştirmiyorum. Bilgi sunma şeklini eleştiriyorum yanlış anlaşılmasın.

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Youtube’da define ararken çarpılan insanların videoları vardır ya dalga geçeriz
Gerçek.elektrik akımına kapılmış gibi.yabancıların entity dediği gibi bir şey değil.keza bir düşünce formu bile negatif entity olarak enerji çekebilir
Musallat başka.bir anda beynindeki elektrik akımı duruyor gibi.enerji çekilir.gözler farklı bakar, zahire de yansır insanlar deli sanar.
Frekans düştükçe dahası da gelir.
Büyücü cinlerle o sırada yaptırmak istediği her şeyi yapabilir zira beden zihin ruh kontrolü yoktur artık kişide.
Yamulan biri konuşuyor bizzat.daha da kötüsü kişiyi bundan kurtarmazlar.bir şekilde kurtarabilecek kişiye ulaşmasını engeller musallat.nasıl olduğunu bilmiyorum.belki @Retro biliyordur.bunlar nasıl bir insanı felç bırakıyorlar? Bedene girebildiğini damarlarda dolaştığını söyleyenler var, yoksa tamamen beyin-bilinç telkiniyle mi oluyor? Ya da büyücü tarafından görevlendirildikleri için görevi mi yapıyorlar bilinçaltına? Cin nasıl kişideki bir enerjiyi alıp büyücüye nakledebiliyor? Kafamda deli sorular.bunun bir kodu yazılımı var da ne.