Daha önce musallat

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 76175

Daha önce ciddi bir musallat yaşayan biri var mı? Neler yaşıyor o durumda insan, ne hissediyor, başından neler geçiyor anlatabilir mi?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Nası yani on milyonda bir olan sorun bana mı denk geldi yani :( biliyordum bu şanslı olduğumu..
Bende vardı hatta size bakım yapıştırdım tahmin ettiğim şeyleri Yule da doğruladı.
Ama musallat sorununu tek başıma çözemedim yardım aldım. Musallat gitti ama yapılan büyülerin bazı etkileri halen devam ediyor ne yazıkki.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bir insan kendisinde musallat büyü vb şeyler olduğunda bunu hisseder, nerden nasıl olduğunu bilmezsin ama bi gariplik sezersin, ben bana büyü yapıldığını bilmeden önce de büyücüme karşı bir korku hissederdim, hatta burdan birinden de acaip negatif enerji alırdım yeni öğrendim nedenini.. Benim musallatım büyüyle gelmemişti.. ölen birisinden sonra konak olarak beni seçti, büyülerle parçalanmış aurama kolayca sızdı, ben zayıf konumdaydım kolay yemektim ona..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hatırlamadığım için yorum yapamıyorum. Şimdi musallat olmak anlamında ki kelime ile Musallat başka bir durum.

musallat bıktıracak kadar üstüne düşmek demek.

bir başka enerjinin bir başka enerji üzerinde haksız olarak egemenlik kurması sallatu demek.
Musallat kelimesini fiil olarak değil isim olarak kullandığımız da sallatu kökünden gelen hali ile;

haksız yere kişiyi kontrol eden süptil varlık olarak tanımlıyoruz Musallatı.

Türkçesi uğrama.

uğrama fiil olarak değil isim olarak kullanıldığında yine aynı manaya geliyor.

kısaca kişiyi rahatsız eden enerjiler manasında fiil olarak musallat dersek bu bu sayı artar.

maalesef bu durum nornal Paikolojik rahatsızlıklar ile karıştırılabiliyor ve bazı insnalar bunu kötü niyetler kullanıyor.

ben musallat kelimesini gerçekten musallat olduğu zaman kullanmam negatif bir enerji tesiri kelimesini kullanırım.

gerçek anlam da bir musallat da, beden, duygular ve beyin tamamen ele geçiriliyor. Kişinin özgür iradesi yok oluyor.

nornal bir hayat yaşaması mümkün değil. Hani ara ara başına gelen bir şey yok. Ya da bazen iyi bazen kötü olmak gibi değil.

parazit varlıkların kişiye yapışması durumu da var tabi o da başka bir konu.

özetle musallat kelimesini dikkatli kullanmak her tür psişik tecrübeye bu tanımı yapmamak lazım.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Hatırlamadığım için yorum yapamıyorum.
Yule bakmıştı.. siz derken yönetim kadrosunu kastettim.
Büyücü için de büyücünün el aldığı kişinin adını söylemişti..
Benim bedenimdeydi ama iradem yerindeydi, en azından yardım isteyecek kadar, siz ona parazit varlık diyorsunuz sanırım.

Ü

Üye silindi 76175

Musallat olduğunu sananları çıkarın, psikolojik sorunu olanları da çıkaralım, hayalperestleri, ilgi manyaklarını ve yaşancıları da çıkaralım. Geriye 10 milyon da bir insan kalır. Oda Bura da değildir.
Tutarlı bir oran, çok daha yaygın bir durum sanıyordum.

Ü

Üye silindi 76175

Bir insan kendisinde musallat büyü vb şeyler olduğunda bunu hisseder, nerden nasıl olduğunu bilmezsin ama bi gariplik sezersin, ben bana büyü yapıldığını bilmeden önce de büyücüme karşı bir korku hissederdim, hatta burdan birinden de acaip negatif enerji alırdım yeni öğrendim nedenini.. Benim musallatım büyüyle gelmemişti.. ölen birisinden sonra konak olarak beni seçti, büyülerle parçalanmış aurama kolayca sızdı, ben zayıf konumdaydım kolay yemektim ona..
Nasıl bir gariplik? Hayat olağan akışında dahi oldukça garip hissettiriyor zaten. Detaylandırma imkanınız var mı?

Ü

Üye silindi 76175

Hatırlamadığım için yorum yapamıyorum. Şimdi musallat olmak anlamında ki kelime ile Musallat başka bir durum.

musallat bıktıracak kadar üstüne düşmek demek.

bir başka enerjinin bir başka enerji üzerinde haksız olarak egemenlik kurması sallatu demek.
Musallat kelimesini fiil olarak değil isim olarak kullandığımız da sallatu kökünden gelen hali ile;

haksız yere kişiyi kontrol eden süptil varlık olarak tanımlıyoruz Musallatı.

Türkçesi uğrama.

uğrama fiil olarak değil isim olarak kullanıldığında yine aynı manaya geliyor.

kısaca kişiyi rahatsız eden enerjiler manasında fiil olarak musallat dersek bu bu sayı artar.

maalesef bu durum nornal Paikolojik rahatsızlıklar ile karıştırılabiliyor ve bazı insnalar bunu kötü niyetler kullanıyor.

ben musallat kelimesini gerçekten musallat olduğu zaman kullanmam negatif bir enerji tesiri kelimesini kullanırım.

gerçek anlam da bir musallat da, beden, duygular ve beyin tamamen ele geçiriliyor. Kişinin özgür iradesi yok oluyor.

nornal bir hayat yaşaması mümkün değil. Hani ara ara başına gelen bir şey yok. Ya da bazen iyi bazen kötü olmak gibi değil.

parazit varlıkların kişiye yapışması durumu da var tabi o da başka bir konu.

özetle musallat kelimesini dikkatli kullanmak her tür psişik tecrübeye bu tanımı yapmamak lazım.
Sürekli olan bu durum ancak dışarıdan fark edilir o halde, doğru mu anladım? Bu süreğenlik içerisinde öznemiz ara sıra anlık uyanışlar yaşayıp dehşete kapılmaz mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Zaten kişinin hayatı ara sıra değil hep dehşet için de. Normal bir zaman geçirmiyorlar kendileri de çevreleri de.

Ü

Üye silindi 76175

Zaten kişinin hayatı ara sıra değil hep dehşet için de. Normal bir zaman geçirmiyorlar kendileri de çevreleri de.
Karşılaştığınız biri oldu mu daha önce?

Sanırım hocam ……………'da yirmi yılını geçirmiş bu durumla, onun söyleyeceklerini de merak ve saygıyla bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Nasıl bir gariplik? Hayat olağan akışında dahi oldukça garip hissettiriyor zaten. Detaylandırma imkanınız var mı?
Kabuslar, günlük hayatta olmadık aksilikler ve bunun sık sık olması, negatif olayları çekiyorsun hep, bu biraz da bana yapılan büyülerin çeşitliliği ve fazlalığıyla alakalı tabi.. başkalarının kolayca ulaşabildiği basit şeylerin bile senden esirgendiği hissi, lanetli olarak dünyaya geldiğine inanma, genel bir karamsarlık hali ve BİNGO büyük uyanış bütün bunların çirkef bir büyücüden kaynaklı olduğunu öğrenip uyanma süreci..
Öncesinde uyarı veriyor arada.. rüyalarında büyücüyü gördüğün oluyor, normalde inanamayacağın şekillerde, ben çok süslüman büyücümü gayet açık giyinmiş giyinmese daha iyi iyiymiş dedirten bir halde varlık çağırırken görmüştüm mesela... ne alaka diyorsun.. bunlar maddi kanıtı olmayan şeyler ama şüphe uyandırıyor.. sonrasında verdiği yedirdiği şeylerin büyülü olduğunu öğreniyorsun, evde elinin ulaşmasının çok çok zor olduğu yerde yağ kalıntısı (mutfakta değil odada yemek yapılmayan ve yenilmeyen), evde değil eşyada, perdelerde pencerede suretler görme uyumaya yakın..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
kişliler kendileri anlatmağı sürece lütfen isim yazmayınız. Mesajınızı düzlettim kendisi paylaşmak isterse konu görür yazar.

arkadaşlar bu çok bir çizgi. Maalesef pşisik yetisini musallat sanan da var.

çoçukluk travmasını da.

ben bu konuyu tehlikeli buluyorum zira. Bilinçaltını da etkiliyor bunu bunu yaşadım diyen kişinin anıları nail bir kişinin yaşamasını sanmasına neden olabilir.

iki dünya arası yasaklı arkadaşlar. Bunu delmek çok ve bunu delmenin cezaları var o yüzden yaşanmışlığı düşünülen durumlar belki de başka bir şey olabilir.

hele bizim gibi kökleri şaman sonradan islam inancını geçmiş bir toplum da işler daha da karışıyor.

epigetik aktarımımız bile çok farklı.
Anadolu topraklarının enerjisi çok özel.
Kısaca konu musallat olarak incelenmeyecek kadar derin ve hassas.

musallat olduğunu sanan ama olmayan durumları konuşmak daha bir öğretici bile olabilir aslında.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Kabuslar, günlük hayatta olmadık aksilikler ve bunun sık sık olması, negatif olayları çekiyorsun hep, bu biraz da bana yapılan büyülerin çeşitliliği ve fazlalığıyla alakalı tabi.. başkalarının kolayca ulaşabildiği basit şeylerin bile senden esirgendiği hissi, lanetli olarak dünyaya geldiğine inanma, genel bir karamsarlık hali ve BİNGO büyük uyanış bütün bunların çirkef bir büyücüden kaynaklı olduğunu öğrenip uyanma süreci..
Öncesinde uyarı veriyor arada.. rüyalarında büyücüyü gördüğün oluyor, normalde inanamayacağın şekillerde, ben çok süslüman büyücümü gayet açık giyinmiş giyinmese daha iyi iyiymiş dedirten bir halde varlık çağırırken görmüştüm mesela... ne alaka diyorsun.. bunlar maddi kanıtı olmayan şeyler ama şüphe uyandırıyor.. sonrasında verdiği yedirdiği şeylerin büyülü olduğunu öğreniyorsun, evde elinin ulaşmasının çok çok zor olduğu yerde yağ kalıntısı (mutfakta değil odada yemek yapılmayan ve yenilmeyen), evde değil eşyada, perdelerde pencerede suretler görme uyumaya yakın..
Mesala bunların hiç biri musallat değil.

Ü

Üye silindi 76175

kişliler kendileri anlatmağı sürece lütfen isim yazmayınız. Mesajınızı düzlettim kendisi paylaşmak isterse konu görür yazar.

arkadaşlar bu çok bir çizgi. Maalesef pşisik yetisini musallat sanan da var.

çoçukluk travmasını da.

ben bu konuyu tehlikeli buluyorum zira. Bilinçaltını da etkiliyor bunu bunu yaşadım diyen kişinin anıları nail bir kişinin yaşamasını sanmasına neden olabilir.

iki dünya arası yasaklı arkadaşlar. Bunu delmek çok ve bunu delmenin cezaları var o yüzden yaşanmışlığı düşünülen durumlar belki de başka bir şey olabilir.

hele bizim gibi kökleri şaman sonradan islam inancını geçmiş bir toplum da işler daha da karışıyor.

epigetik aktarımımız bile çok farklı.
Anadolu topraklarının enerjisi çok özel.
Kısaca konu musallat olarak incelenmeyecek kadar derin ve hassas.

musallat olduğunu sanan ama olmayan durumları konuşmak daha bir öğretici bile olabilir aslında.
Psişik özelliklere yoğunlaşmak daha doğru o halde, bilinmeyenden korkan insan en kestirme yol olarak besili duyularını musallat bağlıyor anladığım kadarıyla.

Pekâlâ bu durumda, nasıl adlandırmak gerekiyor bu tür ekstaz halleri?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Yaşadıklarım büyüden kaynaklıydı, nitekim gördüğüm vizyonlar, rüyalar, hissettiğim şeyleri farklı zamanlarda yaptırdığım bakımlarla doğrulattım..

Punishment

Banlı Kullanıcı
Mesala bunların hiç biri musallat değil.
Varlık görevlendirilerek yapilan büyülerde peki varlik vücutta kalmiyor mu büyü süresince.. Bu da bir çeşit musallat türü degil mi acaba? Kişi üzerine yapilan karanlık işlemlerde negatifi, olumsuzlukları çekmez mi? sn. üye @Mya nin yaşadıkları gibi.

Musallat derken sizin kastettiginiz; kişinin şuurunu kaybedicek kadar ele gecirilmesiyse, O hâlde kişi iradesini pek kullanamiyor.

Peki yukarida bahsettigim hangi kategoriye giriyor acaba ?

Retro

Kayıtlı Üye
Yaşanmış bir hikaye anlatayım çünkü içinde evrenin en büyük sırrı gizli. Ama gizli. Hikayenin içinde bile gizli duruyor. Oradan kim ne isterse onu anlasın.

Doğu Anadolu' ya İstanbul' dan bir hekim atanmış. Gittiği köyde herkesin hastalıklarını iyikeștirmeye başlamış. Derken hekime bir hasta bir kadın getirmişler. Hasta yıllardır ne yerse yesin kusuyormuș. Bu yüzden kilo kaybederek gittikçe zayıflamaya bașlamıș. Kadın bu arada kendine büyü yapıldığını ve sürekli kendisini cin çarptığını söylüyormuș her fırsatta. Hekim bu ya, kadına sorular sormaya, durumu etraflıca anlamaya çalıșmıș. Sonuç çıkmamıș. Tıbbi bir vaka olmadığına kanaat getirmiş hekim.

Ama hekim bu ya, yöntem değiştirerek yardımcısına bir yavru kertenkele bulmasını istemiş.

Kadını bir sonraki gün yine çağırmış. Demiş ki sana ölmüş birisi, seni kıskandığı için kertenkele büyüsü yapmış. Kertenkele yumurtası yedirmiș sana ve midende bir kertenkele yaşadığı için cinler bedenine rahatlıkla girip seni çarpıyor demiş. (1.telkin)

O Kertenkeleyi çıkarınca bütün büyü bozulacak demiş. (2.telkin)

Kadının karnına birșeyler çizmiş sözde cinleri bağlar gibi.
Kadın umutlanmıș.
Kadina bir de güzel kebap yaptırmıșlar, yemiş ama öyle bir umutlanmıș büyü bozulacak diye, bu sefer de kusmakta zorlanmıș. Neyse kusmus bir süre sonra bir kovaya, hekim de el çabukluğu ile aynı kovaya kertenkelenin kuyruğunu atarak, sözde kadının kustuğu yemeği incelemeye başlamış. Kuyruğu bulur gibi yapmış ve çıkarıp kadına göstermiş hala can çekişen kuyruğu. (3.telkin)

Kadına kertenkelenin kuyruğunun çıktığını, ama bedeninin hala kadının midesinde kaldığını ama büyü artık bozulduğu için de kertenkelenin ölmek üzere olduğunu söylemiş. (son telkin)

Bir bardak suya dualar ve yakma ayetleri okunmuş, ve kadından son olarak o suyu içmesi istenmiş, (su tuzluymuș çünkü kadın artık düzelme alametleri gösterdigi için kusmakta da zorlanıyor) kadın suyu içer içmez midesi bulanarak kovaya yine kusmus, doktor da ölü kertenkeleyi gizlice kovaya bırakarak, kadına ölü kertenkelenin kovanın içindeki cansız bedenini göstermiş. Demiş ki senin büyün artık bozuldu.

Kadın büyüyü bozduğu için o günden sonra hiç kusmamıș.

Şimdi kim ne anlamak istiyorsa anlasın.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Şimdi kim ne anlamak istiyorsa anlasın.
Bilinç yükselmesiyle hemen yenilmesi çok zor.. yedire içirme domuz yağı sürme kanlı ayinli büyüler olunca 😂
Gecenin bir vakti uyanıyorsun ensen yanıyor kafan karıncalanıyor duvarlarda pencerelerde birileri var.. şimdi gülüyorum ama ne çektim ya..
Benim büyüyü öğrenip bilinçlenmemin faydası şöyle oldu.. artık onun yaptıklarının çoğunu görüyordum...
Bir de tabi sorgulama başladı, bunu yapıyorum ama aslında bunu ben mi istiyorum etki altında mı bu kararım şeklinde.. ama bu tarz şeylere alışkın olmayanlar bir iki günde kuklaya dönüyorlar..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Varlık görevlendirilerek yapilan büyülerde peki varlik vücutta kalmiyor mu büyü süresince.. Bu da bir çeşit musallat türü degil mi acaba? Kişi üzerine yapilan karanlık işlemlerde negatifi, olumsuzlukları çekmez mi? sn. üye @Mya nin yaşadıkları gibi.

Musallat derken sizin kastettiginiz; kişinin şuurunu kaybedicek kadar ele gecirilmesiyse, O hâlde kişi iradesini pek kullanamiyor.

Peki yukarida bahsettigim hangi kategoriye giriyor acaba ?

bedene yerleşen varlık en büyük yalan

Türk Şamanizm de ruhu gömü vardır. Sonra ortaçağda da bedenin şeytan tarağından ele geçirilmesi miti yayılır.
bazı biyolojik ve psikolojik hastalık nedeniyle kişinin yapısı değişir ve içine sanki bir şey girmiş gibi olur.
Bu tür halk inanışları ve tanımlayamadığı durumlara karşı geliştiğini inanç ile yerleşen bir inanca dönüşür.

şöyle düşünün. Ben size bir balon veriyorum ve diyorum ki. Hiç bir şekilde boyu, hacmi, ağırlığı değişmeden içine su koy. Bunu yapabilir misiniz.

yapamazsınız çünkü yer yok.

Ya da yine şöyle düşünün
Yap ile suyu karıştırın desem yapabilir misiniz yapamazsınız yapıları çok farklı.

insan bedenine kendi ruhu dışında bir şey girip yerleşmez yerleşemez . Çünkü başka şey uyumlu değil ve yer yok.

sadece zihinsel bir kontrol söz konusudur o kadar ve dediğim gibi bir varlığın bunu yapması da çok zordur.

büyü sebebi ile varlık bir kişiye yönlendirebilir o varlık kişiye telepatik olarak bağlanıp bazı duygu ve düşünceleri Yükleyebilir.

manipülasyondan başka bir şey değil yani.