Corona Virüsü

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Yeni tip korona virüs olduğundan emin misiniz Kovid-19 yani. Çünkü teşhis olarak konulan korona virüs çeşitleri var. Belki yeni tip değildir. Teşhiste yazılı farklı bir çeşit koronovirüs yazısını görünce hemen paniğe geçebilir insanlar. Malum whatsaptan artık hızlıca yayılıyor yanlış bilgi.

Hastane çalışanı olduğu için emin konuşuyor. %95 ile karantinaya alınmış, tahliller devam ediyormuş. Askeri hastaneden bilgi alabilirse, tekrar teyit ederim sizin için.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
yaf komedi gibi.. bir kuş gribi furyası çıkardılar şöyle öldürür böyle götürür diye medyada aylarca reklamı yapıldı, binlerce kümes hayvanı telef edildi, adamlar milyarlarca dolar aşı sattı kuşlar hala cıvıl cıvıl ötüyor ama gribi yok, domuz gribi reklamları çıktı aylarca domuz gribi reklamları yapıldı bir iki kişi bile ölse dünya ölmüş gibi reklamları yapıldı yine aynı zihniyetler milyarlarca dolar aşı sattı dağ taş domuz dolu ama her ne hikmetse grip değiller, kenelerle ilgili kırım kongo kanamalı ateşi modası çıktı aman ha tuttumu götürür dedler o gurya da bitti şimdilerde corona modası başlattılar dünyada ölen insan sayısı normal gripten ölen kadar bile yok senaryolar senaryolar görsel ve yazılı basın aldı ele hala sürüyor aslında aşısı da var ama biraz daha ballandırsınlar bu konuyu bir aşı kaç bin dolara satılacak kimbilir.. bu gün moda corona yarın o da bitecek bakalım daha neler çıkaracaklar merakla bekliyoruz efendim..

S

Sehane

Hastalıklar belli dönemler baş göstererek benzer sorunlara hep yol açtı aslında. Bu bir nevi olay döngüsüdür, dünyada gerçekleşen olayların belli bir sırada tezahür etmesi gibi. Ki yine geçen yıllarda gündemde olan ama göz ardı edilmiş bir durum vardı aslında. Dünya'nın belli bir yükseliş evresinde olduğu ve yeni düzene uyum sağayamayacak insanların bu hayattaki tekamülünün sonlandıırılması (bu sonra ki hayatta farklı dersler anlamına geliyor). Her şeyin bir sebebi olduğunu düşünerek yola çıkarsak, bunların neden oluştuğunu anlamak çok zor olmuyor.

Hastalıklar, kazalar, doğal afetler ve çeşitli unsurlar, insanların bu yaşamının kolay bir şekilde sonlandırılmasına veya ders verilmesi amacına hizmet eder. Bu yüzden unsurların ismi veya türü değişse dahi, amaçları aynı olacak. Şimdi kader döngüsü inancı yıllar önce kırılmış bir taç. İnsanlar bunu kafalarına takıp kendilerini savunmaya bayılıyorlardı. ''Kaderimizde bu varmış, kaderinde hapse düşmke varmış, kaderinde aldatılmakta varmış..'' Her şey kadere atılıyordu yani. Bu etki önce ki yılların enerjisi ile çürüdü ve insanlar bilinçlenmeye başladı.

Bu konuya yaklaşılabilecek bir diğer açı ise, 'ceza' kavramı. Bu genelde günahkarlara atfedilerek öne sürülür. Ve aslında bir raddeye kadar doğru. İnsanlar ve yaşam o kadar yozlaştı, katran karası bir hal aldı ki, kalplerde ilahiliğin ışığı neredeyse yok denecek düzeyde. Bu tür olaylar ile ilahi bir müdahele gerçekleşiyor ve eski düzenin yıkılması için, gerekli insan arınması gerçekleşiyor. Bu arınma yine yeni düzene uyum sağlayamama ile oldukça bağlantılı.

Bu yaşama devam etmek ve virüsten korunmak mı istiyorsunuz? O zaman günde 10 kere elleri dezenfekte etmek ile uğraşmayın, kalbinizi tekrar Tanrı'nın ışığına açın. Yozlaşmışlık temizleneceği gibi, ilahiliğin koruması etkide olmuş olacak. Tabii bu süreç için bazı yöntemler var, önce yozlaşmışlıktan arınmak gerekiyor.

KronoM

Kayıtlı Üye
Onu ne zaman salacaklar, bu aralar da hep aklıma Walking Dead geliyor öyle mi olucaz
Öyle olacaksak çok problem olmaz da 28 gün sonra filmindeki gibi olursa ayvayı yedik :D

Filmlerdeki zombiler gibi olursa;
Diyelim bende zombiyim, karşı zombi nasıl beni algılıyacak? Kokumdan mı ? eğeğeğe diye ses çıkarmamdan mı ? Mal mal zombi gibi hareketler yapmamdan mı ?

Zombi, insanı araç olarak kullanan parazitler olursa olur. Zombi olasılığı düşük bir olasılık.

Zaten sistemin dayattığı sürekli işe gitme , telefon ve televizyona bağlı birer zombi gibi yaşamıyor muyuz.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Bu Arada 3 hafta sonra bugünkünden daha ileri boyutta olacak bu hastalık her halükarda 6 kişi bile olsa ilk tatil olduğu zamankinden daha kötü bir tablo olacak demektir.okulların açılacağını düşünüyor musunuz 3 hafta sonra ?

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Kuş giribi, domuz gribi, kenelerden geçtiği iddia edilen ve şu an hiç gündemde olmayan kırım kongo kanamalı ateşi inanın bu corona virüsten daha çok öldürücü... ne zaman dünya bir istikrara kavuşmaya başlasa hemen gündemi meşgul edecek ekonomileri alt-üst edecek bir gündem yaratır birileri...

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Kuş giribi, domuz gribi, kenelerden geçtiği iddia edilen ve şu an hiç gündemde olmayan kırım kongo kanamalı ateşi inanın bu corona virüsten daha çok öldürücü... ne zaman dünya bir istikrara kavuşmaya başlasa hemen gündemi meşgul edecek ekonomileri alt-üst edecek bir gündem yaratır birileri...
Bi yanda virüsün bulaşıcılığına bakıyorum ,alınan önlemler vs.,diğer yanda o kadar insana rağmen çok çok düşük kalan ölüm sayısı .acaba bizi tam olarak nerde yanıltıyorlar ?

star53

Kayıtlı Üye
bakanlığımız 81 il valiliğine coronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi.

genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (avm ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, spa ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

çin'in vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve dünya sağlık örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen coronavirüs (kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor.

bu kapsamda sağlık bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (avm ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, spa ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine 16.03.2020 pazartesi saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

stk’ların genel kurulları, eğitimleri ve toplantıları ertelenecek

sivil toplum kuruluşlarının (dernek, vakıf ) genel kurulları ve sivil toplum kuruluşlarının eğitimler dâhil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri (icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) 16.03.2020 pazartesi saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenecek.

toplu olarak vatandaşların bir arada bulunduğu “taziye evleri”nin faaliyetleri 16.03.2020 pazartesi saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

bakanlığımız söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

--Benim biletler yandı ama rahatladım. Bi tane anam var zaten gitsem kapsam ondan da olacaktım. Eyvallah sağlık bakanlığı ?
Bi yanda virüsün bulaşıcılığına bakıyorum ,alınan önlemler vs.,diğer yanda o kadar insana rağmen çok çok düşük kalan ölüm sayısı .acaba bizi tam olarak nerde yanıltıyorlar ?
O kadar az kişideyken önlem almak daha mantıklı geliyor. Sayı 500 olunca önlem alınırsa bir anlamı kalmazdı zaten. Ayrıca hepsini tespit etmeleri imkansız. Sayılara değil tehlikelere adım atmalıyız.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Düğün salonları, kafeler, eğlence mekanları kapatılıyor. Camiler için uygulanacak prosedür de hafta içi belli olacak.

Öyle sanıyorum ki, iş yerlerinin çalışma saatinden tutun sokağa çıkmak için zaman kısıtlaması da gelir.

Bugün şahit olduğum uygulamalar ise ;

* Garanti bankası çalışanları eldiven ve maske kullanımına başlamış.

* Finansbank, içeri girmek isteyen müşterileri, 1 kişi çıkınca yerine gelecek 1 kişi olarak sırayla alıyor. Örneğin 20 kişinin üzerine çıkarmıyor.

* Sanatkarlar odası çalışanlarından 2 kişinin, salgın şüphesiyle hastaneye götürülmesi yüzünden ilaçlama yaptıran kurumun kapısına kilit vurulmuş.

Anlayacağınız günüm yarım kalan işlerim ile geçse de, durumun ciddiyetini tekrar yüzüme vurdu. Bakanlığın yayınladığı veriler halkın panik seviyesini düşürmek adına minimuma çekilirken, alınan önlemler, salgının ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Temas etmekten kaçının lütfen..

Ü

Üye silindi 56746

Bugün işten erken çıkmak durumunda kaldık, birçok müşteri gelmedi ve gelecek olanları erkene alıp dükkanı kapattık.

Sağlık sektörü de fena, kimse hastaneymiş sağlık ocağıymış vs dinlemiyor, herkes evinde. Yarı zamanlıya düştüğüme üzülsem mi sevinsem mi bilemedim...

ruhname

Kayıtlı Üye
Paniğe kapılmayalım arkadaşlar elbette ama işin ciddiyetinin farkında olup gerekli tedbirler alınmalı bir hayli dikkatli olunmalı evet daha çok yaşlıları tehdit etse de bu virüs orta yaşta olup da yakalananlar var bunun bilincinde olmalıyız. Karantinadan kaçmaya teşebbüs edenler oluyor böyle bir insan kendini düşünmediği gibi bir başkasını da düşünmüyor çok içler acısı bir durum bu. Vaka sayısının 18 olduğu açıklandı ve artık bir süre cemaatsiz kılınacak namazlar ve pek çok eğlence mekanının faaliyetleri genelge ile durduruldu ki bu artk işin çok ciddi bir boyuta ulaştığını gösteriyor. Yani işte dünyada gripten veya bir başka hastalıktan çok sayıda insan ölüyor demek içimizi ferahlandırmasın gereki her türlü tedbiri lütfen alalım çok dikkatli olalım bu süreçte allah yardımcısı olsun cümle Müslüman kardeşlerimizin.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Inan kuş gribinden hatta domuz gribinden ölen sayısı bundan çoktu ve bu kadar ses getirmemişti... burada küresel sermayenin oyunları ve çin ekonomisi ve dünya ekonomisini batırma ve yeniden bazı küresel güçler tarafından dizayn edilmesi girişimi olarak algılıyorum.. dünya borsaları tamamen çöktü bir çok şirket ve işyeri de batma durumuna gelmek üzere bunun bir adım ilerisi devletlerin ekonomik çöküşleri izleme ihtimali oldukça muhtemel..

S

Sehane

Haberlerin bile sırf korona ile dolu olması insanları daha da kötü etkiliyor bence. Zaten sosyal medaynın neresine gitseniz yine aynı şekilde.. İngiltere'den gelen bir bilgiye göre salgın 2021 yılın nisan ayına kadar sürecekmiş ve aşı bulunması yakın bir süreç için beklenmiyormuş. Sosyal ortamların hepsi kapatıldı zaten, insanlar düğün bile yapamayacak deniyor. Bu olayın asıl sebepleri malum olsa bile sinsiliği ürküten bir durum.

Böyle durumlarda sığınabileceğimiz tek şey inanç gibi duruyor. Benim gözümde ceza olan bu durumun yıkıcı varlığından korunmanın en güçlü yolu Tanrı'nın enerjisini evler ve yaşamımızda daha güçlü bir şekilde yaşamak. Bir de 6,5 saatlık sağlık kurulunun sonucu gelse içim daha rahatlamış olacak. Durum daha kötü olmadan sokağa açıkma yasağını getirseler her şey daha iyi olacak gibi.

Ü

Üye silindi 58480

Son derece yanlış bir algı var.

100 sene öncesine kadar doğal ölümler 50 den sonra başlıyordu ve doğal karşılanıyordu.

Mesela günümüzde kanser vakaları arttı deniyor. Vallahi yalan. Hatta Azaldı bile.

Günümüzde artan tek şey : teknoloji sayesinde ölüm nedeni teşhisi konulabilmesi. Hepsi bu.

Kanserden ölenler, ister istemez bir index ve data oluşturuyor. Bu data ise yanlış denkleme oturtuldugu için biz de kanserden ölenler artıyor diyoruz. Yok öyle bişey.

Günümüzde 0-65 yaş arası insanlar genç kabul ediliyor artık. Yaşamlar yüzde 30 uzadı hatta.

Bu virüs eminim ki tarihte yüzlerce defa yayıldı. Sağlıklı olana vız geldi, kendine dikkat etmeyeni, pis yaşayanı, hijyen sorunu olanları de al aşağı etti. Ve süreç kimsenin haberi bile olmadan atlatıldı.

Günümüzdeki tek değişken medyanın ritim arttırması. Yoksa virüs aynı virus. Yarasa aynı yarasa çünkü.

thew3w

Kayıtlı Üye
Ben de komplo teorilerine sıcak bakıyorum. Yıl olmuş 2020, bütün dünyayı etkileyecek bir şey tesadüf olamaz. Ebola ve zikanın cayır cayır adam öldürmesi gerekiyordu. Yiyeceklerin üstünde bütün dünyaya yayılırdı. Bu virüs hem öldürüyor hem de insanları korku frekansına sokup hasta olmayanı bile mental olarak yorgun düşürüyor. Ben kaygı bozukluğuna sahibim ve 2 ay önce Tayland, kamboçya taraflarındaydım. Çin yeni yılı başlamıştı ve olağanüstü kalabalıktı her yer. Tatil diye gittik ama stresten çoğu anını hatırlamıyorum geçirdiğim günlerin. Bir şeyleri değiştirmek istiyorlar ama aklım yetmiyor olanları kavramaya. Madem evdeyiz ben bol bol enerjimi yükseltmek için okumalar yapacağım. Herkes kendine dikkat etsin. Bunu atlatacağız. Sadece evden çalışma şansı olmayan insanlarımız için üzülüyorum. Allah herkesin yardımcısı olsun.

[XTR] Similar Threads

Cevaplar
25
Görüntüleme
2K
Üye silindi 57044
Ü
4
Cevaplar
7
Görüntüleme
975