Büyücülüğün kaynağı

yule

Yönetici
Katılım
4 Haz 2008
Mesajlar
3,141
Tepkime puanı
1,556
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Büyücülük, insan uygarlığıyla ortaya çıktı. Gün yaşamına bizim günümüzü kolay veya zor yapmakta bilinmeyen ve onun hayal edilen rolünün korkusu, cadılar ve onların sanatını yarattı. Büyücülük aslında, çoğunlukla tecrübeli ve yaşlı kadınlar tarafından uygulandıysa bile, diğer insanlarda zamanla onu uyguladı. Cadılar, insanlar ve ruhlar ve melekler gibi esrarengiz süper güçlerin arasında aracılardı. Bir cadının, birisinin anlaşılan esrarengiz problemine karar vermekte başardığı zaman, performans, büyü olarak adlandırıldı, uzakta herhangi bir mantıklı analiz boyunca kolayca açıklanan olamayan bir süreç. Cadılar, daha yüksek güçlere dua etti, veya kesin adetler ve tüm süreci yaparak probleme karar vermekte yardım ve rehberlik için ruhlar, büyücülük çağırıldı.
Büyücülük, bir dünya, dinini temel aldı, neredeyse dünyanın karşısında bütün toplumlar ve kültürler yerel inançlar ve göreneklere göre uygulandı.
Büyücülüğün bilginlerine göre, kaynağını predatesin olduğu bir inanç sistemiydi, kuyunun çoğunluğu, bu dünyada dinleri bildi. O, 40,000 yıl paleolitik döneme arkada çıkar. O zamandan beri geliştirmektedir, ve onun mevcut formu, bin veya beş bin yıl neyden arkada olduğu tamamen farklıdır. Onun da muhtemelen, bu ismi yoktu. Hatta farklı cadı toplantıları, farklı şekilde büyücülüğü yapar.

Arkeolojik keşifler

Arkeolojik keşiflerin, insanların, paleolitik dönem esnasında avcı Tanrı ve verimlilik Tanrıça'na taptığını gösterdiği arkeolojik keşifler. Bu, 30,000 yaşında olmak için tahmin edilen mağara resimlerinin keşfi ile kanıtlandı. Bir erkek geyiğin başıyla bir adamı yansıtan bir resim vardır. İçeride, lakin başka bir resim, on bir diğer insanla bir çemberde duruyor olan hamile bir kadın vardır. Bu hatıralar, büyücülüğün, dünyada en yaşlı dinlerin biri olduğunu kanıtlamaya gider. Tanrı'nın Wiccan görüşü ve Hıristiyanlık'tan önce yılların binlercesinin olduğu en yüksek yaratıcı kuvvet predatesin Tanrıça görünüşü.

Sanat anlayışı

Eski zamanlarda, büyücülük, akıllı kişilerin, doğanın yolunu izleyenler olduğu gibi 'Tarzdan elle yap' olarak bilinendi, ve onun kuvvetleriyle melodideydi, otlar ve ilaçların bilgisine sahip oldu, akıllı tavsiyeye verdi, ve Shamanic iyileştiren kimseleri olarak yüksek saygıda tutuldu, ve köy ve toplumda lider oldular. Onlar, doğanın, insanlara üst olduğunu anladı, ve insanların, basitçe doğanın birçok parçasının biri olduğu, her ikisi, gördü, ve bir tüm oluşturmayı birleştiren görülmemiş. Baş Seattle'nin, dediği gibi, "Biz, kendisininki yapmayız, dünyayız; Biz, onun bir parçasıyız." Onlar, onu bizim, doğadan ne aldığımız veya neyi kullandığımıza anladı, biz, türde denge ve dengeyi sürdürmek için dönmeliyiz. Modern adam, sahip, yine de, bunu unuttu, ve birçok çevrebilimsel ve çevresel felaketlerin formunda bedeli ödedi

Modern zamanda cadılık

Geçmiş ayrı yüz yıl boyunca cadının şekli maalesef, kötülükle benzetildi, Hıristiyan kilise tarafından yaratılan önyargılar yüzünden heathenism ve doğru olmama. Geç insanlardan, Tanrı ve doğanın gerçek dini olarak büyücülüğü anlamak ve uygulamaya başladı. Büyücülükte yenilenen ilgi vardır, ve cadılar, gurur ve güvenin bir hissiyle büyücülüğe inanmak ve uygulamayı açıklar. Yeni yaş hareketinde inananlar, onun gerçek perspektifinde büyücülüğü anladı.
Modern büyücülük, bütün hayat yollarından inananlar ve dünyanın her yerinde toplumda konumları çeker. Onlar, yaşam, büyücülük boyunca evrenin doğa, gelişim ve esrarlarını bir arada anlamaya gelir. Büyücülük, dünyada en demokratik dindir. Bizim, kötülüğün tohumlarını ekmemeli olduğumuz basit bir öncülün dışında hiçbir katı dogma ve hiçbir sabit görüşlü rejim yoktur, eğer biz, kötü meyveyi multifolda biçmeyi istersek, ve ikinci olarak kendisi bizim, onun dengesini rahatsız ederek doğanın cömertliğini yanlış kullanmamalı olduğumuzsa. Kim anlaşmamış olacaktı?
 
Üst