Büyü yaptırmak istiyorum..

Metanoia

Kayıtlı Üye
Çok ilginç biraz okudum ve etrafımda bu davranış modeline uyan 3 aile var üçünde de kadınlar ekonomik özgürlüğe sahip. Bu durum hastalık olarak tanımlanmış. Alkolik eşini terk etmeyen yuvam yıkılmasın çocuğum babasız kalmasın diyen insanlar aslında rahatsız. Ben bu durumun kültürel olduğunu düşünürdüm.
Kültürel etkiyi yadsımayın bence, kendi ailemden biliyorum. Erkek egemen bir toplumuz, özellikle yaşlı nesil bu şekilde yetiştirilmiş zaten. Erkektir, babadır yapar şeklinde. Ben anneme bu konuda çok kızıyorum, maddi bağımsızlığa sahip kültürlü bir kadın olmasına ve babamla arasında başından beri bir sevgi bağı olmamasına rağmen evliliğini sonuna kadar sürdürmeyi seçti. Sonuç olarak hem kendi hayatı hem çocuklarının hayatı hem de dolaylı yoldan sorunlara sebep olan kişi babam olmasına rağmen onun da hayatı nihayetinde mahvolmuş oldu. Ne gerek vardı bu kadar zorlamaya diyorum anneme hep, haklısın diyor ama yine olsa yine aynısını yapar eminim. Kültür ve yetiştiriliş çok önemli bir konu. Yeni nesil bu tarz konularda çok daha bilinçli bence.

zero

Kayıtlı Üye
Çok ilginç biraz okudum ve etrafımda bu davranış modeline uyan 3 aile var üçünde de kadınlar ekonomik özgürlüğe sahip. Bu durum hastalık olarak tanımlanmış. Alkolik eşini terk etmeyen yuvam yıkılmasın çocuğum babasız kalmasın diyen insanlar aslında rahatsız. Ben bu durumun kültürel olduğunu düşünürdüm.

Rahatsızlık kısmı hariç yazdıklarınız doğru.

Rahatsızlık yorumunuzu şu an ki zamanda böyle düşünmeniz normal, ama Allahtan umut kesilmez diye bakış açısı ile katlanılmış bi sorun bu. Kültürel kısmı sonuna kadar doğru. Köyde büyümüş yetişmiş bi kadının boşanıcam demesi neredeyse imkansız. Ki psikolojik olarak da annem o güçte hiç bi zaman olmadı.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Zaten bizim psikolojik rahatsizliklarimiz bulunduğumuz ortam, yaşadığımız çevre sayesinde olmuyor mu?

Size bir örnek vereyim. İki tane bayan tanirdim biri uluslararası ilişkiler diğeri İngiliz edebiyatı mezunu. İkisi de ingilizce konuşamıyordu. Mükemmel yazisiyorlardi, ama konuşamıyordu. Sebebi türk toplumda insanların yabancı dil telafuzlariyla dalga geçmeleri. Bu hanımların asıl yapması gereken bir psikologa gidip bu rahatsızlıktan kurtulması. Ama türk toplumdaki insanlar psikologa gitmekten utanıyorlar. Halbuki utanmasalar, hayat çok kolaylaşır.
Psikoanaliz hepimize gerekli olan bir şey. Kusursuz psikolojiye sahip olan tek bir insan yok.

nurumm

Kayıtlı Üye
Bu durum hastalık olarak tanımlanmış.
Şöyle de bir durum var hastalıktan ziyade mi dersiniz yada yine onu da hastalığa mı bağlamak gerekir bilemiyorum ama karşımdaki insanı seviyorum boşansam ne yapacam gözümü açtım onu gördüm gibi.Ömrünü tek bir insanla geçirmiş olan kadınlar da bu genelini bakın okumuş yada okumamışla alakası yok % 90'ı böyledir.Bu günümüzde okuyan kesim bi sosyal çevre edindiği için haliyle hayatında evleninceye kadar tek erkek olmamış oluyor böyle olunca resti çekebiliyor.Hayatını tek erkekle kısıtlayan kadınlar bu durumu maalesef aşamıyor.

Alakan

Kayıtlı Üye
Şöyle de bir durum var hastalıktan ziyade mi dersiniz yada yine onu da hastalığa mı bağlamak gerekir bilemiyorum ama karşımdaki insanı seviyorum boşansam ne yapacam gözümü açtım onu gördüm gibi.Ömrünü tek bir insanla geçirmiş olan kadınlar da bu genelini bakın okumuş yada okumamışla alakası yok % 90'ı böyledir.Bu günümüzde okuyan kesim bi sosyal çevre edindiği için haliyle hayatında evleninceye kadar tek erkek olmamış oluyor böyle olunca resti çekebiliyor.Hayatını tek erkekle kısıtlayan kadınlar bu durumu maalesef aşamıyor.
Aslında ne sosyal çevre ne eğitim temel sebebi çocukluğa dayanıyor hatta bebekliğe. Anne baba ile kurulan ilişkiler belirleyici oluyor. Örneğin ilk altı ayda anneden bir şekilde kopan ( dönemsel bir kopuş dahi olabilir illa bırakıp gitmesi değil) bebeklerde şefkat, güven, sevgi eksikliği görülüyor. Bu örneklerin sayısını arttırabilirsiniz. Bu eksiklik ilerleyen yaşlarda partner seçimlerine de yansıyor. Güvene dayalı ilişkiler kurmakta zorlanıyorlar. Bu iki şekilde olabilir:
1. Bilinçaltındaki kaygı sebebiyle gerçekten güvenemeyeceği partnerlere yönelir
2. Partneri güvenilirdir fakat kişi bir türlü güvenemez ve ilişkiyi sorunlu bir hale dönüştürür. Kendini gerçekleştiren kehanet gibi.
Bu örneği başka duygulara da uyarlayabilirsiniz.
Kısaca anne baba ile çocuklukta kurulan ilişki ve iletişim ileride ilişkilerimizi bağımlılıkla mı bağlılıkla mı kuracağımızı belirliyor.
Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen olursa ilişkilerde bağlılık türlerini araştırabilir. Daha derin bilgi istiyorum diyen olursa Freud'un çocukluk dönemi ile ilgili yaklaşımlarını araştırabilir.

Alex06

Kayıtlı Üye
Öğrenilmiş çaresizlik diyebilir miyiz

Deep blue

Kayıtlı Üye
Hiç büyü yapmadıysanız zaten tutmaz, bir de takvimler, gezegenler, hayır şer saatlerine dikkat etmeniz lazım. Bir süre vegan beslenmeniz lazım. Ben yapmayacağım, birine yaptırırım diyorsanız o kişide zaten mevcuttur böyle büyüler. Ben sizin için birini çekip paylaşayım, kendi başınıza musallat açarsanız göndermesi de kolay değil. Bu kadar insan sizi uyarıyorsa bir durup düşünün. Kendi soyunuzu lanetlemek istiyorsunuz. Vallahi çok ilginç, herkes buna takıldı zaten. Ayrıca alkol içene dua işlemez düşüncesi tamamen yanlış. Gayet de işliyor, Yasin suresinin azametini eski sevgilime bir hafta okudum onu terk etmeden önce, bana yapışmasın hayatına devam etsin diye. Hayatında öyle güzel değişiklikler oldu ki kimse olaya anlam verememişti. Sizin için büyüyü çekip atacağım gün içerisinde. Biraz çakralarla da çalışmayı deneyebilirsiniz, mesajlarınızdan müthiş bir umutsuzluk, negatiflik geliyor. Önce kendi enerjinizi temizleyerek işe başlayın.
Bana da yarımcı olursanız cok memnun olurum 3 yıldır beraber oldugum kişiyle bir ciddiyete gidiyor bir gitmiyor inanılmaz dengesiz davranıyor. Bende de bir süre sonra bir yüksek sevgi görmek bir uzaklaşmasından dengem bozuldu. Bu sefer birşeyler yaptık cok iyiydi ama ben gitgide daha takıntılı oldum ve bu ilşkiye cok emek verdim ban da yardımcı okurmusunuz

nurumm

Kayıtlı Üye
Bana da yarımcı olursanız cok memnun olurum 3 yıldır beraber oldugum kişiyle bir ciddiyete gidiyor bir gitmiyor inanılmaz dengesiz davranıyor. Bende de bir süre sonra bir yüksek sevgi görmek bir uzaklaşmasından dengem bozuldu. Bu sefer birşeyler yaptık cok iyiydi ama ben gitgide daha takıntılı oldum ve bu ilşkiye cok emek verdim ban da yardımcı okurmusunuz
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

thew3w

Kayıtlı Üye
Bu arkadaşın tedavisi en güzelinden ve kuvvetlisinden bir tekme. Fil suresi okurdum ben olsam üzerine. Amaaann bi sakinleşsin, uğraşmasın benle diye. Kendim için de inşirah okurum. Üzülmeye ve karma kirletmeye değmez dengesizler.

Deep blue

Kayıtlı Üye
Bu arkadaşın tedavisi en güzelinden ve kuvvetlisinden bir tekme. Fil suresi okurdum ben olsam üzerine. Amaaann bi sakinleşsin, uğraşmasın benle diye. Kendim için de inşirah okurum. Üzülmeye ve karma kirletmeye değmez dengesizler.
Bu yazdığımı da silmek istiyorum ama nerden sileceğimi bilemedim haklısınız

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Emek verdiğiniz bir ilişkiyi tek kalemde nasıl sileceksiniz? Bence büyü şüphesi başlığındaki beye yapılan büyü gibi bir şeyler yaptırın da, onun gözü sizden başka bir şey görmesin, sizin de emekleriniz boşa gitmesin.

nurumm

Kayıtlı Üye
Emek verdiğiniz bir ilişkiyi tek kalemde nasıl sileceksiniz? Bence büyü şüphesi başlığındaki beye yapılan büyü gibi bir şeyler yaptırın da, onun gözü sizden başka bir şey görmesin, sizin de emekleriniz boşa gitmesin.
Saçmalığın daniskası !... O beyefendinin ne kadar acı çektiğini, yakındığını da okumuşunuzdur o halde !..

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Belki çok daha iyisi karşısına çıkabilecekken, hatalarından ders çıkarmak yerine ve kendine değer verip buna göre birini bulmak yerine neden kendisinin kıymetini bilmeyen birisini kendisine büyü yoluyla bağlayıp üzerine karma alsın, çocuklarını da bu karmaya dahil etsin. Kişi gelip aramızda sevgi sorunu yok diyecek ama kimse de kendini kandırmasın kişi seviyorsa hele ki erkekse dağları bile deler. Bazen sırtını dönmek gerekiyor. Biraz makul ve mantıklı davranmak gerek bazen. Bazı gerçekleri de kabullenmek gerekir. Ayrıca çok eskilerden burada bağlama büyüsü yaptırıp sonra kişi kendisine bağlanınca kurtulamayan, soğuyan çokça da insan var, isteyen karıştırsın formu çıkacak örnekler çünkü aslında sevmiyor çoğu insan sorunlu ilişkideki o şahsı, sadece travmalarına tutunuyor. Takıntı aşktan kuvvetlidir, çoğu insan takıntısını da inkara meyillidir.

Deep blue

Kayıtlı Üye
Belki çok daha iyisi karşısına çıkabilecekken, hatalarından ders çıkarmak yerine ve kendine değer verip buna göre birini bulmak yerine neden kendisinin kıymetini bilmeyen birisini kendisine büyü yoluyla bağlayıp üzerine karma alsın, çocuklarını da bu karmaya dahil etsin. Kişi gelip aramızda sevgi sorunu yok diyecek ama kimse de kendini kandırmasın kişi seviyorsa hele ki erkekse dağları bile deler. Bazen sırtını dönmek gerekiyor. Biraz makul ve mantıklı davranmak gerek bazen. Bazı gerçekleri de kabullenmek gerekir. Ayrıca çok eskilerden burada bağlama büyüsü yaptırıp sonra kişi kendisine bağlanınca kurtulamayan, soğuyan çokça da insan var, isteyen karıştırsın formu çıkacak örnekler çünkü aslında sevmiyor çoğu insan sorunlu ilişkideki o şahsı, sadece travmalarına tutunuyor. Takıntı aşktan kuvvetlidir, çoğu insan takıntısını da inkara meyillidir.
Benim ki bir takıbtı değil ve üstte yazan kişiye aslında katılıyorum dönem itibari ile sosyal medya vs cok alternatif var ve kimse emek vermiyor hooop ayarla geç hevesini al bırak ve malesef bir cok kadında erkekte boyle yasıyor 3 sene den bahsediyorum. Kotülüğüne olan birşey intikam amacı yuzustu bırakmak gibi bir durum yokki nelerden geçiyor insan bir ilşkiye emek verirken yenisini bulaan aldatılacaksın, beş ki baska açıdan sorunlarla uğraşacaksın sorunlar yine bastan

Deep blue

Kayıtlı Üye
Beni anlayabilen biri olmasına mutlu oldum. Ne emekler cerildiğini ne acılar yasadığınızı ne engeller aşıldıgını bilmeden kolay geliyor insanlara maalesef işin ehline denk gelemedim

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Saçmalığın daniskası !... O beyefendinin ne kadar acı çektiğini, yakındığını da okumuşunuzdur o halde !..
Hassasiyetini anlıyorum. O adamın durumu farklı hiçbir alakası olmayan bu yolun yolcusu avcı bir kadın bunu yapan.
Ama bazıları gerçekten hak ediyor. Kimseyi kimseyi sevmek hayatının merkezi yapmak zorunda değil tabiki ama manipülasyon yapıp kendi ihtiyaçları için kullanmasın da kullanırsa da bunu vebali büyük. Karma vb cezalandırma mekanizması her şeyi hesap eder. Masum birine işlem yapılmasına ben de karşıyım tabiki.

Deep blue

Kayıtlı Üye
Hassasiyetini anlıyorum. O adamın durumu farklı hiçbir alakası olmayan bu yolun yolcusu avcı bir kadın bunu yapan.
Ama bazıları gerçekten hak ediyor. Kimseyi kimseyi sevmek hayatının merkezi yapmak zorunda değil tabiki ama manipülasyon yapıp kendi ihtiyaçları için kullanmasın da kullanırsa da bunu vebali büyük. Karma vb cezalandırma mekanizması her şeyi hesap eder. Masum birine işlem yapılmasına ben de karşıyım tabiki.
Bu konuda katılıyorum okadının ki normal değil birini beğen aklına koy bunu yap saçmalık ben karsılıklı sevgi içinde geçmiş belirli paylaşımlar olmus ama sobra karşıdakinin manipülasyonu ve dengesiz davranıslarından ruh hali bozulmus bir insana yardım edilmesinden bahsediyorum. Cünkü gününüzde ilşkiler cok zor ama maalesef para kaptırmakla sonuc alamadım hepsi yalan dolan cıktı