bu defteri okumalımıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Başıma bir takım olaylar geldi bunu forumda da yazdım. Bir çare bulamayınca aklıma uzun süredir evde bir köşeye kaldırdığım defterler geldi. Bunu bana 2 yıl kadar önce ailem verdi cünkü onlar okuyamamış biraz baktım eski türkçe yazılmış aralarda dualar vb. Var.Bir yıldızname planına benzettiğim çizim defteri ile içinde garip çizimler olan 500 sayfa kadar kalın bir defter. Deriye sarınmış, kabı yok ve murekkeble yazılmış ki o zamanlar tükenmez kalem ülkeye giriş yapmamıştır cünkü Baya bir eski ve sayfaları yıpranmış bir defter. Okumaya başladım ama başıma olmadık işlerde açmak istemiyorum, içinde baya korkunç çizimlerde var. Bu defterin sahibi kişiye insanlar sürünerek gelip sağlıkla çıkıyormuş. Herkesin geleceğini biliyormuş. Böyle kitaplara bağlı cinler olabilir mi? Biraz bakıp sonra bırakmayı düşünüyorum, ne yapmalıyım sizce doğu ilmiyle hiç ilgim yok. Defterden az zararsız gelen sayfalardan resimler çektim ama tam sayfasını çekmedim.

Ekli dosyayı görüntüle 5789
Ekli dosyayı görüntüle 5788
Ekli dosyayı görüntüle 5790

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Başıma bir takım olaylar geldi bunu forumda da yazdım. Bir çare bulamayınca aklıma uzun süredir evde bir köşeye kaldırdığım defterler geldi. Bunu bana 2 yıl kadar önce ailem verdi cünkü onlar okuyamamış biraz baktım eski türkçe yazılmış aralarda dualar vb. Var.Bir yıldızname planına benzettiğim çizim defteri ile içinde garip çizimler olan 500 sayfa kadar kalın bir defter. Deriye sarınmış, kabı yok ve murekkeble yazılmış ki o zamanlar tükenmez kalem ülkeye giriş yapmamıştır cünkü Baya bir eski ve sayfaları yıpranmış bir defter. Okumaya başladım ama başıma olmadık işlerde açmak istemiyorum, içinde baya korkunç çizimlerde var. Bu defterin sahibi kişiye insanlar sürünerek gelip sağlıkla çıkıyormuş. Herkesin geleceğini biliyormuş. Böyle kitaplara bağlı cinler olabilir mi? Biraz bakıp sonra bırakmayı düşünüyorum, ne yapmalıyım sizce doğu ilmiyle hiç ilgim yok. Defterden az zararsız gelen sayfalardan resimler çektim ama tam sayfasını çekmedim.

Ekli dosyayı görüntüle 5789
Ekli dosyayı görüntüle 5788
Ekli dosyayı görüntüle 5790
Bu şekilleri çözebilmek çok zor olucak dostum :/

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Arapca yazılar yazıyor okumak istiyorsanız okuyun ama onlar ile ilgili bilen birisine danışın. Sevgi ve ışıkla kalın iyi forumlar.

67890

Banlı Kullanıcı
ailene kimden kalmış sevgili kivep.

67890

Banlı Kullanıcı
bence sana en iyi açıklamayı annen ve annen tarafından aile büyüklerinden kimden kalmışsa yapabilir o yol gösterebilir.
sanırım anne tarafını iyice biraraştırsan iyi olacak.

kıvep

Banlı Kullanıcı
bence sana en iyi açıklamayı annen ve annen tarafından aile büyüklerinden kimden kalmışsa yapabilir o yol gösterebilir.
sanırım anne tarafını iyice biraraştırsan iyi olacak.
Bu defteri yazan sahibi kişi aniden ölünce defter ortada kalıyor kimse okuyamıyor çünlü eski türkçe yazılar, okuyamayan kaldırıyor kenara derken bana kadar geliyo bende okuyorum işte diyorum sonra bana veriyorlar. Arada 3 nesil vardır sorabileceğim yaşaya kimsede yok...

4

43887

Bu defteri yazan sahibi kişi aniden ölünce defter ortada kalıyor kimse okuyamıyor çünlü eski türkçe yazılar, okuyamayan kaldırıyor kenara derken bana kadar geliyo bende okuyorum işte diyorum sonra bana veriyorlar. Arada 3 nesil vardır sorabileceğim yaşaya kimsede yok...
çok ilginç,kitap içerisinde korkunç çizimler derken seninde anlattığın üzere , hastalıkları iyileştirme şifa bulma anlamında büyüsel teknikler iyi, kötü konular olabilir,keşke onların resimlerini de yollasaydın belki bu konuyla alakalı bilgi sahibi kişilerin yardımını alabilirdin...

acid

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla bu tarz defterler ya da yazılarda yazan kişinin kendisine göre şifreleri ya da sembolleri vardır. Okunması için ancak o kişiden gelen el verme gibi bir durum ya da benzer bir yetenek olması gerekir. Yeteneklerin aktarılması öldükten sonra da olabilir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bildiğim kadarıyla bu tarz defterler ya da yazılarda yazan kişinin kendisine göre şifreleri ya da sembolleri vardır. Okunması için ancak o kişiden gelen el verme gibi bir durum ya da benzer bir yetenek olması gerekir. Yeteneklerin aktarılması öldükten sonra da olabilir.

Birisine el verip kitabı bıraksaydı bir şekilde gene bana kalırdı ve bende en azından ona sorardım. Ama çok açık yazmış belkide kendi unutmamak için. ilk sayfalarda söyle bir şey vardı kişiye koyun kanı sürüp yazdığı duayı okuyormuşuz ssonra kişinin sol kolu titrerse musallat varmış.eski türkçe açıklama ve arapça dua şeklinde. O şekillere gelince belki sifreleri vb. Vardır ama okumak konusunda emin değilim bakmadım...

acid

Kayıtlı Üye
Ne kadar açık olsa eğer kişi orjinal bir biçimde yazmışsa rahat okunabilen kısımları etkisiz ya da tehlikesiz olacaktır. El verip bırakılan ve defter hakkında bilgisi olan kişinin de açık açık başkalarına okuyacağını, anlatacağını sanmıyorum. Ancak öğretecekse, el verecekse bilgi verirler diye düşünüyorum. Ayrıca maji ya da varlıklarla ilgili olan durumlarda genellikle bazı yöntemler kişiye özgü olabiliyor. Yani ölüm gerçekleştikten sonra oradaki yöntemler geçersiz olabiliyor. Eğer o kişiden, soydan kaynaklı farklı bir durumunuz varsa size geçen belki de okuma ihtimaliniz vardır. Ben kendi adıma söylersem okumaya çalışırdım, hiçbir şey çıkmayacağını ya da okuyamayacağımı bilsem de.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Dedem ve onun babası bile okuyamamış bu defteri okusalardı bence vermezlerdi bana...
Temin yazdığım şey denizde kum gibi bir şey defter cok kalın ve küçük yazılı zaten. Birisi diyor ki uygulamadıkça bir şey olmaz, diğer dokunman yeter elleme. Bende başımı derde sokmak isteyen birisi değilim ama boşun uğraşmakta istemem eğer ölünce geçersiz kalıyorsa böyle şeyler ...

acid

Kayıtlı Üye
Bana göre bilgi bilgidir. Uygulama yapmaktan ziyade oradan öğrenebilecek onlarca şey olabilir. Ayrıca onlarca durumun olma ihtimali var bu tür defterde. Ben sadece aklıma gelen ihtimalleri sıralıyorum. Geçersiz kalma durumu da olabilir ya da o soydan o yetenekle gelen bir kişinin eline geçene kadar geçersiz kalabilir. Ya da şifreli kısımlardadır bilgi ve onları çözebilmek gerekir. Ancak onu da herkes çözemez.Yani sadece o defteri yazan kişi bilebilir durumun ne olduğunu.Zaten uygulamalar içeriyorsa mutlaka bir önlem alınmıştır defter ve içeriği hakkında. Kimsenin de oldukça tehlikeli olabilecek uygulamalar ve bilgiler olan bir defteri herkesi okuyabileceği ve yapabileceği şekilde yazacağını sanmıyorum açıkçası. Ki benim fikrim sizle ilgili bir aktarma varsa ya da 'okumanız gerekiyorsa' er ya da geç okuyacaksınızdır. Ama böyle bir durum yoksa okumanızın da mümkün olacağını sanmıyorum. Bu fikrim tüm insanlar için geçerli. Çünkü bazı bilgiler ancak öğrenmesi gereken kişilerin eline geçer. Diğer her şeye ulaşmak yeterli olmaz.

foxx

Banlı Kullanıcı
Merak edenler icin yazıyorum
tam olarak göremiyorum küçük süryanice harfler görüyorum arapca karısık.
/2 cansız bedendeki ruh
/3 kurbanın diri gömülmesi

1 satır sayfaları nerde

ölümün halka ugrasması tahşeze't viene zeengk << Uyan iblisin oglu
harflerin ses cıkısı bunu dilinde okunması gerek.uyandırıcı sözler.sen kitabi yolla bana en iyisi.anlasılmayan dil.ahura gibi kitap kötülügü simgeliyor.tam olsada görseydik

kıvep

Banlı Kullanıcı
Merak edenler icin yazıyorum
tam olarak göremiyorum küçük süryabaşlıyor.ser görüyorum arapca karısık.
/2 cansız bedendeki ruh
/3 kurbanın diri gömülmesi

1 satır sayfaları nerde

ölümün halka ugrasması tahşeze't viene zeengk << Uyan iblisin oglu
harflerin ses cıkısı bunu dilinde okunması gerek.uyandırıcı sözler.sen kitabi yolla bana en iyisi.anlasılmayan dil.ahura gibi kitap kötülügü simgeliyor.tam olsada görseydik
Nasıl olur gerçekten böyle bir şey beklemiyordum, neredeyse her sayfa besmele ile başlıyor.s

foxx

Banlı Kullanıcı
şimdi birileri sallamasyon uydurma oldugunu düsünenler cıkar,şüphe olmaması icin.bu kitabin içinde en cok vurgulanan yer neresi.
eski kitaplarda bircok sifreleme oluyor.basta 4 tane bazen 1 ortada 3 bazen 2 gibi. ornek olarak

bismillahirrahmanirrahim diyelim okunus
bismillahirrahmanirrahim alt alta gelen metin kısımlarını bul not et.resim vigürlerini suan bilmiyorum kitabin adınınıda ne verilmiş

sayfadaki resimleri en sona bırak cıkardıgın aynı kelimelerle resmi incele.şifre ya resimdedir.yada kitabin sonundadır. bu basit olan için.kitabi okurken agırlık gelmesi o an okudugun metinde dur tuhaf hissedince not et. bunlar sadece eskilerde kullanılan sifre cozme yolu.pek kullanılmaz.Bir amac icin yazılır iyi yada kotu.besmele ile baslaması hicbir kitabi iyi kılmaz.kotulugun iyilik sözleriyle taklit edildigini unutmadıgımız sürece.

acid

Kayıtlı Üye
Kitabın tamamı çözülse ve çok iyi şeyler yazılsa dahi iyi olduğunun kanıtı olmaz ya da çok kötü cümleler geçmesi kötü olduğunu kanıtlamaz. Kötü uygulamaların yer alıyor olma durumu varsa da yapılmasıyla ilgili önlemler artırılır ve yazan kişinin de kötü olduğu sonucu çıkmaz. Kişiye özgü kripto yöntemleri de yer alabilir burada.

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Okumanızda bir sorun görmüyorum. Fakat okumakla uygulamak arasındaki çizgiyi geçmeyin derim.
İyi Forumlar...

mezardansesler

Kayıtlı Üye
Etrafında iyi bir hoca yok mu ? Git ne olduğunu bilir. Dikkat et o kitabı araklamasınlar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...