rüyada şeytanın anlaşmak istemesi

michaellangdon

Kayıtlı Üye
merhabalar, 2 gece önce gördüğüm rüyayı düşündükçe hala korkuyorum. gereksiz ayrıntıları geçip kısaca bahsedeyim. rüyamda eve geldiğim sırada odamda çok yakışıklı bulduğum (hatta gerçek hayatta çok beğendiğim bir oyuncu tipinde) bir erkek ayakta beni bekliyordu. yanında ondan küçük duran biri daha vardı ve bana yakışıklı erkeğin şeytan olduğunu, benimle anlaşmak istediğini ve anlaştığımız zaman istediğim dilekleri yerine getireceğini söyledi. Bunu yapma için bir kağıda dileklerimi yazıp altına imzamı atmam ve ona teslim etmem gerekiyordu. düşündüm ve gerçekten olmasını istediğim dileklerim olduğu için 4 tane dileğimi alt alta sıralayarak yazdım ve imzamı attım. ama daha sonra tam verecekken korktum ve vermekten vazgeçtim, bir defter sayfasına yazmıştım defteri vermek yerine gidip camdan aşağı attım ve kaçmak üzereyken yakışıklı şeytanın yüzü birden çok korkunç bir hal aldı. ama bana dokunup zarar veremedi, imzamı ona benim vermem gerekiyormuş ben kendim vermeden zorla alamıyormuş çünkü. ama bu rüyayı gördüğüm sırada irkaç kere uyandım geri yattığım sırada rüya devam etti bir türlü çıkamadım çok korkunçtu odamda olduğu için hala korkuyorum..

Gerçekten benimle anlaşma yapılmak istenmiş olabilir mi? çünkü çocukken yıllar önce bir karabasanım olmuştu. gece uyanmıştım ve odamın ışığı yanıyordu. yatağımda gözlerim açık etrafa bakıp neden odam aydınlık diye düşünürken zihnimin içinden bir ses benimle konuşarak "benim tarafıma geç, benimle olursan istediğin her şeyi alırsın" gibi şeyler söyledi. ben korkup reddettim ve dua ettim. ısrar etmedi ve "peki şimdi gidiyorum ama sonra tekrar gelicem" dedi. bu olayın üzerinden 15 yıl falan geçti hala aklımda. tekrar gelicem dedikten sonra bir daha gelmemişti o rüyaya kadar. tabi okarabasan gibiydi, uyanıktım, bu ise rüya. ondan sonra günlerce tek başıma uyumaya korkmuştum. şimdi de korkuyorum. yaşadığım ilginç olaylar var buradaki herkes gibi.. bana bir şey söylenmesine ihtiyacım var.

çok teşekkür ederim şimdiden..

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
bana bir şey söylenmesine ihtiyacım var.
Siz zaten herşeyin gayet farkındasınız. Gelen Şeytanın taa kendisi değil, ama değişmez. Onun hizmetkariyla anlaşma yaptıysanız onunla yapmış sayılırsınız. Defteri eline vermemiş olmanızın nekadar işe yarar bilmiyorum. İmzanızı sonuçta atmışsınız.
Umarım sadece bir rüyadan ibaret....

michaellangdon

Kayıtlı Üye
Siz zaten herşeyin gayet farkındasınız. Gelen Şeytanın taa kendisi değil, ama değişmez. Onun hizmetkariyla anlaşma yaptıysanız onunla yapmış sayılırsınız. Defteri eline vermemiş olmanızın nekadar işe yarar bilmiyorum. İmzanızı sonuçta atmışsınız.
Umarım sadece bir rüyadan ibaret....
Ama bir yandan neden benimle uğraşsın ki yani milyonlarca insan varken ben ne işine yarayabilirim be çıkarı olabilir benden

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ama bir yandan neden benimle uğraşsın ki yani milyonlarca insan varken ben ne işine yarayabilirim be çıkarı olabilir benden
İnanın, sadece sizinle değil bütün insanlarla uğraşılıyor. Özellikle sizinle neden anlaşma yapmak istediklerini, ilerde öğrenirsiniz belki de. Belki birkaç dileğin karşılığında neyi verdiğinizi asla öğrenemezsiniz. Bunu farketmiş olmanız, sizin bir paranormal yeteneğinizi n olduğunu bir göstergesi. Çoğu kişilerin haberi bile olmuyor. Ya paranormal yeteneğinizi var ve onu onların lehine kullanmanızı isteyecekler. Ya ilerde büyük bir makamda oturmuş olacaksınız ve yine sizi kendi çıkarları için kullanırlar.
Belki de sadece rüya 🤗

Berliner

Kayıtlı Üye
Şeytanlar bu ara etraflarında insan toplamaya çalışıyorlar bir sebepten dolayı sebebi şimdilik bizde kalsın.
Senin gibi bir çok kişiye gidiyorlar , istedikleri de inancın varsa inancından dönmen olur, veyahut böyle elde edemezlerse bolca günaha girmeni dinen yasaklı işler yapmanı isterler, o da olmazsa kendi cinsleriyle evlilik isterler, yanında konaklamak isterler v.s v.s böyle menfaatleri doğrultusunda işler isterler. Şeytanlar ile anlaşma yapıp da belini doğrultan çok nadir insan var. Hele ki imanlıyken imanını satış da kasıtlı antlaşma yapmış ve başını doğrultabilmiş bir insan görmedim çoğusu sefalet içindeler, lafa gelince seni dünyanın en zengin adamı yaparız şöyle olursun böyle olursun derler ama icraatları yok çünkü onlara kalmamış bir şey :) korkmana pek gerek yok, tekrar zamanla gelirler ama şöyle düşün, bir şey yapacak, zarar verebilecek olsalar zarar verirlerdi zaten bu güne kadar. O yüzden pek takılma onlara yaratıcıya sığın, Seni rahatsız edecek şeytanlar varsa , seni koruyacak yaratıcının görevli vekilleri de vardır :)
çok zor durumda kalırsan, sıkıştırırlarsa , devamlı rahatsız etmeye başlarlarsa bana özelden yaz ben sana yardımcı olurum.
Tavsiyem ise eğer ki müslüman isen, düzenli zikre başla, ve ayetelkürsi gibi (forumda var) gündelik korumalar yap. zikir ne olursa artık o sana kalmış. Mutlaka faydasını görürsün. bu tarz olaylar yaşıyorsan (ki sana gelmeleri yanaşmaları boşa değil.) manevi açılmalar yaşayabilirsin.

Berliner

Kayıtlı Üye
Bu Şeytanlardan kaç tane var acaba? Sebebi ne zaman açıklarsınız?
şeytanların sayısı fazladır, ayrı ayrı kabileleri bile vardır. size gelenler gibiler genelde iblisin grubundan olanlar oluyor. farklı bir misyonları var. Sebebini ben açıklayamam . önümüzdeki yıllarda zaten öyle yada böyle sebepleri malum olacak, şimdilik bir şey söylemeye yetkim de müsaadem de yok.

Berliner

Kayıtlı Üye
Hani tüm semavi dinlerin şeytanı bir tane olur diye biliyorum. Kabileleri hangi dine ait peki?
mevzu yanlış anlaşılmasın.
Aslında şeytan demek asi demek oluyor. Cinlerin asileri , tanrının emirlerine "kasten" karşı çıkanlar oluyor. bu da onları asi sınıfına yani şeytan sınıfına sokuyor.
Tüm semavi dinlerde geçen asıl şeytan ise iblis ve onun soyu oluyor. sana da gelenler %90 o veya onun soyundan olanlardır. genelde bu tarz vakalarda onların parmağı oluyor çünkü başıboş kafalarına göre fitne çıkaran gruplar gibi değiller, belirli bir plana veya hedefe yönelik hareket ederler. Ona rağmen çok güçlü grup değillerdir. Onlardan daha azgın gruplar & kabileler de var. örneğin Maridler gibi. (Hz.Süleyman'ın kullandığı gruplar)

FKing

Kayıtlı Üye
şeytanların sayısı fazladır, ayrı ayrı kabileleri bile vardır. size gelenler gibiler genelde iblisin grubundan olanlar oluyor. farklı bir misyonları var. Sebebini ben açıklayamam . önümüzdeki yıllarda zaten öyle yada böyle sebepleri malum olacak, şimdilik bir şey söylemeye yetkim de müsaadem de yok.
Sen iletişim kurabiliyor musun peki onlarla ?

Berliner

Kayıtlı Üye
Sen iletişim kurabiliyor musun peki onlarla ?
Onlarla iletişim , rahmani olanlar ile iletişim kurmaktan çok daha kolaydır. Zaten perdelerin açıksa seninle iletişime kendileri geçer sen geçmek istemesen bile. Rahmanilerden cevap alabilmek, onlarla iletişime geçebilmek işin daha ileri boyutudur.
Benim onlarla iletişime geçmek için bir sebebim yok. geçmişte iletişime geçip kullandığım oldu. Allah'ın laneti üzerlerine olsun. onlardan fayda beklemek boşa iş..

business woman

Kayıtlı Üye
Bi kere de açık açık söyleseniz ya. Uzaylı diyoruz insanlık hazır değil diyosunuz paranormal diyoruz herkes herşeyi bilmemeli diyosunuz. Hani şu bi gıybet var anlatsam ortalık sallanır deyip elalemi merakta bırakıp hiçbişey söylemeyen tipler var ya. Burda azımsanamayacak kadar fazla. O bilmesin bu bilmesin yok eline silah mı verelim. Paranoyak oldum ben burda ya. Arkadaşlar herkes doktor ressam bilim insanı olamaz. Salın şu bilgileri de ne olacağımıza napacağımıza biz karar verelim.

Berliner

Kayıtlı Üye
Bi kere de açık açık söyleseniz ya. Uzaylı diyoruz insanlık hazır değil diyosunuz paranormal diyoruz herkes herşeyi bilmemeli diyosunuz. Hani şu bi gıybet var anlatsam ortalık sallanır deyip elalemi merakta bırakıp hiçbişey söylemeyen tipler var ya. Burda azımsanamayacak kadar fazla. O bilmesin bu bilmesin yok eline silah mı verelim. Paranoyak oldum ben burda ya. Arkadaşlar herkes doktor ressam bilim insanı olamaz. Salın şu bilgileri de ne olacağımıza napacağımıza biz karar verelim.

Açık söylemeye benim müsaadem yok. Ruhani alemden & manevi alemden alınan bazı bilgilerin paylaşılması yasaktır. ancak size malum olursa bilirsiniz. Ben aldığım bir bilgiyi sizinle paylaşırsam bana bir daha bilgi gelmez. Size bir sır verilirse onu muhafaza etmeniz beklenir. Görüştüğünüz ruhaniler de size her bilgiyi vermez, yakın olsanız bile bazı sorularınızı cevapsız bırakır. Bu karşıdaki kişinin sizi umursamadığı veyahut bilgisi kasten sakladığı manasına gelmez. Her şey ortaya açılsa ortada sır kalmaz. Mesela (inananlar için söylüyorum ) Allah c.c nin Kur'an da 1000 adet esması gizlidir. ama açığa çıkan 99 esma ve ek olarak bulunup ortaya serilenler ile toplam 135-140 civarı esması biliniyor. gerisi ben de dahil herkes için muamma , sadece veli kulları biliyor. keza ismi azam diye tabir edilen isim de öyle. Allah dileseydi herkese herşeyi apaçık gösterirdi zaten. Ben böyle yoruyorum , işin başka mahiyeti varsa da bilemem, yanlış ise de bu son söylediğim kendi yorumumdur, her görüşe saygım elbette ki vardır.

business woman

Kayıtlı Üye
Açık söylemeye benim müsaadem yok. Ruhani alemden & manevi alemden alınan bazı bilgilerin paylaşılması yasaktır. ancak size malum olursa bilirsiniz. Ben aldığım bir bilgiyi sizinle paylaşırsam bana bir daha bilgi gelmez. Size bir sır verilirse onu muhafaza etmeniz beklenir. Görüştüğünüz ruhaniler de size her bilgiyi vermez, yakın olsanız bile bazı sorularınızı cevapsız bırakır. Bu karşıdaki kişinin sizi umursamadığı veyahut bilgisi kasten sakladığı manasına gelmez. Her şey ortaya açılsa ortada sır kalmaz. Mesela (inananlar için söylüyorum ) Allah c.c nin Kur'an da 1000 adet esması gizlidir. ama açığa çıkan 99 esma ve ek olarak bulunup ortaya serilenler ile toplam 135-140 civarı esması biliniyor. gerisi ben de dahil herkes için muamma , sadece veli kulları biliyor. keza ismi azam diye tabir edilen isim de öyle. Allah dileseydi herkese herşeyi apaçık gösterirdi zaten. Ben böyle yoruyorum , işin başka mahiyeti varsa da bilemem, yanlış ise de bu son söylediğim kendi yorumumdur, her görüşe saygım elbette ki vardır.
Benim de sizinkine elbette ki saygım var. Ama bu sadece sizin için de geçerli değil. Geneli böyle. Malum olması için bşyler yapılmak istendiğinde aman şöyle musallat olur aman böyle dert olur diyenler var. Ama kimse şikayetçi değil. Ya da ben ifade edemiyorum kendimi. Kırdıysam lütfen af buyurun. Ve bunu şahsi algılamayın.

business woman

Kayıtlı Üye
Hac suresi 16. ayette "İşte böylece biz onu apaçık âyetler olarak indirdik." Der Kur'an için. Bende inananlar için söyleyeyim Sahibi bunu dedikten sonra ne arayıp bulmayı umuyoruz. Bulduktan sonra da bütün insanlığa gönderilmiş bşyi gizlemek bencillik değil mi. Belki bugün birinin hayatını komple değiştireceksin. Ya da bugün hiç tanımadığın birinin hayatına dokunacaksın paylaştığın şeyle. Söyleyemem deyip kenara çekilmeseniz keşke.

Berliner

Kayıtlı Üye
Hac suresi 16. ayette "İşte böylece biz onu apaçık âyetler olarak indirdik." Der Kur'an için. Bende inananlar için söyleyeyim Sahibi bunu dedikten sonra ne arayıp bulmayı umuyoruz. Bulduktan sonra da bütün insanlığa gönderilmiş bşyi gizlemek bencillik değil mi. Belki bugün birinin hayatını komple değiştireceksin. Ya da bugün hiç tanımadığın birinin hayatına dokunacaksın paylaştığın şeyle. Söyleyemem deyip kenara çekilmeseniz keşke.
Hacc suresi 16. ayet, dediğiniz kısmında devamında " Ve muhakkak ki Allah, dilediği kimseyi hidayete erdirir" olarak devam eder.
Ayeti tek başına yorumlamak doğru olmadığı gibi, hangi sırayla ve hangi koşul altında indiğine de dikkat etmek gerekir. nitekim benzer bir ayet de Bakara 99 da vardır. ama burada, fasıklar yani inkar edenler haricindekilerin Kur'an ı kabul edebileceğini söylüyor yani detaylı detaylı ince noktalarına kadar açıkladık gibi bir manaya gelmiyor (bu benim yorumum, ayetin devamına bakarak yorumladım.)
Keza Bakara 269 da ise Hacc 16 nın devamında ki gibi , Allah c.c 'nin hikmeti, hidayeti dilediğine vereceğinden bahseder. Ama bunu da tek başına yorumlamak doğru olmaz. nitekim yaratıcı dilediğine veriyorsa kaderin ne hükmü vardır gibi bir konu ortaya çıkıyor.
Ali imran suresi 7. ayette ise Yaratıcı, gönderdiği ayetlerin bir kısmını açık tuttuğunu, bir kısmını da yoruma açık bıraktığını bildirir. Her şey dediğiniz gibi net olsaydı , yoruma açık ayet olmazdı. bu da sınavın bir parçası, kimisi yanlış (işine geldiği gibi) yorumlayacak ki sınav hali oluşacak. Nitekim yaratıcı istese zaten seni melek olarak yaratır, irade ve nefs vermez, istediği gibi de yönlendirirdi. Ama yaratıcı insanın bazı şeyleri kendisinin bilmesi gerektiğini bir çok ayetinde açıklar (düşünüp tutasınız diye öğüt verir ayeti, öğüt verdik ayetleri, hiç düşünmezmisiniz ayetleri insanın düşünmesi , akıl yorması ve çabalaması gerektiğini belirtir.) Keza zumer 9 da bilen ile bilmeyen bir olur mu diye buyurur , üstüne necm 39 da da sadece çalıştığının, çabaladığının karşılığını alacağından bahseder.

Bunlar ayet kısımları, hadis ve peygamber yaşamına baktığımızda ise durum daha belirginleşiyor. Nitekim Peygamberin eşine ismi Azam ı öğretmediği kaynaklarda mevcuttur. sebebi ise onu sevmediği vs değil, dünyalık hayata dair bir istek istemesinden ve onun hayırlı olmamasına rağmen kabul edileceğinden korktuğu beyan edilir. keza gizli ilimleri ve bir takım incelikleri peygamberimiz her ashabına değil belli başlı, bu işi kaldırabilecek ashabına (Hz. Ali gibi) öğrettiği belirtilir. Nitekim mesela ramazan yaklaşıyor. kadir gecesi son 10 güne saklıdır denilmiş, hangi gün olduğu net bir şekilde belirtilmemiş ki, insanlar rehavete kapılıp bir güne güvenmesinler tabiri caiz ise ramazan boyu yatıp sadece o güne denk gelecek şekilde ibadet etmesinler diye. Ben ne tefsir açıklayabilirim, ne fetva verebilirim. Bu konularda ilim görmedim. dediklerim kendi nacizane fikirlerimden öteye geçmez. Gerçeği ve mutlak doğruyu Allah c.c bilir. Bunları bir hoca tavsiyesi , fikri, fetvası olarak değil bir arkadaş ile yaptığınız söyleşi olarak kabul edin :)

HACC
22/HACC-16: Ve kezâlike enzelnâhu âyâtin beyyinâtin ve ennallâhe yehdî men yurîd(yurîdu).
Ve işte böylece Biz, onu apaçık âyetler (halinde) indirdik. Ve muhakkak ki Allah, dilediği kimseyi hidayete erdirir (Kendisine ulaştırır).

BAKARA

2/BAKARA-99: Ve lekad enzelnâ ileyke âyâtin beyyinât(beyyinâtin), ve mâ yekfuru bihâ illel fâsikûn(fâsikûne).
Ve andolsun ki sana apaçık âyetler indirdik. Ve bunları fâsıklardan başka kimse inkâr etmez.

2/BAKARA-269
Yu’til hikmete men yeşâu, ve men yu’tel hikmete fe kad ûtiye hayran kesîrâ(kesîren), ve mâ yezzekkeru illâ ulûl elbâb(elbâbi).

(Allah) hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse böylece ona çok hayır verilmiştir. Ve ulûl elbabtan başkası tezekkür edemez.

3/ÂLİ İMRÂN-7
Huvellezî enzele aleykel kitâbe minhu âyâtun muhkemâtun hunne ummul kitâbi ve uharu muteşâbihât(muteşâbihâtun), fe emmellezîne fî kulûbihim zeygun fe yettebiûne mâ teşâbehe minhubtigâel fitneti vebtigâe te’vîlih(te’vîlihi), ve mâ ya’lemu te’vîlehû illâllâh(illâllâhu), ver râsihûne fîl ilmi yekûlûne âmennâ bihî, kullun min indi rabbinâ, ve mâ yezzekkeru illâ ulûl elbâb(elbâbi).

Kitab'ı sana indiren O'dur. Onun bir kısmı muhkem (hüküm ihtiva eden, mânâsı açık olan) âyetlerdir, onlar Kitab'ın esasıdır ve diğerleri, muteşâbihtir (yoruma açık âyetlerdir). Fakat kalplerinde eğrilik (bâtıla meyil) bulunanlar, bu sebeble muteşâbih olanlara (yorum gerektirenlere) tâbî olurlar. Ondan fitne çıkarmak için, onun te'vilini (yorumunu) yapmak isterler. Ve onun te'vilini Allah'dan başka kimse bilmez ve ilimde rusuh sahipleri ise: "Biz O'na îmân ettik, hepsi Rabbimizin katındandır" derler, onlar da tezekkür edemezler, sadece Ulûl'elbab (daimi zikrin ve sırların sahipleri) (tezekkür edebilir).

NECM
53/NECM-39: Ve en leyse lil insâni illâ mâ seâ.
Ve insan için, çalışmasından başka bir şey yoktur.

ZUMER
39/ZUMER-9: Em men huve kânitun ânâel leyli sâciden ve kâimen yahzerul âhırete ve yercû rahmete rabbih(rabbihî), kul hel yestevîllezîne ya’lemûne vellezîne lâ ya’lemûn(ya’lemûne), innemâ yetezekkeru ulûl elbâb(elbâbi).
Gece boyunca secde ederek ve kıyamda (ayakta) durarak kanitin olan, ahiretten çekinen (korkan) ve Rabbinin rahmetini dileyen mi? De ki: "(Hiç) bilenle bilmeyen bir olur mu? Ancak ulûl'elbab (daimî zikir sahipleri) tezekkür eder."

S

SoldierO

Eğer kulağıma çalınan şeyse bi kaç seneye çözülür diye düşünüyorum. Yalnızca zamanında kullanıp sonradan lanetlemek bana biraz riyakarlik gibi geliyor..