Beynimdeki saplantılı düşünce

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Çocukluğumdan beri hayallerimle yaşıyorum. Hatta onlarsız yapamıyorum diyebilirim.. Normal hayattan çok düşünce ve hislerimi,rüyalarımı seviyorum. Bu belki lusidin yan etkisi olabilir ama konu tam olarak bu değil.. Benliğimin büyük bir kısmı şu an benimle bu hayatı yaşamıyor gibi hissediyorum. Sanki ben sadece bu düşünen değil, çok daha fazlasıymışım gibi.. Bunu anlatmak çok zor:( yani bilincimin sadece birazını kullanıyormuş gibi hissediyorum. Hani bir rüya görürsün ve uyandığında rüyada ne kadar dar düşünmüşüm diye hissedersin ya.. Öyle bir his var sürekli içimde. Bu his hayatı hafife almama yol açıyor. Hiç kimseyi takmamaya başladım ama inanılmaz da acı hissediyorum. Bunlar kuruntu mu ya da depresyon falan mı yani psikolojik tedavi gerekiyor mu?

La-edri

Kayıtlı Üye
Sizin durumunuz bir düsünceye benzemiyor yada saplantiya, sizinki daha cok algi, algi düsünceden daha derin bir seydir.Durumunuzun kaynagi depresyon degil fakat depresyona kapi acar, agir bir durum yalnizlik muhtemelen yogun bir yalnizlik hissediyorsunuz, ama kendinizi düsüdügünüzden cok daha fazlasi oldugunuzu hiss etmek size güc verir hatta yeni yeni kapilarin acilmasina neden olur.. Gecmis olsun demem gerekiyormu bilemiyorum Allah sizinle olsun :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sizin durumunuz bir düsünceye benzemiyor yada saplantiya, sizinki daha cok algi, algi düsünceden daha derin bir seydir.Durumunuzun kaynagi depresyon degil fakat depresyona kapi acar, agir bir durum yalnizlik muhtemelen yogun bir yalnizlik hissediyorsunuz, ama kendinizi düsüdügünüzden cok daha fazlasi oldugunuzu hiss etmek size güc verir hatta yeni yeni kapilarin acilmasina neden olur.. Gecmis olsun demem gerekiyormu bilemiyorum Allah sizinle olsun :)
Teşekkürler, fakat hiç bir şey tavsiye etmemeniz çok dikkatimi çekti ağır bir durum ve yorum yapmamayı tercih ediyorsunuz galiba:)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Normal hayattan çok hayallerini ve rüyalarını mı seviyorsun? Peki bu hayallerinin gectiği yer bu dünyanın mekanları bu dünyanın ağaçları havası vs. değil mi? Hayallerde bile öyle uzayları, yaratıkları Düşünmüyorsan gene dünyayı hayal ediyorsan gercek hayatı özlediğin içindir. Gercek hayatta biraz iyi ve kaliteli vakit gecirirmek rüyalardan daha iyidir bence.biraz hayata katılırsan bunu anlarsın :)

AJA

Elit Üye
Algilar ve farkındalık arttığında da bu duygular yaşanabilir ama buna hayal dahil değil.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Normal hayattan çok hayallerini ve rüyalarını mı seviyorsun? Peki bu hayallerinin gectiği yer bu dünyanın mekanları bu dünyanın ağaçları havası vs. değil mi? Hayallerde bile öyle uzayları, yaratıkları Düşünmüyorsan gene dünyayı hayal ediyorsan gercek hayatı özlediğin içindir. Gercek hayatta biraz iyi ve kaliteli vakit gecirirmek rüyalardan daha iyidir bence.biraz hayata katılırsan bunu anlarsın :)
Sorun hayata katılmamam değil, katılmaya çalıştığım halde hüsrana uğramam zaten. Hayallerimde de istediğim dünya var zaten mevcut olan değil, ve evet uzayı ve yaratıkları hayal ediyorum.. Teşekkürler:)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sorun hayata katılmamam değil, katılmaya çalıştığım halde hüsrana uğramam zaten. Hayallerimde de istediğim dünya var zaten mevcut olan değil, ve evet uzayı ve yaratıkları hayal ediyorum.. Teşekkürler:)

İdeal dünyanı yaşamını hayal ettiğini biliyorum yani tahmin etmiştim :) hayallerinde canlandırdığın kurguyu gercek hayatta yaşamalısın. Hayallerinde istediğin dünyanın mevcut olan hayatında yaşarsan daha güzel olduğunu fark edersin umarım. Gercek hayatını beğenmediğinden kaynaklı sanıtım ama inan gercek hayat daha güzel.

durubilir

Banlı Kullanıcı
bende bu durumdaydım. cinlerminler gördüm sanırsam bende arada bilmeksizligin lucid yaşıyordum boşluga girmiştim suan hayla boşluktayım ama en iyi yolu sosyal aktivite edinmek hayatın içine girmek normal insanlar gibi yaşamayı ögrenmek.belli bi süre zarfında zaten kendinizi toplarsınız ben 2 sene iktisat kazanmaya calıstım kazandım bu duruma düsünce askere gidip iş hayatına atılmaya basladım.suanda kendimi özel hissetmiyorum ama kurgular gecti gerçekle hayal arasındaki farkı cözdüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...